Zaloguj się, aby obserwować  
Lazil

Gracie uczciwie czy jesteście cheaterami?

249 postów w tym temacie

Zawsze gram uczciwie bo dla mnie oszukiwanie zabija po prostu frajdę z gry. Jeśli cokolwiek sobie pomagałem to dlatego, że byłem zmuszony np. do użycia konsoli w Gothicu 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy byłem jeszcze siusiumajtkiem bez żadnej koordynacji ręka-oko-myszka to przechodziłem wszystkie Quaki i Duki na kodach i nawet się nie zastanawiałem czy to fajnie czy nie, ale potem nauczyłem się, że zabicie bossa po kilkunastu nieudanych próbach i kilkunastuminutowym pojedynku daje masę frajdy ;] Obecnie staram się grać bez kodów, chyba, że coś mnie już tak bardzo irytuje, że chcę rozbić komputer młotkiem ;] Wtedy sobie ułatwię, ale to naprawdę rzadko, a czasami włączę sobie goda dla frajdy aby pokazać botom , że jestem bogiem a one tylko pikselami ;]

W strategiach i ogólnie wszystkich grach nie będących FPS''ami czy TPs''ami nigdy kodów nie używam (no chyba, że w Europa Universalis na inflację ;] ), a używanie kodów w multi uważam za chamstwo i brak kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA Vice City "Messing with the Man" nigdy nie robię tej misji bez czołgu tak więc cheat ;]
Poza tym uważam, że bez sensu jest gra jak zjdziemy na kodach calutką w pół dnia.
No chyba, że gramy już setny raz i nie zależy nam na rozgrywce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA:SA w singlu , dużo plugawych słów wyrzuciłem z siebie zanim dobrnąłem do końca gry , niestety w pewnych misjach kody nie pomagały wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 18:38, Smileyer napisał:

GTA Vice City "Messing with the Man" nigdy nie robię tej misji bez czołgu tak więc cheat
;]


Zebrane 60 paczek minigun wchodzisz na schody przy kryjówce i przechodzisz misję na luziku a przyjemność też spora.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leń ze mnie :P
Poza za tym w grach trzymam się mocno fabuły.

Ale zastanawia mnie , czy gdybyśmy mieli możliwość takiego cheatowania w życiu, ktoś byłby tak mega uczciwy i twierdził, że to nie ma sensu ha ; >

Pamiętam czasy, kiedy godzinami siedziało się nad tą samą misją z zawzięciem , "nie , nie wpiszę kodów!" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 18:38, Smileyer napisał:

GTA Vice City "Messing with the Man" nigdy nie robię tej misji bez czołgu tak więc cheat
;]

Heh ... nie żeby coś ale tę misję naprawdę da się wykonać bez używania czołgu ani tym bardziej zbierania zasmolonych paczek. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednią ilość granatów, dobrą strzelbę [ S.P.A.S. to się bodaj zwało ], nieco pestek do jakiegoś M4 i kilka[naście] rakiet do RPG. Zaczynamy misję, zabijamy paru przechodniów, tłuczemy jeden, dwa wozy policyjne, tłuczemy co się da, zdejmujemy helikopter z oddziałami specjalnymi na pokładzie i furgonetkę tychże i misja powinna być zaliczona.

A co do mnie - kodów zasadniczo staram się nie używać no chyba że gra jest wybitnie "user unfriendly" lub też utknąłem tak że nijak się ruszyć nie da. Poza tym nie zapominajmy że część z cheatów w części gier daje nam możliwość poznania różnorakich ciekawostek i niedostępnych wcześniej opcji tudzież lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 18:48, Smileyer napisał:

Leń ze mnie :P


O.k. droga na skróty po misji No Escape (biznes: Klub Malibu) dostajesz mundur policjanta , bez problemów wchodzisz na teren bazy wojskowej na jednej z wież jest M-60 zbierasz go jedziesz zasejwować grę i tak pięć razy z rzędu te 500 - 600 pocisków jest wystarczające do zrobienia misji.

Dnia 08.01.2011 o 18:48, Smileyer napisał:

Ale zastanawia mnie , czy gdybyśmy mieli możliwość takiego cheatowania w życiu, ktoś
byłby tak mega uczciwy i twierdził, że to nie ma sensu ha ; >


A odpisy podatkowe , ulgi , darowizny aby uniknąć kolejnego progu podatkowego to niby co to jest ?.

Dnia 08.01.2011 o 18:48, Smileyer napisał:

Pamiętam czasy, kiedy godzinami siedziało się nad tą samą misją z zawzięciem , "nie ,
nie wpiszę kodów!" .


Powiem tak na niektóre misje w Vice City wymyśliłem kila sposobów ich przejścia nieraz diametralnie różnych
od tego co proponują twórcy (część sposobów podana w temacie GTA:Vice city , po prostu jest to moja ulubiona część GTA.
Natomiast przy GTA:SA Rockstar narzucił pewne rozwiązania (niektóre wyjątkowo kretyńskie i złośliwe) i już nie miałem motywacji aby nie używać kodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 18:38, Smileyer napisał:

GTA Vice City "Messing with the Man" nigdy nie robię tej misji bez czołgu tak więc cheat
;]
Poza tym uważam, że bez sensu jest gra jak zjdziemy na kodach calutką w pół dnia.
No chyba, że gramy już setny raz i nie zależy nam na rozgrywce :)


Czyli cheat w razie konieczności tak jak ja ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 19:11, Killinginno napisał:

Ja używam cheaty/kody tylko (chyba jak każdy) w GTA.


Zgodzę się tutaj do GTA trzeba czasem użyć troszkę kodów. Ale spośród wszystkich części do IV użyłem najmniej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 19:13, The_Deker_10 napisał:

Ale spośród wszystkich części do IV użyłem najmniej ;P

Tutaj nie ma się co dziwić bo w IV za używanie kodów jest blokowane wiele rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 19:13, The_Deker_10 napisał:

Ale spośród wszystkich części do IV użyłem najmniej ;P


Mógłbyś napisać, jak zachowuje się wtedy GfWL? Wiem tylko, że blokuje achievementy, ale czy po ponownym uruchomieniu gry lub wczytaniu poprzedniego zapisu można normalnie je wykonywać? Z jednej strony chciałbym pobawić się kodami, a z drugiej byłoby głupio, gdyby zablokowało mi na zawsze możliwość zbierania aczików.

Co do cheatów, to dawno temu każdej instalacji gry towarzyszyło przeglądanie ostatnich stron CDA czy innych Tipsomaniaków w poszukiwaniu czitów, ale takie rozgrywki zaczęły mnie nudzić, więc skończyłem z tym.

EDIT:

@Killinginno

Dnia 08.01.2011 o 19:13, The_Deker_10 napisał:

Tutaj nie ma się co dziwić bo w IV za używanie kodów jest blokowane wiele rzeczy.


Mógłbyś trochę rozpisać się na ten temat? Z góry dzięki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 19:27, Gumisiek2 napisał:

Mógłbyś napisać, jak zachowuje się wtedy GfWL? Wiem tylko, że blokuje achievementy, ale
czy po ponownym uruchomieniu gry lub wczytaniu poprzedniego zapisu można normalnie je
wykonywać?


Nie chce Cię wprowadzać w błąd, bo mogę się mylić ponieważ w IV nie grałem już dość długo. Ale chyba już gra nie będzie działać tak jak ma ponieważ po wpisaniu kody blokuje się tam kilka opcji. Ale nie pamiętam jak to sie dokładnie odbywa ...

Dnia 08.01.2011 o 19:27, Gumisiek2 napisał:

Z jednej strony chciałbym pobawić się kodami, a z drugiej byłoby głupio, gdyby
zablokowało mi na zawsze możliwość zbierania aczików.


Wiesz jeżeli chcesz się pobawić typu poszaleć po mieście autem/motorem/ czy popływać motorówką to możesz je wpisywać bez problemu chyba że chcesz je wykorzystywać podczas misji to co innego :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trochę w Gothica i GTA na nieśmiertelności grałem, ale głównie dla zabawy. Użycie jakiegokolwiek kodu niszczy satysfakcję, którą otrzymujemy, gdy przejdziemy grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Są takie gry np GTA (każdego rodzaju) gdzie granie z cheatami daje o wiele wiecej zabawy niż bez nich, lecz gdy sie robi fabułę cheatów nie powinno się używać . Szczegolnie używają ich ci co łatwo sie denerwują i nie są wytrwali. Niestety nie zawsze nastawienie "Nie używam cheatow bo nie jestem frajerem" jest dobre. W grach np Two Worlds (I) gdy ktos nie wszedl na strone z cheatami nie mogł zrobic tego co nie koniecznie niszczy fabułę ale ją ulepsza (można bylo tam pobawić się "edytorem" i powstawiać różne obiekty np swój wlasny dom - tego czego mi najbardziej w tej grze brakowalo). Nie tylko w tej grze ale i w wielu innych chociażby spoglądniecie na stronkę z cheatami może nam dodać radochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uczciwie :) Przochodzę własnie po raz czwarty GTA:SA ( bez kodów oczywiście ) ,myślałem ,że przejdę bez problemu ,ale akurat pierwsza irytująca misja od początku gry mi się zdażyła ,ta z pismakiem :) Więc nie dziwię się ,że nie ktorzy używają kodów ,bo dosyć ,ze np. ta misja jest stosunkowo długa i monotonna to może coś kogoś trafić .Ale i tak ją przejdę uczciwie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować