Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Conan - wywiad o przyszłości, planach i polskiej wersji gry

111 postów w tym temacie

Temist, temist, nie zapytam przez grzeczność co wiesz o tym, czym jest AoC teraz :)
Abstrahując od wszystkiego mówienie o "niszowej niszy" jest zdecydowaną przesadą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu udało mi się ściągnąć i obejrzeć cały wywiad :D Boli, że zaczynają od serwa PvE - zupelnie nie rozumiem tego podejścia, zwłaszcza, że największą popularnością zarówno w USA jaki Europie cieszą się serwery PvP :O

W PvE po prostu brakuje tego nawalania się na każdym kroku xd
Abonament 30zł - konkretny, choć są dostępne prepaidy na 60 dni za 65zł, więc na europejskim serwie też można tanio grać :>

Ciekawe, że będą zachęcać polskich graczy do migracji na polskie serwery jakimiś przedmiotami :>

No, ale ogólnie fajnie ;) Te głosy w wersji pl, wydają się całkiem ciekawie i dobrze dobrane, co rzecz jasna jest olbrzymim plusem.

Trzymam kciuki za to by powstało Polskie, duże, silne community :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tam usłyszałem parę głosów z polskiego Gothica 1 ;] Przenosić się nie zamierzam, a od serwów PvE chcą zacząć bo na serwerach EU większość graczy właśnie tam zaczęła grać a dopiero później przeniosła się na PvP no i w styczniu ma być udostępniony nowy content PvE więc będzie więcej "nowości" na polskich serwerach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki transfer postaci z serverow zagraniczny na polskie...
-a gdzie rowne szanse?
- ziomek ma max lvl na zagranicznym wypas sprzet i takie postacie beda transfer robic na polski server?
jesli tak to ma byc, to nie dobrze no nie dobrze.

p.s. mozna juz ta bete sciagac? ze sciagnij.pl? ziomki, bo ja nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:44, zawcia napisał:

Temist, temist, nie zapytam przez grzeczność co wiesz o tym, czym jest AoC teraz :)
Abstrahując od wszystkiego mówienie o "niszowej niszy" jest zdecydowaną przesadą ;)


OK. jedna nisze mogę wyrzucić. Zwróc tylko uwagę, ze porównywałem to gdzie jest AoE z tym gdzie miał być wedle zapewnien twórców. A jak sie dostane do polskiej bety wtedy zajrze do tej niszy raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Max postac w AoC grajac wieczorami mozna zrobic w 1-2 miesiace . W pve jak szybko bedziesz mial max lev ma jeszcze mniejsze znaczenie nikt cie nie gankuje mozna spokojnie grac. A co do pozniejszego dodania serwerow pvp to tez tego nie rozumiem bo chyba wiekszosc gaczy gra pvp w tym Polacy wiec jak chcecie polskich graczy to chyba lepiej jednoczesnie 2 uruchomic a jak juz chcecie tylko pve to proponuje umożliwić tym graczom pozniejsza możliwość przeniesienia postaci na serwer pvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwość przeniesienia postaci to marny pomysł. Na PvP serverze wbicie max lvl zajęło by ci o wiele więcej czasu.
Moim zdaniem najpierw powinni stworzyć server PvP, a dopiero potem zastanowić się nad dodaniem drugiego servera (w miarę zainteresowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby chciałbym kupic tego Conana i przejśc na polską subskrypcję, ale skoro mam byc ograniczony tylko do PvE, to chyba będę na tej zagranicznej, ale trzymam kciuki za polskie community. No i tak są za duże wachnięcia między klasami w PvP, więc w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:44, zawcia napisał:

Temist, temist, nie zapytam przez grzeczność co wiesz o tym, czym jest AoC teraz :)
Abstrahując od wszystkiego mówienie o "niszowej niszy" jest zdecydowaną przesadą ;)


A ja ponownie zapytam, bo ostatnio nie uzyskałem odpowiedzi. Czym jest AoC od października? Załatali już wszystkie bugi związane z gatheringiem i craftingiem? Czy Budowa miasta nadal nie ma sensu? Czy dodany wreszcie pvp zachęca do rozwoju własnej siedziby i last but not least, czy gra się już nie wysypuje po 2-3 godzinach?

I gdzie znalazłeś pre-paid za 65 zł? :)

Teraz co do materiału. Zapowiada się ciekawie i zastanawiam się czy nie uwierzyć jeszcze raz w tego nasmarowanego olejem gościa z Funcomu. Nasz PR-owiec wspomina też o jakichś opóźnieniach, które widocznie mają się pojawić. Dotyczą one update-ow czy ma na myśli premierę? No i kwestia czy mówiąc o pve i pvp miał na myśli również odmianę RP?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 19:24, dompas napisał:

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem, to nie trzeba kupować polskiej edycji jeżeli posiada
się oryginalną angielską, aby móc grać na serwerach PL, ale jak jest z kwestią językową?
czy będzie jakieś spolszczenie?


Firma Funcom umozliwi darmowa migracje do polskich serwerow dla uzytkownikow oryginalnej wersji. Wraz z transferem postaci Twoj klient zotanie spolszczony. Kwestia downloadu polonizujacego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 20:22, kubq napisał:

hmm, czyli jak kupię sobie teraz AoC to potem będę mógł sobie spatchować do wersji polskiej
z polskim dubem itp?


Nie warto teraz kupowac, polska wersja bedzie miala wiecej poligrafii w pudelku, poradniki, mapy i takie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 10:53, Jay Z napisał:

> Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem, to nie trzeba kupować polskiej edycji jeżeli posiada

> się oryginalną angielską, aby móc grać na serwerach PL, ale jak jest z kwestią językową?

> czy będzie jakieś spolszczenie?

Firma Funcom umozliwi darmowa migracje do polskich serwerow dla uzytkownikow oryginalnej
wersji. Wraz z transferem postaci Twoj klient zotanie spolszczony. Kwestia downloadu
polonizujacego patcha.


Rozumiem, że po spatchowaniu, jeśli ktoś będzie chciał, to może wrócić na serwery zagraniczne? I jeśli tak, to czy jego klient nie będzie powodował żadnych problemów (patche dogrywane będą już później jako wer angielska, polska?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z przenoszeniem postaci na polski serwer (ew. później serwery) mam następujące pytanie:

Czy po przeniesieniu postaci i "spolszczeniu" sobie gry patchem, ulegnie także zmianie opłata? Czy też aby płacić ten niższy abonament (29.99 zł) trzeba kupić polską wersję gry?


W związku zaś z planowanym zaczęciem od serwera PvE to jestem jak najbardziej za: uniknie się w ten sposób nachalności osobników, którzy uważają za zabawne atakowanie innych postaci zaraz po walce z bossem, albo w czasie zbierania materiałów, czy też w czasie rozmowy z NPC-em. Czyli mówiąc krótko idiotów, których na serwerach PvP zawsze jest spora liczba.
Na każdym serwerze PvE jest kilka instancji gdzie można się "ponawalać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, przejscie na polski serwer powoduje zmiane konta uzytkownika i w zw. z tym oplata za gre na polskim koncie bedzie naliczana wg nowych, nizszych stawek. Skoro przeniesienie postaci z EU na PL serwer powoduje te zmiane, nie bedzie mozliwy powrot na tych samych zasadach. Zeby znow grac na serwerze EU bedac uzytkownikiem angielskiej wersji gry, bedzie trzeba zalozyc konto za pomoca orygnalnego klucza od nowa. Funcom nie przewiduje mozliwosci gry na serwerach EU za pomoca polskiej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 10:37, lastvegas napisał:

A ja ponownie zapytam, bo ostatnio nie uzyskałem odpowiedzi. Czym jest AoC od października?
Załatali już wszystkie bugi związane z gatheringiem i craftingiem? Czy Budowa miasta
nadal nie ma sensu? Czy dodany wreszcie pvp zachęca do rozwoju własnej siedziby i last
but not least, czy gra się już nie wysypuje po 2-3 godzinach?

I gdzie znalazłeś pre-paid za 65 zł? :)

Teraz co do materiału. Zapowiada się ciekawie i zastanawiam się czy nie uwierzyć jeszcze
raz w tego nasmarowanego olejem gościa z Funcomu. Nasz PR-owiec wspomina też o jakichś
opóźnieniach, które widocznie mają się pojawić. Dotyczą one update-ow czy ma na myśli
premierę? No i kwestia czy mówiąc o pve i pvp miał na myśli również odmianę RP?

Pozdrawiam.



Wybacz, jeżeli kiedyś nie odpowiedziałem - musiałem przeoczyć pytanie :)

Postaram się po kolei.
1) Gathering, jest w każdym patchu ulepszany, usprawniany i cóż...działa ;) Nie jest zabugowany.
Crafting - dalej są pewne problemy, ale ogólnie ciągle jest na etapie rozwoju, tj. imo nie ukształtował się jeszcze finalny obraz tego jak crafting ma tak naprawdę wyglądać.
2) Budowa miasta ma olbrzymi sens. Full t3 miasto daje naprawdę duże bonusy do pvp ;) Coś tak jakbyś biegał bez żadnych ciuchów w porównaniu do kogoś kto ma pvp set ;)
3) Wspomniane bonusy do pvp, w połączeniu z patchem pvp jak najbardziej zachęcają do rozbudowy miasta.
4) Od zmiany pieca (początek lipca) nie uświadczyłem ani jednego crasha, ci co je i tak mieli ponoć już nie mają.
Reasumując gra się nie sypie - jest stabilna ;]
5) Co do pre-paidów polecam wirtus.pl, lub ich konto z allegro ;>
6) RP najprawdopodobniej nie będzie. RP można robić i bez tych dwóch literek przy nazwie serwera, tylko trzeba mieć z kim i trzeba mieć chęci. Dla chcącego nic trudnego ;]
7) IMO pan z pr zapewnia, że opóźniania przy dostarczaniu patchy dla polskiego klienta nie powinny mieć miejsca, czyli będziemy mieli patche równocześnie z anglikami, niemcami, francuzami, hiszpanami itd.

Mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany :P


@MarcusBrutus

zastąpią ich BEZKARNI idioci "pomagający" w walkach z mobami, nie szczędzący sobie epitetów pod twoim adresem itd. Są instancje do "ponawalania" się na serwach PvE, ale nie cieszą się taką popularnością jak to jest na serwach pvp ;(

@Wintesun

"No i tak są za duże wachnięcia między klasami w PvP, więc w czym problem?"

Hm...No nie wiem czy to tak do końca jest :> Ciężko o coś takiego jak balans 1v1, ale ogólnie w AoC większość klas ma szansę powalczyć z innymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2008 o 14:56, zawcia napisał:

Mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany :P


Bardzo. Chociaż ostatnie dwa pytania były w domyśle do kogoś z ekipy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz najbardziej interesuje, czy będę serwery RP-PvP.
Jeśli nie, to chyba pozostanę jednak przy serwerach EU.
Chociaż trochę szkoda tego niższego abonamentu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować