Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Kiedyś jak by3em na sesji fotograficznej(tak to się mówi ?) z zawodowcami uda3o mi sie (nie do konca)moim z3omem zrobić kilka zdjęć. ;)

Pozdr.

Ps: Z powodu na duży rozmiar zdjęć pozostałe dwa dam w osobnym poście. ;)

Ps2: Ja tam jestem amatorem i nie znam się na obróbce zdjęć, a zdjęcia daję bo uważam ,że są ładne. ;P

20090329212215

20090329212254

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie są profesjonalne, ale wystarczą by przekonać kogoś,ze lepiej mieszkać poza miastem... :) Trudno się tym starym aparatem robiło zdjęcia, był to chyba jakiś olimpus czy jakoś tak, bo raz robił za ciemne, a raz za jasne zdjęcia. :P

Pozdr.

Edit nowa strona się zrobiła, więc daję link do ,,pierwszej części posta"
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=458&pid=6124

Edit2: Kurcze, nawet nie wiedziałem ,ze te zdjęcia są takie duże, bo wyświetlały mi się dostosowane dostosowane do monitora i myślałem ,że są mniejsze... teraz wiadomo czemu tak dużo ważyły... ;/

20090329213057

20090329213136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy mógłby mi ktoś polecić jakiś niedrogi ( do 400 zł ), dobry kompakt dla amatora? Zastanawiam się nad polecanym przez Smugga Canonem A610 ( http://allegro.pl/item596132628_canon_a610_cena_szok_5_0_mp_gwar_4x_zoom_a610.html ), ale jeszcze nie jestem do końca przekonany, tak więc prosiłbym o pomoc w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 00:17, kapistar1 napisał:

Mam pytanie - czy mógłby mi ktoś polecić jakiś niedrogi ( do 400 zł ), dobry kompakt
dla amatora? Zastanawiam się nad polecanym przez Smugga Canonem A610 ( http://allegro.pl/item596132628_canon_a610_cena_szok_5_0_mp_gwar_4x_zoom_a610.html
), ale jeszcze nie jestem do końca przekonany, tak więc prosiłbym o pomoc w tej kwestii.


to będzie dobry wybór rozejrzyj się też za wersją IS (ze stabilizacją)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:00, Bumber napisał:

Na początek coś z tegorocznej wiosny. :)

Ładnie. Zwłaszcza Ci się udało z tą parką w tle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 19:49, azure83 napisał:

Ładnie. Zwłaszcza Ci się udało z tą parką w tle :)

To był całkowity przypadek. Parkę zauważyłem dopiero w domu, wcześniej byłem przekonany, że nie udało mi się jej uwiecznić na zdjęciu. Chwilę po naciśnięciu spustu migawki padł mi akumulator, drugi w ciągu jednej sesji. Trochę byłem zły, całe szczęście zdjęcie aż tak tragicznie nie wyszło. ;)

Dziękuję za miłe słowa. Zadowolony z tej fotografii nie jestem, ale jak znalazł na rozgrzewkę po zimowym maraźmie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 16:38, Bumber napisał:

To był całkowity przypadek. /.../


Dokładnie tak jak czytałem w pewnej książce o fotografii pewnego znanego autora: najlepsze zdjęcia wychodzą przypadkiem ;)

Ładne zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 17:49, Daimon_Frey napisał:

Dokładnie tak jak czytałem w pewnej książce o fotografii pewnego znanego autora: najlepsze
zdjęcia wychodzą przypadkiem ;)

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą tezą.

Na dobre zdjęcie niestety najczęściej trzeba zapracować i to nawet ciężko. W przypadku fotografii krajobrazu (a z tą mamy w tym przypadku doczynienia) najlepsze zdjęcia wymagają nawet kilku dni przygotowań. Trzeba znaleźć dobre miejsce, kadr, warunki pogodowe, światło... nie bez znaczenia jest też zwykłe szczęście, ale i bez niego można się czasem obyć. ;)

Pomijając już same przygotowania przed wciśnięciem spustu migawki, potrzeba też sporych umiejętności i bogatego doświadczenia. Bardzo rzadko zdaża się, by dobra fotografia była dziełem przypadku.

Dnia 07.04.2009 o 17:49, Daimon_Frey napisał:

Ładne zdjęcie.

Dziękuję, miło mi, że się podoba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:00, Bumber napisał:

Dawno mnie tu nie było.

Na początek coś z tegorocznej wiosny. :)


Jestem zawiedziony tą fotką... co jak co, ale od Ciebie można by było spodziewać się czegoś lepszego...
Przede wszystkim jakiś glut się przyczepił z lewej strony.. co to??!! mnie to rozproszyło totalnie.
Dalej... Podział kadru taki se, dół zbyt ciemny. Gdyby to rozjaśnić i wydobyć kamole po lewej, byłby jakiś fajny kontrapunkt do parki na horymzoncie. Da się to jeszcze poprawić;) Niebo ok, chociaż nie wiem czy uda Ci się go podciągnąć bez zwiększania ziarna. Powodzenia w obróbce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 23:50, Blade_Mack napisał:


Jestem zawiedziony tą fotką... co jak co, ale od Ciebie można by było spodziewać się
czegoś lepszego...


Też tak sądzę, jednak nawet retusz jej nie poprawi, gdyż jest po prostu mało ciekawa.

Dnia 08.04.2009 o 23:50, Blade_Mack napisał:

Przede wszystkim jakiś glut się przyczepił z lewej strony.. co to??!! mnie to rozproszyło
totalnie.


Jaki glut? :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 07:59, 88Bonzo napisał:

> Przede wszystkim jakiś glut się przyczepił z lewej strony.. co to??!! mnie to rozproszyło

> totalnie.

Jaki glut? :D


Sądzę, że chodziło o tą butelkę (worek?) na kiju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 17:49, Daimon_Frey napisał:

> To był całkowity przypadek. /.../

Dokładnie tak jak czytałem w pewnej książce o fotografii pewnego znanego autora: najlepsze
zdjęcia wychodzą przypadkiem ;)



Autor ma jakies imie czy jest znany bo jest znany ? Obawiam sie ze Bumber ma racje a autor pisze durnowatosci ... Przypadkiem to malpie cos wyjsc moze dobrego ...


Swoja droga jak by mi ktos powiedzial : To twoje najlepsze zdjecie jest fenomenalne wyszlo ci przypadkiem ? To bym go zabil a na rodzinie mscil sie jeszcze do 3 pokolenia na przod....

Bumber a ta butelka to Ci nie przeszkadza ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 17:43, libero85 napisał:

Bumber a ta butelka to Ci nie przeszkadza ? :D

Specjalnie umieściłem ją w mocnym punkcie. :P

Przez dobrych kilka minut walczyłem, by złapać na niej jakieś refleksy zachodzącego słońca, ale chyba było już za późno, słońce schowało się za horyzontem.

Może ją występluję, zobaczę, czy lepiej będzie wyglądać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować