Zaloguj się, aby obserwować  
Slappy

Battlefield: Bad Company 2

8837 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2010 o 19:58, KrwawyMarcys napisał:

E tam SPAS. Ja wbijam platynke na GOL-u w ten sposób;) Swoją drogą broń dobra dla początkujących,
tyle że w złej kolejności do odblokowania.


Ja się Reconem zajmę trochę później. Najpierw miny, śrutówka i strzałka naprowadzająca. Z Recona zostało mi sporo naszywek do zdobycia (za snajperkę, za Motion Mine, drużynowa za MM, moździerz i headshoty ze snajperki), więc tę przyjemność zostawiam na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pierwszy raz od bardzo, bardzo dawna zagrałem inżynierem. Właściwie to najmniej czasu poświęcałem na granie tą klasą. Wziąłem sobie CG, Tracerka i UMP...

...najlepsza partia od dawna ;) Bardzo obiecujące K/D ratia (1.80 - 2.20 zależnie od mapy) i pierwszy raz w życiu zestrzelenie śmigłowca za pomocą tracera + CG. Piękny widok, jak helikopter zaczyna dymić i sekundę później wybucha, nie dając czasu pilotowi i strzelcowi na opuszczenie wraku. Coś wspaniałego, teraz na dłużej zostanę z inżynierem :) No i grałem 2 godziny, a wpadły już 82 fragi z UMP.

Ring5 -> wszedłem sobie na serwery, o których pisałeś, te tylko pistoletowe. Naprawdę fajna, inna zabawa niż na zwykłych, a szlifują skilla niesamowicie. Niestety, nie znam żadnego, na którym nie grają cheaterzy. Na jednym dzisiaj nie było admina i niestety było kilka osób biegających z niedozwoloną bronią, na czacie ironicznie śmiejących się z reszty, która grała fair. Cóż... ciekaw jestem, kim są tacy debile w prawdziwym życiu. Gram nie od dzisiaj w gry online i wiem, że mniej więcej charakter człowieka przekłada się na jego granie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 01:42, Lampek napisał:

Ring5 -> wszedłem sobie na serwery, o których pisałeś, te tylko pistoletowe.
Naprawdę fajna, inna zabawa niż na zwykłych, a szlifują skilla niesamowicie.


Szukaj serwera z dopiskiem "(Admined)", ewentualnie "nOObstop". Ma autoadmina, więc użycie niedozwolonego sprzętu sprawia, że najpierw jest ostrzeżenie, a potem kick. Na dodatek chłopaki mają własne forum, gdzie można zgłaszać osoby używające hacków. Dzięki mojej interwencji, wspomniany przeze mnie wcześniej Kirkorol (parę postów wyżej) już nie zagra na ich serwerze :]

Niestety, wadą tego serwera jest zakaz używania granatów. Wcześniej nie było z tym problemu, ale teraz z przyczyn "technicznych" są zakazane. Może nie jest to wielka tragedia (szczególnie, że dostajemy za to autoadmina, gwarantującego brak głównych broni), ale z pewnością wprowadza spore ograniczenia, przez co najpopularniejszą taktyką stało się campienie 2-3 gostków na piętrze budynku, bo schody są wąskie, więcej jak jedna osoba nie przejdzie i próby ich zdjęcia stamtąd zwykle kończą się masakrą. Kiedyś wystarczył jeden granat...

Ja natomiast wróciłem do normalnych serwerów celem zdobycia naszywek, pograłem sobie wczoraj SPASem trochę i jestem pod ogromnym wrażeniem tej giwery. Większość używających śrutówek osób, jakie widziałem, biegała albo z Saigą, albo z Remingtonem. Z Saigą biegało mi się dziwnie (ni to śrutówka, ni to karabinek), za to SPAS... 2 gości stoi obok siebie na schodach, pada jeden strzał - obaj nie żyją. Ta spluwa to po prostu ręczne działo! Jest niesamowita. Po dwóch rundkach wczoraj mam już ok. 60 killsów. Gdyby jeszcze tak czołgi chciały mi wjeżdżać na miny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tymi serwerami pistoletowymi?
Teraz mi idzie nieźle robię więcej gwiazdek na bronie, choć ostatnio też są cziterzy. Jakiś koleś ostatno zabił mnie jednym strzałem z pistoletu :| i czasem jest jakiś bug ale ogólnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 10:56, Peter44 napisał:

A o co chodzi z tymi serwerami pistoletowymi?


Nie łapię pytania... Jak to "o co chodzi"? To takie same serwery, jak inne, tyle tylko, że odgórnie (przez adminów) mają narzucone ograniczenia broni. Można używać tylko pistoletów, noży i, na niektórych, granatów. Cała reszta jest zabroniona. Oczywiście tyle teoria. Są serwery, na których albo grają admini, albo mają autoadmina, wtedy ludzie przestrzegają zasad. Gorzej, gdy tego admina nie ma. Wtedy zdarza się, że wpada banda gówniarzerii i robi masakrę z głównej broni (prosty rachunek: M60 > pistolet).

Takie serwery mają dwie zalety:
a) na administrowanych gra się naprawdę przyjemnie i jest to zupełnie inny rodzaj rozgrywki od standardowego;
b) (dla statsiarzy ;) ) pozwalają szybko nabić platynkę, bo pistolety wymagają tylko połowy killsów w stosunku do głównej broni (50 killsów = złota gwiazdka). A że jedna runda to czasem 30-50 killsów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 17:31, Sipso2008 napisał:

Właśnie, zarzućcie jakimiś "pistoletowymi" serwerami, bo żadnego znaleźć nie mogę :/


W wyszukiwarkę wpisujesz "pistol" i tyle. Filozofii nie ma w tym żadnej, dziwi mnie, że żadnego nie możesz znaleźć, ja właśnie wszedłem do gry i proszę - trzy serwerki znalezione. A bliższe namiary masz trzy posty wyżej.

20100729173709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 17:37, Ring5 napisał:

> Właśnie, zarzućcie jakimiś "pistoletowymi" serwerami, bo żadnego znaleźć nie mogę
:/

W wyszukiwarkę wpisujesz "pistol" i tyle. Filozofii nie ma w tym żadnej, dziwi mnie,
że żadnego nie możesz znaleźć, ja właśnie wszedłem do gry i proszę - trzy serwerki znalezione.
A bliższe namiary masz trzy posty wyżej.


To u mnie wyskoczył jakiś z Ameryki w ogóle nie mający nic z "pistol only" czy coś. Tak czy siak dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 19:00, Zatha napisał:

Odznacz wszystko w filtrach czyli aby przy Punkbuster, Pełny itd. były puste kratki.


Mam tylko Ranking i PB. I żeby nie pokazywało mi serwerów z HC i od EA;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 19:05, Sipso2008 napisał:

Mam tylko Ranking i PB. I żeby nie pokazywało mi serwerów z HC i od EA;D


No i już masz swoją odpowiedź. Serwery pistoletowe są serwerami HC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 19:45, Ring5 napisał:

> Mam tylko Ranking i PB. I żeby nie pokazywało mi serwerów z HC i od EA;D

No i już masz swoją odpowiedź. Serwery pistoletowe są serwerami HC.


Hmm... są? Nie wszystkie na pewno, nie wiem jak z tym noobstopem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 23:01, Lampek napisał:

Hmm... są? Nie wszystkie na pewno, nie wiem jak z tym noobstopem :)


A spojrzałeś na screena, którego załączyłem? Wszystkie trzy serwery mają ikonkę HC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem skutecznie zniechęcający mnie do multi, a mianowicie strasznie wolno exp mi idze. Na 1lv zabiłem z 20 kolesi i mam chyba 400 pkt na 1000. Czy wy też tak mieliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 07:48, pioro19 napisał:

Mam problem skutecznie zniechęcający mnie do multi, a mianowicie strasznie wolno exp
mi idze. Na 1lv zabiłem z 20 kolesi i mam chyba 400 pkt na 1000. Czy wy też tak mieliście?


W takim razie albo nie zabiłeś dwudziestu, albo masz tych pkt więcej. Czemu? Bo za zabicie przeciwnika dostaje się 50 XP. Gdybyś zabił 20, miałbyś 20x50=1000. Do tego dochodzą bonusy:
- za headshot (bodajże 10, ale może być 15, nie pamiętam)
- za zabicie podczas obrony flagi (30)
- za pomszczenie swojej śmierci (zabijasz przeciwnika po tym, jak zabił Ciebie) (50)
- za uratowanie kogoś (zabijasz przeciwnika strzelającego do kogoś z Twojej drużyny) (50)
itp.
Ja maks za jednego przeciwnika dostałem 180 xp. Pomściłem swoją śmierć, zabijając pod naszą flagą gostka, strzelającego do kolegi obok.

Poza tym to normalne, że na początku idzie wolniej. Trudniej się gra bez amunicji Magnum, dodatków do broni itp. Później będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 09:00, Ring5 napisał:

W takim razie albo nie zabiłeś dwudziestu, albo masz tych pkt więcej. Czemu? Bo za zabicie
przeciwnika dostaje się 50 XP. Gdybyś zabił 20, miałbyś 20x50=1000. Do tego dochodzą
bonusy:
- za headshot (bodajże 10, ale może być 15, nie pamiętam)
- za zabicie podczas obrony flagi (30)
- za pomszczenie swojej śmierci (zabijasz przeciwnika po tym, jak zabił Ciebie) (50)
- za uratowanie kogoś (zabijasz przeciwnika strzelającego do kogoś z Twojej drużyny)
(50)
itp.
Ja maks za jednego przeciwnika dostałem 180 xp. Pomściłem swoją śmierć, zabijając pod
naszą flagą gostka, strzelającego do kolegi obok.

Poza tym to normalne, że na początku idzie wolniej. Trudniej się gra bez amunicji Magnum,
dodatków do broni itp. Później będzie lepiej.


Za headshota jest 10, ale z tego co wiem to "zemste" dostaje się za pomszczenie kolegi a nie samego siebie. Oczywiście trzeba go pomścić zaraz po tym jak został zabity bo inaczej to bardzo dużo by się dostawało tych punktów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 14:54, Mefisto napisał:

mam pytanko.Czy jest to możliwe, że koleś ma 23 poziom i 9 złotych gwiazdek w M2 CG ?


Tak jest to możliwe. BTW. Niezły noob z niego skoro ma aż 9 gwiazdek na CG, widać gra tylko tym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować