Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2008 o 23:33, sodolis napisał:

/.../ i filtry makro bo słyszałem, że założone na krótki teleobiektyw dają dobry efekt :-)

"Filtry makro"? Masz na myśli soczewki? Jeśli tak, to nie radzę z nich korzystać - zniekształcają obraz i dają niewielkie przybliżenie. Zdecydowanie lepszym wyjściem są pierścienie pośrednie, które nie zawierają żadnych elementów optycznych, przez co nie wpływają na jakość obrazu. A przy tym skala odwzorowania znacznie się zwiększa.

Dnia 31.10.2008 o 23:33, sodolis napisał:

no i są tańsze od następnego obiektywu;-) /.../

Prawda. Pierścionki też są tańsze i lepsze przy okazji. ;)

Poza tym gratuluję zakupu dobrej puszki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 23:00, destro177 napisał:

Wypad do miejscowej "Fabryki Ciepła".
Proszę o krótką krytykę, ale bez dwóch ostatnich :) Są do kitu ale mi się podobają. Chociaż
pierwsze też są do kitu... Ale lubię czytać opinie, nawet te negatywne (przeważnie :).


Fotka nr3 strasznie klimatyczna. Brakuje tylko w niej chyba tylko Terminatora. No, no. Coś w tej focie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 23:02, lokin napisał:

>
> > > oczywiście tytuł proszę brać z wielkim przymrużeniem oka;)
> >
> > a czemu brak exifa :(
> bo widać serwer konwertuje plik na swoją modłę, wysyłam pliki zawsze z exifem
>
>
> edit
> tak jak przypuszczałem po ściągnięciu pliku z fotką z serwera exifa nie ma - wszystko

> więc jasne aha fotka cyknięta z nudów:P

no trudno,
coś od siebie zapodam:
(edit: zdjęcie po zabawie w picasa3)


Przeglądnąłem twoje foty na GS. Fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Czy obiektywy do analogowego aparatu Praktica VLC3 da się wykorzystać w jakiejś współczesnej lustrzance cyfrowej, a jeśli tak to w jakim systemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 11:35, NintendoPassion napisał:

Przeglądnąłem twoje foty na GS. Fajna sprawa.

tak fotografia to fajna sprawa
a ile to daje radochy:
jak się szuka kadru,
jak się wciska spust migawki,
jak się ogląda efekty,(czasami obrabia)
i jak się uda choć 1 na 1''000 zdjęć i ktoś to dostrzeże
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 20:13, lokin napisał:

> Przeglądnąłem twoje foty na GS. Fajna sprawa.
tak fotografia to fajna sprawa
a ile to daje radochy:
jak się szuka kadru,
jak się wciska spust migawki,
jak się ogląda efekty,(czasami obrabia)
i jak się uda choć 1 na 1''000 zdjęć i ktoś to dostrzeże
:)


"1000" zdjęć ...

Ja byłem ze znajomymi na 16dniowej wycieczce i zrobiliśmy łącznie czterema aparatami ponad 10 000 zdjęć! I ponad 1000 jest świetnych! Również mam radochę z fotografii, choć amator ze mnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 00:55, NintendoPassion napisał:

> > Przeglądnąłem twoje foty na GS. Fajna sprawa.
> tak fotografia to fajna sprawa
> a ile to daje radochy:
> jak się szuka kadru,
> jak się wciska spust migawki,
> jak się ogląda efekty,(czasami obrabia)
> i jak się uda choć 1 na 1''000 zdjęć i ktoś to dostrzeże
> :)

"1000" zdjęć ...

Ja byłem ze znajomymi na 16dniowej wycieczce i zrobiliśmy łącznie czterema aparatami
ponad 10 000 zdjęć! I ponad 1000 jest świetnych! Również mam radochę z fotografii, choć
amator ze mnie jest.


10''000 zdjęć to ja robiłem około 2 lat
jak sprawdzałem licznik w aparacie po 2 latach od zakupu to miałem 12''000 pstryknięć na liczniku
a dziś (po prawie 2,5 roku od zakupu) licznik wskazał 18''050 zdjęć (właśnie sprawdziłem).
wynika z tego ze przyśśśśśpieszam :)
tak właściwie to jeszcze do maja tego roku zdjęcia robiłem tylko imprezowo, a od maja staram się robić coś więcej, ale czasu ciągle brak bo praca.
a teraz jesień/zima to klęska bo światło krótko świeci, a nocne fotki jakoś jeszcze mnie nie wciągnęły.
no i ciągle jeszcze nie spełniłem swojego fotograficznego marzenia tj. portretu w plenerze - nie mogę jakoś ogarnąć/zrealizować (organizacyjnie-brak czasu no i moja Pani... jakoś krzywo patrzy na ten pomysł przez modelki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 19:04, HiSin napisał:

OH zrobiłem naprawde ładne zjęcie
mi się strasznie podoba
robione aparatem Sony CyberShot T2
jestem zwykłym amatorem beż żadnej wiedzy


Zdjęcie nawet ładne, ale niepotrzebnie użyłeś lampy błyskowej, jeśli robisz zdjęcia w dzień, przy dobrym oświetleniu, to lampą zniszczysz sobie tylko fotkę. ;) (przynajmniej tak mi się wydaje, że jej użyłeś, bo zdjęcie na dole, tzn. miejsce bliżej obiektywu trochę za jaskrawe...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o jakimś aparacie (kompakcie),który ma wymienne obiektywy. Moglibyście mi powiedzieć coś o nim? Czy warto w ogóle się nad nim zastanawiać? I jeśli wiecie to napiszcie co to za model, żebym mógł sobie sprawdzić parametry :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 13:57, kitek0101 napisał:

Słyszałem o jakimś aparacie (kompakcie),który ma wymienne obiektywy. Moglibyście mi powiedzieć
coś o nim? Czy warto w ogóle się nad nim zastanawiać? I jeśli wiecie to napiszcie co
to za model, żebym mógł sobie sprawdzić parametry :).

Panasonic G1 micro4/3 pewnie o ten ci chodzi, ale to pierwszy który własnie wchodzi na rynek więc nie należy się spieszyć z jego zakupem bo w cenie będzie "opłata" za "nowość". Kolejne modele np od olympusa mogą być atrakcyjniejsze cenowo i z pewnością mniejsze, ale to coś w okolicach wiosny. Może będą też małe Leici (?) w tym formacie ale z ceną z kosmosu. Panas G1 jak dobrze pamiętam w stanach za 800dolarów obecnie z jednym kitowym szkłem. Sam czekam do wiosny na Olka i promocje bo mam zamiar kupić z uwagi na fakt że będzie można podpinać do tego dorosłe obiektywy zuiko które "posiadywam" i ze względu na małe gabaryty i obiecywany na wiosnę "szeroki" obiektyw 7-14mm/F-4 do tego nowego micro systemu.
trochę info u mnie na gramsajcie (na samym dole!) a więcej w googlach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Na wszystko przyjdzie czas. Praktyki trzeba. Ja po prostu robię bo lubię. A jak coś nie wyjdzie to i tak dobrze. Szkoły fotografii mi trzeba tylko i czasu...

No a tobie życzę powodzenia i rozwijania pasji. Bo o to chodzi!

...

Obecnie zakupiłem Canona S5, więc muszę się z nim troszkę obyć zanim się przerzucę kiedyś na DSLR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:38, Arclight napisał:

Jesiennie...

Pentax K10D

Ostatnie niewykadrowane w procesie obróbki z powodu lenistwa fotografa.


jakieś takie sobie; przyzwyczaiłeś nas do lepszych fotek.

a czemu masz zresetowanego gsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 17:53, czaja24 napisał:

jakieś takie sobie; przyzwyczaiłeś nas do lepszych fotek.

a czemu masz zresetowanego gsa?


Gs''a mam zresetowanego z dwóch powodów:
a) Nie chciało mi się już nic pisać
b) Było zagrożenie, że nie będę miał czasu go prowadzić, na szczęście minęło.

Zdjęcia takie sobie... Cóż, jesienne kolejfoto. Szare, mgliste... Żeby jeszcze słońce świeciło.
Poza tym ostatnio jakoś nie mam weny, by wyjść z domu i porobić zdjęcia. Tym sposobem mija ostatnia szansa na uchwycenie ładniejszej strony jesieni, ale w tym tygodniu chyba się do parku przejdę, niech no tylko nie będzie mgły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:38, Arclight napisał:

Jesiennie...

A mi się podobają, zwłaszcza 1,4 i 5. W ostatnim, ta mgła, dodaje dużo uroku. Może ja się nie znam, ale dla mnie to jedno z lepszych Twoich zdjęć.

Jesień też piękna. Nie dajcie się jesiennej depresji ;)
Pozdrawiam

PS. GS nie musi być aktualizowany. Nie ma presji ;) Jakoś tak dziwnie wyglądasz bez avka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 20:26, azure83 napisał:

Może ja się nie znam, ale dla mnie to jedno z lepszych Twoich zdjęć.


Mnie też się podoba, choć chyba trochę za późno strzelone, ale i tak jest dobrze. Co do tego czy się znasz czy nie: ostatnio stwierdziłem, że zdjęcie ma się podobać każdemu: temu który się zna i temu który jest laikiem :)

Dnia 03.11.2008 o 20:26, azure83 napisał:

PS. GS nie musi być aktualizowany. Nie ma presji ;) Jakoś tak dziwnie wyglądasz bez avka
:P


Avatar (a na nim ja :D) już jest, nad GjeeSem myślę - chyba mnie skusisz i znów zacznę coś tam bazgrać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 18:27, Arclight napisał:

/.../ niech no tylko nie będzie mgły.

Dlaczego? Mgła stwarza wiele ciekawych możliwości. Niestety, czasem ciężko jest je wykorzystać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 21:03, Bumber napisał:

Dlaczego? Mgła stwarza wiele ciekawych możliwości. Niestety, czasem ciężko jest je wykorzystać.
;)


Chcę zrobić zdjęcie pałacu stojącego w dęblińskim parku. Na drodze jest staw - chciałem jakieś ładne odbicie. Ładna mgła doda efektu - ale lekkie zamglenie go popsuje.
Poza tym mgła powoduje u mnie niechęć do wyjścia z domu, wiem, że to źle - ale pewnie się przemogę. Byle by nie padało.
No i nie wiem, czy uda mi się ową mgłę wykorzystać - już sobie pluję w brodę patrząc na niektóre zdjęcia wykonane ostatnio - a ich powtórka najwcześniej za rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 21:09, Arclight napisał:

/.../ No i nie wiem, czy uda mi się ową mgłę wykorzystać - już sobie pluję w brodę patrząc
na niektóre zdjęcia wykonane ostatnio - a ich powtórka najwcześniej za rok...

Nie martw się, ja też mam ostatnio zastój twórczy. Gdy za oknem złota jesień była wpełni, nie miałem głowy do robienia zdjęć. Po prostu zabrakło mi pomysłów. Pocieszam się tym, że jeszcze niejedna wiosna przede mną, o ile nie zejdę zbyt wcześnie z padołu tego świata. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować