Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2009 o 13:14, 88Bonzo napisał:


Po tym pytaniu spadłem z krzesła :D Bardziej abstrakcyjnego pytania w tym wątku chyba
nie widziałem :D


A ja uwazam ze pytanie jest jak najbardziej sluszne , i fotograf sobie powinien je zadawac przed kazdym wyzwoleniem migawki .... oczywiscie w twoim przypadku odpowiedz powinna brzmiec : Dla zabawy.. I tak te zdjecia nalezy traktowac , jak zabawa z aparatem. Wiec nie ma co sie czepiac jak to czester uczynil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 13:41, libero85 napisał:


A ja uwazam ze pytanie jest jak najbardziej sluszne , i fotograf sobie powinien je zadawac
przed kazdym wyzwoleniem migawki .... oczywiscie w twoim przypadku odpowiedz powinna
brzmiec : Dla zabawy.. I tak te zdjecia nalezy traktowac , jak zabawa z aparatem. Wiec
nie ma co sie czepiac jak to czester uczynil.


Pytanie powinien zadać sobie fotografujący a nie osoba krytykująca - takie jest moje zdanie. Gdyby zadał pytanie "dlaczego akurat ta lampa" - to odpowiedziałbym mu na nie :) Tak samo mógłbym zapytać "po co fotografować przyrodę?", "po co fotografować akty?" itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 13:49, 88Bonzo napisał:


Pytanie powinien zadać sobie fotografujący a nie osoba krytykująca - takie jest moje
zdanie. Gdyby zadał pytanie "dlaczego akurat ta lampa" - to odpowiedziałbym mu na nie
:) Tak samo mógłbym zapytać "po co fotografować przyrodę?", "po co fotografować akty?"
itd.


Przecie napisalem fotograf :D W tym temacie sie zgadzamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek wrzuconych przez 88Bonzo ... mnie najbardziej spodobały mi się dwie ... ta z miśkiem i ta z krzyżykiem. Reszta też niezła ;-). A co do powrotu Chestera ... coś czuje, że topic teraz "ruszy" ;-DDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 14:12, libero85 napisał:


Przecie napisalem fotograf :D W tym temacie sie zgadzamy :D


Wiem wiem że tak napisałeś :D potwierdziłem tylko Twoje słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 12:10, smuggler napisał:

Pare fotek


to jak już dorwałem się do kompa...
5. rewelka
2. świetne
4. niezłe
1. też, ale nie czuję tych kolorów
3. nie czuję tego kota

P.S. pomimo ww. ocen, jak zwykle poziom powyżej średniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5: za ciemno, ramka ta ciemnosc jeszcze powieksza i nie wiem po co kwadrat.
4: Ok, w sport foto liczy sie glownie moment, tu jest.
3: Ale o co chodzi ? Wyplukales klisze we wrzatku ? Czy baryt 4 dni w wodzie trzymales i splynelo ?
2: Niby wszystko ok , a mi wzrok wedruje na banana zamiast na ptaka ....
1: Najlepsze... Dobry cross.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Libero -

Ad. 5 - tak pasowalo, wycialem wszystko co niepotrzebne, zostal kwadrat
Ad. 3 - tak mi jakos przypasowalo, eksperyment formalny, mozna rzecz
Ad. 2 - zdjecie nosi tytul "czarne i zolte" a nie "ptak" wiec... wiec wiadomo, ze zolte wali tu po oczach

Thx za oceny i fachowa opinie.

Do tego wszystko kot, cross i wszystkie inne to cyferkowe foty sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A caly dowcip niekiedy w tym, ze zasadniczo te krytyk przy niektorych fotkachi maja racje. :) Bo kiedy normalny czlowiek maznie farba po plotnie to jest bohomaz. A ta sama plama z sygnaturka Picasso bedzie juz dzielem sztuki. Nigdy nie wiadomo tak naprawde gdzie jest prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 18:45, Grucha91 napisał:

mega leńń.. w 3 żeby Ci sie chociaz chciało tyłek podnieść i do barierek podejść to by
było dobre zdjęcie :P


hehe... w żadnym z tych zdjęć mi się nie chciało podejść do barierek ;p Spróbuj to zrobić po wikendzie o 9. rano, to zobaczysz ile heroizmu to wymaga;) Mimo tego myślę, że zdjęcia wyszły, bo miałem antiszejaka włączonego, a później podszedłem do barierek i jak kto będzie chciał to je wrzucę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 20:38, Blade Mack napisał:

hehe... w żadnym z tych zdjęć mi się nie chciało podejść do barierek ;p Spróbuj to zrobić
po wikendzie o 9. rano, to zobaczysz ile heroizmu to wymaga;)

Bylem wlasnie 5 dni w gorach, za wiele nie spalem, wypoczety tez zbytnio nie bylem, ale jakos dawalem rade wgramolic sie na stok i robic zdjecia wiec nie mow mi nic o heroizmie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 20:33, TojaSmuggler napisał:

A caly dowcip niekiedy w tym, ze zasadniczo te krytyk przy niektorych fotkachi maja racje.
:) Bo kiedy normalny czlowiek maznie farba po plotnie to jest bohomaz. A ta sama plama
z sygnaturka Picasso bedzie juz dzielem sztuki. Nigdy nie wiadomo tak naprawde gdzie
jest prawda :)


Tylko nie zapominaj ze taki Picasso wiele lat pracowal na to by moc malowac plamy :) Tak jak ci z linku wiele lat pracowali na swoje nazwisko... A te zdjecia z linku , no coz , wszystkie sa na wysokim poziomie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2009 o 23:18, libero85 napisał:

Tylko nie zapominaj ze taki Picasso wiele lat pracowal na to by moc malowac plamy :)
Tak jak ci z linku wiele lat pracowali na swoje nazwisko... A te zdjecia z linku , no
coz , wszystkie sa na wysokim poziomie ...



No wlasnie, tylko problem w tym, ze czasem ma wrazenie, ze potem juz kazde zdjecie MISTRZA MUSI byc wielkie, bo przeciez wielkim mistrzem jest. A np. o ile sporo fotek budzi moje uznanie, to np. ten rowerek wydaje mi sie dosc banalnym kadrem, a fotka tylu glowy tej babki wrecz nieudanym - wlasnie z uwagi na ten trojkat cienia. No i co poradze, ze mi sie takowe foty nie podobaja? Szczerze mowiac ja nie patrze na podpis, patrze na kadr itd.
Byc moze nie doroslem jeszcze do niektorych kadrow, ale mowie co mysle, nie bijac czolem i nie udajac konesera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 08:07, smuggler napisał:


No wlasnie, tylko problem w tym, ze czasem ma wrazenie, ze potem juz kazde zdjecie MISTRZA
MUSI byc wielkie, bo przeciez wielkim mistrzem jest. A np. o ile sporo fotek budzi moje
uznanie, to np. ten rowerek wydaje mi sie dosc banalnym kadrem, a fotka tylu glowy tej
babki wrecz nieudanym - wlasnie z uwagi na ten trojkat cienia. No i co poradze, ze mi
sie takowe foty nie podobaja? Szczerze mowiac ja nie patrze na podpis, patrze na kadr
itd.
Byc moze nie doroslem jeszcze do niektorych kadrow, ale mowie co mysle, nie bijac czolem
i nie udajac konesera.


Cecha czlowieka myslacego jest to co czasem wydaje sie wrecz malo oczywiste ze nie musi lykac wszystkiego jak sucha bułe pelikan. Te opisy wymyslone przez Johnstona to taki typowy forumowy belkot pseudofotografow. Oczywiscie smiesznosc zbudowana jest na zestawieniu powyzszego ze zdjecie o ktorym jest powiedziane tylko tyle ze pochodzi ze zbioru "mistrza", co niestety moze i zabawne ale w zaden sposob nie tlumaczy czemu te podrecznikowe wywody komentujacych za absurdalne.. nie kazdy konczyl szkole w lodzi.

Ale tez :

Czasy sa inne i gusta sa inne, niby prostsze , ale z drugiej strony widzielismy wiecej, niby trudniej nas zaskoczyc. trzeba brac wlasnie poprawke na kiedy cos powstalo, wiele osob smie dzis watpic czy taki Ansel Adams dzis mial by szanse byc tym kim zostal lata temu ? Pewnie nie ... Kiedys bylem w kinie na pewnym filmie z 1930 roku film z kanonu europejskiego kina, ale ludzie wychodzili w trakcie ... poprostu nie kazdy musi wszystko rozumiec , nie kazdy musi wszystko lubic. Nie powiem : E idioci nie znaja sie, predzej bym powiedzial : E idioci, maja darmowa wejsciowke i nawet nie wiedza na co ida.... I tak jest z fotogafia , trzeba miec swoich mistrzow a o innych wiedziec ze ktos ich za takich kiedys uznal....

Taki moj niespojny belkot :D jak ktos dotarl do konca bez pawia na spodniach to gratuluje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dotarłem jedząc w między czasie obiad więc źle nie jest:P swoją drogą to ja pod tamtymi zdjęciami nie napisałbym nic bo niektóre zapierają dech w piersiach:/ a co jezioro i łódka rządzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować