Zaloguj się, aby obserwować  
SegaPL

Oceny - czyli duza subjektywnosc

39 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2009 o 10:16, kitek0101 napisał:

I jeszcze jedno: Ty napradę mieszkasz w Niemczech czy jesteś jakimś prowokatorem? Jeżeli
pierwsze to mógłbym zapytać, dlaczego właściwie uczysz się polskiego? No i gratuluję
umiejętności.


Pewno to pierwsze. Uczy się, bo oni nie mają takiej fajnej stronki ichspiele.de jak nasze gram.pl :D
Co do subiektywizmu przy ocenie grafiki. Jeśli chodzi o grafikę to recenzent powinien starać się zachować jakąś dozę obiektywizmu. Czemu tylko jakąś dozę? Bo każdy ma wg siebie ustaloną poprzeczkę, kiedy gra wygląda ślicznie, a kiedy jeszcze nie. Więc nawet tutaj może być różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie polega na pojedynczej ocenie np. z gazety, ponieważ tak jak każda inna recenzja w każdym innym żródle może być hmm.. finansowo wspierana przez kogoś-tam gdzieś-tam. zawsze trzeba to jakoś wesprzeć oceną z forum interetowego lub przejrzeć gameplay itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że koledzy nie są do końca przekonani czy naprawdę jesteś z Niemiec, bardzo łatwo rozwiązać ten problem.

Wenn du wirklich kommst aus Deutschland, schreib mir was bedeutet "Und vergib uns unsere Schuld wie auch wir vergeben unseren Schuldigern"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Większość gier kupuję z cdp, a te są w bazie gram.pl. Dlatego zawsze luknę sobie na oceny graczy i to jest dla mnie najlepsza wskazówka- przeczytam kilka krótkich tekstów, popatrzę jak ludzie gre oceniają i opisują i już wiem co jest grane. Nie patrzę na recenzje pism, ani dużych portali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 10:16, kitek0101 napisał:

> Ale jak chodzi np. o grafike to powinien byc ocena objektywna, czy nie? Bo jezeli
mu
> nie lezy gra to sobie powie ze grafika jest nie dobra, tez jak wlascywie jest super!

Ale to nie jest tak, że jak się recenzentowi gra nie spodoba to stara się ją zjechać
jak tylko się da. Pisze jak jest. I może być tak, że skrytykuje dzwięk, sterowanie, pracę
kamery, a grafikę, która jest ładna, pochwali. Recenzja NIE MOŻE BYĆ OBIEKTYWNA. Piszący
ją redaktor wyraża swoją opinię i możesz się z nią nie zgadzać. Przed zakupem gry najlepiej
przeczytać kilka receznji (w czasopismach, na różnych portalach) i zdecydować. Pisałeś
też, że wolisz zapoznać się ze zdaniem internautów, ale oni też nie są obiektywni.

I jeszcze jedno: Ty napradę mieszkasz w Niemczech czy jesteś jakimś prowokatorem? Jeżeli
pierwsze to mógłbym zapytać, dlaczego właściwie uczysz się polskiego? No i gratuluję
umiejętności.


Nie, niejestem prowokatorem, ktory ma cos przeciwko niemcom. Dlaczego sie ucze? Polska jest moim krajem. Jestem patriotem, ktorego mazenie jest zyc w Polsce. Niemiec my nie lezy. Ja sie lepiej czuje w Polsce :]
Te twoje ostatnie zdanie ma byc naprawde pogratulowanie, czy tylko ironia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 10:40, Luk Zombi napisał:

Widzę że koledzy nie są do końca przekonani czy naprawdę jesteś z Niemiec, bardzo łatwo
rozwiązać ten problem.

Wenn du wirklich kommst aus Deutschland, schreib mir was bedeutet "Und vergib uns unsere
Schuld wie auch wir vergeben unseren Schuldigern"


Ech. Czesko uwiezyc, prawda? No ok, powiem wam:

"Und vergib uns unsere Schuld wie auch wir vergeben unseren Schuldigern"
"I odpusc nam nasze wini, jak tez my wybaczymy grzech preciw naszej"

Ja moge wam wiecej pisac po niemiecku:

Hallo,

mein Name ist Aaron, bin 15 Jahre alt und wohne in Alsdorf. Meine Hobbys sind Fußball,Schwimmen sowie das zocken an der Konsole :]

Jeszcze wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 10:23, KoLoS napisał:

> I jeszcze jedno: Ty napradę mieszkasz w Niemczech czy jesteś jakimś prowokatorem?
Jeżeli
> pierwsze to mógłbym zapytać, dlaczego właściwie uczysz się polskiego? No i gratuluję

> umiejętności.

Pewno to pierwsze. Uczy się, bo oni nie mają takiej fajnej stronki ichspiele.de jak nasze
gram.pl :D
Co do subiektywizmu przy ocenie grafiki. Jeśli chodzi o grafikę to recenzent powinien
starać się zachować jakąś dozę obiektywizmu. Czemu tylko jakąś dozę? Bo każdy ma wg siebie
ustaloną poprzeczkę, kiedy gra wygląda ślicznie, a kiedy jeszcze nie. Więc nawet tutaj
może być różnie.


Mam byc szczery? Dokladnie tak to jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 10:43, SegaPL napisał:

Nie, niejestem prowokatorem, ktory ma cos przeciwko niemcom. Dlaczego sie ucze? Polska
jest moim krajem. Jestem patriotem, ktorego mazenie jest zyc w Polsce. Niemiec my nie
lezy. Ja sie lepiej czuje w Polsce :]

Ale czemu? Masz kogoś w rodzinie kto jest z Polski?

Dnia 14.02.2009 o 10:43, SegaPL napisał:

Te twoje ostatnie zdanie ma byc naprawde pogratulowanie, czy tylko ironia?

Polski jest trudnym językiem, więc to nie była ironia. Mój znajomy jest Niemcem, uczy się polskiego ok. 3 lat, a Ty? On pisze dużo gorzej.

EDIT.
>Hallo,
>mein Name ist Aaron, bin 15 Jahre alt und wohne in Alsdorf. Meine Hobbys sind Fußball,Schwimmen sowie das >zocken an der Konsole :]
Tak to każdy potrafi :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 10:47, SegaPL napisał:

mein Name ist Aaron, bin 15 Jahre alt und wohne in Alsdorf. Meine Hobbys sind Fußball,Schwimmen
sowie das zocken an der Konsole :]

Jeszcze wiecej?


Tak. Takie rzeczy uczą na pierwszych zajęciach niemieckiego, więc każdy kto choć trochę się uczył niemieckiego będzie to umiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 10:49, kitek0101 napisał:

> Nie, niejestem prowokatorem, ktory ma cos przeciwko niemcom. Dlaczego sie ucze?
Polska
> jest moim krajem. Jestem patriotem, ktorego mazenie jest zyc w Polsce. Niemiec my
nie
> lezy. Ja sie lepiej czuje w Polsce :]
Ale czemu? Masz kogoś w rodzinie kto jest z Polski?
> Te twoje ostatnie zdanie ma byc naprawde pogratulowanie, czy tylko ironia?
Polski jest trudnym językiem, więc to nie była ironia. Mój znajomy jest Niemcem, uczy
się polskiego ok. 3 lat, a Ty? On pisze dużo gorzej.

EDIT.
>Hallo,
>mein Name ist Aaron, bin 15 Jahre alt und wohne in Alsdorf. Meine Hobbys sind Fußball,Schwimmen
sowie das >zocken an der Konsole :]
Tak to każdy potrafi :PP


Tak moi dziadek mieszka w Warszawie. Kocham te miasto. Kocham Legie. Kocham Polske. Moi dziadek tez trenowal Legi. Jestem dumny z niego :]

Okay to tuaj jeszcze jedne zdanie:

Die horizontale Achse durschwebt den Planeten mit einer Geschwindigkeit von rund 350 kilometer pro Stunde. Was bedeutet das für uns? Das lässt darauf schließen, dass immer mehr Planeten, wie z.B.: Der Mars oder auch die Venus sich anschließen und somit eine nur schwer durchdringbare Kraft bilden. Im Klartext: Morgen um halb Zehn sind wir alle weg vom Fenster :]

Jeszcze cos?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do obiektywizmu w grach, to ciężko tego oczekiwać, bo każdy recenzent (czy to w Internecie, czy na papierze) ma swoje własne zdanie i jeśli znienawidził grę "od pierwszego wejrzenia" (bo tak też się zdarza), to zapewne jego ocena będzie nieco bardziej negatywnie odchylona od tego "środka" oceny, który byłby w stanie wystawić grze. Trochę namieszałem, ale myślę, że każdy będzie wiedział, o co chodzi. Oczywiście należy pamiętać, że ocena obiektywizmu u danego oceniającego też zależy do czytającego. :D

Dnia 14.02.2009 o 11:15, SegaPL napisał:

Tak moi dziadek mieszka w Warszawie. Kocham te miasto. Kocham Legie. Kocham Polske. Moi
dziadek tez trenowal Legi. Jestem dumny z niego :]

Powinieneś kochać też klub Era Rybaki z Obrzycka*. ;]

Dnia 14.02.2009 o 11:15, SegaPL napisał:

Die horizontale Achse durschwebt den Planeten mit einer Geschwindigkeit von rund 350
kilometer pro Stunde. Was bedeutet das für uns? Das lässt darauf schließen, dass immer
mehr Planeten, wie z.B.: Der Mars oder auch die Venus sich anschließen und somit eine
nur schwer durchdringbare Kraft bilden. Im Klartext: Morgen um halb Zehn sind wir alle
weg vom Fenster :]

Nie rozumiem, jeśli mam być szczery, to Niemiec nigdy nie lubiłem (analogicznie Waszego języka też nie), ale wiadomo, że to wszystko wina Wieży Babel. :)

Dnia 14.02.2009 o 11:15, SegaPL napisał:

Jeszcze cos?:D

Tak. Wyglądasz na fajnego gościa. ^^

@Kolumb95:

Dnia 14.02.2009 o 11:15, SegaPL napisał:

Sega ? Ja Cię znam ! Nie grałeś czasem w MTA ? Coś mi się ten nick przypomniał i właśnie gadałeś, że jesteś Niemcem.

Oj panowie to musimy raz razem wyskoczyć gdzieś na MTA. :G


* - nieistniejący w rzeczywistości klub piłkarski, ale jedynie u mnie, w Fifa 09. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena/opinia, gdyż te każdy człowiek wydaje na podstawie swoich doświadczeń, cech charakteru, upodobań i nie wiadomo ilu jeszcze czynników charakterystycznych dla danego osobnika. Każda ocena jest subiektywna, jej autor może co najwyżej starać się być jak najbardziej obiektywny w swym subiektywizmie ;). Nie warto zwracać uwagi na same oceny, o wiele więcej da przeczytanie recenzji. Jeśli interesuje mnie zakup danej gry, to czytam recenzję i wyłapuję informacje które są dla mnie istotne dla danej gry, coś co dla recenzenta jest dużym minusem i obniża ocenę ogólną, dla mnie może być małą popierdółką która dla mnie nie odgrywa istotnej roli, natomiast coś co dla recenzenta jest małym minusikiem, dla mnie może być czynnikiem który dyskwalifikuje grę w moich oczach.
Każdy ma inne gusta, dziwne by było gdyby dana gra miała u każdego recenzenta taką samą ocenę. Jeśli chce się mieć większą pewność w stosunku do tego jak dana gra nam się będzie podobała, to najlepiej jest poczytać recenzje z kilku różnych źródeł - zarówno recenzje tzw. profesjonalne, jak i te pisane przez graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 11:36, Kolumb95 napisał:

>/.../

Sega ? Ja Cię znam ! Nie grałeś czasem w MTA ? Coś mi się ten nick przypomniał i właśnie
gadałeś, że jesteś Niemcem.



Na co stoyi skrod MTA? :] Moze gralem, ale my teraz nie wpada do glowi.

Masz XBox360? Moi Nick: Aaron Siller

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 12:24, Machoni92 napisał:

Co do obiektywizmu w grach, to ciężko tego oczekiwać, bo każdy recenzent (czy to w Internecie,
czy na papierze) ma swoje własne zdanie i jeśli znienawidził grę "od pierwszego wejrzenia"
(bo tak też się zdarza), to zapewne jego ocena będzie nieco bardziej negatywnie odchylona
od tego "środka" oceny, który byłby w stanie wystawić grze. Trochę namieszałem, ale myślę,
że każdy będzie wiedział, o co chodzi. Oczywiście należy pamiętać, że ocena obiektywizmu
u danego oceniającego też zależy do czytającego. :D

> Tak moi dziadek mieszka w Warszawie. Kocham te miasto. Kocham Legie. Kocham Polske.
Moi
> dziadek tez trenowal Legi. Jestem dumny z niego :]
Powinieneś kochać też klub Era Rybaki z Obrzycka*. ;]

> Die horizontale Achse durschwebt den Planeten mit einer Geschwindigkeit von rund
350
> kilometer pro Stunde. Was bedeutet das für uns? Das lässt darauf schließen, dass
immer
> mehr Planeten, wie z.B.: Der Mars oder auch die Venus sich anschließen und somit
eine
> nur schwer durchdringbare Kraft bilden. Im Klartext: Morgen um halb Zehn sind wir
alle
> weg vom Fenster :]
Nie rozumiem, jeśli mam być szczery, to Niemiec nigdy nie lubiłem (analogicznie Waszego
języka też nie), ale wiadomo, że to wszystko wina Wieży Babel. :)

> Jeszcze cos?:D
Tak. Wyglądasz na fajnego gościa. ^^

@Kolumb95:
> Sega ? Ja Cię znam ! Nie grałeś czasem w MTA ? Coś mi się ten nick przypomniał i
właśnie gadałeś, że jesteś Niemcem.
Oj panowie to musimy raz razem wyskoczyć gdzieś na MTA. :G


* - nieistniejący w rzeczywistości klub piłkarski, ale jedynie u mnie, w Fifa 09. ;]


Jestem tez fajni :DD Tak ludzie tutaj mowia..aj ale egoista :D

Ja tez "nie lubie" niemcow. Nie lubie ta mentalnosc i ten kraj. To nie jest mysce dlamnie. Moje koledzi tez sa z Polski :] Jak skacze mojow mature to ide do Polski :]

Masz XBox360? Moi Nick: Aaron Siller

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2009 o 11:15, SegaPL napisał:

Die horizontale Achse durschwebt den Planeten mit einer Geschwindigkeit von rund 350
kilometer pro Stunde. Was bedeutet das für uns? Das lässt darauf schließen, dass immer
mehr Planeten, wie z.B.: Der Mars oder auch die Venus sich anschließen und somit eine
nur schwer durchdringbare Kraft bilden. Im Klartext: Morgen um halb Zehn sind wir alle
weg vom Fenster :]

Jeszcze cos?:D


Ok, w porządku wierze Ci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzeć na oceny w pismach! Jeśli czytam np. recenzję jakiejś gry to czytam co można robić w grze i inne informacje o niej. Czy jakiś recenzent oceni grę na 6 a według mnie jest na 9 bo mu przeszkadzało dajmy na to że nie ma checkpointów, albo była za trudna dla niego to już nie moja wina że ma nierozwiniętego skilla w grach :) Tak jak mówiłem, ja nie przejmuję się za bardzo ocenami tylko czytam recenzję bo chcę się dowiedzieć o czym jest, co ma ta gra itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować