Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

P.E.C.E.T. dla F.E.A.R. 2

28 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2009 o 09:41, teamki napisał:

Przynajmniej ma się pewność, że na takim sprzęcie gra się nie przytnie.

trochę mało tego RAMu.. może być problem :/ ..ale opublikowane wymagania gry świadczą że problemu takowego nie będzie.
...
ciekawe czy gwarancja obejmująca 24 m-ce jest na części czy na cały zestaw, bo jeśli tak to nie warta jest to inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 10:01, scooby01 napisał:

Moim zdaniem X3 w tym zestawie nie jest do końca trafionym pomysłem... Szczególnie ze
względu na cene.

też wolę niebieskich :) ..no i tu się kłania problem o którym wspomniałem wyżej (gwarancja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze w takich wypadkach cena wygórowana i 24 miesiące gwarancji to wcale nic dobrego. Niektóre komponenty w PC mają po 36 miesięcy gwarancji. Na swoim przykładzie podam, że mam 36 miesięcy na procesor, kartę graficzną, dysk i płytę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj coś kiepsko, kiepsko. Ciekawe ile ludzi da się nabrać. Za 2639 zł spokojnie można złożyć zestaw z 4 GB RAM, Radkiem HD4870 i... hmmm... może Q6600? Jak się nie zmieścimy cenowo to E8400 bierzemy, potem kręcimy do 4 GHz i już mamy kompa... a to tutaj to śmieszne jest dla mnie i za taką cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki komputer to każdy by chciał mieć. Karta graficzna 1GB! Jest też z Far Cry 2, nie pamiętam co on tam miał ale miał 700GB miejsca na dysku. Nieźle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się z zamiarem zmiany kompa i trochę się interesowałem ostatnio i mogę powiedzieć, że ja bym takiego kompa nie chciał za tę cenę. Jak zwykle: zestawowy komp = nieopłacalny. Raz że na Phenomie - widać oszczędzali, ale to można przeboleć. Dwa że ten Radeon z 1GB pamieci niewiadomo po co i na co bo wydajności to nie doda. Niektórzy tutaj przyczepiali się do 2gb ramu - akurat 2gb spoko wystarczy jak na razie do wszystkiego a potem można dokupić - tyle, że za tę cenę to właśnie ani ten ram jakiś dobry ani go dużo. Do tego nie wiadomo co to za płyta główna tam siedzi, a tu często się tnie koszty w zestawach. Podobnie na zasilaczu.


InterFejS - bardzo jestem ciekaw jak Ty złożysz za 2639 kompa z 4GB RAM, HD4870 i nawet niech to będzie te E8400 (q6600 to już przemilczę zupełnie). Bo jak się ostatnio orientowałem w cenach to taki zestaw będzie kosztował ponad 3000, chyba ze może z budą, zasilaczem i płytą noname i bez reszty bebechów. Może byłoby to możliwe w październiku ubiegłego roku (też raczej wątpliwe), ale teraz złotówka ostro zjechała i ceny są znacząco wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście nie podobają się komputery z wielkimi grafikami na obudowie z danej gry ..ja wole czarną z jakimś neonkiem w środku żeby wszystko ładnie podświetlało w środku i już ... i jeszcze mam dopłacać za tą grafikę ... oni powinni dawać niższą cenę za to że promujesz ich grę ..chociaż nie powiem że akcja jest dobra dla fanów danej serii /gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że design tego PeCeta jest niezły. Dobór grafiki na pewno nie był przypadkowy, moim zdaniem jest ona bardzo dobra i jak najbardziej oddaje klimaty FEAR. Co do samych podzespołów - tutaj akurat szału nie ma. Phenom to gra na koszta, byle taniej. Moim zdaniem można było wsadzić mocnego Core 2 Duo, albo jakiegoś słabszego Quada. Za tą cenę można mieć coś lepszego, ale twórcy zestawów też muszą na czymś zarabiać - a sądzę, że i tak ten PC będzie się sprzedawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo, na xboxie (żeby nie było że na jakichś małych ustawieniach na kompie) i nie uważam żeby jakaś grafika była specjalna. Ogólnie interfejs jest dobrze zrobiony, klimatycznie - jednak kolory żołnierzy, szczególnie pod wpływem spowolnienia czasu, albo takie czerwone tła scenerii - imo porażka. I to na okolicach średniej jasności obrazu, tzn takiej mało/średniej żeby było mrocznie ale żebym coś widział. Grafika jest w sumie szczegółowa, ale brakuje Jej tej głębi. Lepiej ma się to w ciemnych pomieszczeniach, gdzie non stop latają jakieś szafki, krew jest wszędzie rozsmarowana... no ale żeby do duchów strzelać? WTF?
Po co to napisałem?
Bo w sumie tak podsumowując to taki komputer wyżej na 100% powinien wystarczyć do Feara 2, gdyż grafika nie jest jakaś za specjalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali. Ja demko na full odpaliłem na C2D E4500 (2.2GHz), 8800GT 512 i 2GB DDR2. Taki sprzęt (doliczając obudowę, zasilacz np. Chifteca 560 wattowy i jakieś dobre mobo) wyniesie od 1500 do 1800zł góra. A tego Athlona to kijem przez szmatę nie tknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłbym samą obudowę, reszty kijem nie tknę. Btw grając w demko najnowszej części F.E.A.R. uświadczyłem pojęcia jakim jest strach, było to doznanie 10 razy mocniejsze niż to co zaserwowali nam twórcy przy produkcji 1 części. Gra to prawdziwy must have, włożyli w nią całe swoje serce. Tak ma być Panowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować