Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Witam i zaczynam:
A wiec co moge napisac o HH/rap jest to akurat moj ulubiony gatunek muzyki
Pozdrowienia odrazu Dla 50centa,The Game i Eminema (i tak tego nie odbiorą ;p)
a co do samej muzyki jest to ciekawy gatunek wlasnie mowi on o bólu i wogle i krzywdzie
jaka sie dzieje na swiecie ale takze o brudach typu narkotyki,prostytutki itp..
podoba mi sie ten rodzaj bardzo poniewaz jest to pewien gatunek poezji tylko ze spiewanej
(OCZYWISCIE WEDLUG MNIE)
POzdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 21:07, ZóL napisał:

a co do samej muzyki jest to ciekawy gatunek wlasnie mowi on o bólu i wogle i krzywdzie
jaka sie dzieje na swiecie ale takze o brudach typu narkotyki,prostytutki itp..


Hm... Np. w utworze "In Da Club"? Moze "Candy Shop"? Albo "Real Slim Shady"? "P.I.M.P."? Tak, wiem, wybralem te tytuly, ktore pasuja do mojej teorii, ale to celowy zabieg. Chodzi o to, ze muzycy, ktorych wybrales czesto zaprzeczaja temu, co pwoeidziales dalej. "brudy typu narkotyki, prostytutki"? Przeciez oni czesto wlasnie sobei wychwalaja, jakimi to nie sa "graczami", jak to fajnie jest byc na bombie i takie tam... Bol i krzywda? Rzadkosc. Ogladajac teledyski z 50centem tanczacym wsrod panienek na imprezce nie wpadam w zadume nad losem ludzi mieszkajacych w "murzynskim gettcie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 21:46, Wiadroman napisał:

> a co do samej muzyki jest to ciekawy gatunek wlasnie mowi on o bólu i wogle i krzywdzie

> jaka sie dzieje na swiecie ale takze o brudach typu narkotyki,prostytutki itp..

Hm... Np. w utworze "In Da Club"? Moze "Candy Shop"? Albo "Real Slim Shady"? "P.I.M.P."? Tak,
wiem, wybralem te tytuly, ktore pasuja do mojej teorii, ale to celowy zabieg. Chodzi o to,
ze muzycy, ktorych wybrales czesto zaprzeczaja temu, co pwoeidziales dalej. "brudy typu narkotyki,
prostytutki"? Przeciez oni czesto wlasnie sobei wychwalaja, jakimi to nie sa "graczami", jak
to fajnie jest byc na bombie i takie tam... Bol i krzywda? Rzadkosc. Ogladajac teledyski z
50centem tanczacym wsrod panienek na imprezce nie wpadam w zadume nad losem ludzi mieszkajacych
w "murzynskim gettcie".



E ja bym opuścił Eminema, bo jednak jego twórczość różni się i to znacząco od połówki $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 21:49, fataem napisał:

E ja bym opuścił Eminema, bo jednak jego twórczość różni się i to znacząco od połówki $


No z resztą The Game, też ma w miarę dobre teksty, z tym, że często w wielu kawałkach nawija ogólnie na ten sam temat, tylko w innej formie ... Nie słyszałem dużo poza "The Documentary" i "Doctor''s Advocate", ale moim ulubionym i najlepszym moim zdaniem kawałkiem jest "Like Father, Like Son" z Bustą na feat., z "The Documentary".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 21:49, fataem napisał:

E ja bym opuścił Eminema, bo jednak jego twórczość różni się i to znacząco od połówki $


ja bym tutaj uzyl innego slowa. Nie "rozni", a "roznila". Teraz tez kreuje sie na bling-bling gangstera, co mnie osobiscie strasnzie smieszy. Kiedys zdarzalo mu sie nagrac naprawde niezle kawalki, ktore niosly za soba jakies przeslanie. Teraz zalozyl futro, kilka sygnetow, lancuch na szyje i udaje Murzyna. Kiedys mial swoj styl i nie bal sie w teledyskach przedstawic nieglupia historie i do etgo z przeslaniem. Wezmy atkei "Stan". Teraz upadl do poziomu "Smack that".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 21:46, Wiadroman napisał:

> a co do samej muzyki jest to ciekawy gatunek wlasnie mowi on o bólu i wogle i krzywdzie

> jaka sie dzieje na swiecie ale takze o brudach typu narkotyki,prostytutki itp..

Hm... Np. w utworze "In Da Club"? Moze "Candy Shop"? Albo "Real Slim Shady"? "P.I.M.P."? Tak,
wiem, wybralem te tytuly, ktore pasuja do mojej teorii, ale to celowy zabieg. Chodzi o to,
ze muzycy, ktorych wybrales czesto zaprzeczaja temu, co pwoeidziales dalej. "brudy typu narkotyki,
prostytutki"? Przeciez oni czesto wlasnie sobei wychwalaja, jakimi to nie sa "graczami", jak
to fajnie jest byc na bombie i takie tam... Bol i krzywda? Rzadkosc. Ogladajac teledyski z
50centem tanczacym wsrod panienek na imprezce nie wpadam w zadume nad losem ludzi mieszkajacych
w "murzynskim gettcie".

Zgadzam się z tobą stary.
Ale nie często raper dostaję oskara (Lose Yourself).
A cała płyta Marshall Matters? W/g najlepsza plyta rapu zza oceanu...najbardziej przypomina ten nasz, rodzimy polski.
A właśnie kupiłem "Hollyłódź".
Trudno mi powiedzieć, jaki kawałek podoba mi się najbardziej, bo...wszystko jest po prostu kosa:O
Pozdro ema!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 22:02, Wiadroman napisał:

> E ja bym opuścił Eminema, bo jednak jego twórczość różni się i to znacząco od połówki
$

ja bym tutaj uzyl innego slowa. Nie "rozni", a "roznila". Teraz tez kreuje sie na bling-bling
gangstera, co mnie osobiscie strasnzie smieszy. Kiedys zdarzalo mu sie nagrac naprawde niezle
kawalki, ktore niosly za soba jakies przeslanie. Teraz zalozyl futro, kilka sygnetow, lancuch
na szyje i udaje Murzyna. Kiedys mial swoj styl i nie bal sie w teledyskach przedstawic nieglupia
historie i do etgo z przeslaniem. Wezmy atkei "Stan". Teraz upadl do poziomu "Smack that".

hej Wiadro zgadzam sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane. stan to bylo cos, z Dido, chyba, no nie?? nie pamietam juz bo dawno nie sluchalem "bialego czarnucha":P:P:P
a co do smack that...porazka
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stan jakoś nigdy mi się wielce nie podobał, bardziej wolałem The real Slim Shady czy The way i am. Może nie było w nich jakiegoś wielkiego przesłania, ale za to bardzo wpadały w ucho. A teraz k/hity pokroju Smack that psują mu wizerunek najlepszego białego rapera z Jółesej.
A na koniec wymiatający koncert 2Paca i Ice T :P


http://youtube.com/watch?v=w7dmjmqSdB8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2007 o 11:32, Damian14BO napisał:

A teraz k/hity pokroju Smack that psują mu wizerunek najlepszego białego rapera z Jółesej.


No fakt, nie ma jak hardcore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 11:32, Damian14BO napisał:

Stan jakoś nigdy mi się wielce nie podobał, bardziej wolałem The real Slim Shady czy The way
i am. Może nie było w nich jakiegoś wielkiego przesłania, ale za to bardzo wpadały w ucho.
A teraz k/hity pokroju Smack that psują mu wizerunek najlepszego białego rapera z Jółesej.
A na koniec wymiatający koncert 2Paca i Ice T :P


http://youtube.com/watch?v=w7dmjmqSdB8

Na nasza-klasa.pl mam taka sama fotke jak Ty avatar:DD: Pozdro EazyE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 18:16, Rosveld napisał:

Ogolnie to mam juz nowego Dr Dre-Detox i powiem ze jest zajedwabisty ze to tak nazwe!!!!!


Hmm ... No to dziwne bo premiera albumu jest zapowiedziana na wrzesień tego roku (w USA) ...
http://en.wikipedia.org/wiki/Detox_(album)

Co do samego albumu, jest to taki S.T.A.L.K.E.R. wśród albumów, bo był już pare lat temu zapowiedziany, jego premiera była przekładana kilka razy, ale sam Dre mówi, że planuje wydać go już w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 23:24, Dante Dy`nei napisał:

> Ogolnie to mam juz nowego Dr Dre-Detox i powiem ze jest zajedwabisty ze to tak nazwe!!!!!


Hmm ... No to dziwne bo premiera albumu jest zapowiedziana na wrzesień tego roku (w USA) ...
http://en.wikipedia.org/wiki/Detox_(album)

Co do samego albumu, jest to taki S.T.A.L.K.E.R. wśród albumów, bo był już pare lat temu zapowiedziany,
jego premiera była przekładana kilka razy, ale sam Dre mówi, że planuje wydać go już w tym
roku.

Człowieku jak cos to premiera juz sie odbyła 23.3.2007 ziombel wiec sprawdz to:D:D:D zreszta na własne zywe oczy widzialem w empiku za 75PLN......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziś (podobno) jest premiera krążka Eldo "27"
Szczególnie za jego produkcjami nie przepadam, choć promomix i 2 kawałki, które udostępnił w sieci zachęcają do kupna płyty :P Lecz na razie $$$ nie ma, a jak już coś jest to na Killazów i DGE mixtape''a :) Jak ktoś kupi i przesłucha to niech coś napisze czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:38, Kermit 13 napisał:

Hmmm dziś (podobno) jest premiera krążka Eldo "27"
Szczególnie za jego produkcjami nie przepadam, choć promomix i 2 kawałki, które udostępnił
w sieci zachęcają do kupna płyty :P Lecz na razie $$$ nie ma, a jak już coś jest to na Killazów
i DGE mixtape''a :) Jak ktoś kupi i przesłucha to niech coś napisze czy warto.


A dzisiaj wyszedł ,,Łestern 3 " Ramony23:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:40, fataem napisał:

A dzisiaj wyszedł ,,Łestern 3 " Ramony23:D


O też coś ciekawego z godła PDG :D Heh,a tu kasy nie ma i 0 info o płycie killazów i maxtape''ie :/ Ja już sie doczekać nie mogę, tak mnie nosi, a tu nawet nie wiadomo kiedy wyjdzie :| ehhh...trochę olewka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:44, Kermit 13 napisał:

> A dzisiaj wyszedł ,,Łestern 3 " Ramony23:D

O też coś ciekawego z godła PDG :D Heh,a tu kasy nie ma i 0 info o płycie killazów i maxtape''ie
:/ Ja już sie doczekać nie mogę, tak mnie nosi, a tu nawet nie wiadomo kiedy wyjdzie :| ehhh...trochę
olewka....

Tylko jeśli nie jesteś z Poznania lub najbliższych okolic, to cedeka dostaniesz pewnie dopiero jak po necie będzie hulał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:44, Kermit 13 napisał:

> A dzisiaj wyszedł ,,Łestern 3 " Ramony23:D

O też coś ciekawego z godła PDG :D Heh,a tu kasy nie ma i 0 info o płycie killazów i maxtape''ie
:/ Ja już sie doczekać nie mogę, tak mnie nosi, a tu nawet nie wiadomo kiedy wyjdzie :| ehhh...trochę
olewka....

Killazi-operacja kocia karma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 dokładnie juz teledysk jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować