Zaloguj się, aby obserwować  
Slappy

Battlefield: Bad Company 2

8837 postów w tym temacie

/.../

Ale...ale Ja nie używam bezpośrednio - tylko w przypadku czołgów/innych pojazdów. Ja tylko chce dla acziwa... To Xbox 360, nie da się wyzywać,chyba,że ktoś mi da "Negatywne zachowanie" ,bo coś mu się nie podoba. No nic,widzę,że nie ma chętnego :9

P.S To nie PC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 09:57, DuduTutu napisał:

Kupiłem wczoraj BC2 na ps3 :) i nie wiem co jest grane ale mój wojak biega strasznie
szybko i skacze wysoko, mam porównanie bo dość dużo grałem w wersji na pc. Mowa jest
ofc o mp. Czyżbym trafił na jakiś shackowany serv czy cus ?



Mogło byc tez tak ze ci sie lagowalo okropnie i tak było widac ze szybko biega przez chwilę

Na PS3 jest bardzo mało zhackowanych serwów i hackerów ( Jak ja grałem to żadnego nie spotkałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem przymierzać się do BC2 jako, że do premiery BF3 jeszcze długa droga, a w Black Opsie po czterech miesiącach zaczyna mi się już nudzić. Nie ukrywam, że zależy mi przede wszystkim na dobrym trybie multi dlatego podam kilka rzeczy, które nie podobają mi się w BO i proszę o odpowiedź czy w BC jest tak samo (bo jeśli tak to po co kupować dwa razy to samo ;)). A więc tak, w CoD irytuje mnie to, że:

- Mapy są malutkie, a graczy pełno przez co nie ma tam miejsca na jakieś zaplanowanie akcji czy dobrej kryjówki dla snajpera bo ciężko wytrzymać 30 sekund aby na kogoś się nie natknąć. Można rzec, że jest zbyt dynamicznie.

- Radar, na którym widzimy miejsce położenia wrogów. Ten element imo robi z tego multi bezsensowną zabawę w berka. Po części się z tym uporałem bo gram tylko na Hardcore, ale przez to nie widzę również niczego innego (ile pozostało amunicji itp).

- Irytujący gracze używający granatnika czy wyrzutni rakiet jako broni podstawowej, a nie do rozwalenia helikoptera czy taktycznego wykurzenia kogoś z kryjówki.

To chyba tyle. A z pytań pozostałych:

- Czy w BC jest coś na wzór robienia własnych avatarów w BO?
- Jakie są tryby rozgrywki?
- Czy mapy są zarówno duże jak i małe/średnie czy tak jak w BO wszystkie podobnej wielkości (może z dwoma wyjątkami, które dla mnie i tak są zbyt małe na taką dużą ilość osób).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Mapy są malutkie,

W porównaniu do BO mapy w BC2 są ogromne i zróżnicowane. A do tego dochodzi zniszczalność środowiska (nie ma to jak zawalić komuś dom na głowę)

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Radar, na którym widzimy miejsce położenia wrogów.

Niestety lub stety radar jest i działa mniej więcej jak w BO, ale też jest tryb HC gdzie radar jest wyłączony (+odnawialność zdrowia jest off, broń bardziej jest zabójcza)

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Irytujący gracze używający granatnika czy wyrzutni rakiet jako broni podstawowej, a
nie do rozwalenia helikoptera czy taktycznego wykurzenia kogoś z kryjówki.

Tacy gracze też są w grze, ale nie aż takiej nagminnej ilości jak w BO. Po prostu trudniej gościa zabić z wyrzutni bo mapy są większe.

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Czy w BC jest coś na wzór robienia własnych avatarów w BO?

Jest wybór klas + jak dokupisz SPECa (DLC) to dostajesz kamuflaż do klas (obustron) i skórki do wybranych broni (Ostatnie unlocki w każdej klasie + skórki się zmieniają w zależności od środowiska np. Śnieżna mapa - śnieżny kamuflaż)

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Jakie są tryby rozgrywki?

Rush, conquest, team deathmatch (Ale walczą 4 oddzielne teamy po 4 osoby), i mini rush (2 teamy po 4 gości, tryb dla teamplayu)

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Czy mapy są zarówno duże jak i małe/średnie czy tak jak w BO wszystkie podobnej wielkości

Jak pisałem mapy są ogromne w porównaniu do BO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam zacząłem niedawno grać. W BO nie grałem, więc nie mam porównania, ale...

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Mapy są malutkie

Tutaj mapy są wg mnie duże, niektóre mają bardzo dużo obszarów otwartych, np. polany, pustynie, inne mają bardziej miejski charakter. Snajpera jest bardzo ciężko dostrzec jeśli ukryje się na zaciemnionym terenie na tle ciemnych tekstur i nie rusza się.

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Radar, na którym widzimy miejsce położenia wrogów. Ten element imo robi z tego multi
bezsensowną zabawę w berka. Po części się z tym uporałem bo gram tylko na Hardcore, ale
przez to nie widzę również niczego innego (ile pozostało amunicji itp).

Wrogów normalnie nie widać, chyba, że ktoś z twojego zespołu oznaczy wroga (klawisz Q), wtedy jest widoczny na mapie (ale chyba nie w trybie hardcore) lub jeśli zwiadowca użyje gadżetu wykrywacza ruchu (ale wtedy wrogowie są widoczni tylko w niewielkim otoczeniu wyrzuconego wykrywacza).

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Irytujący gracze używający granatnika czy wyrzutni rakiet jako broni podstawowej, a
nie do rozwalenia helikoptera czy taktycznego wykurzenia kogoś z kryjówki.

To też zaobserwowałem, ale chyba zależy to od serwera. Na niektórych za podobne działania można zostać wyrzuconym z gry.

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Czy w BC jest coś na wzór robienia własnych avatarów w BO?

Nie wiem

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Jakie są tryby rozgrywki?

4 tryby:
Podbój - walka o terytorium, aż jednej ze stron skończą się punktów życia.
Gorączka - jedni są obrońcami (mają nieskończoną liczbę żyć), a drudzy stroną atakującą i muszą zniszczyć 2 punkty podkładając ładunek wybuchowy. W tym trybie chociaż mapa jest duża, to obszar gry początkowo jest mały, dopiero wraz z likwidacją dwóch punktów obrońcy muszą się wycofywać do kolejnej bazy.
Drużynowa gorączka - podobnie jak wyżej, ale walka 4-osobowych drużyn.
Druzynowy Deathmatch - tu chyba wiadomo.

edit: Nie odświeżałem forum i nie zauważyłem poprzedniego wpisu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przygotować własne odpowiedzi :p

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Mapy są malutkie...

Mapy są zależne od tryby TDM czyli 16 graczy w drużynach 4:4:4:4 na małej mapie, ale są reż rush lub conquest ( 16:16 duża mapa ).

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Radar, na którym widzimy miejsce położenia wrogów...

Nie ma jako takiego radaru. Jest mapa, an której widać przez chwilkę lokacje przeciwnika jeśli któryś z członków drużyny oznaczy go jako zauważonego. Nie ma z tym problemu, ponieważ nikt ich nie oznacza. Tutaj Hardcore działa tak samo. Niczego na monitorze nie widać. Żadnej mapy, wskaźnika ile pozostało amunicji czy arcadowego celownika.

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Irytujący gracze używający...

Jest ich za dużo. Niektórzy uważają, że są oni ok, ja uważam, że są po prostu idiotami. Można łatwo spotkać ich na mapach Rush/Conquest, rzedziej TDM.

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Czy w BC jest coś na wzór robienia własnych avatarów w BO?

Nie

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Jakie są tryby rozgrywki?

TDM, mała mapa, 4:4:4:4 ( 16 graczy ), wyścig do określonej liczby zabić, najczęściej 50
Squad Rush 4:4 graczy, mała mapa
Rush 16:16 graczy, duża mapa, polega na rozwalaniu stacji przekaźnikowych ( M-COM ). Po zniszczeniu każdych 2 strefa obrony przeciwnika cofa się do następnego określonego miejsca, a ty przejmujesz ich spawn jako swój własny.
Conquest, czyli CTF w wydaniu Battlefieldowym 16:16, duża mapa

Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Czy mapy są zarówno duże jak i małe/średnie czy tak jak w BO wszystkie podobnej wielkości

Prawie każda mapa ma swoją małą/dużą lub średnią/wielką wersję. Zależy ona od trybu w którym grasz. Conquesty/Rush mają wielkie/duże mapy, natomiast SR i TDM mają średnie/małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 19:18, Hartus napisał:

- Mapy są malutkie, a graczy pełno przez co nie ma tam miejsca na jakieś zaplanowanie
akcji czy dobrej kryjówki dla snajpera bo ciężko wytrzymać 30 sekund aby na kogoś się
nie natknąć. Można rzec, że jest zbyt dynamicznie.

Zagraj sobie taki Dzień Żniw czy Heavy Metal na Conqueście, to szybko zmienisz zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 19:45, The_Tau napisał:


> - Mapy są malutkie,
W porównaniu do BO mapy w BC2 są ogromne i zróżnicowane. A do tego dochodzi zniszczalność
środowiska (nie ma to jak zawalić komuś dom na głowę)

> - Radar, na którym widzimy miejsce położenia wrogów.
Niestety lub stety radar jest i działa mniej więcej jak w BO, ale też jest tryb HC gdzie
radar jest wyłączony (+odnawialność zdrowia jest off, broń bardziej jest zabójcza)

> - Irytujący gracze używający granatnika czy wyrzutni rakiet jako broni podstawowej,
a
> nie do rozwalenia helikoptera czy taktycznego wykurzenia kogoś z kryjówki.
Tacy gracze też są w grze, ale nie aż takiej nagminnej ilości jak w BO. Po prostu trudniej
gościa zabić z wyrzutni bo mapy są większe.

> - Czy w BC jest coś na wzór robienia własnych avatarów w BO?
Jest wybór klas + jak dokupisz SPECa (DLC) to dostajesz kamuflaż do klas (obustron) i
skórki do wybranych broni (Ostatnie unlocki w każdej klasie + skórki się zmieniają w
zależności od środowiska np. Śnieżna mapa - śnieżny kamuflaż)

> - Jakie są tryby rozgrywki?
Rush, conquest, team deathmatch (Ale walczą 4 oddzielne teamy po 4 osoby), i mini rush
(2 teamy po 4 gości, tryb dla teamplayu)
> - Czy mapy są zarówno duże jak i małe/średnie czy tak jak w BO wszystkie podobnej
wielkości
Jak pisałem mapy są ogromne w porównaniu do BO

Dzięki za odpowiedzi. Pomyślę nad zakupem. A jeżeli już o tym mowa to co najlepiej kupić? BC2+Vietnam w jednym wydaniu? Bo widzę, że jest jeszcze jakiś Specact. Wyczytałem, że są to jakieś dodatki, ale nie wiem czy warte uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są edycje na PC (jak widzisz gram na PS3), ale Specact możesz sobie darować - to tylko skórki (no i plus parę medali). A vietnam wymiata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 20:14, Hartus napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Pomyślę nad zakupem. A jeżeli już o tym mowa to co najlepiej kupić?
BC2+Vietnam w jednym wydaniu?


Raczej tak, w Vietnam gra się bardzo fajnie, to przyjemna odmiana od zwykłego BC2.

Dnia 03.03.2011 o 20:14, Hartus napisał:

Bo widzę, że jest jeszcze jakiś Specact. Wyczytałem, że
są to jakieś dodatki, ale nie wiem czy warte uwagi.


Skiny broni i chyba też postaci. Nic wartego uwagi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 23:17, Hezo napisał:

Za vip packi należy płacić czy są one darmowe?

Dla PC są darmowe, a dla reszty są VIP :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 00:01, Sigu napisał:

Dla PC są darmowe, a dla reszty są VIP :p

To dobrze.
A kupując na allegro klucz do ściągnięcia gry będę miał możliwość ściągania vip packów?
Pytam się ponieważ słyszałem że jak się kupi używkę to nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 12:29, Hezo napisał:

> Dla PC są darmowe, a dla reszty są VIP :p
To dobrze.
A kupując na allegro klucz do ściągnięcia gry będę miał możliwość ściągania vip packów?
Pytam się ponieważ słyszałem że jak się kupi używkę to nie ma takiej możliwości.

Yup. To prawda, są oddzielne aukcje co sprzedają Vip Pack. Ale ceny nie znam.Tak samo jest w wersji Xbox 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem sobie filmiki z 360 i jestem zszokowany. Jak by podłączyć jeden komputer do innych 360-ek to można by było TDM wygrać bez zaliczania zgonu. TDM w Arica Harbor jest w ślimaczym tempie w porównaniu do PC. Na kompach rzucają granaty, burzą budynki, a tutaj rzadko kiedy ktoś kogoś zabije. I jeszcze ten zapłon innych graczy. facet wpada do budynku, zabija 1 osobe M416, drugą M9 a do trzeciej biegnie prze poł budynku i zabija nożem... n/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciah
Dziś wyjątkowo zagrałem w BC2 na PC. Byłem na w miejscu snajperów na 2 pkt atakujących. (przy górce) Patrze snajper. Biegne go zaszlachtować, patrze 2 sie zrespiło. Zabiłem ich, snajper sie na mnie obrócił i dostał z noża trololololo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak lecę w UAV i chcę oznaczyć gościa to zwyczajnie nie mogę. Naciskam "back" (gram na X360, na PC używa się chyba "q") i wróg nie jest oznaczony. Powiedziałbym że to los rządzi tym kiedy oznaczę a kiedy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 07:04, Hell_Knight napisał:

Czasami jak lecę w UAV i chcę oznaczyć gościa to zwyczajnie nie mogę. Naciskam "back"
(gram na X360, na PC używa się chyba "q") i wróg nie jest oznaczony. Powiedziałbym że
to los rządzi tym kiedy oznaczę a kiedy nie.


Na pc chyba nie da sie zaznaczac wrogow (przynajmniej tego nie próbowałem)
Trzeba po prostu utrzymywać krzyżyk nad nim i poczekac aż przyleci rakieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować