Zaloguj się, aby obserwować  
VaraQ

Przemoc, wulgaryzm oraz erotyka w grach - czy Wasi rodzice na to zwracają uwagę?

75 postów w tym temacie

To tak jak ja, a pamiętacie co wyprawiało się w Gothicu 2 w "Czerwonej latarni"? A mimo to gra zyskała klasyfikacje wiekową 12+... śmiech na sali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre gry są błędnie oznaczone np. tak jak ktoś wspomniał, Gothic 2 był od 12 lat, a w czerwonej latarnii niezłe rzeczy się wyrabiały ;]
- "Chce sie zabawić"
- "Dobra!"
A takie GTA:SA zyskało klasyfikacje +18, mimo że nie ma tam aż tak brutalnych scen - troche krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem GRA SA zasłużyło na 18+, mocna historia, erotyka (w klubach ze striptizem), brutalność ,gdy na przykład powalimy przechodnia możemy się na nim poznęcać (np. piłą mechniczną) itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 14:11, Obelix93 napisał:

A takie GTA:SA zyskało klasyfikacje +18, mimo że nie ma tam aż tak brutalnych scen - troche krwi.


Pewnie - troszkę krwi (pomijając pacyfikowanie za pomocą wszelkiej maści broni, od wyrzutni rakiet do wibratorów), motywy narkotyków, mniej i bardziej dosłowne sceny seksu i na dokładkę bohaterowie na okrągło rzucają mięsem. Jak nic +7!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno moi rodzice jak i ja nie zwracają na to że jest przemoc ani ograniczenia wiekowe, ale na erotykę w grach to są bardzo negat\ywnie nastawieni, podobnie jak na wszelakie tego typu rzeczy<lol>;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim kompie grałem tylko w jedną grę +18, ale ściągniętą z neta i grałem w nią dosyć krótko no i nie sprawiała wrażenia gry dla dorosłych - GTA2 :D
Zwykle gram w cRPGi typu Baldur''s Gate, gdzie nie ma brutalnych scen, albo w RTSy, np. HoM&M, AoE2 i Warcrafty. Do tych gier starzy mi się nie przyczepiają.
Tylko jedna była sytuacja, gdy +18 miało znaczenie. Na święta mama zaproponowała mi grę na giwazdkę i kazała mi wybrać. Ja chciałem Wiedźmina, ale ta naklejka jej tam nie pasowała więc zdecydowałem się na Herosa V z dodatkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 21:57, Revanchist napisał:

Oj, kiedyś tata na to uwagę zwracał, dzisiaj już niespecjalnie się interesuje tym, w
co gram, zresztą od paru lat gram w to samo :P.


Je zawsze gram w gry prze mocne, ale tylko wtedy kiedy nie ma mojego taty, a jak jest no to nie gram w tedy sobie piszę na forum. A jak moja mama jest no to spoko luzik mam :) mama nigdy nie krzyczy tylko mama Jak mama jest w domu no to gram w co mi się podoba no to mam fajnie, ale najbardziej wolę jak jestem sam w domu w tydy jest jeszcze lepszy luzik :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc: NIE! Podczas gry w Wiedźmina pojawił się akurat obrazek Triss bez odzienia na górnej części ciała, a moja mama w tej samej chwili przyniosła mi herbatę. W pierwszej chwili poczułem się po prostu tragicznie, ale jak się okazało, mama bez słowa wyszła spokoju jak gdyby nigdy tego nie widziała. Dziwne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwracają. Znów mi się zdażyło znajomym zasugerować NwN2 zamiast Wiedźmina, żeby nie było obciachu jak będą rozmawiać z dzieckiem, czy gra mu się podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować