Zaloguj się, aby obserwować  
Slappy

Battlefield: Bad Company 2

8837 postów w tym temacie

zauwazylem ciekawa rzecz - otoz migajace tekstury o ktorych pisalem wystepuja tylko kiedy w settings bloom ustawie na false, kiedy jest wlaczony wszystko dobrze sie wyswietla. Ciekawa rzecz, w becie nie mialem takich problemow. Dodam, ze gram na E8400 oc 3,6ghz, 4850 os xp sp3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 19:41, The_Nemezis napisał:

Ja bardzo chętnie zagram pad vs klawiatura^^ Z tego co piszesz to ty jesteś ograniczony,
bo nie wiesz, że pad jest bardzo precyzyjny przy odpowiednich ustawieniach.


http://www.own3d.tv/video/10360/Colosseum_-_Quake_Nationscup

Enjoy! Pokaż mi choć jeden tego typu filmik gracza na padzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 19:37, Pernia napisał:

Na padzie nie ma precyzji jak na klawiaturze.

To nie ma nic do rzeczy.

Dnia 19.05.2010 o 19:37, Pernia napisał:

Na konsolach w takim Codzie jest matchmaking, co całkowicie mija się z celem. 99% osób używa Last Standa,
Martydroma, czy innego Dead Silence. Płaczą po każdej śmierci, nie można do tego zmienić configa.

Nie wiem, nie grałem w coda na konsoli i gówno mnie on obchodzi, ale dlaczego opierasz się wyłącznie na nim ? Jesteśmy w temacie o BF''ie. W BC2 nie ma czegoś takiego jak "matchmaking" (jak w większości strzelanek na konsole), także gameplay wygląda tak samo jak w wersji na komputery osobiste.

Dnia 19.05.2010 o 19:37, Pernia napisał:

Nie wiem, jak ktoś lubi czuć się ograniczony, to proszę bardzo.

Nie, nie lubię i nie czuję się ograniczony grając na konsoli. Powiem więcej - wolę grać właśnie na niej, niż grać z dzieciakami drącymi mordę do mikrofonu przy każdym zgonie (nie wiem, może tak tylko jest w MW2 na PC, ale takiego nabrałem wrażenia...?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 17:21, Hell_Knight napisał:

> co jest z tymi nożami ? jak podchodzę do kogoś i chce go walnąć z noża to nóż tnie
ale
> gość nie pada ...

Musisz byc blisko i nie może nóż ciąc tylko musi go wbic.

no jestem tuz przy gościu, wiem jak zabijać nożem ale od 2 ostatnich patchy mimo ze jest nawet dźwięk jak przy wbijaniu to gość żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle jest z tym bug niestety, oficjalnie potwierdzony :)
Najbliższy patch chyba ma go unieszkodliwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch R8 miał być wydany tydzień temu. I faktycznie wyszedł (a ja ślepy jestem, bo nie zauważyłem pobierania ~500MB danych) czy nadal jest w fazie testów?
Pytam, bo w changelogu widziałem sporo ciekawych poprawek błędów, których na tę chwilę wciąż jest dużo i np. takie idiotyczne NIE naliczanie punktów po śmierci jest no najmniej wkurzające (dziś podczas partii skosiłem raszujący wóz terenowy, w nim czterech chłopa, i za tę akcję dostawałem w kółko różne mnożniki aż do prawie 600pkt, tyle że wcześniej zginąłem, a na koncie wciąż było 0 pkt :P ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> skill nie istnieje na konsoli i nie zaistnieje póki ni ebędzie tam modów, klawiatury

Dnia 19.05.2010 o 14:22, Pernia napisał:

czy myszki.


To jest mega bzdura. Odniosę się tylko do tego, bo reszty bzdur nawet nie chce mi się komentować - szkoda czasu i nerwów.
Na konsolach liczy się przede wszystkim skill, czynniki zewnętrzne mają dużo mniejszy wpływ na grę niż na PC. Skill, czyli: umiejętności gracza, refleks, koordynacja oko-ręka, precyzja, rozeznanie na wirtualnym polu walki. Dlaczego na konsolach skill odgrywa decydującą rolę ? Ano dlatego że różnice sprzętowe (i w samej grze) są pomijalnie małe - nie ma wpływu na rozgrywkę czy masz PS3 w wersji Fat czy Slim, nie ma wpływu na rozgrywkę czy masz starego klocka czy nowszą rewizję (stary co najwyżej ma wpływ na rachunki za prąd, bo będą wyzsze). Nie ma wpływu na rozgrywkę czy w xboxie masz napęd DVD Hitachi, Samsunga czy Benq. Każdy ma z grubsza rzecz biorąc taki sam sprzęt, gra padem (takim samym) w grze gdzie nie mozesz sobie dowolnie zmienić parametrów gry, która jest kodowana i u każdego działa w "na sztywno" ustawionej liczbie klatek (whatewer 30 czy 60). To powoduje, że szanse są wyrównane i liczą się głównie umiejętności. Jedyne czynniki zewnętrzne (sprzętowe), które mają wpływ na rozgrywkę to szybkość łącza i jakość odbiornika - w skrócie: gracze z wolnym łączem i starym kineskopowym TV mają gorzej.

Na PC sytuacja, gdzie liczy się tylko skill ma miejsce jedynie na turniejach, kiedy wszyscy grają na (takim samym) sprzęcie dostarczonym przez organizatorów. W warunkach domowych takie coś jest nierealne, konfiguracja sprzętu jest zbyt różnorodna, a do tego dochodzą opcje w grze, które mozesz włączyć/wyłączyć, co też wpływa na rozgrywkę i powoduje że nie ma mowy o równości szans.

Nie ma bata - nawet myszka (tylko myszka, a co dopiero mówić o innych parametrach PC) może juz przechylic szalę zwycięstwa na Twoją korzyść. Jak Ty grasz na wypasionej laserówce Razera z obciążnikami, to z automatu masz większe szanse niż gość, który jedzie na zabrudzonej myszy kulkowej a''la lata 90-te.

Daodaj do tego ustawienia gry. Gość, ktory ma lepszy sprzęt (i dajmy na to gra wyciąga mu 60-80 fps) ma większe szanse niż ten, który ledwie dobija do 25 fps (bo ma przestarzały sprzęt). Mogę być "super wymiataczem", ale jak komputer pozwala mi na ustawienie chociażby widoczności na 100 metrów (Bo przy dalszym polu widzenia gra klatkuje), to dostanę po dupie od przeciętniaka Jasia, który widoczność sobie ustawił na 600 m (lepszy komp), bo ten zauważy mnie wcześniej i zrobi ze mnie sito. Albo - Hans ukryje się swoim snajperem w gęstej trawie, ale ja na moim kiepskim kompie trawe wyłącze (żeby mieć przyrost fps) i mam go jak na widelcu - widzę go kiedy on mnie nie widzi. Itd, itp. - przykłady mozna by mnożyć.

Podsumowując - na konsolach skill liczy się przede wszystkim i szanse są bardziej wyrównane. Na PC oprócz skilla dużą rolę odgrywa też posiadany sprzęt, czasem odgrywa wręcz rolę decydującą. Tyle z mojej strony - podalem Ci wszystko na tacy, więc nie brnij już dalej w wypisywanie głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 21:39, The_Nemezis napisał:


Wstrzymałbym się z użyciem słowa "autoaim" a zastąpił je terminem "hitboxy". Większe hitboxy. Tylko co mnie trochę dziwi to fakt, że znaczna część sfragowanych nawet nie mogła odpowiedzieć za bardzo ogniem. Widać konfiguracja pada to podstawa.

Najbardziej mnie ciekawi też jak będzie wyglądała rozgrywka takiego Quake'a na konsoli, a premiera Quake Arcade już blisko :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 06:41, Lisun napisał:

AutoAim FTW mój drogi :). W każdym CoDzie na Xboxie i PS3 łatwo o takie akcje właśnie
dzięki AutoAimowi.


Wiedziałem, że będzie argument autoaimu, no cóż, pokazałbym ci fajny filmik z gowa, ale strona mi nie działa narazie, gdzie na 100% nie ma żadnych wspomagaczy, nie wiem jak w codzie jest niestety. Zresztą twój filmik widać, że zmontowany bo pokazać wyższość PC^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 15:45, The_Nemezis napisał:

> AutoAim FTW mój drogi :). W każdym CoDzie na Xboxie i PS3 łatwo o takie akcje właśnie

> dzięki AutoAimowi.

Wiedziałem, że będzie argument autoaimu, no cóż, pokazałbym ci fajny filmik z gowa, ale
strona mi nie działa narazie, gdzie na 100% nie ma żadnych wspomagaczy, nie wiem jak
w codzie jest niestety. Zresztą twój filmik widać, że zmontowany bo pokazać wyższość
PC^^


Ale srls, spróbuj takie no-scope robić kilka razy pod rząd na PC, mogę się założyć że 99% ni cholery nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 15:49, Buhahahahaha napisał:

Ale srls, spróbuj takie no-scope robić kilka razy pod rząd na PC, mogę się założyć że
99% ni cholery nie wyjdzie.


Ale wszystkie takie filmiki są montowane pod takie akcje. Trochę zajmuje nagranie tego wszystkiego i wybranie tych co są choć odrobinę warte. Chciałem tylko pokazać, że na padzie też się da celować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 21:39, The_Nemezis napisał:

> Enjoy! Pokaż mi choć jeden tego typu filmik gracza na padzie :P

http://www.youtube.com/watch?v=P1uspW6kbi4

Może być?^^

co tu jest dobrego? Synek, takie akcje to na klawiaturze da się zrobić. Nozoomy to żaden trud, a granie z M40 z ACOGiem jest... debilne. Koniec OT, ale dzięki za poprawienie humoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 17:02, Pernia napisał:

co tu jest dobrego? Synek, takie akcje to na klawiaturze da się zrobić. Nozoomy to żaden
trud, a granie z M40 z ACOGiem jest... debilne. Koniec OT, ale dzięki za poprawienie
humoru


Synek to sobie możesz do taty mówić^^ Zresztą chodziło o to, że takie akcje da się też na padzie robić, co raczyłeś właśnie udowodnić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 17:30, The_Nemezis napisał:

takie akcje

TAKIE akcje? Takie strzały to zalicza 10latek który pierwszy raz grę odpala ale okej, więcej nie odpisze bo to nie ma sensu.
http://www.youtube.com/watch?v=JM_d-2spYPI&feature=related
nie szukając daleko, choć lepsze bym znalazł napewno.
@down
Nie jestem uber pro wymiatacz, ba, jestem słaby. Nie zmienia to faktu, że na konsolach 'pro' gaming nie istnieje poprostu... dalej pisać nie będe, eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 17:36, Pernia napisał:


> takie akcje
TAKIE akcje? Takie strzały to zalicza 10latek który pierwszy raz grę odpala ale okej,
więcej nie odpisze bo to nie ma sensu.


Pernia nie rób chociaż raz burdelu w tym temacie, bo sobie coś ubzdurałeś. po prostu już odpuść bo i tak nikt Cie na serio nie bierze. jesteś pro uber wymiatacz i spoko, pozdro 600

co do gry na padach i ogólnie konsolach w strzelanki, każdy gra na czym lubi i nikt, ale to nikt nie ma prawa powiedzieć, że to zły sposób, może grać nawet kolanami i łokciami równocześnie jeśli mu to sprawia przyjemność. wszelkie tematy że na konsoli sie nie da, ze costam bo costam, widziałem na żywo jak pomykają w cod 4 na padach i byłem pod niemałym wrażeniem, nie było mowy o autoaim, po prostu potrafili tak grać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować