Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

No to doloze tez cos dzisiaj ... moze nie beda to zadne artystyczne ujecia, ale moze sie komus spodoba.
Tu jest link do zdjatka oczek laski z reklamy axe, jak ktos na tapete, albo w innych celach chce mozna ssac ... odgrzebalem oryginal, juz nie wyglada to jak screenshot.
http://buras.w.interia.pl/foty/oczka.jpg
Kot jeszcze z starego A100, reszta z S1 IS ... paw to dzielo mojej slicznej ... pierwszy dzien miala aparat ze soba na wycieczce ... i odrazu go rozwalila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 23:43, buras napisał:

No to doloze tez cos dzisiaj ... moze nie beda to zadne artystyczne ujecia, ale moze sie komus spodoba.
Tu jest link do
zdjatka oczek laski z reklamy axe, jak ktos na tapete, albo w innych celach chce mozna ssac ... odgrzebalem oryginal, juz
nie wyglada to jak screenshot.
http://buras.w.interia.pl/foty/oczka.jpg
Kot jeszcze z starego A100, reszta z S1 IS ... paw
to dzielo mojej slicznej ... pierwszy dzien miala aparat ze soba na wycieczce ... i odrazu go rozwalila :D


Ładne zdjęcia :D A z tego co piszesz to żona zawodowy fotograf :D A ten kot - wybacz, ale wygląda jakby nie żył :D
Jutro dam zdjęcie mojej papużki, jak popstrykam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisze to tak w razie czego gdyby ktos chcial mnie podlozyc milosnikom zwierzat ... podczas robienia tego zdjecia nie ucierpialo zadne zwierze :D
A tak serio, to ta kotka nie tylko takie pozy wali ... naprawde nieraz jak sie walnie na plecach w pozycji "bierz mnie" .... odlot ....

Lampe moja sliczna zatrzasnela wtedy na cacy... jeden z minusow tego aparatu, jest delikatna jak nie wiem co ... jak ktos bedzie sie chcial na taki wynalazek skusic, przestrzegam... bez porzadnego pokrowca nie ma go co na wypady brac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą zdjęcie mojej papużki :P Jest krzywe jak cholera, ale prosze się nie śmiać bo i tak trzeba było sie sporo nagimnastykować aby włożyć do klatki rekę z aparatem :P A wyjść dziś nie chciał, ale jak wyjdzie to porobie więcej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 18:46, kamilimaciek1 napisał:

A ja mam z siemensa MC60 zdjęcia pooglądajcie sobie


Rozumiem że ten na pierwszym zdjęciu to Ty ? ;)

P.S. No co jest Panowie ? Proszę o komentarze mojege ptaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ... spoko ptaku :D Nie po imprezie ? Cos czerwone oczka mu wyszly ... jak odkopie w tysiacach plikow gdzies fotke papuzki od siostry ... nie bedzie sie na forum Twoja samotnie czula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oo jaki fajny temat :)
fotografia interesuje sie juz od jakiegos czasu, mozna powiedziec ze nawet wiecej niz interesuje...
obecnie zdjecia robie Nikon D70 + obiektyw Nikkor 12-24/4 + do wiekszosci zdjec uzywam filtra szerego polowkowego.
kilka moich zdjec zebranych do kupy mozna obejrzec tutaj:
http://www.cbkore.behende.pl/zdjecia/indigo/

a tutaj moje portfolia internetowe:
http://www.altphotos.com/Gallery.aspx?&a=MemberGallery&memberid=2836
www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=54799
www.angelreich.deviantart.com/gallery/

jesli sa jakies pytania, chetnie odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 19:37, dyeka napisał:

oo jaki fajny temat :)
fotografia interesuje sie juz od jakiegos czasu, mozna powiedziec ze nawet wiecej niz interesuje...


Skoroś taki wymiatacz to oceń moje zdjęcia mistrzu :P Papużkę i lasencje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 19:48, Vaxinar napisał:

taki wymiatacz to oceń moje zdjęcia mistrzu :P Papużkę i lasencje:P


hehe, skoro sobie zyczysz :)
po pierwsze papuga jest zbyt centralnie, gdyby byla w ''mocnym punkcie'' zyskalaby na tym kompozycja, po drugie przepalenie, calkowity brak szczegolow na papudze, po trzecie ostrosc, chyba poszla na tlo a powinna byc na papudze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 21:04, buras napisał:

Nastrojowo i ciemno ... Ogolnie kawalek dobrej roboty. W czym obrabiasz ? Sam filtr polowkowy nie ma szans na takie efekty


obrobka w Photoshopie, zdjecia robie w RAW, moge sobie wszystko wywolac wedle wlasnego uznania, czyli ustawnie poziomow (to chyba najwazniejsza rzecz), nasycenie kolorow, ustawienie kontrastu, ostrosci. robiac w RAWach mozna wywolywac zdjecia jak w tradycyjnej ciemni, ale trzeba miec jeszcze material wejsciowy i wiedziec jak sie do tego zabrac. poza sam obrobka wazny jest kadr, to o jakiej godzinie sie robi zdjecie czyli swiatlo, no i odpowiednie spojrzenie na dany temat. wazne tez jest odpowienie naswietlenie zdjecia, jesli aparat nie pozwala na korekte ekspozycji, bedzie trudno uniknac przepalonego nieba badz np przepalen na papudze...


no to zapodaje kolejne zdjecia, tym razem koncertowe:
http://www.cbkore.behende.pl/koncerty/

sa to specficzne zdjecia, robione z lampa + czasem naswietlania ok 1sek, co daje te wszystkie zamazania w tle. ale to tak w skorocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 20:18, dyeka napisał:

hehe, skoro sobie zyczysz :)


Wiesz, Ty mi tu takie kazanie odprawiłeś a ja się męczyłem żeby wsadzić do klatki i pstryknąć fotke, ale tak jak mówię lepsze będą jak kiedyś papużka wyjdzie na zewnatrz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... z technicznego punktu widzenia ma racje deyka w 100%. Ale nie zalamujmy sie, co prawda do jego poziomu nam jeszcze "nieco" sprzetowo i pod wzgledem umiejetnosci kadrowania i obrobki wiele brakuje, jednak mozemy obrocit to na nasza kozysc, zadajac cale mnostwo lamerskich pytan i wysysajac powoli z deyki cala wiedze :D
A potem my tez bedziemy wymiatacze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 22:22, buras napisał:

Wiesz ... z technicznego punktu widzenia ma racje deyka w 100%. Ale nie zalamujmy sie, co prawda do jego poziomu nam jeszcze
"nieco" sprzetowo i pod wzgledem umiejetnosci kadrowania i obrobki wiele brakuje, jednak mozemy obrocit to na nasza kozysc,
zadajac cale mnostwo lamerskich pytan i wysysajac powoli z deyki cala wiedze :D
A potem my tez bedziemy wymiatacze :)


Wiesz, nie trzeba tego wysysać, bo on sam powiedział że chętnie na pytania odpowiadać bedzie :)
A może Pan dyeka doradzi coś "jak kadrować?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 22:25, Vaxinar napisał:

może Pan dyeka doradzi coś "jak kadrować?"


najlepszy i najmniej banalny kadr (choc nie zawsze) to taki gdy fotografowana postac/obiekt nie jest w centrum kadru, a horyzont jest 2/3 albo 1/3 kadru. oczywiscie to teoria i nie trzeba tego robic co do centymetra, ale znacznie urozmaica to kompozycje i pozwala skupic wzrok na obiekcie, ktory chcemy pokazac. wazne sa tez roznego rodzaju linie, ktore prowadz wzrok po kadrze, dzieki czemu nie dostajemy oczoplacu i mozemy delektowac sie widzianym obrazem, najlepiej w tym celu po prostu ogladac zdjecia innych lepszych od siebie, i podpatrywac w jaki sposob buduja kadry na swoich zdjeciach.

mozna tez samemu poekserymentowac i zrobic 2 zdjecia,
jedno z osoba w centrum kadru
a drugie z ta sama osoba, ale juz skadrowana blizej lewego/prawego gornego badz dolnego rogu.

tak banalnymi srodkami, mozna ze zwyklego zdjecia zrobic cos niezwyklego, co przykuje uwage, niepotrzebne sa do tego wypasione aparaty, trzeba miec tylko troche wyobrazni i wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 23:12, dyeka napisał:

najlepszy i najmniej banalny kadr (choc nie zawsze) to taki gdy fotografowana
postac/obiekt nie jest w centrum kadru, a horyzont jest 2/3 albo 1/3 kadru. oczywiscie to teoria i nie trzeba tego robic
co do centymetra, ale znacznie urozmaica to kompozycje i pozwala skupic wzrok na obiekcie, ktory chcemy pokazac. wazne sa
tez roznego rodzaju linie, ktore prowadz wzrok po kadrze, dzieki czemu nie dostajemy oczoplacu i mozemy delektowac sie widzianym
obrazem, najlepiej w tym celu po prostu ogladac zdjecia innych lepszych od siebie, i podpatrywac w jaki sposob buduja kadry
na swoich zdjeciach.

mozna tez samemu poekserymentowac i zrobic 2 zdjecia,
jedno z osoba w centrum kadru
a drugie z ta
sama osoba, ale juz skadrowana blizej lewego/prawego gornego badz dolnego rogu.

tak banalnymi srodkami, mozna ze zwyklego
zdjecia zrobic cos niezwyklego, co przykuje uwage, niepotrzebne sa do tego wypasione aparaty, trzeba miec tylko troche wyobrazni
i wiedzy.


Cóż, a może zamieść jakieś zdjęcie,w którym mógłbyś pokazać na przykładzie co tu napisałeś...? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyklady jak urozmaicic kadr:
zdjecie 01: zwroc uwage ze dziecko nie jest w centrum, a horyzotn nie jest po srodku.
zdjecie 02: to samo, drzewko nie jest po srodku, a horyzont jest naprawde nisko, ale wolna przestrzen u gory ladnie wypelnia niebo, gdyby byla tam czarna dziura, wtedy wypadaloby kadr obnizyc, a horyzont podciagnac blizej srodka kadru.

zazwyczaj ludzie, ktorzy nie maja wiedzy o fotografii wszystko kadruja (nieswiadomie) centralnie, horyzont zazwyczaj tez jest po srodku, choc przy kadrach "kwadratowych" horyzont w polowie kadru czasami bardziej pasuje niz 1/3 lub 2/3, ale to juz zalezy od tego co chce sie pokazac.

oczywiscie to wszystko teoria, i ten sam obiekt/scene mozna fotografowac na wiele roznych sposob, a takze z rozna glebia ostrosci :) ale o glebii ostrosci to juz nastepnym razem (przy okazji moge to wytlumaczy na podstawie zdjacia jednego z aktow, ktore ustrzelilem :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 18:51, Vaxinar napisał:

Rozumiem że ten na pierwszym zdjęciu to Ty ? ;)

P.S. No co jest
Panowie ? Proszę o komentarze mojege ptaka :D

Ha ha ha dobre to nie jam mieć na nazwisko Smoczyński :-P. A nie tam jakiś Beszter z mojej klasy ale trzeba przyznać, że chłopak bardzo nie atrakcyjny no nie :--) spasł się, żarł te zapiekanki z serem coziennie i taki efekt :-).
A Papuga nawet ładna ale wiesz co ja Lubie Kotki więc jestem słodki :-)). Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować