Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #50: Czy korzystasz z instrukcji dołączanych do gier?

61 postów w tym temacie

W sumie to zależy od samej jakości wykonania instrukcji. Np. w takim Wiedźminie jest podane dużo przydatnych informacji, które pojawiają się podczas gry ale warto się zaznajomić się z nimi przed rozgrywką. Zaś instrukcja do COH to jakiś kiepski żart - nic konkretnego nie ma napisanego, a do tego wiele błędów.
Mimo wszystko staram się przeczytać każdą instrukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie rzadko zaglądam do instrukcji - zależy od gry, jej gatunku. W samochodówkach nie zaglądam, w fps''ach patrzę na klawiszologię... Może w grach RPG czytam instrukcje (Wiedźmin, Oblivion itd.). Przeglądam też instrukcje jak nie wiem jak coś działa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje warto choć przeglądać. Kiedyś skreśliłem pewna grę, bo nie miała pewnej funkcji, bez której gra wydawała mi się bezsensowna. Okazało się, że funkcja "się znalazła" po przeczytaniu instrukcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z reguły rzucam okiem co tam się znajduje, ale gdy gra jest prosta, czyli jest to np. strzelanka trwa to góra pół minuty. Także raczej to zależy od gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko... ostatnio w Lost Planet nic nie łapałem [ver. PC] bo tak tłumaczyli po Xboxowemu, że nic nie kapowałem jak co gdzie etc. No to zerknąłem do instrukcji i już. ;] No a czasem po prostu tak przeglądam z nudów podczas instalacji. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem odpowiedź drugą. Gdy otrzymuję grę, instrukcja często nie zostaje nawet otworzona, jednak - leżąc w łóżku - biorę ją sobie do rąk i pobieżnie przeglądam, omijając nieinteresujące mnie fragmenty. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dużym stopniu to czy przeglądam instrukcje, zależy od tego jakiego rodzaju jest to gra i jak bardzo mnie interesuje, ale zazwyczaj w mniejszym lub większym stopniu staram się tą instrukcję przejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietam ze kiedy grałem w overlorada to instrukcje i poradnik do gry wzialem na lekcje aby mi sie nie nudzilo bo nauczyciel byl bardzej nudny niz poradnik do overlorda ktory wymaga duzych umiejetnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj czytam instrukcje, choć lubię, gdy nie są rozwlekane na sto stron. Jeżeli są w niej solucje to tych nie tykam. Za to lubię czytać opisy postaci, świata, historii, broni itp, bo wprowadza to jednak trochę w grę, nie czuję się w niej wyobcowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem czytam instrukcję z nudów, rzadko się zdarza żeby tak naprawdę w czymś mi pomogła, gry w większości są schematyczne więc dobry gracz myślę że poradzi sobie bez instrukcji, no chyba chodzi o opis gry postacie bronie itp. w tedy z wielką chęcią czytam by jeszcze bardziej zagłębić się w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować