Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Te zdjęcia zostały wykonane 18 stycznia 2005. Robiłem je przez teleskop aparatem cyfrowym Premier (5.1 Pixela). Umieszczam je dopiero dzisiaj bo nigdzie nie mogłem ich znałeźć, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo osób się tu zna na fotografii.
Ja mam takie pytanko. Otóż zamierzam się zacząć bawić w robienie zdjeć (zawsze mi się podobały zdjęcia krajobrazów i inne takie), ale dotychczas nie miałem cyfrówki. Bardzo możliwe, że w okresie świat pojawi się jedna i to właśnie jest zadanie dla mnie. Mam coś wybrać.

Najpierw podam może wymagania. Ma to być aparat który robi obre zdjęcia automatem (imprezy rodzinne itp, żeby nie trzeba się było bawić w jakieś skomplikowane zabiegi z ustawianiem parametrów), ale powninien miec też potencjał do robienia zdjęć półprofesjonalnych (jak mówiłem, chce się zająć robieniem zdjęć na trochę wyższym poziomie niż amatorski).
Matryca myślę conajmniej 5Mpix, i dobry zoom optyczny. Sam chciałbym, żeby ten aparat wyglądał jak aparat fotograficzny a nie szpiegowski :).
Cena najlepiej poniżej 1500zł, ale jak by było coś dobrego to można się zastanowić nad większą kwotą (tak do 2000zł).
Mi osobiście najbardziej podoba się Canon EOS 350D ale jest za drogi (około 3500 zł) no ale to w końcu lustrzanka (a może znacie jakąś dobrą i tanią lustrzankę ?)
Z aparatów innych co by pasowały to znalazłem Canon A620 oraz Canon I2 IS. Ten A620 ma trochę mały zoom, znowu I2 ma mniejszą matrycę i jest droższy.
Nie mam pojęcia co wybrać z tego wszystkiego. Nie chce też przepłacić za aparat dla bajerów z których nie będę korzystał. Kolega też wspomniał, że aparaty z dużym zoomem optycznym robią ciemniejsze zdjęcia (że niby te soczewki skupiające przy okazji zaciemniają obraz czy jakoś tak).

Byłbym wdzięczny za jakieś rady, modele aparatów którym warto się przyjrzeć.
Jeszcze raz przypomnę, że ten aparat w większości będzie używany do robienia szybkich zdjęć imprezowych, ale chcę żeby miał potencjał, bo chcę się trochę fotografią zajać.

A i czy znacie jakieś strony gdzie są porównane zdjęcia robione różnymi aparatami ? Póki co znam jedną http://www.imaging-resource.com/
Ale tam nie ma wszystkich aparatów, a już znalazłem 2 które chciałem porównać i nie było (chodzi mi o kodak Z740 oraz Fuji S5600 chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nikt nie jest wstanie mi pomóc.
Zapytam więc inaczej (bo się już trochę porozglądałem sam i skupiłem się na tych kilku modelach)
Czy ktoś z was ma może któryś z tych aparatów i może coś na ich temat powiedzieć:
- Kodak Z740
- Canon PowerShot A610 (ewentualnie A620)
- Fuji FinePix S5600
- Minolta Dimage Z5

Oczywiście ciągle jestem chętny na zapoznanie się z innymi propozycjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 21:49, Feniks napisał:

- Canon PowerShot
A610 (ewentualnie A620)


Ja mam właśnie bardzo podobny i moim zdaniem to dobry aparacik dla początkujących, ponieważ kiedy jesteś już w tym "dobry" to jest trochę za słaby. Ja się narazie uczę i bardzo dobrze mi służy, zoom w sam raz, dość dużo funkcji i bajerów, w każdym razie jestem z niego zadowolony. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 00:31, Złooty napisał:

Te zdjęcia zostały zrobione Premierem 5.1 mp. Są świetne a co wy o tym sądzicie?

ŁAdne zdjęcia naprawdę taki kolor prawdziwy ostrość na tego słodkiego robaczka zrobiona ok zdjęcie po prostu ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 00:31, Złooty napisał:

Te zdjęcia zostały zrobione Premierem 5.1 mp. Są świetne a co wy o tym sądzicie?


No fakt są dobre, szczególnie pierwsze mi się bardzo podobna.
Piszesz, że "zostały zrobione" czyli Ty je robiłeś czy nie ? ;) Przyznać mi się tu szybciutko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam przypadek makrofotografi, w dosyc niestandardowym temacie ... zeby nie byc tendencyjnym (kwiatki, owady i takie inne ...) pstryknalem zdjatko bezpiecznikowi. Przyniosl go klient do sklepu elektrycznego u moich znajomych, z pytaniem czy maja takie nowe ... dziwie sie ze ma go jeszcze do czego wlozyc ... toczone bezpieki by mu sie przydaly ...
Druga fotka, to mial byc ksiezyc ... ale przypadkiem calkiem fajnie oswietlenie miejskie wyszlo ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 00:38, Vaxinar napisał:

> Te zdjęcia zostały zrobione Premierem 5.1 mp. Są świetne a co wy o tym sądzicie?

No fakt są dobre, szczególnie pierwsze mi się bardzo podobna.
Piszesz, że "zostały zrobione" czyli Ty je robiłeś czy nie ? ;) Przyznać mi się tu szybciutko
:P


Tak, oczywiście że ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 22:46, Black Knight napisał:

> Te zdjęcia zostały zrobione Premierem 5.1 mp. Są świetne a co wy o tym sądzicie?

Fajne fotki. Z jakiej odległości je robiłeś?


Czy ja wiem. W każdym bądź razie nie przybliżałem obikektywem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 16:27, Złooty napisał:

Czy ja wiem. W każdym bądź razie nie przybliżałem obikektywem.


Ato ciekawe, że nie przybliżałeś, tak w ogóle gdzie to było robione ?
I czy to zwierzę co jest tam to żyje czy nie ? Bo na tym zdjęciu to jak żywe, nie śmiać się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 18:18, Vaxinar napisał:

> Czy ja wiem. W każdym bądź razie nie przybliżałem obikektywem.

Ato ciekawe, że nie przybliżałeś, tak w ogóle gdzie to było robione ?
I czy to zwierzę co jest tam to żyje czy nie ? Bo na tym zdjęciu to jak żywe, nie śmiać się
:P


Widzę, że niedowiarek się znalazł w moje możliwości. Wiem, że to zdjęcie jest piękne i jak widać co niektórych to zapewne boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 11:43, Złooty napisał:

Widzę, że niedowiarek się znalazł w moje możliwości. Wiem, że to zdjęcie jest piękne i jak
widać co niektórych to zapewne boli.


Boże, byłem tylko ciekaw czy zrobiłeś zdjęcie żyywego czy nie tego robaczka i tylko tyle.
A Ty zaraz wyjeżdżasz z tekstem "niektórych to boli" i "wiem, że moje zdjęcie jest piękne" - wysoko się cenisz.
Zdjęcia są bardzo dobre, ale obędzie się bez takich uwag do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 14:06, Vaxinar napisał:

> Widzę, że niedowiarek się znalazł w moje możliwości. Wiem, że to zdjęcie jest piękne i
jak
> widać co niektórych to zapewne boli.

Boże, byłem tylko ciekaw czy zrobiłeś zdjęcie żyywego czy nie tego robaczka i tylko tyle.
A Ty zaraz wyjeżdżasz z tekstem "niektórych to boli" i "wiem, że moje zdjęcie jest piękne"
- wysoko się cenisz.
Zdjęcia są bardzo dobre, ale obędzie się bez takich uwag do mnie.


Należy się cenić wysoko. No a z tamtym trochę przesadziłem sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować