Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

F.E.A.R. 2: Project Origin – pierwsze wrażenia

54 postów w tym temacie

heh ;P gra super : p na 100 % kupuje ;P mam nadzieje że wyjdzie niedługo demo na X-klocka ;) heh ;d grafika ładna gra będzie konkurować z Dead space pod wzgledem horroru ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwójkę kupię kupię... Strach ciągle mi sprzyjał... gdy grałem F.E.A.R. miałem wrażenie, że ktoś mnie śledzi, że ktoś za mną idzie itp. itd. Wrażenia niezapomniane. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "must have" na liście, jedynka mimo dość prostych sztuczek ze światłem i dźwiękiem straszyła i straszy nadal, mam nadzieje, że dwójka będzie co najmniej tak samo dobra.

P.S Do osób które uważniej śledziły fabułę,nie wiem może za szybko przechodziłem tę grę i do mnie to nie dotarło ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego w zasadzie tylko my mamy wizje Almy i to często "bardzo bliskie", a mimo wszystko uchodzimy z życiem, praktycznie każdy kto spotkał Almę ginął, tak samo czemu Fettel często zwraca się do na jakby nas znał, opowiada nam historie Almy, bawi się z nami w kotka i myszkę ale nas nie zabija, w pewnym momencie "jedynki" wspomina, że Alma się nas boi, czy mi coś umknęło związanego z naszym pochodzeniem czy nie zostało to po prostu wyjaśnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem NIE wcielamy się w członka drugiego oddziału FEAR tylko w członka Delta Force (co wyjaśnia mundury) ale chciałbym się mylić bo bycie członkiem F.E.A.R to prestiż xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 20:14, darkwind21 napisał:

Kolejny "must have" na liście, jedynka mimo dość prostych sztuczek ze światłem i dźwiękiem
straszyła i straszy nadal, mam nadzieje, że dwójka będzie co najmniej tak samo dobra.

P.S Do osób które uważniej śledziły fabułę,nie wiem może za szybko przechodziłem tę grę
i do mnie to nie dotarło ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego w zasadzie tylko
my mamy wizje Almy i to często "bardzo bliskie", a mimo wszystko uchodzimy z życiem,
praktycznie każdy kto spotkał Almę ginął, tak samo czemu Fettel często zwraca się do
na jakby nas znał, opowiada nam historie Almy, bawi się z nami w kotka i myszkę ale nas
nie zabija, w pewnym momencie "jedynki" wspomina, że Alma się nas boi, czy mi coś umknęło
związanego z naszym pochodzeniem czy nie zostało to po prostu wyjaśnione?


Spoiler

Fettel zwraca się tak do Ciebie ponieważ jest twoim bratem, a Alma matką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha zamiast się pytać o szczególy fabuły 1 częsci po prostu kupcie ją, w chwili obecnej kosztuje naprawdę malutko a nie będziecie żałować (sam przeszedłem kilka razy i na pewno zagram znowu zanim zabiore Alme 2 raz na randke : ] )
Ps: dodatki możecie sobie darować ale wbrew pozorą nie bolą aż tak bardzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy fear mi się podobał więc mam nadzieję że i na fear 2 się nie zawiodę mogę się tylko obawiać czy gra będzie działać bez jakiś większych kłopotów na moim pc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dlaczego Wy nie zaznaczacie spoilerów? Przykład pana
marcinshinoda - w komentarzu zdradził zdaje się najważniejszy sekret fabularny, dziękuję ci człowieku :| Tak się składa, że w jedynkę nie grałem, a chciałem to zrobić przed premierą drugiej części. Co za typ :) Takich ludzi powinno się banować permanentnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alma, z tego co się orientowałem, jest telepatyczką. Albo kinetyczką. a członkowie F.E.A.R jako spece od zadań paranoralnych, mają w sobie chyba coś niezwykłego prawda? Alma może więc łączy się z tym co NIEZWYKŁE.
Wkurza mnie jedno. Skoro jest inny bohater powinna byc inna umiejetnosc niż dopalacz refleksu.
Np. Dopalacz Siły, czyli rozwal ścianę w stylu Zidana.
Albo coś w ten teges.
Zapowiada się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 20:14, darkwind21 napisał:

Kolejny "must have" na liście, jedynka mimo dość prostych sztuczek ze światłem i dźwiękiem
straszyła i straszy nadal, mam nadzieje, że dwójka będzie co najmniej tak samo dobra.

P.S Do osób które uważniej śledziły fabułę,nie wiem może za szybko przechodziłem tę grę
i do mnie to nie dotarło ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego w zasadzie tylko
my mamy wizje Almy i to często "bardzo bliskie", a mimo wszystko uchodzimy z życiem,
praktycznie każdy kto spotkał Almę ginął, tak samo czemu Fettel często zwraca się do
na jakby nas znał, opowiada nam historie Almy, bawi się z nami w kotka i myszkę ale nas
nie zabija, w pewnym momencie "jedynki" wspomina, że Alma się nas boi, czy mi coś umknęło
związanego z naszym pochodzeniem czy nie zostało to po prostu wyjaśnione?


Zapraszam do przeczytania tego postu. Tu wszystko wyjaśniłem. Był to mały quiz, ale wszystko najważniejsze o fabule tutaj wytłuczyłem.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3169&pid=2416

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż do ferii zimowych trzeba uzbierać kasę, bo pierwsza część FEAR bardzo mi się podobała :))) żeby tylko nie była zbyt krótka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - mocny spoiler.

Spoiler

Em... Pierwszym prototypem był Piont Man - urodziła go w wieku 15 lat, drugim Fettel urodzony dwa-trzy lata później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 22:46, hallas napisał:

Uwaga - mocny spoiler.

Spoiler

Em... Pierwszym prototypem był Piont Man - urodziła go w wieku 15 lat, drugim Fettel
urodzony dwa-trzy lata później.



Spoiler

Spoiler

mmmm, czyli my byliśmy pierwszym prototypem:P . Ale teraz zostaje jednak kwestia do rozwiązania. Co miały znaczyć słowa :pierwszy prototyp zakończył sie sukcesem" na końcu gry w rozmowie szefowej ATC z premierem? To jednak my byliśmy głÓwnym eksperymentem...armia super żołnierzy?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zupełnie nie pamiętałem tego motywu(pewnie dlatego, że karta mi się spaliła i miałem wszystko w paski i przechodziłem FEAR po prostu żeby przejść.) Właśnie przed chwilą zakończyłem Fear''a po raz drugi i rzeczywiście Fettel na końcu staje się w tej sprawie gadatliwy aczkolwiek uważam że ten motyw jest trochę niedopracowany, ciekawe czy 2 część dalej pociągnie ten wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Myślę, że z tym urodzeniem Fettela pomieszało Ci się - niestety nie odpalę gry i nie sięgnę do źródła by powiedzieć to ze 100% pewnością.
Początkowo Point Man był uznany za porażkę, prawdopodobnie dlatego, że nie odziedziczył żadnych zdolności paranormalnych po matce. Co miały oznaczać słowa z końca gry - no to jest właśnie jedna z tajemnic, które pozostawiło po sobie F.E.A.R. Mogę tylko gdybać czy chodziło o sprawdzenie jego zdolności (płytka teoria) czy może Ginewra Aristide chciała jego rękami wyciągnąć Almę i sprawdzić jednocześnie, czy Point Man nie jest taką samą marionetką swej matki jak Fettel (tzn. czy będzie zachodziło zjawisko analogiczne do, jak to było... zdarzenia synchronizacji)? Tylko twórcy wiedzą i mam nadzieję, że dostanę jakieś odpowiedzi w części drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 23:26, hallas napisał:

[ciach!]


Jak już napisałem w tekście, w "dwójce" znajdziemy naprawdę wiele informacji dotyczących pełnego zakresu działalności ATC. Niczego więcej nie mogę napisać, bo byłby to już spoiler. Tak czy inaczej, jest całkiem sporo dokumentów, czasem warto przyglądać się nawet pozornie mało znaczącym elementom otoczenia, które dopowiadają pewne rzeczy. Z tych fragmentów powoli układa nam się pełny obraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Niestety miała przy tym tendencję do pokazywania co kilka godzin pulpitu, zważywszy jednak na fakt, iż mieliśmy do czynienia z wersją beta, nie powinno to póki co nikogo niepokoić."

dobry żart.. :(
zawsze recenzenci mają takie nadzieje i zawsze potem sie okazuje ze te błędy nie zostały usunięte, a czasami jest jeszcze gorzej.
przypomnijcie mi gry które sypały sie do systemu jako beta i kompletnie to wyeliminowano w PREMIEROWYM wydaniu gry. hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować