Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

>>> Arclight
> Zapytałem się więc na forum gdybym musiał podjąć decyzję sam.
Zawsze mozesz pojsc rano na przeszpiegi do sklepu, a potem wrocic z lista interesujacych dla Ciebie aparatow to ktos zapewne odpowie Ci, ktory wybrac ;)


>>> Vaxinar
Wiesz, ja nie przywiazuje zbytniej uwagi do kart pamieci. Sam mam 128MB i 32MB, ktora dostalem wraz z aparatem i mi wystarczy ;). Zreszta nie sadze, by karty az tak bardzo sie roznily, zeby musiec patrzyc na marke/firme i takie tam. Pewnie i tak wszystkie sa robione z tych samych podzespolow i tylko znaczkami sie roznia ;P
Mozesz natomiast popatrzec na stosunek cena/pojemnosc, czyli koszt 1mb, ale przy roznicy doslownie kilku zlotych za dwa razy wieksza pojemnosc (w przypadku Compact Flashy - cena za 256 to 46, a cena 512mb to 57zl) nie ma to az tak duzego znaczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że w sklepie w mojej mieścinie będą 4 może 5 aparatów... Tak przejrzałem tą stronę którą mi podałeś i po wprowadzeniu tam wszystkich danych wyświetliło, że najlepszy dla mnie będzie Canon PowerShot A610. Tak patrzę na niego na stronie Komputronika i nie wydaje się zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 17:49, Piotrek K. napisał:

>>> Vaxinar
Wiesz, ja nie przywiazuje zbytniej uwagi do kart pamieci. Sam mam 128MB i 32MB, ktora dostalem
wraz z aparatem i mi wystarczy ;). Zreszta nie sadze, by karty az tak bardzo sie roznily, zeby
musiec patrzyc na marke/firme i takie tam. Pewnie i tak wszystkie sa robione z tych samych
podzespolow i tylko znaczkami sie roznia ;P
Mozesz natomiast popatrzec na stosunek cena/pojemnosc, czyli koszt 1mb, ale przy roznicy doslownie
kilku zlotych za dwa razy wieksza pojemnosc (w przypadku Compact Flashy - cena za 256 to 46,
a cena 512mb to 57zl) nie ma to az tak duzego znaczenia :)


A jednak warto tez poza pojemnoscia postawic na szybkosc karty.
Choc to wazne dla posiadaczy hybryd i dSLRow. Bardziej niz dla kompakciarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno. W dzisiejszych czasach 5mln pix to raczej standard (Tym wszak najprosciej kusisc nie znajacego sie klienta) wiec dobrze by bylo zaopatrzyc sie w 512 lub 1gb pamieci. tak dla swietego spokoju.
No i mimo wszystko wybrac cos z trybami manualnymi. Zeby sie uczyc czegos a nie pstrykac jak malpiszon :)

Warto zwrocic tez uwage na rozmiar matrycy (o tym nikt tu chyba nie pisal) im mniejsza i wieksza rozdzielczosc tym wieksze szumy. Oczywiscie za 900 zl cuda nie dostaniemy ale poszukac warto.

choc za tyle mozna miec nikona F 90X ale to nie cyfra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2006 o 18:48, Arclight napisał:


Czytam teraz o Canonie A620. I coraz bardziej mi się podoba.


jest to ciekawa propozycja. korzystalem z kilku powershotow S xx o G3. I zawsze mi sie podobalo ze wiedzialem co i jak po doslownie 10 sekundach z aparatem. Czego nigdy nie moglem powiedziec o Sony. A optyke Zeissa to ja jednak wolal bym w Hasselbladzie :)

Wracajac do owego Canona przy cenie 1000zl starczy na dodatkowe akcesoria. Wiec smialo kupuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh. Z tych dwoch modeli, czyli A610 i A620 lepszym modelem jest... i tutaj male zaskoczenie... A610. Na korzysc A610 przemawia mniejsze zaszumienie przy wyzszych parametrach iso, do tego nie potrzebuje tyle swiatla co model z wiekszym numerkiem, a co za tym idzie mozna zrobic dobre zdjecie przy krotszym czasie naswietlania - mniejsza jest wiec szansa na poruszenie. Jakbym ja wybieram miedzy tymi dwoma modelami to wzialbym A610 A dodatkowe pieniadze... przeznaczyl na karte pamieci, pokrowiec, dwa zestawy accu i ladowarke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 17:49, Piotrek K. napisał:

>>> Vaxinar /..../


Chyba mnie źle troszkę zrozumiałeś, bo mi właśnie chodziło o pojemność karty, a nie firmę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 14:41, BlackBomb napisał:

Witam! Chciałbym, abyście mi pomogli dokonać wyboru, a mianowicie czy opłaca się kupować kamerę
Sony DCR-SR90 (link http://www.fotoklik.pl/shop.php?pid=7299), czy może poradzicie mi inną
(najlepiej z dyskiem twardym), ale tak do 6000zł?


Chcesz kupić kamerę ? Szczerze odradzam i już mówię dlaczego.
Nie dlatego, że jest do niczego model, który podałeś, ale chodzi ogólnie o kamery.
Ja kupiłem sobie najpierw kamerę i dziś trochę żałuję, w sumie fajny sprzęt, filmy i te sprawy NIBY lepsze od zdjęć, ale okazało się, że nie. Okazało się kiedy kupiłem sobie rok temu w wakacje aparat cyfrowy.
Wg mnie o wiele lepszy od kamer, ale to tylko moja rada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego do niczego? Przecież ma dźwięk przestrzenny 5,1 i 30 GB HDD. Pliki nagrywa w MPEG2 czyli jak DVD, trzeba tylko jeszcze akumulator dokupić żeby dłużej trzymała. A aparat cyfrowy mam taki Sony DSC-R1 i w sumie nie lubie robić zdjęć (wole pokamerować :P). A znasz jakąś dobrą kamerkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie sprzętu video i mam tu na myśli kamery i aparaty ale tylko cyfrowe.
Chodzi o moje zamiłowanie to kręcenia filmów, razem ze znajomymi postanowiliśmy zrobić ilm w te wakacje, powstał już jakiś tam scenariusz itd. ale pozostaje problem sprzętu mamy zamiar zafundować sobie kamerę ,statyw, jakieś oświetlenie i takie tam.
jeśli chodzi o stetyw i oświetlenie nie ma większego problemu kupujey najtańsze wmiarę dobre, problem pojawia się przy sposobie rejestracji materiału, jaką kamerrą ewentualnie innym urządeniem owinniśmy kręcić film oczywiśćie ograniczają nas fundosze (max 1200 zł) serdecznie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 14:55, BlackBomb napisał:

Ale dlaczego do niczego? Przecież ma dźwięk przestrzenny 5,1 i 30 GB HDD. Pliki nagrywa w MPEG2
czyli jak DVD, trzeba tylko jeszcze akumulator dokupić żeby dłużej trzymała. A aparat cyfrowy
mam taki Sony DSC-R1 i w sumie nie lubie robić zdjęć (wole pokamerować :P). A znasz jakąś dobrą
kamerkę?


No skoro tak to ok, Twój wybór, ja Ci tylko napisałem co myślę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 14:58, Vaxinar napisał:

No skoro tak to ok, Twój wybór, ja Ci tylko napisałem co myślę. :)


Mój wybór którego nie jestem pewien :P Jak ktoś się orientuje to niech odpowie czy się opłaca czy jest jakaś lepsza do 6000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już po ptakach, ale jeszcze się spytam. Kupiłem Sony DSC-S600. Aparat ma następujące parametry:
Matryca 6 Mpix
Obiektyw Carl zeiss Vario-Tessar 2,8-5,1/5,1-15,3
Zomm optyczny 3x, cyfrowy 6x
32MB pamięci wbudowanej (+ slot na Memory Stick Pro Duo)
Szybkość migawki: Minimalna 1/8 s., maksymalna 1/2000 s.
Sekwencje wideo: 640x480, 30klatek/s
Aparat zakupiłem za 600 złotych. Czy taki zakup się opłacał? Pytam się bo ostatnio kumpel powiedział że mocno przepłaciłem. Osobiście sądzę co innego, ale pytam się jeszcze Was, forumowiczów obytych ze sprzętem, by rozwiać wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 20:13, Piotrek K. napisał:

> /.../ Predkosc
swiatla jakies 300tys km/sek, predkosc dzwieku jakies 340m/sek /.../

W pierwszej chwili (długość tej "chwili" zależy od siły wyładowania) powstaje fala wybuchowa, która porusza się z prędkością około 5000 m/sek, przechodząc potem w falę dźwiękową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zalezy do czego go potrzebujesz ;-). Aparat taki sobie - nie powlaa parametrami, ale i do zlych raczej nie nalezy. Warto by bylo zobaczyc zdjecia wykonane przez amatorow - bo jak to ktos napisal na forum, zdjecia przy recenzjach pokazuja umiejetnosci fotografa, a nie aparatu. Niektorzy nazwali by go... ''malpka'', czyli aparat robi zdjecia ZA uzytkownika, ktory ma dosyc male pole manewru. Jesli w zadnym zdjecie nie bedzie chcialo wyjsc tak jak Ty chcesz to koniec ;). Oczywiscie, jesli Ci to nie przeszkadza i bedziesz robil przewaznie zdjecia rodzinne i i urodzinowe to w sumie model jak kazdy inny.

No nie wiem, trudno powiedziec jak sie bedzie w praniu sprawowal, ja bym jednak go nie kupil. Postawilbym na cos z mniejsza matryca, bo w koncu z wiekszej i tak bym nie musial korzystac, ale przynajmniej wieksza bylaby mozliwosc ingerencji w ustawienia fotografowania. Odleglosc ostrzenia, wieksze czasy naswietlania...

PS. Tryb fotografowania ''zachod slonca'' - no po prostu wypas! ;-). Weekendowi fotografowie laczcie sie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować