Zaloguj się, aby obserwować  
Vescus

Vista problem ze sterownikami

58 postów w tym temacie

Trzeba sie przekonac na wlasnej skorze... lepiej powiedz jak tam z grami jest... bo MS podawal straszne wymagania dla systemu... wiec chcialbym wiedziec, czy na moim p4 3,2 pujdzie bezproblemowo chocby Q4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fan linuxa... ?

Jak nie lubie ludzi nienawidzacych MS, za cos tam... prawda jest taka, ze jakby do was nalezala taka firma, to byscie lepiej jej nie poprawili. A w produktach MS najwiecej sie dziur znajduje [choc w roku 2005, akurat nie w windowsie tylko Unixach] bo najwiecej ludzi z tego korzysta.

Vista jeszcze nie wyszla, wiec nie ma co dzielic skory na niedzwiedziu. 8,5 gb.. w sumie to duzo na dawne czasy, za 5 lat to bedzie NIC, nie mowiac ze gry tez coraz wiecej miejsca zajmuja. A pozatym kiedys kilka kb ram starczalo w zupelnosci, teraz 1gb to zamalo... [mowie o grach nie o systemie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interfejs graficzny systemu powinien być jak najbardziej ascetyczny, jak ktoś chce mieć nakładkę w 3d z graficznymi bajerami etc. to sam może to zrobić. Po raz kolejny widać, że kolejne wersje systemu M$ są coraz bardziej stabilne, ale równocześnie bardzo dużo pary idzie w grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry jakie tam testowałem chodzą tak samo dobrze jak na XP''ku. O ile nie lepiej. Malpka - wiesz, to tylko beta. Do oficjalnej premiery wyjdą pewnie jeszcz ze 4. Zmniejszą pewnie rozmiar systemu (mam nadzieje, a nadzieja matką...). Np. za cholere się nie da zainstalować czegokolwiek z virtualnymi napędami(Nero 7, Daemontools, Alcohol120% itd.), bo walnie bluescreena i tylko reset i przywracanie systemu Ci pozostaje. Dla tego nie zainstalowałem ani AoE3 ani Two Thrones ani NfSMW. Jótro powinna przyjść PoP Warrior Within to powiem jak chodzi. Pokaże także wygląd systemu po zainstalowani innych sterowników. Nie boje się jak będą chodziły gry na Viście. Boje sie tych zabezpieczeń co mają być wpakowanie do finalnego systemu... Brrr. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znajomy informatyk mówi, że vista resetuje się i włącza w 0,5 sek a zalecany ram to 1 gig.. Wydaje mi się że to ściema , ale mógły ktos powiedziec coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 15:48, Night Elf napisał:

Fan linuxa... ?

Ok znaleziono więcej dziur w UNIXach... Masz racje... Ale nie do końca, znaleziono więcej dziur we wszystkich UNIXach a nie w np. MAC OS X... albo SuSe... W całym Windowsie znaloziono ich znacznie więcej niż w jakiejkolwiek dystrybucji UNIXa...

Ja również jestem fanem liuxa i to nie znaczy że potępiam microsoft...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 17:38, explotion napisał:

> Fan linuxa... ?
>
Ok znaleziono więcej dziur w UNIXach... Masz racje... Ale nie do końca, znaleziono więcej dziur
we wszystkich UNIXach a nie w np. MAC OS X... albo SuSe... W całym Windowsie znaloziono ich
znacznie więcej niż w jakiejkolwiek dystrybucji UNIXa...


niby tak, ale jak na to spojrzec od podszewki, to te *nixy "chodza" praktycznie na tych samych elementach software''u, wiec tak naprawde do pewnego stopnia to jeden pies.
zreszta, wydaje mi sie ze jakby zestawic ilosc uzytkowanych kopii windy z tymi *nixami to by sie jeszcze okazalo, ze ilosc dziur przypadajacych na jednego usera jest wieksza przy dla *nixowych systemow niz windowych.

a co tam. grunt ze sie chlopaki staraja. ja tam uzywam tego co mi potrzeba i nie mam powodow do narzekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko żę dziury w *iksach/bsd łata sie od razu, a w windows po miesącach/ latach (w ie do tej pory jest dziura znaleziona w 2002 roku) szybkość reakcji na błedy (akurat tu microsoft kuleje) i to bardzo)ma dużo wieksze znaczenie niż ich ilość, pomijając fakt że razem z linuksem dostaje sie mase dodatkowego oprgoramowania )pare cd ew dvd i może w bogatszej wersji jeszcze 1 albo 2 cd) a to dużo w stosunki do windowsa z 1 niepełnym cda z windows tylko namiastki programów. pytanie jeszcze jak wogle były prowadzone te badania o których pisesz, bo były już i takie że czystego windowsa porównywano z linuksem +całe oprogramowanie dla niego (czyli jest bład w jakimś programie pod linuksa? to jest w linuksie. a teraz zgadnij kto za te pseudonaukowe badania płacił?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh nie lapie tej teori spisku ;P...

W sumie mam nadzieje, ze Vista, bedzie sprzedawany taniej niz XP, albo w tej samej cenie... to sobie moze kupie... jak mi pojdzie ;P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 22:36, Night Elf napisał:

W sumie mam nadzieje, ze Vista, bedzie sprzedawany taniej niz XP, albo w tej samej cenie...
to sobie moze kupie... jak mi pojdzie ;P...

ja pewnie nie, jak dotąd w zapowiedziach nie było nic co było by mnie wstanie zainsteresować (jedynie nomad móbłby być ciekawy, niestety go zarzucili). o przesiadce na xp zdecydowała stabilność, a viśta vio podzieli pewnie los windows me (w którym w sumie też nic zachecającego do przejscia z lini 9x nie było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są screeny jak wygląda vista na zainstalowanych sterownikach 81.89 (i każdych innych). Troszke gorzej wygląda, prawda? Taak. Ja słyszałem że Vista ma się uruchamiać w 2 sec. Cóż. Na razie startuje w ok 10. W każdym razie troszke szybciej niż XP''ek.
Codenamed Longhorn na pewno nie podzieli losu WinME. To była totalna porażka -100% stabilności i uruchamiała się pół godziny. Vista bedzie lepsza niż XP. Zostały problem z kompatybilnością ale to się na pewno poprawi w finalnym pordukcie.
Na pewno nie będzie tańszy niż XP. Będzie pewnie ze 2x droższy. W sumie to mógłbym z niego korzystać ale to że nie chodzą virtualne napędy to troche irytuje (Podobno Daemontools 3.11 działa - dziś zobacze). Sprawdziłem, Q4 chodzi tak samo jak na XP o gry można się nie martwić. Przynajmniej z działaniem, bo instalator Undergrounda 2 się nie uruchomił.
Bardzo fajny system łatwo się przyzwyczaić, znalezienie odpowiednich opcji nie jest zbyt kłopotliwe. Czekam na następną bete ;]. A dziś chyba przeinstaluje na XP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś te przezroczyste okna nie za bardzo mi się podobają. Ponadto fakt, że pasek zadań na dole jest przezroczysty sprawia tylko i wyłącznie to, że jest mniej czytelny.

Niestety w kwestii wyglądu i ergonomii to nadal Windowsom daleko do Mac OS X''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boze, zacieliscie sie jak plyta... mi sie przezroczystosc podoba, a i ja mozna wylaczyc, wiec nie ma problemu... przeztancie pisac czy jest lepszy czy gorszy, bo prawda jest taka, ze na dluzsza mete nikt z was dokladnie nie widzial finalnej wersjo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 19:58, Night Elf napisał:

Boze, zacieliscie sie jak plyta... mi sie przezroczystosc podoba, a i ja mozna wylaczyc, wiec
nie ma problemu... przeztancie pisac czy jest lepszy czy gorszy, bo prawda jest taka, ze na
dluzsza mete nikt z was dokladnie nie widzial finalnej wersjo...


Wszyscy wypowiadają swoje zdanie na temat wyglądu Visty więc i ja wypowiedziałem swoje. Przykro mi, że nie jest ono zgodne z Twoim.

Nie dyskutujemy tutaj o tym, które efekty da się wyłączyć, a które nie, tylko o wyglądzie w pełni odbajerowanej Visty. Równie dobrze mgółbyś powiedzieć, że można zaaplikować zupełnie inny theme, ale akurat dyskutujemy o aktualnie dostepnym wygladzie. (Nie wiadomo jak będzie w finalnym produkcie, więc nie ma co gdybać, rozmawiamy o tym co jest teraz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ema...
mam problem... nie potrafie zainstalować sterowników do modemu Speed Touch 330 THOMSON na Windows Vista 64 bit.. Jeśli ktoś wie co należy zrobić to byłbym zobowiązany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 19:59, explotion napisał:

Ema...
mam problem... nie potrafie zainstalować sterowników do modemu Speed Touch 330 THOMSON na Windows
Vista 64 bit.. Jeśli ktoś wie co należy zrobić to byłbym zobowiązany!


Wygląda na to że BETA visty ma zablokowaną obsługę sieci, i ona nie będzie działałą choćbyś bardzo chciał. Przykro mi. Z tego własnie powodu przestałem z niej korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 20:05, michal19 napisał:

> Ema...
> mam problem... nie potrafie zainstalować sterowników do modemu Speed Touch 330 THOMSON
na Windows
> Vista 64 bit.. Jeśli ktoś wie co należy zrobić to byłbym zobowiązany!

Wygląda na to że BETA visty ma zablokowaną obsługę sieci, i ona nie będzie działałą choćbyś
bardzo chciał. Przykro mi. Z tego własnie powodu przestałem z niej korzystać.


no to troche dupen... chyba kochanego linuxa zaczne znowu używać...
wygląda równie ładnie... i się nie wiesza... ale już sobie nie pogram... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować