Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2007 o 10:14, Damian14BO napisał:

"...Polacy opierają swoje zdanie na opinii znajomych, którzy mają swoich znajomych, których
syn ma kolegę, którego znajomy.... zamiast samemu sprawdzić...."

Zdaje mi się, że ja coś takiego napisałem ;) Ale nie ważne kto to napisał, ważne jest to, że tak naprawdę jest!...a to źle.

Dnia 07.04.2007 o 10:14, Damian14BO napisał:

Po prostu wokół rapu jest pełno stereotypów, zamiast konkretnych, rzeczowych opinii ludzi, którzy się z nim
zetknęli.

No właśnie. Ja poprę to przykładem z ostatniej lekcji biologii w szkole. Po ostatnie klasówce, która poszła całkiem całkiem, ale kilka osób dostało "1", nauczycielka, a także dyrektorka w jednej osobie stwierdziła, że "Trzeba się uczyć i edukować poprzez kulturę zamiast słuchać wulgarnego i chamskiego Hip-Hopa". Do tej pory miałem ją za rozsądną kobietę, która wie co mówi i darzyłem ja szacunkiem, ale w raz z tym jej "stwierdzeniem" to wszystko prysło. Co ona słyszała z Hip-Hopu? Kawałek Peji, w którym co drugie słowo jest na "k"? Może mogła by się tym bardziej zainteresować o czym mówi zamiast rzucać jakieś oskarżenia nie z tej ziemi. Ale trudno jest się zorientować co się mówi , bo przecież zawsze można oprzeć się na stereotypie...ehhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 10:35, ko?nik napisał:

> "...Polacy opierają swoje zdanie na opinii znajomych, którzy mają swoich znajomych,
których
> syn ma kolegę, którego znajomy.... zamiast samemu sprawdzić...."

Zdaje mi się, że ja coś takiego napisałem ;) Ale nie ważne kto to napisał, ważne jest to, że
tak naprawdę jest!...a to źle.
> Po prostu wokół rapu jest pełno stereotypów, zamiast konkretnych, rzeczowych opinii ludzi,
którzy się z nim
> zetknęli.
No właśnie. Ja poprę to przykładem z ostatniej lekcji biologii w szkole. Po ostatnie klasówce,
która poszła całkiem całkiem, ale kilka osób dostało "1", nauczycielka, a także dyrektorka
w jednej osobie stwierdziła, że "Trzeba się uczyć i edukować poprzez kulturę zamiast słuchać
wulgarnego i chamskiego Hip-Hopa"
. Do tej pory miałem ją za rozsądną kobietę,
która wie co mówi i darzyłem ja szacunkiem, ale w raz z tym jej "stwierdzeniem" to wszystko
prysło. Co ona słyszała z Hip-Hopu? Kawałek Peji, w którym co drugie słowo jest na "k"? Może
mogła by się tym bardziej zainteresować o czym mówi zamiast rzucać jakieś oskarżenia nie z
tej ziemi. Ale trudno jest się zorientować co się mówi , bo przecież zawsze można oprzeć się
na stereotypie...ehhh.
Niestety też się z tym spotkałem ... przy dyskusji o rapie w szkole... Ale broniłem zaciekle :-)

i chyba nie których przekonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cytujesz post użytkownika xxx, wytnij jego wypowiedź, ew. zostaw kawałek do którego "pijesz". To co zrobiłeś teraz to nabijanie znaków- ktoś napisze z 10 linijek a Ty 2 a znaków Ci idzie jakbyś napisał 12. I nie poprzedzaj linijki znakiem ">" i spacją, wtedy odpowiedź będzie wyglądała jak cytat.
A co do waszych spotkań ze stereotypami nt. rapu- ja się nie spotkałem, żeby ktoś mówił tak o rapie, jak ja wcześniej napisałem. Nawet mój ojciec, który za rapem nigdy nie przepadał, nigdy nie wyzywał raperów, po prostu ta muzyka do niego nie trafia, co jest zrozumiałe-każdy lubi co innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 11:00, Damian14BO napisał:

Jeśli cytujesz post użytkownika xxx, wytnij jego wypowiedź, ew. zostaw kawałek do którego
"pijesz". To co zrobiłeś teraz to nabijanie znaków- ktoś napisze z 10 linijek a Ty 2 a znaków
Ci idzie jakbyś napisał 12. I nie poprzedzaj linijki znakiem ">" i spacją, wtedy odpowiedź
będzie wyglądała jak cytat.


Zrobiłem to nie chcący...

Moi rodzice też nie mają nic przeciwko. Tylko ludzie starej daty coś tam mamroczą (najgorsze, że niewiedzą o czym...) ew. ktoś z rówieśników ''''Nie no wez to se''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 11:00, Damian14BO napisał:

Jeśli cytujesz post użytkownika xxx, wytnij jego wypowiedź, ew. zostaw kawałek do którego
"pijesz". To co zrobiłeś teraz to nabijanie znaków- ktoś napisze z 10 linijek a Ty 2 a znaków
Ci idzie jakbyś napisał 12. I nie poprzedzaj linijki znakiem ">" i spacją, wtedy odpowiedź
będzie wyglądała jak cytat.

A tu cię zadziwię, bo tekst cytowany nie liczy się podobno do znaków w poście. Ale dobra koniec offtopa, bo to nie ten temat. Ale oczywiście można się dokładniej dowiedzieć jak to z tym cytowaniem jest. Takie długie cytaty nawet jak nie liczą się do znaków to strasznie zaśmiecają temat. Ale już end of offtop

Dnia 07.04.2007 o 11:00, Damian14BO napisał:

A co do waszych spotkań ze stereotypami nt. rapu- ja się nie spotkałem, żeby ktoś mówił tak
o rapie, jak ja wcześniej napisałem. Nawet mój ojciec, który za rapem nigdy nie przepadał,
nigdy nie wyzywał raperów, po prostu ta muzyka do niego nie trafia, co jest zrozumiałe-każdy
lubi co innego :D

No właśnie moi rodzice tak samo. Nie mają nic przeciwko Hip-Hopowi, po prostu go nie słuchają i nie przeszkadza im to, że ja słucham niektórych wykonawców. A jednak widać, że bardzo często można spotkać "znawców", którzy po przesłuchaniu jednego utworu (ba! czasami nawet jednej zwrotki) wiedzą jaki to ten Hip-Hop jest wulgarny, zły, niedobry, demoralizujący itp. No niestety z takimi ludźmi, albo z takimi co myślą, tak jak im ktoś powiedział nic się nie da zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to nie chcący...

Moi rodzice też nie mają nic przeciwko rapu. Tylko ''''stara data'''' i ew. rówieśnicy (ale rzadko ktoś rzuci tekstem ''''słuchasz tego?? Ja wole <>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 10:35, ko?nik napisał:

/.../"Trzeba się uczyć i edukować poprzez kulturę zamiast słuchać
wulgarnego i chamskiego Hip-Hopa"
./.../


Kiedyś jak w MMz robiony był koncert to prowadząca powiedziała Teraz na scene wejdą dziewczyny i zaśpiewają Hip-Hopa,

Damian14BO

Dnia 07.04.2007 o 10:35, ko?nik napisał:

/.../ Nawet mój ojciec, który za rapem nigdy nie przepadał, nigdy nie wyzywał raperów /.../


A mój powiedział jak usłyszał hip hop, że "raperzy są nienormalni i powinno się ich pozamykać" na stwierdzenie, że obecny wykonawca niezyje (Wtedy Mag mówił swoją kwestie) powiedział : "I bardzo dobrze, ch** mu na grób".

Ehh. Oburzył mnie wtedy;( Cóż nie każdy musi mieć wyrozumiałego ojca:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 12:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

Kiedyś jak w MMz robiony był koncert /.../

MMz, czyli Mińsk Mazowiecki?

Dnia 07.04.2007 o 12:24, Shadow SSJ Warrior napisał:

Ehh. Oburzył mnie wtedy;( Cóż nie każdy musi mieć wyrozumiałego ojca:(

Mój ojciec jest pod tym względem normalny. Normalny tzn. nic nie ma do tego czego słucham...i bardzo dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 14:10, ko?nik napisał:

MMz, czyli Mińsk Mazowiecki?


Tiaa;D

Dnia 07.04.2007 o 14:10, ko?nik napisał:

Mój ojciec jest pod tym względem normalny. Normalny tzn. nic nie ma do tego czego słucham...i
bardzo dobrze ;)


A ja słucham tego na co mam ochote:D I mi to rybka kto co mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 14:37, Shadow SSJ Warrior napisał:

Tiaa;D

A czy może jesteś z tego niezwykle pięknego, malowniczego miasta ? :P Bo ja tak...;)

Dnia 07.04.2007 o 14:37, Shadow SSJ Warrior napisał:

A ja słucham tego na co mam ochote:D I mi to rybka kto co mówi

No wiesz, zawsze lepiej mieć kogoś kto jest z tobą, a nie przeciw tobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 14:39, ko?nik napisał:

> Tiaa;D
A czy może jesteś z tego niezwykle pięknego, malowniczego miasta ? :P Bo ja tak...;)

Mieszkam w nim 12 lat już;]

Dnia 07.04.2007 o 14:39, ko?nik napisał:

No wiesz, zawsze lepiej mieć kogoś kto jest z tobą, a nie przeciw tobie ;)

w jakim sensie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 14:50, Shadow SSJ Warrior napisał:

Mieszkam w nim 12 lat już;]

A ja już prawie 15 lat ;]

Dnia 07.04.2007 o 14:50, Shadow SSJ Warrior napisał:

w jakim sensie?

A w takim, że wolę jak np: rodzice akceptują chociaż w pewnym stopniu to co lubię/ czego słucham, niż żebym musiał z nimi o wszystko walczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakich znasz minskich wykonawcuw Ha I Pe??

Dnia 07.04.2007 o 14:53, ko?nik napisał:

A w takim, że wolę jak np: rodzice akceptują chociaż w pewnym stopniu to co lubię/ czego słucham,
niż żebym musiał z nimi o wszystko walczyć ;)


Typ wojownika ze mnie;D Walcze o swoje. Nawet pseudo to mowi;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 22:49, Dante Dy`nei napisał:

No fakt Tede to taki polski Dirty South jeżeli chodzi o styl, a poza tym dobry wokal i flow,
przynajmniej na ostatniej płycie zaprezentował i właśnie dlatego jest jednym z nielicznych
polskich wykonawców jakich lubię czasem posłuchać.

No ostatni tede boski czlowieku nie moglem sie oderwac od plyty zwlaszczza glokk i jeszcze nie koniec i spoko jest o ciuchach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest już tracklista nadchodzącej płytki Gurala

01 Intro /Gural
02 Jedziemy z tym /Gural feat WSZ
03 Teraz ja powiem wam /Gural feat Matheo
04 Chłopaki z elementu /Gural
05 Poznański Stan Świadomości /Gural feat Shellerini
06 Taniec Poje*****c /Gural (ahh..ta cenzura :P )
07 Pimpuś /Gural feat Kaczor, Ramona 23
08 Powiedz Gdzie Jest Hajs Tu /Gural feat Shellerini, Matheo
09 Skit /Wsz
10 Dobrze O Tym Wiesz /Gural feat Matheo, Qlop, Shellerini
11 Leje Się Atrament / 3 Wymiar
12 Na Żywo Z Poznania /Gural feat Rafi, Peja, Kaczor
13 Karma (Matheo RMX) /Killaz Group feat Jamal
14 Skit /Wsz
15 Mixtape Z Mateo /Gural
16 Otoczony Oceanem /Gural
17 Freestyle /Gural
18 Manewry (Matheo RMX) /Killaz Group feat Ramona 23
19 Nocne Manewry (Diamentowy Hann 2) /Gural, Maciej Szwarc aka Kapitan Wsysko
20 Manewry (Screw And Chopped RMX) /Killaz Group feat Ramona 23
21 Outro /Gural

Skopiowane ze stroblona Kermita 13 :) http://ja.gram.pl/Kermit%2013 , nie każdy zagląda, a informacja ważna :D
Na jego stroblonie jest także ważne info o płycie, także wchodźcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Echh stare czasy ze starszymi:)
Domyślcie się czy to tolerują, skoro wytrzymali dawno temu schizy K44.
A teraz? To moja sprawa.
A kiedyś w pierwszej LO w drugi dzień szkoły, przyczepił się do mnie pewien profesor o...szerokie nachy :|
Zjechał mnie tak, że w tej szkole nie ma luzu, że widocznie się tu nie nadaję, żebym szukał już innej szkoły - zawodówki itp. Nie uczył mnie, ale za to największa kosa w budzie - miałem 4 (dwie w całej klasie były) i jeszcze jej kwiatki podlewałem (:P)
Morał? Sami się domyślcie, jeśli macie trochę oleju w głowie.
No i tak to jest.
Aloha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie chodząc do technikum też słyszałem od "kochanej" wychowawczyni jakie to szerokie spodnie są ble i że nie wolno ich nosić itp, tip. Ale na szczęście nie jestem sam w klasie z "krokiem w kolanach" a tym bardziej w szkole :P i nikt nie ma zamiaru zmieniać swojego stylu :P Szerokie spodnie i luźne ciuchy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i nikt nie ma zamiaru zmieniać swojego stylu

Dnia 07.04.2007 o 22:04, Kermit 13 napisał:

:P Szerokie spodnie i luźne ciuchy :D

Popierma:P chociaz u mnie w szkole to tylko ja i dwoch kumpli nosi luzne ciuchy, reszta to te festusy (czyt. metale:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować