Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2009 o 13:36, lydathegreat napisał:

to chyba wyskocze przez okno z radosci.


To nagraj przed tym parę tracków to bedziesz następnym najlepszym polskim raperem :P

Dnia 14.12.2009 o 13:36, lydathegreat napisał:

Glos Madroxa to mistrzostwo swiata, NIE MA dla mnie lepszego wokalu.


Ja bym tam może lepszy znalazł (nie licząc stricte woklalistów z innych gatunków), patrz np. Krizz Kaliko, bo technicznie rzecz biorąc jest lepszy, rozpiętność od opery, przez r''n''b, do rocka robi wrażenie, do tego przy normalnym rapowaniu też zajebiście brzmi, ale jednak Madrox też jest chyba moim ulubionym, bo bez kitu ma taką barwę, że brzmi jakby miał jakiś naturalny przester. Kiedyś myślałem że on nagrywa 2 ścieżki z woxami, jedną specjalnie w takim brzmieniu, dopóki nie usłyszałem go normalnie na jakimś wywiadzie. No i w dodatku w rockowych trackach tez konkretnie wychodzi. Nie mam pojęcia skąd im się biora takie głosy...

Generlanie podsumowania z USA jeszcze nie zamykam, bo trochę mam do obsłuchania, ale na pierwszym miejscu "K.O.D." / "W.I.C.K.E.D." i nie sądze, żeby to się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z Cool Edit pro. Jak zainstalować jakieś wtyczki do tego programu np izotope ozone v3, lub wtyczki waves?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 19:16, capral napisał:

Nie wiecie, gdzie można dostać tą bluzę?

Chyba w każdym skejtszopie + allegro. Kumpel ma tą bluzę od dawna już Oo A i jeśli dasz za nią 350zł, to będziesz totalnym kretynem xd

Kumpel się śmiał ostatnio, że to są ciuchy dla dzieci ulicy a kosztują po 300zł.
Nie dam tyle hajsu za jakiś lipny napis na bluzie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 19:16, KlocekLego napisał:

Chyba w każdym skejtszopie + allegro. Kumpel ma tą bluzę od dawna już Oo A i jeśli dasz
za nią 350zł, to będziesz totalnym kretynem xd
Kumpel się śmiał ostatnio, że to są ciuchy dla dzieci ulicy a kosztują po 300zł.
Nie dam tyle hajsu za jakiś lipny napis na bluzie ;d


Też mnie zawsze to bawiło, ale jeszcze śmieszniejsze są te koszulki z napisami JLB DZIECI ULICY itd, czyli te takie typowo niby uliczne.
Dobra ja rozumiem, że to też kosztuje i wbrew pozorom nie mało, ale nie tyle i nie w przypadku gdy jest to już robione hurtowo (nie na zamówienie jak nieznanych grup na przykład). Zresztą w ogóle tego nie rozumiem, rap jest w sercu nie w ubraniu i choćby ;po raperach widać, że ci w "fajnych" ciuszkach wcale nie są lepsi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 14:05, Hekt-X napisał:

To nagraj przed tym parę tracków to bedziesz następnym najlepszym polskim raperem :P

Zmiazdzyles mnie tym czlowieku hahahahah

Dnia 14.12.2009 o 14:05, Hekt-X napisał:

ale jednak Madrox też jest chyba moim ulubionym, bo bez kitu ma taką barwę, że brzmi jakby miał jakiś naturalny przester.

No wlasnie o sama barwe glosu (slowka barwa nie moglem skminic xD) mi chodzi, wiadomo ze jest wuchta raperow, ktorzy potrafia regulowac tonacje, szybkosc nawijania, itp., ale sama ''elektroniczna'' barwa glosu Lil Shanka to jest masakra oO Nie jest moze tak jak z T-Painami itp, ale to jest naturalne, a nie przepuszczane przez 134534 filtrow, syntezatorow i czego ten nigger jeszcze tam nie uzywa.

Dnia 14.12.2009 o 14:05, Hekt-X napisał:

Generlanie podsumowania z USA jeszcze nie zamykam, bo trochę mam do obsłuchania, ale na pierwszym miejscu "K.O.D." / "W.I.C.K.E.D." i nie sądze, żeby to się zmieniło.

Co to King of Darkness... Ja co prawda lubie czasem sobie jakims bangerem banie (i szyby) roztrzaskac, ale znowu wole troche mroczniejsze kawalki, wiec mi sie podoba... W.I.C.K.E.D. jednak dla mnie zmiazdzylo wszystko, co prawda na lascie naruchalem wiecej odtworzen Chorych Melodii, ale jak tak spojrzec po czasie, album Twiztidow lepszy (plyta Slonia oczywiscie tez kozacka, chociaz troche zle w niej jest to, ze zapoczatkowala swoisty boom na horrorcore w Polsce, wielu niezwiazanych wczesniej z tematem raperow sie napina na robienie horrorcore''u, co nie zawsze wszystkim wychodzi, ale to juz temat na inna rozmowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyty roku wg mnie:
1. Małpa - Kilka numerów o czymś
Gość ma świetna flow. Szasta podwójnymi wersami. Po prostu niszczy do tego świetne bity. Jednym słowem TruSkul.
2. SumaStyli - De Integro
Kolejna miazga. Flow/teksty/bity. Wszystko idealne. Mają potencjał i robią COŚ czego dawno na PL rapu nie było słychać.
3. Tetris - Dwuznacznie
TeT wydaje legala. Kontras płyty jest bardzo, ale to bardzo jasny. Raczej spokojne kawałki, wesołe. Tekstowo jak zawsze wysoki poziom, a Tort z bitami nie próżnował. Klasa.
4. Warszafski Deszcz - Powrócifszy
Mimo wszystko, wielki powrót. Mega teksty, choć zdarzają się słabsze kawałki. numer raz w najwyższej formie. Tede jednak coraz słabiej. Klimat nieziemski i zabójcze flow, które pozwala bujać się przy każdym kawałku.
5. Ortega Cartel - Lavorama
Wakacyjny klimat, świetny oldschool. Kawałki powodują po prostu radość. A goście (Ich kawałków jest bardzo dużo, więcej niż samej Ortegi), potęgują klima: Reno, OSTR, Tede itd.

Wyróżnienia:
Słoń - Chore melodie
Mocne uderzenie, rap dla silnych umysłowo ;>
OSTR - OCB
Wyróżnienie z powodu szacunku dla niego. Niestety brak powiewu świeżości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 16:46, Cha0tizz napisał:

Zachwalacie SumeStyli a na innych forum wszyscy olewają i plują na De Integro...

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi?

Jak ktos chce sluchac muzyki, ktora nie ma za wiele do przekazania, to SS mu sie nie spodoba, a jak w dodatku jest zalosnym binarnym napinaczem, to bedzie hejtowal, proste... De Integro nie jest latwa muzyka, w to trzeba sie wsluchac (choc wg mnie i tak latwiej polubic to niz AJKS, ktory z najbardziej asluchalnego okolo-rapowego artysty w Polsce w kwartal zagoscil - obok Slonia i PeeRZeta - w mojej osobistej top3 kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 17:08, Kaucz napisał:

> Zachwalacie SumeStyli a na innych forum wszyscy olewają i plują na De Integro...

>
> Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi?
Na jakich forach? (linki, linki...) Hejterzyki jakieś ;>
Najlepiej sam posłuchaj np. http://www.youtube.com/watch?v=578suMjSEos

Forum na GOLu o Rapie... Mnie płyta się podoba, zwłaszcza piosenka Roller Coaster z niezłymi przenośniami, dlatego też nie rozumiałem tych ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 16:46, Cha0tizz napisał:

Zachwalacie SumeStyli a na innych forum wszyscy olewają i plują na De Integro...

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi?

Nie ma chyba płyty/utworu który wszystkim się podoba :) Hmm, plują ? Widocznie trafiłeś na jakieś hejtforum :) De integro ma moim zdaniem tą przewage nad innymi płytami, że ich teksty są dosyć głębokie, trzeba się nad nimi zastanowić, każdy może interpretować je na swój sposób. Do tego połączone z niezłym bitem i płytka wyszła imo super. A na przełomie lutego/marca kolejna płyta sumy styli, już nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 17:56, Cha0tizz napisał:

Forum na GOLu o Rapie... Mnie płyta się podoba, zwłaszcza piosenka Roller Coaster z niezłymi
przenośniami, dlatego też nie rozumiałem tych ludzi...

Nie ma to jak GOL (gry online). Jak tam większość to dzieciaki do 12 roku życia. Można zobaczyć to na forum jak i filmikach (pierwszy! drugi! trzeci trzydziesty szósty! oneoneone) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dobrze wiedzieć w co muszę się jeszcze wyposażyć bo narazie z Twojego TOP5 mam tylko Małpe i strasznie się nim jaram. Choć dla mnie osobiście i tak na razie numerem 1 w tym roku jest Słoń i jego Chore Melodie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie i moje top, to nie jestem w stanie wymieniać kolejności, po prostu wyszło w tym roku dużo dobrych płyt, i te które według mnie zasługują na wyróżnienie to:
- Ten Typ Mes - Zamach na przeciętność (o ile kolejność ogólnie jest przypadkowa, to ta pozycja nie) - dla mnie mega płyta, flow Mesa to whoa, teksty, koncepty, muzyka, wszystko na wysokim poziomie, prawie nic nie skipuję, co jest dość dużym osiągnięciem;
- Ortega Cartel - Lavorama - umiejscowienie czasowe tego krążka idealne, przez co wiążę się z tą płytą spora ilość miłych wspomnień, a o zaletach i wadach tej płyty każdy chyba czytał sto razy, powiem tylko że dla mnie te wady są bez znaczenia; kawałki Mielzkiego, Tedzika, Proceente, Reno to majstersztyki, do tego jedyny słuchalny kawałek Ostrego od pewnego czasu;
- Okoliczny Element - Pierwsza Rozgrzewkowa EP - to wyszło chyba w tym roku, nie? w każdym razie dzisiaj sobie odświeżyłem, przypomniałem sobie ile to katowałem i jak życiowa to płyta, ktoś kiedyś napisał, że to takie Hemp Gru dla wyrafinowanych, może coś w tym jest;
- Pyskaty - Pysk w Pysk - nie czekałem w ogóle na tą płytę, ani trochę, a jednak zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, świetna rzecz, ale z nielicznymi wadami;
- Małpa - Kilka numerów o czymś - może jestem nieobiektywny w tym momencie, bo cały czas jestem w stadium nieopisanego zajarania płytą, ale to jest coś, świetna rzecz, prawie każdy kawałek genialny, a Paznokcie to już w ogóle chyba mój ulubiony lovesong;
- Tetris - Mixtape/Legal - potraktowałem to razem, dla mnie są to baaardzo dobre płyty na tle polskiego rapu, ale właśnie, tylko baaaardzo dobre, gdy po Tetrisie spodziewałem się, że zrobi jakiś przewrót czy coś, niestety, może następnym razem, ponoć robi epkę z Pogiem;
- Enson - Osiem kroków dalej - gdyby kolejność miała znaczenie to byłoby to znacznie wyżej; bez zbędnego gadania, najlepszy polski tekściarz obdarzony raczej kiepskim głosem, nie najlepszą dykcją i rapujący pod mocno średnie bity, na płytę czekam chyba jak na nic innego, bo jeżeli się poprawi to nie widzę równych;

Na bank o czymś zapomniałem, bo to był dobry rok dla polskiego rapu, naprawdę sporej ilości rzeczy jeszcze nie przesłuchałem, czego żałuję, został mi do nadrobienia Zeus, WFD, Vis a vis (ale to sobie chyba odpuszczę po przesłuchaniu trzech tracków), Duże Rzeczy, sporo też odrzucam z góry lub po singlu i jest mi smutno, ale takie czasy, że wszystkiego słuchać się nie da, a przykładowo mi szkoda 60 minut z życia na Słonia, ale ja się nie jaram tym samym co on, więc to zrozumiałe, że dla kogo innego równie dobrze może być szkoda 30 minut na Ensona, rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 22:12, MateuszHejter napisał:

- Okoliczny Element - Pierwsza Rozgrzewkowa EP - to wyszło chyba w tym roku, nie? w każdym
razie dzisiaj sobie odświeżyłem, przypomniałem sobie ile to katowałem i jak życiowa to
płyta, ktoś kiedyś napisał, że to takie Hemp Gru dla wyrafinowanych, może coś w tym jest;


no na CD w tym, ale w Sieci było raczej w 2008. :>

ja z podsumowaniami się wstrzymam, muszę przesłuchać raz jeszcze wszystko co wyszło i co mnie porwało, bo ciężko się zdecydować. póki co Lavorama i Mes wygrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pomyślałem o czymś innym, zawód roku, zdecydowanie Niuskul i oczywiście to, że Enson nie puścił płyty fizycznie ;]

A w ogóle obczajcie jak to okrutnie buja (w refrenie), a później sprawdźcie wszystko od Mayera Hawthorne''a i razem ze mną krzyknijcie, że to jest zajebiste:
Past Due - All mine feat. Mayer Hawthorne
http://www.youtube.com/watch?v=l8nRfGwiRw8
Szczególnie polecam Maybe so, maybe no, wiem że to nie rap, ale to dobra muzyka i tak na to patrzmy ;] A zresztą wydało go Stones Throw i raperzy nim się jarają, więc pewnie szykuję się featy, ja tam czekam, bo zajawka na gościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 17:08, Kaucz napisał:

Na jakich forach? (linki, linki...) Hejterzyki jakieś ;>


No na rapgrze i ślizgu np. Nie wiem w sumie dlaczego jest to hejtowane. Rozumiem, że może nie podchodzić klimat ogólny, bo jest dość specyficzny, ale tekstowo, technicznie, czy pod względem flow to jest przecież top w PL... Ale są też ludzie jarający się Małpą, czego z kolei ja nie mogę pojąć, bo dla mnie typ nie wychodzi niczym ponad średnią krajową, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować