Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2009 o 12:00, Arclight napisał:

Trzy gnioty z soboty.

Gnioty? O_O wstydziłbyś się tak mówić / pisać. Bardzo fajne, a pierwsze wręcz idealne. Jak weszłam na Twojego GS''a to mnie wręcz powaliło. Znakomite! <ślina>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 20:14, Langier napisał:

Długo czekałeś aż przejedzie pociąg?


Nie, de facto ledwo zdążyłem dojechać na miejsce a już jechał. Gdybym się spóźnił choćby i minutę to zdjęcia by nie było.
Potem schodząc z wiaduktu poślizgnąłem się i sturlałem dobre 5 metrów w dół, ale spoko, aparat cały ;)
Inaczej nie powstało by zdjęcie nr 2, które jest niczym innym jak tym samym pociągiem tylko już za Lublinem no i z inną lokomotywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 20:21, azure83 napisał:

Gnioty? O_O wstydziłbyś się tak mówić / pisać. Bardzo fajne, a pierwsze wręcz idealne.
Jak weszłam na Twojego GS''a to mnie wręcz powaliło. Znakomite! <ślina>


Heh, dzięki :) Cóż, "gniotami" nazywam wszystkie moje zdjęcia ze względu na tematykę jaką fotografuję ;)
Nie każdemu ona "podchodzi", różni się trochę od fotografii tradycyjnej. Dobrze jest, gdy zachowuje się zasadę "złotego podziału" (bądź też inną), ale nie jest to najważniejsze. Najważniejszy jest motyw, krajobraz - a czasem sam skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam to zdjecie ponieważ bardzo mi sie podoba. Moze nie jest najwyzszych lotów, ale było robione apartem w telefonie 1,3Mp. Wiec... Ale jednak uważam że sie udało. Co o nim sądzicie?

20090227214808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze nadal mam permanentna niemoc do fotografii , i nowe zabawki mnie nie ciesza, postanowilem sie troche wyluzowac , wzialem Lomo i staralem sie "fotografowac" wedlog mody ktora jakis sprytny koles wylansowal kilka lat temu , czyli pstrykaj byle co byle jak byle na czym byle lomo :D Dzieki czemu firmy robiace Holgi , nowe Lubitele czy inne glupoty mogly zaczac loic "artystyczna mlodziez" na spora ilosc plnow , bo kto normalny by kupil aparat z plastikowa soczewka , 3 czasami , ostroscia ustawiona na stale i nieszczelna tylna scianka , do ktorego tasma izolacyjna to firmowy dodatek ? :D Dzieki temu super hobby moj odziedziczony oryginalny Lomo LC-A osiaga niezrozumiale ceny na allegro (ponad 200zl) nie adekwatne do tego co oferuje , chyba ze placimy za : - s3abo skorygowany obiektyw z dokuczliwym winietowaniem i dystorsją :)

No wiec do dziela :

Lomo LC-A + fuji Superia 100 po terminie + wywolywanie w rossmanie :D Czyli istne PRO :D

20090227220412

20090227220435

20090227220517

20090227220550

20090227220607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 21:48, bzuq99 napisał:

Wrzucam to zdjecie ponieważ bardzo mi sie podoba. Moze nie jest najwyzszych lotów, ale
było robione apartem w telefonie 1,3Mp. Wiec... Ale jednak uważam że sie udało. Co o
nim sądzicie?

Przepalone niebo, brak głębi ostrości, brzydkie kolory, brak ostrości, zdjęcie bez wyrazu.

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 16:49, kedzior141 napisał:

Dwa zdjecia mojego psa. Dopiero zaczynam fotografować...
Robione aparatem Canon PowerShot SX100 IS (przypięty post).

Nie chwal sie takimi zdjeciami bo ludzie cię zjadą i sie zniechecisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 22:34, Majkes napisał:

Nie chwal sie takimi zdjeciami bo ludzie cię zjadą i sie zniechecisz.


My tu kulturalni jestesmy , nikt go nie zjechal , po prostu wszyscy przemilczeli temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 22:47, libero85 napisał:

> Nie chwal sie takimi zdjeciami bo ludzie cię zjadą i sie zniechecisz.

My tu kulturalni jestesmy , nikt go nie zjechal , po prostu wszyscy przemilczeli temat
;)

a przepraszam po mnie jeździcie:P ale co mi tam... i tak do zdjęć mnie nie zniechęcicie :P ostatnio nie mam co prawda zbyt wiele czasu na szukanie tematów do zdjęć ale.... nie jesteście katowani fotkami wątpliwej jakości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 23:43, czaja24 napisał:

a przepraszam po mnie jeździcie:P ale co mi tam... i tak do zdjęć mnie nie zniechęcicie
:P ostatnio nie mam co prawda zbyt wiele czasu na szukanie tematów do zdjęć ale.... nie
jesteście katowani fotkami wątpliwej jakości...


e tam , Ty nie jestes poczatkujacy :) wiec ci sie nalezy ;p czasem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabo znam się na fotografii (do tej pory robiłem zdjęcia tylko rodzinie i znajomym na imprezkach), ale pomyślałem sobie, że skoro jest taki temat to zarzucę widokiem z okna.

Zdjęcie robione aparatem Canon Powershot A590IS (przypięty post ;PP)

20090301114443

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ka?dy sie wystraszy3 mojej pracy :D bo temat jakoś przycich3 xD Tak wiec nie dam Wam spokoju i postrasze dalej ;)
Kolejne zdjecia z domowego zacisza.

1. MIŚliciel
2. Lampa xD
3. "Skromny"
4. coś :D
5. mój zielony świat

20090302162515

20090302162541

20090302162559

20090302162646

20090302162710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna lampa. Prosty, symetryczny kadr, niezłe światło i kolorystyka. Misiek też fajny, aczkolwiek moim zdaniem tło zbyt mocno rozprasza uwagę. Przydałby sie wiekszy otwór przysłony.

Reszta nieciekawa...

Gratuluje pomysłowości. Z doświadczenia wiem, że najtrudniej jest fotografować we własnej okolicy, nie mówiąc już o domu.

A ja dam coś z szuflady. Lato 2008, miejscowość Szczytna. Oceńcie sami.

20090302214624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 16:27, 88Bonzo napisał:

Ka?dy sie wystraszy3 mojej pracy :D bo temat jakoś przycich3 xD Tak wiec nie dam Wam
spokoju i postrasze dalej ;)
Kolejne zdjecia z domowego zacisza.

1. MIŚliciel

brak ostrości na misiu

Dnia 02.03.2009 o 16:27, 88Bonzo napisał:

2. Lampa xD

ok fotka tylko po co..?

Dnia 02.03.2009 o 16:27, 88Bonzo napisał:

3. "Skromny"

zaliczył bym to zabawy z aparatem

Dnia 02.03.2009 o 16:27, 88Bonzo napisał:

4. coś :D

no coś to jest coś bez ostrości

Dnia 02.03.2009 o 16:27, 88Bonzo napisał:

5. mój zielony świat

zielony brzydki i z brakiem ostrości zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 10:39, Chester001 napisał:

> /ciach/


Haha tak właśnie coś czułem, że kogoś mi brakuje w tym wątku :D

>>ok fotka tylko po co..?

Po tym pytaniu spadłem z krzesła :D Bardziej abstrakcyjnego pytania w tym wątku chyba nie widziałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować