Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo1989

Co sądzicie o tym, czyli PL za nickiem

22 postów w tym temacie

Mam takie pytanie co sądzicie o PL za nickiem w grach, podczas sesji gry sieciowej ?

Mnie to wkurza, gram sobie w Trackmanie Nations Forver, a jakiś kolo sobie wystawił PL za nickiem PO CO ? skoro gra oferuje skórkę samochodu i avatar z flagą polski dla polaków dzięki niej łatwiej znaleść kogoś z naszego kraju a PL nie potrzebne, albo jakiś kolo w Counter strike wchodzi na oficalny np włoski server i pyta sie czy są polacy ?, lub nazwię się 100% Polak, kiedyś było przydatne a teraz nie, co ciekawe jakiś Niemiec czy Hiszpan, tego przyrostka nie dodaje to znaczy DE czy ES, i jakoś ułatwione mają, do tego unika stereotypów w stylu PL sucks and cheaters.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się tak zastanawiałem po co im to, ja na przykładc biore polskie, słowiańskie imie to nie trzeba już żadnego PL dodawać. Szczytem bezsensu jest dawanie sobie PL na polskich serwerach, a widziałem i takich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie pytalem kiedys czemu. Czemu PL w nicku? Ja sam zyje w Niemiec. ale po jakimsz czasie sobie pomyslalem, ze moze nawet lepiej ze masz PL w nicku. Czemu? W grach oddrazu wiesc ze do Polak :] Naturalnie nie czeba i tez nie kazdy tak robi, ale tak to to tez jest chyba obojednie, czy nie? Jak ja sobie gram na XBL w Call of Duty 4 to sie czesce jak widze PL w nicku bo wiem ze moge sobie pogadacz po polsku :] Niemcy nie robia? Robia! Czeszi tez. Anglicii tez. Moze mniej niz w Polsce, ale moze tez wiecej. ogolnie to my to jest obojednie, ale przez ten PL w nicku tez jakos sie pokazuje: " Hey, jestem Polakiem. Pograjmy sobie" :]

I jak ktos mowi ze PL sucks itd. do jest durny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moim nicku z forum PL jest ciekawiej ukryte;) Jednak z doświadczenia zaczerpniętego z wielu MMO mogę powiedzieć że prędzej znajdę fajnego Polaka bez PL w nicku niż z PL, dlatego często ludzie typu XXdark_warriorPLXX mnie odstraszają. Choć ogólnie rzecz ujmując nie przeszkadza mi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 09:02, player000 napisał:

w moim nicku z forum PL jest ciekawiej ukryte;) Jednak z doświadczenia zaczerpniętego
z wielu MMO mogę powiedzieć że prędzej znajdę fajnego Polaka bez PL w nicku niż z PL,
dlatego często ludzie typu XXdark_warriorPLXX mnie odstraszają. Choć ogólnie rzecz ujmując
nie przeszkadza mi to.


z doswiadczenia mozesc to powiedziecz? Moim zdaniem to tez zalety, na jakie ludzie ty trafisc, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi takie coś zupełnie nie przeszkadza. Inni tego nienawidzą i nie rozumiem takich ludzi. Częściej sobie daję końcówkę "gram.pl" aby inni wiedzieli że jestem z gramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 08:42, Pablo1989 napisał:

Mam takie pytanie co sądzicie o PL za nickiem w grach, podczas sesji gry sieciowej ?

Mnie to wkurza, gram sobie w Trackmanie Nations Forver, a jakiś kolo sobie wystawił PL
za nickiem PO CO ? skoro gra oferuje skórkę samochodu i avatar z flagą polski dla polaków
dzięki niej łatwiej znaleść kogoś z naszego kraju a PL nie potrzebne, albo jakiś kolo
w Counter strike wchodzi na oficalny np włoski server i pyta sie czy są polacy ?, lub
nazwię się 100% Polak, kiedyś było przydatne a teraz nie, co ciekawe jakiś Niemiec czy
Hiszpan, tego przyrostka nie dodaje to znaczy DE czy ES, i jakoś ułatwione mają, do tego
unika stereotypów w stylu PL sucks and cheaters.


OMG ale masz problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Userzy zazwyczaj przywiązują się do swoich nicków, szczególnie gdy chodzi o gry. Nick jest sposobem identyfikacji, więc jeżeli rozpoznawalny jesteś na serwerach zagranicznych po konkretnej nazwie, to nie widzę potrzeby jego zmiany na innych serwerach, czy nawet portalach.
Poza tym, skoro serwery są ogólno dostępne, to bardzo możliwe jest, że na polskich serwerach grają również ludzie z innych krajów (jak i odwrotnie), więc oznaczenie języka w jakim się porozumiewasz (a przynajmniej jednego z nich), lub twojego pochodzenia ma, w moim przekonaniu, sens.

Nicki są sprawą indywidualną, oznaczają przeróżne rzeczy i ich źródło pochodzenia jest bardzo często zagadkowe. Poddawanie ich krytyce, czy ocenie nie jest chyba dobrym pomysłem ;)

P.S. A czy podawanie roku urodzenia w nicku, uważasz za sprawę mającą większy sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 09:40, xD ominik napisał:

Częściej sobie daję końcówkę "gram.pl" aby inni wiedzieli że jestem z gramu.

...
...To już wiem skąd niektorzy sie tu pojawiają X_x
...Przecież to jeszcze głupszy pomysł niż PL za nickiem...ale w sumie nie ma to ja reklama. Co, słupy się skończyły? Czy papieru na plakaty zabrakło? ... _-_

Moje stanowisko w sprawie PL za nickiem jest zależne od sytuacji. Pierwsza sytuacja to ta kiedy gra nie ma polskich serwerów czy dystryktów. Jako gracz w Guild Wars jeszcze za czasów kiedy nie było dystryku dla Polaków częstym zjawiskiem było dodawanie PL, aby się odnazieć na dystrykcie angielskim czy innym. Inna sprawa jest teraz. Po wprowadzeniu wspólnego miejsca dla wszystkich Polaków (oczywiście bez przymusu, kto chce to tam siedzi, kto nie to skacze między innymi), wprowadzeniu polskiej wersji gry, promocjach, zwiększyla się ilość osób młodszych grajacy w to. Tylko że jak to młodsi (w większosci, wiec nie bijcie) nie zdaja sobie sprawy z wszystkich przymyśleń. I pojawiają się jak juz ktoś wyżej wspomnial XXX blabla XXX PL, czy Super Polak, Poland Boy (strzelam, nie mam dowodów na istnienie takich nicków), a wiadomo że w jakieś częsci osób znajomość angielskiego, oczywiscie dzięki nicnierobieniu czy lenistwu ("bo po co") jest słaba to wystawiają sie oni na pośmiewisko wśród graczy zagranicznych, a jednocześnie wchodzi to do oceny społeczności polskiej. Więc mój wniosek jest taki: Jeżeli juz używamy słówka PL, to niech to będzie jakiś porządny nick, bo wtedy uwaga pójdzie na tą część a nie na to PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 09:56, wip_01 napisał:

Jeżeli juz używamy słówka PL, to niech to będzie jakiś porządny nick, bo wtedy uwaga pójdzie na tą część a nie na to PL.


Zgadzam się. Widywałem na serwerach UT2k4 Polaków o takich nickach (i z dopiskiem PL, rzecz jasna), że adekwatnie jest tu napisać: żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 10:12, Crew 900 napisał:

PL się daje , żeby ludzie z innych krajów mogli się z nas pośmiać xD


Czemu?

W Silkroad sa duzo osob z nimiec i Turcij, ktore majow tez albo GER albo TUR :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

całkowicie się z Tobą zgadzam, moje doświadczenie=moja opinia. Generalnie mi to nie przeszkadza jednak ostrożnie podchodzę do ludzi z PL w nicku. A co do innych narodowości to wydaje mi się że ogólnie słowianie często dają znaki rozpoznawcze w nicku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 09:56, wip_01 napisał:

> Częściej sobie daję końcówkę "gram.pl" aby inni wiedzieli że jestem z gramu.
...
...To już wiem skąd niektorzy sie tu pojawiają X_x
...Przecież to jeszcze głupszy pomysł niż PL za nickiem...ale w sumie nie ma to ja reklama.
Co, słupy się skończyły? Czy papieru na plakaty zabrakło? ... _-_

Jqa nie dopisuję sobie gram.pl dla reklamy. Robię to po to aby ludzie wiedzieli po prostu że w F.E.A.R.a gra jakiś gramowicz. A dlaczego samo PL jest głupim pomysłem? Według mnie fajnie jest wiedzieć że oprócz Niemców jest jakiś polak na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 10:47, xD ominik napisał:

> > Częściej sobie daję końcówkę "gram.pl" aby inni wiedzieli że jestem z gramu.

> ...
> ...To już wiem skąd niektorzy sie tu pojawiają X_x
> ...Przecież to jeszcze głupszy pomysł niż PL za nickiem...ale w sumie nie ma to
ja reklama.
> Co, słupy się skończyły? Czy papieru na plakaty zabrakło? ... _-_
Jqa nie dopisuję sobie gram.pl dla reklamy. Robię to po to aby ludzie wiedzieli po prostu
że w F.E.A.R.a gra jakiś gramowicz. A dlaczego samo PL jest głupim pomysłem? Według mnie
fajnie jest wiedzieć że oprócz Niemców jest jakiś polak na serwerze.


Same Niemcy? Moim zdaniem bardziek Polakow widze :] Naturalnie zalezy gdzie.

@Crew900: Sorry, ale moj polski nie wystarcza zebym mogl zrozumiec te zadnie. Mozez prosze jakos inno napisac te zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej gdy już nick o nazwie"xxx" jest zajęty Polacy (lub inni?) dodają końcówkę PL - "xxx PL". Mi to nie przeszkadza. Nawet czasami cieszę się, że widzę Polaka na zagranicznych serwerach. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie jest wiedzieć że oprócz Niemców jest jakiś polak na serwerze.

Dnia 13.02.2009 o 10:59, SegaPL napisał:


Same Niemcy? Moim zdaniem bardziek Polakow widze :] Naturalnie zalezy gdzie.

@Crew900: Sorry, ale moj polski nie wystarcza zebym mogl zrozumiec te zadnie. Mozez prosze
jakos inno napisac te zdanie?

Widzę że mnie nie rozumiesz. Nie napisałem że grają same Niemcy. To się nie dogadamy, a szkoda bo chciałem podyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bez znaczenia chyba że tacy użytkownicy chamsko się zachowują na serwerach wtedy przynosi to ujmę ogółowi graczy danej narodowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować