Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Temat Ogólny [M]

694 postów w tym temacie

Nasze panie w biegu drużynowym niestety poza czołową 8-ką. Nie będzie punktów.
Ale to i tak lepiej od mężczyzn, którzy w ogóle do biegu finałowego się nie zakwalifikowali, chociaż tak się na niego czaili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze zaczęły dziewczyny w sztafecie. K.Pałka, chyba najlepiej dotychczas strzelająca miała 4 niecelne strzały. Na razie jesteśmy na 13 miejscu. Jeżeli Gwizdoń spisze się tak jak w biegu indywidualnym, to mamy po emocjach :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 22:41, karolekx23x napisał:

Słabiutko sztafeta , liczę tylko jeszcze na Igrzyskach w Kowalczyk , liczę na złoto.Fajnie
było by zakończyć Igrzyska złotem:)


Fajnie fajnie ale łatwe to nie będzie. Norweszki są mocne i łatwo nie odpuszczą..ważne żeby medal był..Będę miał o czym dzieciom opowiadać bo szybko 5 medali ba nawet 4 mieć nie będziemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno taka sytuacja się nie zdarzy 5 lub 4 medale. Kowalczyk zdobyła na tych Igrzyskach srebro i brąz , brakuje tylko złota i każdy medal , innego koloru by przywiozła .
To było by piękne i nie zapominane chwile dla samej Kowalczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2010 o 22:46, karolekx23x napisał:

To było by piękne i nie zapominane chwile dla samej Kowalczyk


No na pewno, nie wierze żeby jakiś sportowiec nie chciał zdobyć złota, a po zdobyciu srebra w sprincie na pewno czuje mały niedosyt. Szansa jest, będzie złoto to super, nie będzie to mówi się trudno..Szanse na podium są jednak bardzo duże...zobaczymy 27 lutego jak jej pójdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 3 zmianach sztafety Polki są na 7 miejscu. Niestety należy oczekiwać jedynie pogorszenia tej pozycji.
Na pierwszej zmianie Marek przybiegła jako 10 ze stratą ponad 38 sek. Kowalczyk szalała na swojej zmianie. Minęła wszystkie zawodniczki i przybiegła do strefy zmian pierwsza z przewagą ponad 2 sek nad następną. Ale już Maciuszek ma znów straty ponad 34 sek.
Potrzeba do sztafety jeszcze ze 2 takie Justyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 20:55, karolekx23x napisał:

Szkoda sztafety , liczyłem chociaż na 5 miejsce ale chyba bedzie gorzej.

A jednak się pomyliłem. Sylwia Jaśkowiec na 4 zmianie pobiegła nadspodziewanie dobrze i przybiegła na 6 miejscu. Są kolejne punkty :-)
A tak przy okazji. Wygrały Norweżki. Na 4 zmianie ze sporą przewagą przybiegła Bjoergen. Zupełnie nie zmęczona. Na ogół zawodniczki przybiegają wyplute i zaplute i padają na śnieg za linią zmian/mety a ta jakby przebiegła tylko 100 m.
Konkluzja: złoto na 30 km tylko dla niej. My sobie to lepiej wybijmy z głowy. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale 6 miejsce nie jest złe , a mnie to denerwuje jak piszą dziś szansa na medal , chyba żarty jakieś.

Ale zobaczymy w sobotę i to jest długi dystans , mozliwe że Kowalczyk ma szanse na złoto . Polka może wytrzymać ten dystans lepiej i wygrac , ale jak nie na podium musi być , inaczej sobie nie wyobrażam.
Chciec złota mozna ale co zrobi Justyna to już tylko od niej zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 21:02, A-cis napisał:

> >..............


Wybić z głowy? E tam; wystarczy wzorem reszty czołówki pójść do lekarza żeby wykrył astmę i po problemie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 21:12, Citkowsky napisał:

Wybić z głowy? E tam; wystarczy wzorem reszty czołówki pójść do lekarza żeby wykrył astmę i po problemie:)

Jeden czort wie jak to jest z tą astmą. Były chodziarz, Korzeniowski, twierdzi, że Justyna nie wie co mówi. Że astmę wcześniej lub później maa większość biegaczek i że nie życzy tego Justynie.
Na to trener Kowalczykowej, że Korzeniowski to bufon itp.
Faktem jest, że - tak jak ja to widzę - Bjergen przybiega na metę dużo mniej zmęczona od Kowalczykowej. I sam już nie wiem: to zasługa tych leków, które ona bierze, czy lepszego przygotowania?
Nie wiem czy się tego dowiemy.
Ale żeby się tylko w sobotę nie pobiły kijkami :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh aktualnie i mnie to ciekawie...ale nie przejmuje sie tym ze Justyna moze miec jakies problemy ze zdrowie bo definitywnie jej determinacja i milosc do sportu jest ponad to wszystko,oby tak dalej bo sport trzeba traktowac jako pasje a nie prace...ale to chyba wszyscy wiedza ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to panczenistki w półfinale. Mam nadzieję, że z 4 drużyn nie zajmą tego najgorszego 4 miejsca jak to było chociażby z Jagną w snowboardzie 8 lat temu i będzie medal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 23:37, Nightdew napisał:

No to panczenistki w półfinale. Mam nadzieję, że z 4 drużyn nie zajmą tego najgorszego 4 miejsca

Zdaje się, że będą jechały w tym samym czasie co bieg Kowalczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak jutro wypadnie ten bieg na 30 km, stawiam na to, że Sterid Lady znów wygra w cuglach - czekać teraz na jakichś sprinterów którzy cierpieć będą na Dystrofie mięśniowe - wiem, to nie śmieszne, raczej tragiczne, tak samo jak obraz tejże olimpiady która w jednoznaczny sposób wyklucza ZDROWĄ konkurencję, przykre to jest, bo na przykład podziwiam takiego Ammana, chłopak pokazał klasę, dokopał wszystkim, i mimo tego, że było wiele hałasu o te jego przecudne wiązania, to nie uważam by wygrał w nieczysty sposób - był lepszy, co do CUDOWNEJ Norweżki, cóż jej wyjątkowy obraz jest obrazem zza grubej aptecznej szyby - gdzie tutaj czystość bo ja jej jakoś nie widzę..... Coraz mniej w tym sporcie ogólnym uczciwości - liczy się tylko pęd za kolejnym, kolejnym, kolejnym medalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem sam zaskoczony mocno że Polskie Panczenistki pokonały Rosjanki, tego bym się nie spodziewał . Z Japonią w półfinale , jest szansa na wygranie bo w ćwierćfinale Polki i Japonki miały prawie identyczne czasy . Woec szansa jest na finał ,w co watpie ze w finale by wygrały.

No i dzis największa nadzieje to Kowalczyk ,marzy mi się złoto . Ale czy Justyna da rade to sie przekonam wieczorem . Moim zdaniem dziś ma największa szanse być pierwszą od wszystkich konkurencji w których występowała na tych Igrzyskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 09:49, karolekx23x napisał:

Jestem sam zaskoczony mocno że Polskie Panczenistki pokonały Rosjanki, tego bym się nie
spodziewał . Z Japonią w półfinale , jest szansa na wygranie bo w ćwierćfinale Polki
i Japonki miały prawie identyczne czasy . Woec szansa jest na finał ,w co watpie ze
w finale by wygrały.


Spodziewałeś się tego. Jakby media nie nadmuchały balonu, że to niespodzianka, to większość ludzi przeszłoby obok tego obojętnie. Bo nie wierze, że się tu ktoś łyżwiarstwem interesuje :P

Dnia 27.02.2010 o 09:49, karolekx23x napisał:

No i dzis największa nadzieje to Kowalczyk ,marzy mi się złoto . Ale czy Justyna da rade
to sie przekonam wieczorem . Moim zdaniem dziś ma największa szanse być pierwszą od wszystkich
konkurencji w których występowała na tych Igrzyskach.


Jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 10:20, Budep napisał:

Jutro.

??!!
O co chodzi? Kowalczyk biegnie dziś wieczorem. Jutro biegną mężczyźni na 50 km.
Chyba, że chodzi Ci o czas kanadyjski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować