Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2008 o 12:20, Monastor napisał:

Ustaw najwyższą czułość jaką się da. Szum będzie pewnie obrzydliwy, ale zdjęcie może
nie być ruszone.
Najlepszym wyjściem jest użycie statywu i niskiej czułości (lepsza jakość), przynajmniej
do nocnych widoczków bo ruchome obiekty już się niestety rozmażą (migawka jest otwierana
na długo, przez co ruszają się w kadrze)

tak myślałem
a mam jeszcze pytanie czy lustrzanki cyfrowe mają zoom optyczny ?!
i czy moge za pomocą takiego aparatu zrobic szybkie zdjęcia.. (np leci samolot nisko a ja pstrykam 3-6 zdjec zanim odleci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 07.05.2008 o 12:28, Chester001 napisał:

tak myślałem
a mam jeszcze pytanie czy lustrzanki cyfrowe mają zoom optyczny ?!


>>>Pytanie z serii "a czy samochody maja duza szybkosc". Odpowiedz brzmi; to zalezy od modelu samochodu.
Lustrzanki maja to do siebie, ze mozesz podlaczac rozne obiektywy. Chcesz takiego z zoomem 10x - prosze bardzo. Chcesz dla odmiany z zoomem 0x ale za to rewelacyjna jakoscia obrazu - nie ma sprawy.

Dnia 07.05.2008 o 12:28, Chester001 napisał:

i czy moge za pomocą takiego aparatu zrobic szybkie zdjęcia.. (np leci samolot nisko
a ja pstrykam 3-6 zdjec zanim odleci)


>>>Moje lusterko trzaska 5 klatek na sekunde az do zapelnienia 16 GB karty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 12:37, smuggler napisał:

>
> tak myślałem
> a mam jeszcze pytanie czy lustrzanki cyfrowe mają zoom optyczny ?!

>>>Pytanie z serii "a czy samochody maja duza szybkosc". Odpowiedz brzmi; to
zalezy od modelu samochodu.
Lustrzanki maja to do siebie, ze mozesz podlaczac rozne obiektywy. Chcesz takiego z zoomem
10x - prosze bardzo. Chcesz dla odmiany z zoomem 0x ale za to rewelacyjna jakoscia obrazu
- nie ma sprawy.


> i czy moge za pomocą takiego aparatu zrobic szybkie zdjęcia.. (np leci samolot nisko

> a ja pstrykam 3-6 zdjec zanim odleci)


####Moje lusterko trzaska 5 klatek na sekunde az do zapelnienia 16 GB karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kilka pytań.
Jak archiwizujecie zdjecia? Chodzi mi o to, że na karcie już mam mało miejsca i zastanawiam sie czy kupić nowa czy tylko skopiowac zawartość gdzieś i ja tylko potem wyczyścić.
Po drugie jak dodać znak wodny do fotki? Konkretnie za pomocą Gimpa. Ktoś sie orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:28, HumanGhost napisał:

Panowie, kilka pytań.
Jak archiwizujecie zdjecia? Chodzi mi o to, że na karcie już mam mało miejsca i zastanawiam
sie czy kupić nowa czy tylko skopiowac zawartość gdzieś i ja tylko potem wyczyścić.


Ja zdjęcia z karty kopiuje na komputer lub płytę, najczęściej przynajmniej w dwa miejsca, gdyby coś się nieszczęśliwie stało ;)
Kartę opróżniam i używam do robienia kolejnych zdjęć. Zawsze też możesz kupić nową kartę ;)

Dnia 11.05.2008 o 19:28, HumanGhost napisał:

Po drugie jak dodać znak wodny do fotki? Konkretnie za pomocą Gimpa. Ktoś sie orientuje?


Chodzi ci o taki częściowo przezroczysty napis lub obrazek na zdjęciu? Coś takiego: http://www.gimpuj.info/prosby-o-tutoriale/logo-wodne-t377.0.html;msg1554 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 21:29, Homo sum napisał:

Mam problem z aparatem cyfrowym, otóż co jakiś czas, a czasem i często zdjęcie się "zwali"
i powstaje coś takiego

Co to za model? Prawdopodobnie matryca do wymiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 22:12, azure83 napisał:

> Mam problem z aparatem cyfrowym, otóż co jakiś czas, a czasem i często zdjęcie się
"zwali"
> i powstaje coś takiego
Co to za model? Prawdopodobnie matryca do wymiany...


Hmm nic specjalnego - Samsung S750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że tak nie robi się zawsze, tylko w niektorych zdjęciach. Pewnie aparat zaliczył jakąś glebę. W środku się coś musiało poluzować albo faktycznie po prostu wadliwa matryca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:49, Daimon_Frey napisał:

Chodzi ci o taki częściowo przezroczysty napis lub obrazek na zdjęciu? Coś takiego: http://www.gimpuj.info/prosby-o-tutoriale/logo-wodne-t377.0.html;msg1554 ?


No włąśnie coś w tym stylu. Ale ludzie kombinują z tymi wartwami. Nie łatwiej zamiast bawić się w warstwy po prostu dać półprzezroczysty podpis na fotce? ;]
Na szczęście na Lumisferze zmniejszają fotki i nawet jak ktoś je kopiuje to wielkiego zysku z tego nie ma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:27, pretorianie napisał:

Co o tym sądzicie?

Dla mnie bomba :) Mi się podoba to rozmycie. Ładnie oświetlone zdjęcie. Kolorystyka cz-b nadaje fajny nastrój. Choć ciekawa jestem jakby te piórka wyglądały w kolorze. Ale ekspertem nie jestem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2008 o 15:59, azure83 napisał:

Dla mnie bomba :) Mi się podoba to rozmycie. Ładnie oświetlone zdjęcie. Kolorystyka cz-b
nadaje fajny nastrój. Choć ciekawa jestem jakby te piórka wyglądały w kolorze. Ale ekspertem
nie jestem :) pozdrawiam

No to bardzo się cieszę, że Ci się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotografuj.pl/Dzial/Porownaj_kompakty/kompakt/Kodak_EasyShare_ZD710|

h ej mam pytanie.
na tej stronie jest napisane ze jest możliwość podłączenia KONWERTERA do tego aparatu. szukałem troszke na www i znalazłem konwertery ale nic nie widziałem aby pasowały do tego modelu.
Czy ktoś z Was co się lepiej zna na tym mógłby mi wskazać jakies konwertery które by pasowały do tego modelu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 12:37, smuggler napisał:

Lustrzanki maja to do siebie, ze mozesz podlaczac rozne obiektywy. Chcesz takiego z zoomem
10x - prosze bardzo. Chcesz dla odmiany z zoomem 0x ale za to rewelacyjna jakoscia obrazu
- nie ma sprawy.


Zapomniałeś dodać, że w miarę dobre amatorskie tele kosztuje ze dwa razy więcej niż ten Kodak Chestera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2008 o 15:29, Arclight napisał:

Zapomniałeś dodać, że w miarę dobre amatorskie tele kosztuje ze dwa razy więcej niż ten
Kodak Chestera ;)

spoko. niedlugo jak dobrze pójdzie to go sprzedaje.
jak masz jakiś lepszy aparacik to podaj kilka typów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 09:58, Chester001 napisał:

jak masz jakiś lepszy aparacik to podaj kilka typów.


Do nauki fotografowania nic lepszego nie znajdziesz - chodziło mi o to, że Smuggler nie napisał o ciemnej stronie lustrzanek, tj. cenie obiektywów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 11:08, Arclight napisał:

> jak masz jakiś lepszy aparacik to podaj kilka typów.

Do nauki fotografowania nic lepszego nie znajdziesz - chodziło mi o to, że Smuggler
nie napisał o ciemnej stronie lustrzanek, tj. cenie obiektywów.

no fakt.
a tego.. mozesz mi odp na moje pyt. dot. konwertera do kodaka mojego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 14:07, Chester001 napisał:

a tego.. mozesz mi odp na moje pyt. dot. konwertera do kodaka mojego ?


Całkiem możliwe, że w Polsce nie da się kupić konwertera do tego modelu aparatu - a jeśli już, to musiałbyś popytać w sklepach. Nie są to rzeczy cieszące się popularnością, tak więc sklepom nie opłaca się ich sprowadzać.

A do czego jest Ci ten konwerter potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2008 o 14:32, Arclight napisał:

A do czego jest Ci ten konwerter potrzebny?

bardzo lubie robic zdjęcia marko.. , dodatkowo ostatnio widziałem galerie jakiegoś kolesia który sfotografował jakiegoś owada.. no zdjecie było co najmniej niezłe.. a apara miał ... właśnie jakis kompakt + właśnie konwerter..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować