Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy wymagania gry LOTR: Conquest

48 postów w tym temacie

Wymagania nie są ogromne? To ma być śmieszne? Kolejna spartolona konwersja z konsol, bo inaczej tego nie umiem wytłumaczyć. To będzie kolejne GTA4 na kompy... Jeśli jakakolwiek gra ma wymagania większe niż Crysis (a ta ma, GTA4 też ma), a grafikę gorszą od niego (a ta ma, GTA4 też), to jedyne wytłumaczenie jakie tutaj znajduję, to to, że olali PCtowców kompletnie, tak jak było w przypadku GTA4. Jak widzę na pudełku w minimalnych wymaganiach cokolwiek wyższego niż GeForce 6800, to powoli zaczynam się zastanawiać, czy aby z tą grą wszystko jest w porządku... Następny element, czyli procesor, minimum Core 2 Duo 2,4GHz...nieźle zaszaleli. A czemu nie 2,4GHz, ale Pentium 4, albo Athlon 2400+? Pewnie, najlepiej od razu Core 2 Duo, bo przecież jak ktoś gra na kompie, to ma od razu zamontowany Core 2 Extreme, 16GB RAM, 4xGTX 280, więc po co komu optymalizacja...dodam, że z takimi wymaganiami, to rynek gier PC w końcu zkapituluje, a wygląda na to, jakby wszyscy producenci powoli do tego właśnie dążyli. Gry powinny mieć wymagania jak Half Life 2, albo Unreal Engine 3 góra, nie większe, bo inaczej gracze przestawią się na konsole. Nikt nie będzie wiecznie upgradeował swojego sprzętu, bo to studnia bez dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mcnitrox
Ale weź pod uwagę, że oni mają to w 4 literach :) W takich stanach powiedzmy co 4 użytkownik ma quada z kanapka lub czymś mocnym w środku (hd4870x2, gtx 280 i 260 :)) To jak myślisz na który kraj będą robili konwersje tam gdzie jest quad ponad kilka milionów graczy z mocnym sprzętem czy może dla takiej Polski gdzie co drugi komp jest z celeronem/sempronem z przed 4 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o "best run on intel core 2 duo" i "nVidia it''s mean to be played" :> Ktoś za to buli, żeby gry miały za duże wymagania.
A co do olewania PCtowców ciepłym moczem: czemu nie ma dema na PC? Trza ściągnąć pirata żeby grę przetestować? Śmiech na sali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę, że jednak bardziej dla centralnej - wschodniej Europy powinni te gry robić, bo na zachodzie rynek PC praktycznie nie istnieje oprócz World of Warcraft i The Sims. Tam tylko dzieci, które chodzą do przedszkola grają na PC, potem na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 10:03, Sonny0 napisał:

@mcnitrox
Ale weź pod uwagę, że oni mają to w 4 literach :) W takich stanach powiedzmy co 4 użytkownik
ma quada z kanapka lub czymś mocnym w środku (hd4870x2, gtx 280 i 260 :)) To jak myślisz
na który kraj będą robili konwersje tam gdzie jest quad ponad kilka milionów graczy z
mocnym sprzętem czy może dla takiej Polski gdzie co drugi komp jest z celeronem/sempronem
z przed 4 lat


W Ameryce masa osob nie wie, co to karta graficzna. Oni maja to w dupie bo pracuja na kompach i to co dostaja, to im starcza. A wymagania na PC zawsze beda wysokie (nawet jakby grafika byla identyczna jak na konsolach), bo Ati i Nvidia musza za to placic, bo gdyby nie gry, to sprzedawali by tylko pare kart do profesjonalnych studiow i jednoczesnie bankrutowali. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ok. 100 zl zaoszczędzone dzięki temu, że mam za słabego kompa :)
W innym wypadku pewnie bym się nie oparł i kupił. A tak... ich strata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam p4 3,2ghz...leciwy z radkiem 3850 na agp*8 i niestety gry chodzą "jako tako"...już zaczynam zbiórke keszu na nowego, raz na 4 lata trzeba porządnie wybulić aby sprzet był na czasie. Spełniam wymagania dotyczące RAM, dysku twardego i karty muzycznej...jestem wręcz wniebowzięty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wole konsole, co prawda buli się extra za gry w porównaniu z Piecem, ale nie trzeba się przejmować, że gra ma za duże wymagania, bo gry są robione pod sprzęt, który znajduje się w konsoli, ja w kompa już dawno przestałem inwestować, ponieważ nie ma to większego sensu, lepiej wydać kasę na konsolkę i nie rwać sobie włosów z głowy, gdy gra przycina, bo się ma za mało RAM-u lub za kiepską grafę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 09:50, mcnitrox napisał:

Wymagania nie są ogromne? To ma być śmieszne? Kolejna spartolona konwersja z konsol,
bo inaczej tego nie umiem wytłumaczyć. To będzie kolejne GTA4 na kompy... Jeśli jakakolwiek
gra ma wymagania większe niż Crysis (a ta ma, GTA4 też ma), a grafikę gorszą od niego
(a ta ma, GTA4 też),

To dlaczego psioczyliście o wymagania sprzętowe Crysisa?

więc po co komu optymalizacja...dodam, że z takimi

Dnia 05.01.2009 o 09:50, mcnitrox napisał:

wymaganiami, to rynek gier PC w końcu zkapituluje

Taki problem z wymaganiami sprzętowymi jest stary... jak sam PC :) a myślisz że co sie działo przy premierze Quake''a 1 i informacji o wymaganiach?
Kapitulacja? Dopóki nie będziemy remontowali domów za pomocą taśmy klejącej to nic takiego nie grozi.

a wygląda na to, jakby wszyscy producenci

Dnia 05.01.2009 o 09:50, mcnitrox napisał:

powoli do tego właśnie dążyli. Gry powinny mieć wymagania jak Half Life 2, albo Unreal
Engine 3 góra, nie większe, bo inaczej gracze przestawią się na konsole. Nikt nie będzie
wiecznie upgradeował swojego sprzętu, bo to studnia bez dna.


Panika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA PIE$@!$% ! Czy ci tworcy gier nie wiedza co to optymalizacja wymagan ?! Kompa kupowalem rok temu: 2,2 ghz core 2 duo, Geforce 8800gt (512mb), 2gb ram a wymagania tak ida w gore przez ich lenistwo. TAK WYGLADAJA WYMAGANIA MINIMALNE ?! Wpienia mnie to niesamowicie, bo jakby tworcom sie chcialo to tak by wygladaly wymagania zalecane na ktorych bysmy grali na max detalach. Wystarczy popatrzec co wielu tworcow potrafi zdzialac z konsolami. Poprostu szkoda gadac. Najbardziej mnie dobily wymagania GTA IV - czekam na pirata od kolegi, zeby zobaczyc jak bedzie chodzilo (dema nie bedzie, wiec nie chce kupowac pelnej wersjii w ciemno, lipa tak grac na min. detalach). Wg. mnie standartem w dzisiejszych produkcjach powinno byc robienie benchmarkow do kazdej z gier. Czlowiek uruchamial by takiego benchmarka, ustawial sobie detale i widzial ile FPSow wyswietlila by gra. Wiedzialby czy taka gre kupowac, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 13:37, Michał11 napisał:

JA PIE$@!$% ! Czy ci tworcy gier nie wiedza co to optymalizacja wymagan ?! Kompa kupowalem
rok temu: 2,2 ghz core 2 duo, Geforce 8800gt (512mb), 2gb ram a wymagania tak ida w gore
przez ich lenistwo. TAK WYGLADAJA WYMAGANIA MINIMALNE ?! Wpienia mnie to niesamowicie,
bo jakby tworcom sie chcialo to tak by wygladaly wymagania zalecane na ktorych bysmy
grali na max detalach. Wystarczy popatrzec co wielu tworcow potrafi zdzialac z konsolami.
Poprostu szkoda gadac. Najbardziej mnie dobily wymagania GTA IV - czekam na pirata od
kolegi, zeby zobaczyc jak bedzie chodzilo (dema nie bedzie, wiec nie chce kupowac pelnej
wersjii w ciemno, lipa tak grac na min. detalach). Wg. mnie standartem w dzisiejszych
produkcjach powinno byc robienie benchmarkow do kazdej z gier. Czlowiek uruchamial by
takiego benchmarka, ustawial sobie detale i widzial ile FPSow wyswietlila by gra. Wiedzialby
czy taka gre kupowac, czy nie.


gry to nie jest artykul pierwszej potrzeby, nie masz kasy to nie grasz - proste. zawsze tak bylo. Twoj pomysl z benchmarkami idiotyczny strasznie - dzis gry sa zbyt zroznicowane by pojedynczym benchmarkiem ustalac czy gra Ci bedzie plynnie dzialac ;) Do roboty marsz - problem upgradu sprzetu nie bedzie istnial ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mcnitrox zajebisty z Ciebie specjalista wiesz? I jeżeli uważasz, że Crysis jest jakimś wyznacznikiem to się grubo mylisz! To jedna z najmniej zoptymalizowanych gier na PC, sam Crytek to potwierdził wypuszczając Crysis Warhead (tylko pls, nie pisz, że to te same gry, bo się tylko ośmieszysz). A nawet Warhead wcale nie jest dobrze zoptymalizowany, bo Unreal Engine 3 bije go na głowę pod względem możliwości i wydajności. I najważniejsze - grałeś w ogóle w Conquet? Widziałeś te rozległe tereny? Widzę, że nie. Crysis maskuje to górami a w miejscu, gdzie jest duża otwarta przestrzeń jest... po prostu woda, ocean. Na koniec - Core 2 Duo obecnie to standard i minimum a że masz kompa sprzed 4 lat to już Twoja sprawa. Nie chcesz narzekać to wymieniaj bebechy co pół roku, nie masz kasy? Kup konsole, będziesz miał spokój jeszcze przynajmniej na 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EmperorKaligula - gadasz glupoty
Leniwi producenci gier w sztuczny sposob napedzaja przemysl komputerowy. Nie optymalizuja gier, wymagania caly czas rosna mimo niewielkiego skoku w grafice ( sry wielkie, ale czy dzisiejsze gry maja lepsza grafike od tekiego Crysisa? Niestety nie. A czy maja wieksze wymagania? Niestety tak).
Pozatym myslisz, ze to taki problem zrobic takiego benchmarka? W niektorych grach wewnatrz ich sa takowe umieszcone (np FEAR). Czy to takie trudne? Pokazuja pare akcji generowanych w real time i cyferki z iloscia FPSow na ekranie. To nie jest zaden problem. Wiec co, idiotyczny strasznie? Lepiej sie zastanow.
Jesli ci odpowiada glupie lenistwo tworcow gier i sztuczne napedzanie rynku - to twoja sprawa, dalej sie ciesz bedac wyzyskiwanym.
sry wielkie, ale czy dzisiejsze gry maja lepsza grafike od tekiego Crysisa? Niestety nie. A czy maja wieksze wymagania? Niestety tak - jesli takie cos ci sie podoba to spoko, ale ja takim obrotem spraw zadowolony nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> lipa tak grac na min. detalach

Taaaa. Ale darmowe GTA4 będziesz miał i będziesz grał i nie wciskaj kitu o oryginalnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować