Zaloguj się, aby obserwować  
Vescus

Vista problem ze sterownikami

58 postów w tym temacie

Witam. Mam problem natury technicznej z Vista (Build 5270) a konkretniej z grafiką. :] Chciałbym zainstalować nowsze sterowniki (powiedzmy 81.05) pod tym systemem. Ktoś może mi pomóc w tym? Instalator twierdzi że to nie jest windows :]. A sterydy w wersji 77.75 da się zainstalować ale trace wtedy Aero. Sterowniki do Visty na nvidia.com są starsze niż te standardowe(systemowe). Gry oczywiście nie chodzą. Więc pytam się: jak zainstalować setrydy, tak aby nie utracić przepięknego Aero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bruli z torrenta kazdy sciagnac moze... VaRIaT nie marnuj czasu na viste narazie... a co do sterownikow, czy na viste nie sa potrzebne sterowniki takie jak pod Windowsa XP 64?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 12:28, Tomi_323 napisał:

Z torrenta? Czyli kradzież :>


Niekoniecznie. Niektóre rzeczy na torrencie można ściągać legalnie. Ale Vista się do nich nie zalicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że Vista z torrenta - czyli kradzież...

A to, że niektóre rzeczy można ściągać legalnie to wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyląda? Przepiękny. Cudo. Ten Aeroglass jest genialny. Chodzi znacznie bardziej stabilnie niż 5231 (to jest ostatnia wersja którą testowałem). Zajmuje ok 8.5 GB!! na dysku. Instaluje się jakąś godzinke. Nie chodzą na niej żadne wirtualne napędy. Gry chodzą tak samo jak na XP. I trzeba lubieć walczyć ze sterownikami. :] Po 3 godzinach mordęgi zainstalowałem sterowniki do płyty głównej. Udało mi się także dzwięk uruchomić. Dopiero po instalacji sterowników do grafiki da się grać, ale jeśli je zainstaluje sysytem zmienia temat i nie ma go gdzie przywórcić. Dla tego szykam kogoś kto wie jak zainstalować tak aby został temat Aero. Jedyne czego nie zainstalowałem to modem. :] . Screeny zamieszcze w poniedziałek. Wymagania? Ja mam Athlona XP 2000+, GeForce 6600GT, 512 Ramu na dualu i... nie ukrywam że przydał by sie 1GB pamiątki i znacznie lepszy procek. Ale i tak chodzi płynnie i, co ważniejsze, stabilnie. Wszystkie opcje i menusy trzeba szukać bo jest tam wszystko pozmieniane. Uffff. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemy? To dopiero Beta i zdziwiłbym sie jak by problemów NIE było. Poza tym premiera chyba pod koniec tego roku. A w tych kilka miesięcy można BARDZO dużo naprawić, zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej powiedz jak gry chodza, bo jak dali zalecane wymagania to umarlem 3ghz, 1gb ramu... ja mam 3,2 ghz, 1 gb ramu i gf 7800gt i zastanawiam sie czy mi gry jakies beda chodzic plynnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 12:40, VaRIaT napisał:

Problemy? To dopiero Beta i zdziwiłbym sie jak by problemów NIE było. Poza tym premiera chyba
pod koniec tego roku. A w tych kilka miesięcy można BARDZO dużo naprawić, zrobić.

Lub zepsuć :-)) Dobra nie bądzmy pesymistami masz rację też bym wolał aby w końcu wszystko z tej stajni działało jak należy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 12:42, Night Elf napisał:

Lepiej powiedz jak gry chodza, bo jak dali zalecane wymagania to umarlem 3ghz, 1gb ramu...
ja mam 3,2 ghz, 1 gb ramu i gf 7800gt i zastanawiam sie czy mi gry jakies beda chodzic plynnie...

Te wymaganie to GRUBA przesada. Po instalacji sterowników 77.75 (i utracie Aeroglass''a) gry chodzą tak samo jak na XP. Testowałem tylko starsze tzn. Q3 i NWN i nie zauważyłem różnicy. Dziś przetestuje nowsze: Most Wanted, Quake 4, AoE3 i dam znać jak chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screeny przedstawiają motyw AeroGlass. Zwróćcie uwage na półprzeźroczyste okna. Dwa ostatnie to IE7 z budową panelową. Pięknie wygląda, prawda? Sorry za spóźnienie. Jeśli jeszcze ktoś tu zagląda... :]. Widze że nikt mi nie pomoże ze sterownikami. Cóż. Ktoś w ogóle kiedykolwiek zainstalował ten system? Z obecnych forumowiczów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie to wygląda, ale liczyłem na coś więcej. Może screeny nie oddają w pełni rzeczywistości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalowanie 8.5 gigowej niedoróbki tylko dlatego że ładnie wygląda uważam za nieporozumienie. No chyba że ktoś lubi. Osobiście nie zamierzam wydawać majątku na kompa dla jakichś półprzezroczystych okien. Mogę żyć bez tego. A XP, mimo że nie tak piękny (to była ironia), jest równie stabilny i bezproblemowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować