Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Jak przezucic zdjecie z kamery na komputer? Mam juz wgrany program Picture Package i nie wiem co dalej. Czy mół by mi ktos pomóc???:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę zdjęć. Autorstwa mojego taty, więc nie oceniajcie - jedynie do pooglądania ;) Niedługo dam coś swojego.

1. Stragany w Hong Kongu.
2. Jedno ze stoisk na Mong Koku (także HK), czyli najgęściej zaludnionym miejscu na świecie.
3. Dongmen, dzielnica Shenzhenu, czyli mojego miasta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 15:10, graczomaniak napisał:

Jak przezucic zdjecie z kamery na komputer? Mam juz wgrany program Picture Package i nie wiem
co dalej. Czy mół by mi ktos pomóc???:):):)


Ja wrzucam bezposrednio przez kabelek za pomoca twaina windowsowego ... Wkladam kabel, twain sie zglasza, potem wybieram lokacje i gotowe.
Nie znam tego programu o ktorym piszesz. Ale w kamerze np sony to dostep do karty pamieci ze zdjeciami byl z pozoimu Mojego komputera, tm po prostu pojawiala sie ikonka kamery i wchodzilej jak na dysk ... potem ctrl+c i wio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bede szczery. Zazdroszcze niecodziennych wrazen. Mam nadzieje, ze jak sie juz w miare ustabilizuje finansowo, to tez mi sie uda gdzies wyjechac, przynajmniej na jakis czas ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 14:50, buras napisał:

Wejdzie ... pomniejsz rozdzialke w jakims programie np w Irfran View ... albo daj linki np
do imageshacka ....


Nie fiem nei chce sie wysłąć jak chcesz to daj meila to wyśle :) :)P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 07:22, Złooty napisał:

No no, widzę bdb zdjęcie, za którym razem trafiłeś akurat na petardę?


Chyba za 3... Akurat puszczali serię takich, więc chociaż jedno ładnie złapało.
Ale biorąc pod uwagę to, że nie byłem w cetrum miasta gdzie puszczali jakąś kanonade, tylko porpostu złapałem jak ktoś puszczał z podwórka :P

I taki apel do wszytskich odemnie, jako od autora wątku
WRZUCAJCIE WIĘCEJ ZDJĘĆ, BO NA NICH POWINNIEN GŁÓWNIE OPIERAĆ SIĘ WĄTEK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzac na przeciw wezwaniu Golema, umieszczam zdjecie autorstwa Winmenia ...
Zna sie ktos na deskorolkach?
A tak serio, to oczekiwalem nieco gorszej jakosci fotki.
Poprosze nastepnym razem jakies bardziej ogolne zdjecie. Krajobrazik, albo makro ... pozwoli to lepiej ocenic ten sprzecik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chwile mnie nie bylo ale postaram sie odpowiedz teraz:

>probowalem uzyskac podobne efekty uzywajac gimp-a ...
>niestety porazka ... nie znasz moze jakiegos w miare dobrego tutoriala ?

zdjecia obrabiam w Photoshopie CS, zdjecia robie w formacie RAW i otwieram je Camera RAW, mozna sobie dowolnie tam ustawic balans bieli a takze mase innych rzeczy... choc ja i tak wszystko robie juz w PSie, mam swoje ustawienia, ale zazwyczaj sa na oko... glownie ustawiam krzywe (tak zeby zdjecie bylo odpowiednio naswietlone, nie bylo przepalen a takze niedoswietlen w tych rejonach gdzie jest to niepozadane, u mnie czesto wynika to z racji tego ze uzywam filtra szarego polowkego i czasami musze sie chwile pobawic), kontarst, saturacja, ostrosc, intensywnosci poszczegolnych barw...

>Niezły z ciebie profesjonalista.
>A może powiesz w jakim mieście były one robione.
>I gdzie jechałeś tym pociągiem?

ta :)
w Budapeszcie.
a to nie pociag, tylko metro, chyba linia czerowna "robotnicza" z tego co pamietam... niesamowity klimat... no i te schody ruchome... maks nachylenie jakie sie tylko da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ... co do filtra polowkowego. Jaki bys polecel? Mam S1 IS-a, musial bym dokupic nasadke i reduktor, w komplecie nie ma zadnych filtrow ... jak rozgladam sie np po allegro, to czuje sie nieco zamotany co naprawde dobre, a co takie udaje. No i zaznaczam, ze z kasa to mi sie nie przelewa ... zakup reduktora i nasadki mnie prawie zabije :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś przepadam za obróbką zdjęć w photoshopie np. ze starych czrnobiałych zdjęć, które mają po 60 lat zrobić lub staram się zrobić kolorowe. Mam tu jedno na forum co tak zrobiłem w temacie "Pochwal się swoim pulpitem", to zdjęcie przedstawia moją kamienicę(tzn. w której mieszkam) ok 80 lat temu.

oto link - http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1554&tpage=9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hellou. Mam prośbę do starych wyjadaczy fotografii o pomoc :)
Oisiadam aparacik cyfrowy HP 720 - więcej o nim na
http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okiem/hp_720/strona-1.html

Po 3 latach użytkowaniach chcę go wymienić na lepszy nowszy model. Niestety mój obecny aparat nie radzi sobie w pomieszczeniach o słabym naświetleniu, lampa skupia się tylko na obiekcie na 1 planie. pozatym ma już swoje lata i chciałbym kupić jakiś bardziej zaawansowany model :)

Szukam aparatu :
- robiącego dobre zdjęcia w nocy - tzn. w zaciemnionych miejscach
- posiadającego dobrą ostrość
- zoom nie jest aż tak istotny , 3x optyczny wystarczy na moje potrzeby
- aparat ma być konkretnych rozmiarów - nie jakaś popierdułka która mi zginie w kieszeni :)
- cena do max 1500 zł (ale raczej bliżej 1000 zł)

Zastanawiałem się nad jakimś Kodakiem ale jest ich mnóstwo

Z góry dziękuję wszystkim profesjonalnym fotografom za pomoc w wyborze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he ... no to znowu powiem ze Canon S1 IS, lub nowszy S2 IS ... Sa tu na forum robione nim fotki ... oczywiscie pomniejszone. Jak by interesowalo cie jak wygladaja w full wymiarze, to odezwij sie i podaj maila ...
Na Aparatach niestaty sie za tak nie znam, a na Kodakach to juz zupelnie. A Canony mialem juz dwa i do tej pory jestem z nich zadowolony ... chociaz tez maja swoje minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ranki ... sorry za offtop, ale jak to sie stalo, ze od osmego jestem brygadzista, a tego nie zauwazylem ? czyzby klanial sie okulista ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co, chciałeś się pochwalić gdzie mieszkasz? Te zdjęcia mają być ciekawe, a nie to co ci przyjdzie na myśl, zeby dodać tylko posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie perwersjuj ... Ja tu nie widze jakiegos specjalnego, lub nie chwalipiectwa. Chyba, ze to ty z jakiegos nieznanego powodu poczules sie zazdrosny :)
Poza tym, ja raczej nie pamietam jakiegos szczegolnie interesujacego zdjecia... Twojego zdjecia...
No dobra ... zolwik byl calkiem fajny :D
I nie mysl ze mnie to boli ... zamiast siadac znowu na kogos, walnij do tematu jakas ciekawa fotke. Zobaczymy czy bedzie interesujaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować