Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra roku - znamy nominacje TIME`a

49 postów w tym temacie

Grę roku powinna dostać gra najbardziej innowacyjna. Tym czasem większość gier niczym nowym się nie charakteryzuje. Spójrzcie sami:
a) Braid - co to jest?
b) Rock Band 2 - to tylko sequel poprzedniej części, którado tego była ulepszoną wersją Guitar Hero, czyli zero innowacji.
c) Gears of War 2 - sequel wzbogacony o możliwość brania żywej tarczy.
d) Dead Space - jedyna innowacja to zero interfejsu, czyli zacieranie się granicy między graczem, a bohaterem. Jest to jednak coś nowego, więc obecność gry jest uzasadniona.
e) The Force Unleashed - no comment. Ciut za mało, aby umieścić coś takiego na liście.
f) Hunted Forever/Fieldrunners - nie znam, nie qypowiem się.
g) Spore - może być, mimo, że polityka zabezpieczenia gry boli...
h) GTA IV - wielka część serii, tyle, że nie wprowadza niczego nowego, wszystko to już gdzieś widziałem, ale gra pewnie nagrodę dostanie ze względu na kult jaki wokół tego cyklu wyrósł.
i) Little Big Planet - IMO jedyna gra, która w 100% zasługuje na ten tytuł. Pozycja innowacyjna, pełna elementów, których dotąd nie widziało się w innych grach video. Mam nadzieję, że właśnie ten tytuł dostanie nagrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tej listy o nagrodę walczyć będą wg mnie trzy gry: GoW 2, LBP i GTA IV.
Ja stawiam na LBP - innowacyjność i "takiej gry jeszcze nie było".

edit: brakuje mi na liście GoWa na PSP, szkoda, że przenośne konsolki pominięto. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem poszukać trochę na GOL''u o grach, których dużo osób tu nie zna takich jak Braid. No i proszę:
Braid - http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11860
Haunted Forever - E? Jak na GOL''u nie ma, to niezbyt dobrze świadczy...
Fieldrunners - j/w

A odnośnie nominacji: ciekawymi i innowacyjnymi grami są m.i.n. LBP i Dead Space. Mam nadzieję, że to właśnie któraś z nich wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale jeżeli uważacie, że Braidowi nie należy się ta nominacja, to jesteście ignorantami. Pamiętacie PoP z Sands of Time i możliwość cofania czasu? Tutaj manipulacja czasem jest głównym motywem i trzeba przy tym naprawdę wysilić główkę, aby ukończyć poziom. Oczywiście nie ogranicza się to jedynie do cofnięcia czasu po zginięciu, tylko jest o wiele bardziej rozbudowane.

Ja się pytam - gdzie jest world of goo? I dlaczego na liście jest Rock Band. Przecież tam nawet nie ma studia nagraniowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juhas7 Fallout nie ma konkurencji? Chyba sobie jaja robisz - choćby wspomniany Drakensang, który Fallouta deklasuje na dzień dobry. Fallout ma tyle z RPG ile ja z licencji pilota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Riiiinggg. zadzwonił dzwonek . bitwa o najlepszy tytuł według każdego rozpoczęta... kto wygra? Nie wiadomo. Nie ma wyraźnego faworyta.

Wszelkie statystyki i inne zestawienia są błedne i beznadziejne. Przecież każdy na mózg nie? każdy sam se ułoży we łbie i po sprawie :). Po co tu się spierać ? oO

Dla jednych ta gra jest boska dla innych ta sama jest zerem.

szanujmy sie i swoje zdanie Panowie ;)

Jednak patrząc na innowacyjnośc gier jest ich tu mało. Lecz co innowacyjne nie znaczy dobre. Poza tym możliwości twórców się kończą. Wszystko wszędzie było.

Jedyną grą która tak naprawde tu chyba nie pasuje jest TFU... Za słaba, ale fanom SW pewnie i tak się podobała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zwyciezcą powinno zostać LBP, gra nie dość, że tryska innowacyjnościa, to zapewnia fun jakiego jeszcze nie miałem przy jakiejkolwiek grze. Nawet bije na głowe moją ukochaną Mafie.

Dziewczyna, też nie może się od niej oderwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam was wszystkich bardzo, ale kto powiedzial, ze tytul gry roku nalezy sie grze najbardziej innowacyjnej? sadze, ze chodzi o NAJLEPSZA gre. i tu sie pojawia kolejny aspekt - dla kazdego cos innego jest najlepsze. np jak dla mnie SPORE jest bardzo slaby, ale bardzo spodobalo mi sie SW:TFU. stad wasze zarzuty, ze ktos nienormalny robil ta liste, albo ze byla "kupiona".

a co do prestizu - jednak o gazecie TIME wie nieco wiecej ludzi na swiecie, niz o waszych prywatnych stronach, gdzie rownierz mozecie zamieszczac wlasne rankingi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze ;)

Większość wymienionych gier do branży rozrywki nie wniosło nic poza grafiką. W przypadku The Force Unleashed nie doświadczyłem żadnych " zwiech", być może jest to bolączką wersji PC i X360 z racji na wielkie podobieństwo w programowaniu ;) Tytuł nie jest zły, nie rozumiem dlaczego po nim tak jeżdżą. Pewnie większość nie grała i tyle ^^

Ta gra wniosła autorskie silniki fizyczne : oprócz znanego Havoka i mniej znanej Euforii (GTA4),dodano DMM-Digital Molecular Matter odpowiedzialny za zniszczenia objektów takich jak drewno,stal, szkło. Połączenie tych 3 silników na prawdę nie było proste, a efekt jaki uzyskano dzięki temu to po prostu super rozwałka, która na prawdę daje radę.Do tego dochodzi historia łączącą dwie części sagi- III i IV

Jeśli już miałbym coś z tej listy wybierać, to The Mirrors Edge (innowacyjność),SPORE (innowacyjność) LBP(innowacyjność i rozbudowanie) albo TFU (przede wszystkim za połączenie 3 silników fizycznych, świetne modele zniszczeń i dla mnie, fana SW - oczywiście nieograniczona moc :P).

Osobiście mam nadzieję, że kolejna wersja ROCK BAND to będzie symulator orkiestry symfonicznej. Im więcej instrumentów, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 11:36, palpatine napisał:

/.../
Osobiście mam nadzieję, że kolejna wersja ROCK BAND to będzie symulator orkiestry symfonicznej.
Im więcej instrumentów, tym lepiej.


...i tym większy zysk dla producenta ze sprzedaży dodatkowych akcesoriów. Nie zdziwię się jak wkrótce zobaczymy imitacje wszelakich instrumentów dętych, smyczkowych czy czego tam jeszcze. A i keyboarda też chyba jeszcze nikt nie wypuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 08:17, Bezimek napisał:

King`s Bounty : Legenda
Drakensang


Też żałuję, ale hype przy wreczaniu nagród odgrywa dużą rolę. Dlatego m.in. cała ich idea w obecnej formie jest dla mnie nie do przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym wybrac gre roku to raczej nie mogl bym sie zdecydowac miedzy GTA IV, Dead Space i Falloutem 3. Wszystkie 3 gry po prostu genialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LPB i Spore - a cóż one tak NAPRAWDĘ nowego wniosły? coś czego jeszcze nie było w żadnej grze? ja w nich nic takiego nie widziałem..ale może się nie znam, oświećcie mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja stawiam na 3 gry:

Little Big Planet
Spore
Star Wars: The Force Unleashed

oczywiście inne równiez są znakomite (szczególną uwagę poświęcić trzeba GTA4 i Braid-owi), ale wg mnie te 3 są najlepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować