Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2009 o 12:32, NintendoPassion napisał:

Co ciekawe, auto widoczne jest nadal ze zdjęcia satelitarnego


Eeee... jakie auto? ;]
Hehe a tak powaznie to fajna fotka i ciekawe zestawienie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 17:30, HumanGhost napisał:

> Co ciekawe, auto widoczne jest nadal ze zdjęcia satelitarnego

Eeee... jakie auto? ;]
Hehe a tak powaznie to fajna fotka i ciekawe zestawienie. :)


Dzięki. Nie jest to fota ideał. Osobiście uważam że jak na amatora i zdjęcie z ręki to wyszło nieźle. Faktycznie, białe płótno w oknie rujnuje fotkę. Jedynie to co mogę zrobić to poprawić Photoshopem.
Następnym razem bardziej będę starał się zwrócić uwagę na otoczenie i kompozycję kadru.

Nie zapomnijmy, że dziełuszka ma pamiątkę na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 03:14, NintendoPassion napisał:

Witam,

Do podstawowych zdjęć używam bardzo taniego i prostego aparatu cyfrowego:

Kodak C653 6.1MP http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jhtml?pq-path=10360&pq-locale=pl_PL

Który w zupełności wystarczy do prostych zdjęć a jakość obrazu jest zadowalająca.

Zapraszam tutaj: Oto seria zdjęć zrobiona tym właśnie aparatem (rekami amatora = mnie)
podczas 99-tej Wystawy Samochodów w Chicago

http://imageevent.com/gamescans/personal/99thchicagoautoshow2007?n=21&z=9&w=0&x=1&c=5&m=20&p=20


Zdjęcia Mario super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:18, TojaSmuggler napisał:

A tu juz wlasna tworczosc :)

Kilka pan - wszystko potrety uliczne, niepozowane, nieiscenizowane


No nie wiele wody w wsile uplynela bys zamiast robic zdjecia stal sie mistrzem fotoszopa... smutny kierunek "rozwoju"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:15, TojaSmuggler napisał:

Pozwalam sobie zamiescic seoja wersje cudzego zdjecia - panna z samochodem - stylizowanego
na takie stare, robione polaroidem w latach 70-tych XX wieku


Ta ramka, zwłaszcza na tyle samochodu wygląda - lekko mówiąc - fatalnie. Co do dzisiejszego rzutu Twojej twórczości to chyba, póki co najsłabsze rozdanie zdjęć. Mam nadzieję że to tylko chwilowy kryzys, gdyż lubię oglądać Twoje prace :) Powodzenia następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:24, libero85 napisał:

> A tu juz wlasna tworczosc :)
>
> Kilka pan - wszystko potrety uliczne, niepozowane, nieiscenizowane
>

No nie wiele wody w wsile uplynela bys zamiast robic zdjecia stal sie mistrzem fotoszopa...
smutny kierunek "rozwoju"...



Fotki sa akurat zebrane z kilku lat, wiec troszke na wyrost opinia. Zdjecia robie, a PS sie bawie, bo czemu nie? I jedno i drugie daje mi radoche. Ale doceniam "mistrz fotoszopa" - jak kazdy komplement, jest mocno przesadzony. :)

Ale zgodze sie z tym, ze portrety nie sa tym, co naprawde czuje, wole typowa reporterke uliczna.

Te panne z samochodem obrabialem - kehm - tak 5-10 minut gora, to tylko taki szkic, idea, pomysl na... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:39, TojaSmuggler napisał:


Te panne z samochodem obrabialem - kehm - tak 5-10 minut gora, to tylko taki szkic, idea,
pomysl na... :)


na samochod nawet nie patrzylem :D Bardziej zachwycily mnie te 2 z okrutnym pseudoziarnem i piekny plastikowy blur na 3 :D

@RadeXMaster: A jak darmo to inna historia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 20:10, libero85 napisał:


na samochod nawet nie patrzylem :D Bardziej zachwycily mnie te 2 z okrutnym pseudoziarnem


>>>AKurat ziarenko tam bylo, bo robione w zlych warunkach na ISO 1600 i postanowilem poglebic tedencje.
A ten blur - coz, grzechy mlodosci fotoszopowej, fotka sprzed 3 lat. :)

Ale z tej panny z jezyczkiem i pleckami jestem zadowolony - taki cross wyszedl fotoszopowy. Z kolei ostatnia fotka robiona zeby wygladala jak kadr z filmu. Ot, takie wprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 22:02, Orendz napisał:

Witam!
Przez ostatni rok bawiłem sie trybem makro w zwykłej cyfrówce kompaktowej i chciałbym
zaprezentować kilka moich zdjeć. Liczę oczywiście na obiektywne opinie.
1 - żabka znaleziona wśród gałezi krzaku na środku wyschnietego jeziora u babci na wsi
2 - mały kaktus na jednej ze skałek wapiennych; Jura Krakowsko-częstochowska
3 - powój (?) przed domem w centrum miasta
4 - huba z Doliny Białego - Tatry

Jeśli już domagasz się opinii o zdjęciach-nic ciekawego, żeby zrobić w trybie makro ciekawe zdjęcie trzeba się sporo nagimnastykować i wykazać inwencją, w tych zdjęciach tego nie ma, sporo przepałów, a moim zdaniem prócz kaktusa zły balans bieli, może gdyby tak polar złożyć i przez to kontrast podbić, bardziej barwy nasycić... a na hubie to bym same kropelki sfotografował, bez pnia... Popełniasz podstawowy błąd, robisz zdjęcia w pełnym słońcu, jeśli nie potrafisz fotografować w świetle zastanym - doczytaj, jeśli ci się nie chce to rób zdjęcia o świcie lub o zachodzie słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:15, TojaSmuggler napisał:

Pozwalam sobie zamiescic seoja wersje cudzego zdjecia - panna z samochodem - stylizowanego
na takie stare, robione polaroidem w latach 70-tych XX wieku


Jestem autorem tego zdjęcia.
Właśnie nie robiłem takiej opcji. Dodałbym więcej uszkodzeń, zadrapań do zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 21:29, czaja24 napisał:

> Witam!
> Przez ostatni rok bawiłem sie trybem makro w zwykłej cyfrówce kompaktowej i chciałbym

> zaprezentować kilka moich zdjeć. Liczę oczywiście na obiektywne opinie.
> 1 - żabka znaleziona wśród gałezi krzaku na środku wyschnietego jeziora u babci
na wsi
> 2 - mały kaktus na jednej ze skałek wapiennych; Jura Krakowsko-częstochowska
> 3 - powój (?) przed domem w centrum miasta
> 4 - huba z Doliny Białego - Tatry
Jeśli już domagasz się opinii o zdjęciach-nic ciekawego, żeby zrobić w trybie makro ciekawe
zdjęcie trzeba się sporo nagimnastykować i wykazać inwencją, w tych zdjęciach tego nie
ma, sporo przepałów, a moim zdaniem prócz kaktusa zły balans bieli, może gdyby tak polar
złożyć i przez to kontrast podbić, bardziej barwy nasycić... a na hubie to bym same kropelki
sfotografował, bez pnia... Popełniasz podstawowy błąd, robisz zdjęcia w pełnym słońcu,
jeśli nie potrafisz fotografować w świetle zastanym - doczytaj, jeśli ci się nie chce
to rób zdjęcia o świcie lub o zachodzie słońca


Jedziesz od góry do dołu. Suchej nitki na gościu nie zostawiłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 21:29, czaja24 napisał:

Jeśli już domagasz się opinii o zdjęciach-nic ciekawego, żeby zrobić w trybie makro ciekawe
zdjęcie trzeba się sporo nagimnastykować i wykazać inwencją, w tych zdjęciach tego nie
ma, sporo przepałów, a moim zdaniem prócz kaktusa zły balans bieli, może gdyby tak polar
złożyć i przez to kontrast podbić, bardziej barwy nasycić... a na hubie to bym same kropelki
sfotografował, bez pnia... Popełniasz podstawowy błąd, robisz zdjęcia w pełnym słońcu,
jeśli nie potrafisz fotografować w świetle zastanym - doczytaj, jeśli ci się nie chce
to rób zdjęcia o świcie lub o zachodzie słońca



Ale ci sie chcialo : a wystarczylo zwykle swojskie : ZIEEEEEEEEEEEEEW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 13:31, qoskiq napisał:

To ja mo?e coś dodam od siebie :)
Zdjecia zrobione przez Canon EOS 450D

1-2 Zdjęcia siostry.
3.Scena.
4.Zabawa z focusem.


1. dobre na plakat do westernu,(+)
2. Ty nie kochasz swojej siostry. To pewne,(-)
3. nie czuć, że to scena, dla mnie to zwykły pokój,(-)
4. to nie zabawa tylko żart. Prawda? Robisz sobie z nas j@j@. (-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 08:34, NintendoPassion napisał:

> Pozwalam sobie zamiescic seoja wersje cudzego zdjecia - panna z samochodem - stylizowanego

> na takie stare, robione polaroidem w latach 70-tych XX wieku

Jestem autorem tego zdjęcia.
Właśnie nie robiłem takiej opcji. Dodałbym więcej uszkodzeń, zadrapań do zdjęcia.


Wiem. Ale nie chodzili mi o "uczciwa" (czyli taka, na ktora poswiecilbym MINIMUM godzine) wiarygodnie wygladajaca stylizacje, a po prostu zabawe z obrobka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować