Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Conan - wywiad o przyszłości, planach i polskiej wersji gry

111 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2008 o 22:37, Nvaier napisał:

Mnie teraz najbardziej interesuje, czy będę serwery RP-PvP.
Jeśli nie, to chyba pozostanę jednak przy serwerach EU.
Chociaż trochę szkoda tego niższego abonamentu :/


Są sklepy w necie, które oferują 60 dni za 65 zł na serwerach EU i to w formie pre-paida. Poszukałem, znalazłem, chyba warto nad tym pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jay Z


Dziękuję za odpowiedź, ale mam dodatkowe pytanie (trochę bardziej szczegółowe):

Obecnie mam 5 postaci na europejskim serwerze. Jak będzie wyglądało przeniesienie tylko 1 lub 2 z nich na serwer polski? Czy przeniesienie tylko części postaci na polski serwer też wymagać będzie "spolszczenia" gry i spowoduje zmianę konta gracza na polskie (oraz zmianę wysokości opłat)?

Pytam bo brak możliwości powrotu sugeruje, że takie rozbicie listy postaci nie da możliwości zmian klienta (albo co najmniej stworzy problemy).


@ zawcia

> zastąpią ich BEZKARNI idioci "pomagający" w walkach z mobami, nie szczędzący sobie epitetów pod twoim adresem itd. Są instancje do "ponawalania" się na serwach PvE, ale nie cieszą się taką popularnością jak to jest na serwach pvp ;(

Przyznam, że nie bardzo rozumiem jak pomaganie w walce z mobami może zostać uznane za idiotyczne. Co więcej w momencie rozpoczęcie walki mob (lub grupa mobów, dla której uzyskaliśmy aggro) zostaje "przypisany" do atakującego gracza (lub grupy) co jest widoczne poprzez małą ikonę kłódki obok nazwy rzeczonego moba, widoczną dla innych graczy. W tej sytuacji wszelka pomoc w walce nie przynosi postronnemu graczowi korzyści - nie dostaje on punktów doświadczenia, ani nie może od razu zebrać dropa. Więc jeśli ktoś pomaga to raczej nie jest to wada, ale zaleta takiego gracza.

Inną sprawą jest, że coraz więcej lokacji posiada rozgraniczanie instancji, oraz zwiększono szybkość respawnów bossów, przez co sytuacje gdy inni gracze (bądź ich grupa) wykorzystuje fakt, że my oczyściliśmy właśnie drogę do bossa i "kradnie" nam go, zgarniając nagrodę, są rzadkością.
Tak na marginesie przez prawie 5 miesięcy grania na serwerze PvE z taką sytuacją spotkałem się tylko raz i z tego co wiem gracze owi nie pozostali bezkarni - ich chamska reakcja na protesty na chacie była o wiele łatwiejsza do interpretacji dla Funcomu jako poważne przekroczenie zasad, niż dziesiątki ataków (z rodzaju jakie wcześniej opisałem) których doświadczyłem w nieco ponad miesiąc mojej obecności na serwerze PvP.

Zresztą to właśnie na serwerach PvP dokonano niedawno roll-backu doświaczenia, właśnie ze względu na całe grupy graczy którzy wykorzystywali ograniczenie miejsca respawnu postaci oraz lukę w systemie punktów morderców do "nabijania" sobie punktów kosztem innych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 09:34, MarcusBrutus napisał:

Obecnie mam 5 postaci na europejskim serwerze. Jak będzie wyglądało przeniesienie tylko
1 lub 2 z nich na serwer polski? Czy przeniesienie tylko części postaci na polski serwer
też wymagać będzie "spolszczenia" gry i spowoduje zmianę konta gracza na polskie (oraz
zmianę wysokości opłat)?


Niestety jak na razie podali nam bardzo mało szczegółów na ten temat, ale wydaje mi się, że
przenosiny nie będę dotyczyły pojedynczych postaci, tylko całych kont. Czyli po przerzuceniu
się na serwery PL nie będzie możliwości powrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polscy gracze powinni napisac jakas petycje. 1 PvE serwer to kpina z graczy. Esencją AoC jest/byl/bedzie zawsze pvp i tworzenie serwera pve daje namiastkę mozliwosci AoC. Jesli nie bedzie serwera pvp lub rp-pvp wiekszosc graczy i tak zostanie na angielskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 09:34, MarcusBrutus napisał:

Obecnie mam 5 postaci na europejskim serwerze. Jak będzie wyglądało przeniesienie tylko
1 lub 2 z nich na serwer polski? Czy przeniesienie tylko części postaci na polski serwer
też wymagać będzie "spolszczenia" gry i spowoduje zmianę konta gracza na polskie (oraz
zmianę wysokości opłat)?


Czesc. Nie mam w tej chwili pewnosci, porusze ten temat z Funcomem i dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 15:56, blashaq napisał:

Polscy gracze powinni napisac jakas petycje. 1 PvE serwer to kpina z graczy. Esencją
AoC jest/byl/bedzie zawsze pvp i tworzenie serwera pve daje namiastkę mozliwosci AoC.
Jesli nie bedzie serwera pvp lub rp-pvp wiekszosc graczy i tak zostanie na angielskiej
wersji.


PvE to propozycja Funcomu. Podejrzewam, ze lepiej znaja swoj prdukt. Ja zgadzam sie, ze PvP daje niezly fun, ale wymaga juz niezlej wiedzy i skilla do zabawy, a chcemy przyciagnac tez nowych graczy, dla ktorych Conan bedzie pierwszym MMO. Wyjdzie to na dobre wszystkim - im wiecej graczy, tym lepiej. A Funcom stwierdzil wprost - jesli bedzie wiecej graczy niz 1 serwer bedzie mogl utrzymac, z przyjemnoscia otworzymy drugi, PvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MarcusBrutus

Hm...jeżeli się nie mylę to kłódeczka oznacza, że drop/loot będzie dla nas, expa dostajemy mniej w zależności od tego ile dana osoba % wzięła hp naszemu celowi.

Wydaje mi się, że albo mam jakiegoś schiza, albo właśnie tak jest :D W weekend jak będę grał to jeszcze to sprawdzę, ale pamiętam sytuację, że był jakiś typ co atakował mi moby z którymi walczyłem i się irytowałem, że mniej expa dostaję przez niego.


Co do rollbacku PvP xp - oczywiście słuszny.
Dobrze, że gracze na serwerach czy to PvP czy PvE nie dostali jakichś kar za wykorzystywanie rozmaitych exploitów, które pojawiały się w czasie kilku miesięcy trwania AoC np. bossowie w epic FoTD, epiki dropiące z demonów w Poitain, liczne exploity podczas raidów :>
Wiesz, ludzie mają to do siebie, ze starają się sobie upraszczać życie i to niezależnie od tego na jakim serwerze grają.

Anyway, rozumiem, że są osoby, które preferują życie bez potyczek z innymi graczami i nic do tego nie mam.
Aczkolwiek największe populacje graczy europejskich są na serwach PvP i RP-PvP co mimo wszystko świadczy o tym, że ludzie wolą pewien dreszczyk emocji podczas gry ;>

Inna sprawa, że serwery PvE nie drażnią tutaj tak jak choćby w WoWie - Questujący Orc z Krasnoludem przy boku naprawdę zniechęca do wszystkiego ;P

@Jay-Z

Właśnie, być może patrzymy na PvP z perspektywy graczy mających bądź co bądź kilku miesięczne doświadczenie ;) Faktycznie zderzenie z ekipą pro pvp dla przeciętnego gracza mogłoby być nieprzyjemne. Choć jak to się mówi i herkules d... kiedy wrogów kupa, więc byłaby świetna okazja do sprawdzenia aspektu społecznego polskiego community ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez sie wstawie za serwerem pvp mam kilku znajomych ktorzy by przeszli na polski serwer ale tylko pvp tym bardziej ze juz pve doswiadczyli i serwer pve nic nowego im nie pokazuje a rozwijac sie moga dalej tylko dzieki pvp i zdobywaniu lev pvp. Prawda jest taka ze wiekszosc graczy ktorzy graja w Aoc chca serwer pvp wiec jak Funcan naprawde chce ich sciagnac to powinny powstac 2 serwery albo chociaz dac zapewnienie ze po powstaniu serwera pvp beda mogli przeniesc konto ale to chyba za duze wymagania:) Wiem ze wtedy moze byc za malo osob na serwerze ale z drugiej strony moze sie tak stac ze przejdzie 20% osob zamiast 80% Niech moc bedzie z wami i nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat Conana z założenia jest światem brutalnym, gdzie system walki jak najbardziej sprzyja rozgrywce PvP i jest to wielce niesprawiedliwe, że polscy gracze będą zmuszeni do gry na serwerze PvE, bo szczerze wątpię, że ten kolejny serwer powstanie, choć mogę się mylić co do tego. Ja swoją przygodę z AoC rozpocząłem na serwerze PvP i pomimo częstych potyczek z członkami klanu SCUM, które zazwyczaj kończyły się dla mnie na rezpoincie dawały dreszczyk emocji i chęć odwetu na tych mętach, i tak zwykła zaczepka przeradzała się w niezła batalię z udziałem kilku klanów, co jest świetna odskocznia od pogoni za expem i jakims niezłym dropem, a dołączając do tego aspekt RP daje to możliwość czerpania wszystkiego co najlepsze w AoC ... tak więc w głębi duszy mam nadzieje, że ten drugi serwer powstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walki ze SCUM napedzaly zycie serwera. To oni prowokowali istnienie wiekszych sojuszy.

"Ja zgadzam sie, ze PvP daje niezly fun, ale wymaga juz niezlej wiedzy i skilla do zabawy, a chcemy przyciagnac tez nowych graczy, dla ktorych Conan bedzie pierwszym MMO."

Zupelnie sie z tym nie zgadzam. Idąc tym tokiem rozumowania Funcom winien w dniu premiery otwierac tylko serwery pve dla wszystkich narodow. Czyzby tylko Polacy mieli byc poszkodowani niepelnowartosciowym tak naprawdę produktem?

Zastanawianie sie nad tym czy bedzie odpowiednia ilosc graczy na pvp jest bezsensu ;) - liczby na europejskich serwerach pvp mowia same za siebie - ciesza sie wieksza popularnoscia niz pve, czemu w Polsce mialoby byc inaczej?

Tak w ogole to sa juz bugi w pl wersji:
1. brak dzwieku dialogow.
2. nie mozna powrocic do wlasciwego angielskiego konta po zaktualizowaniu klienta gry z eng->pl. Czy istnieje juz jakis support forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za Wasze argumenty, poszly do Funcomu. Pamietajcie, ze to tak zwana zamknieta beta - polega na przetestowaniu dzialania polskiej wersji, sprawdzenia serwera, pracy supportu etc. Byc moze w open becie FC da serwer PvP a na premiere przekona sie do obu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Byc moze w open becie FC da serwer PvP a na premiere przekona sie do obu :)"

Oby ;) Wczoraj odpalajac grę widziałem dwa serwery do dyspozycji: polish pve i polish pvp... zatem badzmy dobrej mysli. Z rozmow gildyjnych wielu ludzi mowi, ze na pve nie przejdzie - jesli bedzie pvp jak najbardziej. Cd Projekt moglby zebrac badz co badz od doswiadczonych graczy spory feedback na temat funkcjonowania serwerow i gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam wszystkim bardzo bym was prosil o odpowiedz na pytanie dlaczego nie dziala mi ten wywiad. Zainstalowalem adobe flash player ale to nic nie dalo, a odcinki hyborian TV mi ida.
Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem AoC w trybie PvE to porażka. Można wybrać dziesiątki innych gier, w których do woli będziemy musieli tłukli wszystkie paskudztwa jakie w norach i zapadłych dziurach mają nieszczęście mieszkać w dodatku nie płacąc miesięcznego abonamentu za taką wątpliwą przyjemność. Nie ma nic przyjemniejszego niż wykończyć jakąś postać gracza w grze obcinając mu głowę :P lub uciekać z przyspieszonym biciem serca przed bandą zakapiorów, którym akurat nie spodobał się twój wygląd :) Jeśli FunCom uznał, że lepiej wpierw przyzwyczaić nowych graczy do samego systemu gry, poznania technik walki itp. to mogę to zrozumieć lecz w takim układzie wątpię aby gracze z europejskich serwerów PvP chcieli przenieść sobie nieodwołalnie postacie na serwer PvE. Jeśli o mnie chodzi to przeniosę się tylko jeśli będzie dostępny u nas serwer PvP. Inna opcja to strata czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie opłacić Conana na miesiąc i zobaczyć jak to się gra na polskim serwerze, ale skoro ma być to pve to ja dziękuje. Czy oni są niepoważni ? Gra nastawiona na pvp, przynajmniej dla 80% graczy oni takie szopki odstawiają, Co to za radocha może być skoro na max lv nie będzie co robić, za moich czasow walki w keshata to bylo coś pięknego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 16:45, Jay Z napisał:

> Obecnie mam 5 postaci na europejskim serwerze. Jak będzie wyglądało przeniesienie
tylko
> 1 lub 2 z nich na serwer polski? Czy przeniesienie tylko części postaci na polski
serwer
> też wymagać będzie "spolszczenia" gry i spowoduje zmianę konta gracza na polskie
(oraz
> zmianę wysokości opłat)?

Czesc. Nie mam w tej chwili pewnosci, porusze ten temat z Funcomem i dam znac.


OK, przenisienie postaci odbywa sie na zasadzie zmiany ustawien konta, na polskie, a wiec nie bedziesz mogl wtedy grac dluzej na serwerach EU zadnymi postaciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beta dla Polaków? Beta to była w maju jak wyszła gra. Pełna błędów i uboga w content. Nawet płatna była.
W ogóle to dialogi nagrano dla wszystkich postaci, czy tylko dla tych, które znajdowały się w Tortage, jak to było w wersji EU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> @Jay Z
>>PvE to propozycja Funcomu. Podejrzewam, ze lepiej znaja swoj prdukt. Ja zgadzam sie, ze PvP daje niezly fun, ale wymaga juz niezlej wiedzy i skilla do zabawy, a chcemy przyciagnac tez nowych graczy, dla ktorych Conan bedzie pierwszym MMO.

Nie wiem kto to wymyslil ale to jest po prostu glupie. Nowi gracze w MMO wejdą albo w bezabonamentowe MMO zeby sprobować albo w WoWa bo tam maja kumpli. Gro graczy AoC to weterani znudzeni poprzednimi MMO, a dla nich PvE w Conanie bedzie (jest) żałosne.

Po raz kolejny zastanawiam sie za co niektórzy ludzie biora pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować