Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2008 o 20:48, Kermit 13 napisał:

Btw ta stronka Wielkiej Joł nic szczególnego...zapowiadali nie wiadomo co, a mi się wydaje,
że lepszą stronkę ma DGE...

Dużo bajerów obiecali (Choćby forum) a nic z tego nie ma ;/ Jak tak sobie połaziłem po tej ich stronie, to tak sobie rozkminiłem że ta "stara" strona była jakaś taka lepsza ;/ A zapowiadali jakieś mega nie wiadomo co, a wyszło jak zwykle ;/ Tak swoją drogą, ciekawe czy już znaleźli tego Lublina co Tedzikowi zajumali ;p

News:

Nowa Płyta beat squadu - premiera 21 czerwca - nielegal , druga płyta planowana jest na jesień - 80% materiału już jest.
Aktualny skład to Rafi Czarny Koni (tak jak w kawałku zapach lata)
Zapraszamy na koncert 21 czerwca klub Blue Note Poznań.
Info wprost od Beat Squadu!

Już sie nie mogę doczekać ;D Coś nowego od PDG ;D A Gural pałas pewnie sie dogra do tej płyty,a El Polako to nie wyda ;/ Już nie mogę zrozumieć tego typa, przecież na tej płycie zbije na 100% ostry hajs, a tak sie opiernicza z wydaniem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 20:48, Kermit 13 napisał:

Hmmm z X- Fi to może Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer albo tańsza Creative Sound
Blaster X-Fi Xtreme Audio, która daje radę :]
Albo SB Audigy 4 :] Ja mam taką i śmiga aż miło :] A cena przystępna.


Ktos może wie czy na złącze PCI express 16 wejdzie, któraś z tych kart? Bo mam w miarę nową płytę i nie wiem za bardzo czy będzie kompatybilna z nowym złączem. Chyba, że jest jakieś specjalne złącze o którym nie wiem...

Mógłby ktoś jeszcze wytłumaczyć na czym polega różnica między mikrofonem pojemnościowym i dynamicznym? Jaki najlepiej kupić do domowych nagrywek, który da się podłaczyć do kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 21:57, YahooPL napisał:

Ktos może wie czy na złącze PCI express 16 wejdzie, któraś z tych kart? Bo mam w miarę
nową płytę i nie wiem za bardzo czy będzie kompatybilna z nowym złączem. Chyba, że jest
jakieś specjalne złącze o którym nie wiem...


No raczej pod PCI :D Uwierz, że te karty nie są takie stare hehehe :D

Dnia 16.05.2008 o 21:57, YahooPL napisał:

Mógłby ktoś jeszcze wytłumaczyć na czym polega różnica między mikrofonem pojemnościowym
i dynamicznym? Jaki najlepiej kupić do domowych nagrywek, który da się podłaczyć do kompa?


google.pl ? :P Po skrócie...Pojemnościowy, jest głownie używany do nagrań studyjnych, instrumentów i ogólnie w studiach nagraniowych...wiec on bardziej pod nagrywki, aczkolwiek jest baaaardzo czuły i potrzebne jest w miare wyciszone pomieszczenie bo łapie dosłownie każdy dźwięk.

Dynamiczny, czyli klasyczny mikrofon. Do śpiewania na scenie, przemów itd itd. Tańszy z wiadomych powodów od pojemnościówki...

Raczej każdy rodzaj można podpiąć pod kompa, ew. potrzeby jest Phantom...
Z doświadczenia moge polecić do nagrywek domowych bardziej mik. dynamiczny...a jak już się bierze na poważnie i ma się to ''studio'' to brać pojemnościówkę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra płyta sie szykuje ;]

Emil Blef - "Mam Taką Twarz, Że Ludzie Mi Ufają... BILLING"

Premiera: 20 maj 2008


Jeśli stwierdzenie, że "Nie ma człowieka, który nie wysłuchałby ciekawej historii" jest trafne, to Emil Blef słusznie uznał je za punkt wyjścia przy pisaniu swojego albumu. Dlatego już 20 maja do sklepów trafi jego solowa płyta o tytule "Mam taką twarz, że ludzie mi ufają... BILLING"!

Emil Blef to postać znana z warszawskiego zespołu Flexxip - postrzegany jako ta spokojniejsza i bardziej refleksyjna część duetu z Mesem. Osoby, które widziały go na scenie, wiedzą, gdzie uwalnia energię. Sukces ich wspólnego albumu szybko znalazł odzwierciedlenie w postaci zainteresowania mediów i koncertów w całej Polsce. Zespół otrzymał Ślizgera, za debiut roku - nagrodę przyznaną przez publiczność, a ich single (m.in. "List", "Szukam tego $") na stałe zagościły w playlistach stacji radiowych i telewizyjnych. Od tego czasu Blef udzielał się na wielu oficjalnych i podziemnych projektach, starannie przypominając o sobie i swojej wizji muzyki.

"Komfort poznawania ludzi ma niewielu,
a znam takich, których z miejsca szanse są równe zeru,
powiedz swoją, jeśli nie chcesz czuć tego dystansu
- dobre historie zawsze słyszy się tylko w rewanżu [...]"

Emil Blef udowadnia, że potrafi równie wnikliwie słuchać muzyki, jak i ludzi, których spotyka na swojej drodze. Billing to właśnie zapis wrażeń, refleksji i wniosków z tych spotkań, czyli 14 premierowych utworów - subtelnie przemykających przez różne gatunki muzyczne, ale z mocno wyczuwalnym akcentem hiphopowym.

Biling rejestrowany był w rzeszowskim Studio Haos, gdzie Blef przez trzy tygodnie mieszkał i nagrywał, koncentrując się wyłącznie na muzyce. Izolacja i skupienie to idealne warunki - żyjesz płytą, a pomysły realizujesz na bieżąco.

Wyobraźnia, wykreowani bohaterowie i historie to podstawa tej płyty. Różnorodność styli i talent producentów doskonale współpracują tu z tekstami Blefa, budując jej niezwykły nastrój. Od żywych instrumentów przez elektronikę po czysty beatbox. Od utworu o miłości przez krzyk buntu po adaptacje prozy Henryka Sienkiewicza. Od prawdy do fikcji...

PREMIERA! Już 20 maja 2008

Singiel promujący płytę nosi tytuł Przyjdź wieczorem w składzie:
tekst: Emil Blef
muzyka: Piotr „?” Walicki
produkcja: Emil Blef, Piotr „?” Walicki
wokal: Bartek Schmidt, Emil Blef
wszystkie instrumenty: Piotr „?” Walicki, oprócz:
bass: Łukasz "Dr. Groove" Drwal
flugelhorn: Dominik Mietła

Tracklista:

01. Mam taką twarz (muz. Bartosz G)
02. Oczy Uszy Usta (muz. Piotr „?” Walicki; gramofony: Daniel Drumz )
03. Przyjdź wieczorem feat. Bartek Schmidt (muz. Piotr „?” Walicki)
04. Stawki są wysokie (muz. Me?How?; gramofony: DJ Twister)
05. Nikt nie lubi telefonów w nocy (muz. Święty/TWP)
06. Dzień mijał w dobrym tempie feat. Eldo (muz. Piotr „?” Walicki)
07. Tolerancja w ciemnych okularach (Ciężko) (beatbox: Tik Tak)
08. Wake up (muz. Kixnare)
09. Brat rapera (muz. Ten Typ Mes; gramofony: DJ Technik )
10. Wywiad feat. Eskaubei (muz. Piotr „?” Walicki)
11. Dać ponieść się przez Iluzję feat. Bartek Schmidt (muz. Prezuro)
12. Inicjacja feat. Bartek Schmidt (muz. Piotr „?” Walicki)
13. Dwie łąki feat. Henryk Sienkiewicz (muz. Happy Hour People)
14. Nie wystarczy wejść do studia feat. Ten Typ Mes (muz. Piotr „?” Walicki)

Więcej informacji na: www.SpikeCOM.org oraz www.myspace.com/spikecom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajjj, co ja wygrzebałem ze stosu płyt, DJ 600V - Operacja Zrób to Głośniej ;D Niszczy mnie ta płyta, każdy bit, każdy kawałek, mistrzostwo :D Bujaka rox ;D "Buja taka muza, buja taka muza bo jest od nas, buja taka muza total kozak" ;D Już wiecie skąd to moje "kozak to, kozak tamto" ;p I na tej płycie jest jeszcze "To jest ten bit" Gurala, "Chorągiewki i wiatr" Pokahontaz, jaram sie tym wszystkim od nowa ;D Nie ma co, bity 600V są jednymi z najlepszych w Polsce, albo i w ogóle ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to mi się piosenka przypomniała http://pl.youtube.com/watch?v=liSGqNFdEyU&feature=related ;] Się ucieszyłem jak to usłyszałem. A teraz tak z innej paki... Chciałbym zakupić jakąś płytkę z polskim hh, ale jest jeden problem, a mianowicie, nie wiem jaką. Jak możecie to weźcie polećcie jakąś, najlepiej żebym ją na allegro mógł dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 10:57, Shadowser napisał:

A teraz tak z innej paki... Chciałbym zakupić jakąś
płytkę z polskim hh, ale jest jeden problem, a mianowicie, nie wiem jaką. Jak możecie
to weźcie polećcie jakąś, najlepiej żebym ją na allegro mógł dostać.


Nowa jakaś? Coś starszego?

Masz tu kilka płytek które polecam ;]

DonGuralesko - Drewnianej Małpy Rock
Peja / Slums Attack - Na Legalu
Zipera - Druga Strona Medalu
ZIP Skład - Chleb Powszedni
WWO - Masz i Pomyśl
Pono - Hołd
Tede - Esende Mylffon
Eldo - 27
Eldo - Eternia
Grammatik - Światła Miasta
Grammatik - Podróże
Każda płyta O.S.T.R''a ;]
DJ 600V - Operacja Zrób to Głośniej
DJ 600V - V6
THS Klika - Liryka Chodnika
Bez Cenzury - Klasyk

I w ch innych, ale niech ktoś inny też Ci coś poleci, jak bym miał tu wypisywać wszystkie płyty które polecam, to bym tego posta z godzinę pisał ;p A na Allegro pewnie każdą z tych płyt spokojnie dorwiesz ;]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 11:03, NuGGet napisał:

> A teraz tak z innej paki... Chciałbym zakupić jakąś
> płytkę z polskim hh, ale jest jeden problem, a mianowicie, nie wiem jaką. Jak możecie

> to weźcie polećcie jakąś, najlepiej żebym ją na allegro mógł dostać.

Nowa jakaś? Coś starszego?

Mnie to obojętne byle coś dobrego. ;]

Dnia 17.05.2008 o 11:03, NuGGet napisał:

Masz tu kilka płytek które polecam ;]

DonGuralesko - Drewnianej Małpy Rock
Peja / Slums Attack - Na Legalu
Zipera - Druga Strona Medalu
ZIP Skład - Chleb Powszedni
WWO - Masz i Pomyśl
Pono - Hołd
Tede - Esende Mylffon
Eldo - 27
Eldo - Eternia
Grammatik - Światła Miasta
Grammatik - Podróże
Każda płyta O.S.T.R''a ;]
DJ 600V - Operacja Zrób to Głośniej
DJ 600V - V6
THS Klika - Liryka Chodnika
Bez Cenzury - Klasyk

Dzięki! Dużo tego. ;] ;] Zauważyłem jak wychwalałeś "DJ 600V - Operacja Zrób to Głośniej " w jednym z postów dziś, a akurat na allegro jest i to bardzo tania, więc chyba się na nią najpierw skuszę.

Dnia 17.05.2008 o 11:03, NuGGet napisał:

I w ch innych, ale niech ktoś inny też Ci coś poleci, jak bym miał tu wypisywać wszystkie
płyty które polecam, to bym tego posta z godzinę pisał ;p A na Allegro pewnie każdą z
tych płyt spokojnie dorwiesz ;]

Tyle mi wystarczy. ;P Zwłaszcza, że z kasą kiepsko, a chciałem się zaopatrzyć w mp4, bo moja mp3 to już emerytka. ;P Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 11:19, Kermit 13 napisał:

Jest już klip do kawałka "pain" :D Kozaczyna jakich mało :D


Czarna muza? Uuu... To nie dla mnie. Brzmi fajnie, ale słów nie rozumiem, więc...

Ja za to dzisiaj będę na piętnastoleciu SLU i może jutro jakąś mini relację napiszę jak mi się uda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ściagnij:
smarki smark "moda na epke"
zkibwoy "obskurw king"
Vnm "na szlaku po czek"
rezpektz "120 uderzeń na minutę"
fenix "pamiętaj"
tomiko & siwers "intencje"
klimat "...rap wraca do parku"
reno "następny level"

wszystkie wyżej wymienione płytkie do ściagnięcia za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że swego czasu był tutaj kawałek + i - puszczonego od tyłu. Tym razem ktoś pokusił się o analizę całego utworu. Efekty możecie zobaczyć tutaj:

http://leito1992.wrzuta.pl/film/z5BCJE6Ibq/plus_i_minus_backmasking_od_tyl u
http://mantycore.wrzuta.pl/film/isiZkFUoST/k44_-_plus_i_minus_-_ukryta_tresc_-_ba ckmasking

Jeśli jednak było, to sorry.


W każdym razie daje to naprawdę dużo do myślenia. Według wiki Magik cierpiał na schizofrenię i miał problemy z WKU, a z tego co pamiętam (słuchałem wczoraj) jeden z wersów wspomina coś o wojsku.

Z drugiej strony zastanawia mnie to, co śpiewa w "Chwilach ulotnych"

Z jednej strony:

Mamy po dwadzieścia lat
Przed sobą cały świat
Przed sobą cały życia szmat


Czyli niby optymiste patrzenie w przyszłość. A chwilę później:

Więc jestem rad
Z każdego poranka i wieczoru
Dawno już dokonałem wyboru


Czyżby nawiązanie do tego co umieścił w Plus i Minus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie o to zapytać, a że ta rzecz ma związek z Hip Hopem, to zapytam tutaj ;]
Wiecie ile może kosztować sprowadzenie Impali z USA ? W tym roku robie prawko, a zawsze zastanawiałem sie ile taka Impala kosztuje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 11:19, Kermit 13 napisał:

Jest już klip do kawałka "pain" :D Kozaczyna jakich mało :D

Przekozactwo :D Płyta na 100% bedzie mistrzostwo i klasyka z miejsca ;D

Jak sie komus nie ładuje klip na tej stronie co dał Kermit, to łapcie linka na YT:
http://pl.youtube.com/watch?v=tXWHN6tvnCQ&feature=related

btw: Post wyżej, jak ktoś może niech odpowie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość kupienia DVD z pożegnalnego koncertu PFK ? Bo te fragmenty co na Youtube są mi nie wystarczają xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy.
Wogóle nigdy nie miałem czasu, i nie miałem jak ściągać nielegali, więc jak możecie to wymieńcie najlepsze jakie znacie albumy, właśnie na nielegalu.
A druga sprawa...zapomniałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę przeszukałem ten temat, i już znalazłem kilka nielegali.
A druga sprawa, już wiem:)
Chciałbym spróbować z FL, ale podobno w wersji demo nie można zapisywać swoich projektów...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 17:24, bojanzaw napisał:

Więcej to ich stara nie miała xD


To jeszcze nic jak się porówna ile ludu jest na "Reprezentuje siebie" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować