Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Final Fanstasy XIII - nowe fakty

25 postów w tym temacie

FF po 9 części zalicza regularny spadek formy. X miała tragicznych bohaterów (Tidus OMG), XII jeszcze gorzej + badziewna fabuła. Z "trzynastek" zaś, szansę ma tylko Versus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aviolate masz 100% rację, ale zauważ, że to nadal Final Fantasy :) Najlepszy jRPG jaki wyszedł, nawet jak najnowsza część będzie w 10% taka jak VII to i tak będzie to dobra gra, najlepszy jRPG na konsole nowej generacji :) Ta gra może być badziewna, ale sam tytuł zmusza do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Aviolate
Widzisz, nawet wśród fanów FF panują odmienne zdania. Moim zdaniem FFX było świetne, a Tidius - zawsze to jakiś stosunkowo nieoklepany charakter. Co do FFXII się zgadzamy - słabe. Natomiast z XIII bardziej czekam na zwykłą XIII, a nie na Versus - choć wiem, że jestem w mniejszości - przecież "Versus jest kozackie, Księciu, metropolia, latające miecze, łał".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Z "trzynastek" zaś, szansę ma tylko Versus..."

Kocham komenty na gramie xDDD
Hmm znamy obecnie kilka imion postaci i screeny, ale ofc wspaniali gramowicze juz wiedza, ze 13 bedzie słaba, versus genialna, a wersja na komórki przecietna xDDD
Niedługo zaczne czytać tylko komenty bo wiecej jest smiechu niz w newsach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cinyrk
Podobnie uważam - FFX było świetne (dla mnie najlepszy FF zaraz po doskonałej "siódemce"). XII - słaba, słaba ale to i tak jedna z lepszych gier w jakie w życiu grałem. A w przypadku XIII też bardziej czekam na zwykłą "trzynastkę" - Versus jakoś niczym mnie NA RAZIE nie przyciąga (czarno-białe jakieś to do tego ^_^).

@Asthariel
Nie ty jedyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cinyrk

Tez uwazam, ze FFX jest bardzo dobre, ja czekam na oba FFXIII. Jesli dotrzymaja obietnicy o loadingach, to bede w niebie, bo to jedyne o co sie martwie po Last Remnant. :P Jesli z teksturami nie bedzie najgorzej i mniej wiecej FPS''y beda oscylowac przy 30 to juz naprawde bedzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wogóle niech lepiej zajmą sie reamejkami od pierwszej cześci z grafika z PS3. Zanim wydadzą wszystkie to powstanie PS4 i znowu beda mogli zaczac rimejki. Pewny zysk na najbliższe tysiac lat xD

A zeby nie komentować tylko komentarzy to dołącze się do panów wyzej:

Nie ma co czekać na 13 i verus bo beda szity. Czternastka tez najlepsza nie bedzie, ale czytałem, ze pietnastka to dopiero gra. Juz doczekać sie nie moge.

A kończąc bez sarkazmu i drwiny: naprawde proponuje wam pomyśleć zanim coś napiszecie ;) Wasze zdanie o grze, o której nie wiadomo prawie nic naprawde wiekszość ludzi g*** obchodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku FF bardzo często jest tak że wersja od której zaczęło się grać była najlepsza. Dla mnie FF VII jest bezapelacyjnie najlepsza i z chęcią zagrałbym w remake z tylko ulepszoną grafiką (na nowych kompach często jest problem z odpaleniem FF :-/ ).

FF ewoluuje, co raz bardziej postaci przypominają realne postaci, nie występują już często takie śmieszne zjawiska jak głowa wielkości torsu, wielkie oczy co kiedyś było bardzo charakterystyczne dla japońskich gier. Według mnie to spory plus. Gorzej jest z fabułą, która niestety za ciekawa nie jest. Spadek w tym elemencie zaczął się od 9 części i jak dla mnie X i XII są na podobnym poziomie. Liczę że teraz będzie lepiej i FF13 będzie mogło zbliżyć się FF7 pod tym względem.
System walki także się zmienia. System z FF7 był dobry, później próbowano coś tam majstrować ale ogólnie zbytnio go nie zmieniono. Dopiero w FF12 został on zmieniony i według mnie źle nie wypadł chociaż pewne niedociągnięcia jeszcze są i zapewne w FF13 została one naprawione.

Ciekawi mnie jak zostanie rozwiązany system rozwoju, najsłabszy jak dla mnie był ten z X, potem XII, VIII i VII. Systemu z IX nie pamiętam dokładnie, także jej nie oceniam.

Czekam na wydanie nowych FF i pewnie wtedy skusze się na zakup PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam grałem od VII-X i wszystkie części były wyśmienite przy każdej spędziłem około 20h:P

Oj chyba specjalnie kupie konsole aby zagrać w XIII :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 19:37, The GaM3R napisał:

E tam grałem od VII-X i wszystkie części były wyśmienite przy każdej spędziłem około
20h:P

Oj chyba specjalnie kupie konsole aby zagrać w XIII :P


20h !? buhehe, ja w VII gralem minimum 20-30 razy z czego wiele razy licznik dobijal mi do 80h. w IX mniej razy ale podobnie.
Warta uwagi jeszcze jest VI, tylko mlodsze pokolenie juz raczej nie toleruje tej grafiki, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 19:57, SHADOW-XIII napisał:

> E tam grałem od VII-X i wszystkie części były wyśmienite przy każdej spędziłem około

> 20h:P
>
> Oj chyba specjalnie kupie konsole aby zagrać w XIII :P

20h !? buhehe, ja w VII gralem minimum 20-30 razy z czego wiele razy licznik dobijal
mi do 80h. w IX mniej razy ale podobnie.
Warta uwagi jeszcze jest VI, tylko mlodsze pokolenie juz raczej nie toleruje tej grafiki,
a szkoda.


80h to co ty robiłeś ?? 20-30h maksimum no może 40h za 1 podejściem było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 19:58, The GaM3R napisał:

80h to co ty robiłeś ?? 20-30h maksimum no może 40h za 1 podejściem było

Ja bym raczej zapytał co tobie tak malo to zajelo? Ty leciałeś tylko questami głównymi czy co? Mi przejście FF VII za pierwszym razem zajłeo ponad 70 godzin, a każde puźniejsze ponad 90. FF VIII najszybciej ukończyłem w 84 godziny gry każde kolejne przejście to wiecej godzin. Ja zawsze wymaxowuje postaci, baram każdy kawałek mapy i staram się zrobić wszystko co się da(weapony, wyższa ranga, zawody, itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:07, Warrior Within napisał:

> 80h to co ty robiłeś ?? 20-30h maksimum no może 40h za 1 podejściem było
Ja bym raczej zapytał co tobie tak malo to zajelo? Ty leciałeś tylko questami głównymi
czy co? Mi przejście FF VII za pierwszym razem zajłeo ponad 70 godzin, a każde puźniejsze
ponad 90. FF VIII najszybciej ukończyłem w 84 godziny gry każde kolejne przejście to
wiecej godzin. Ja zawsze wymaxowuje postaci, baram każdy kawałek mapy i staram się zrobić
wszystko co się da(weapony, wyższa ranga, zawody, itp.).


Ja tą gre przechodziłem sobie dla zabawy i poprostu żeby przejść a nie aby nawalać max lvle itp :P najwięcej zajął mi FF VIII bo wg. mnie tam fabuła była najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować