Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Deweloperzy męczą Sony o obniżkę cen PS3

33 postów w tym temacie

No nie powiem ale cena PS3 mogła by być niższa. Bo już za długo to trwa. Mogła by stanieć do 999zł już, ale to też zależy od wersji z jakim dyskiem.

Ale mi się zdaje że Sony na razie chcę zwrócić uwagę jeszcze na PS2 i wycisnąć co się da. Jak PS2 przestanie oficjalnie przez Sony żyć wtedy masowo obniży cenę PS3. Taki tez plan dobry ale czy wytrzymają pod tymi skargami? Kto wie?

Ale mi tam cena nie przeszkadza. Kupiłem PS3 za 1400zł i nie żałuję wydanych pieniędzy na tą konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 12:13, Meykan napisał:

No nie powiem ale cena PS3 mogła by być niższa. Bo już za długo to trwa. Mogła by stanieć
do 999zł już, ale to też zależy od wersji z jakim dyskiem.

Ale mi się zdaje że Sony na razie chcę zwrócić uwagę jeszcze na PS2 i wycisnąć co się
da. Jak PS2 przestanie oficjalnie przez Sony żyć wtedy masowo obniży cenę PS3. Taki tez
plan dobry ale czy wytrzymają pod tymi skargami? Kto wie?


No tak, ale porównując z ceną X360 to i tak Sony jest na straconej pozycji. Możliwe, że będzie taka sama sytuacja jak z PS one i PS2, jak skonczy swój żywot starsza wersja to ceny poszybują w dół robiąc niezłą konkurencję dla X''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena ma duże znaczenie. Szczególnie dla ludzie którzy się nie orientują w grach. Np. na edycję core xboxa 360 wszyscy narzekają. A gdyby nie ona to być może xbox nie miałby tak dobrego startu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blu-Ray spowszechnieje, to i ten w PS3 będzie tańszy. Wtedy cena spadnie do xboxowej, tylko, że wtedy X360 będą rozdawać za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Każdy z członków społeczności producentów gier chciałby, żeby PS3 było rozdawane za darmo, żeby mogli po prostu sprzedawać byle co" - Ale jak producenci się wnerwią i przestaną robić gierki na daną konsolę to kto straci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 juz dawno powinno staniec. Dzis czytniki BR nie sa juz wcale drogie ,a bebechy tej konsoli naleza juz do staregoi low-endu wiec produkcja powinna kosztowac grosze. Najwidoczniej sony wq ten sposob chce sie odkuc na sprzecie w ktory wladowal mase kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony ma niemały problem... po zeszłorocznych, ogromnych stratach finansowych taka obniżka będzie ich mocno bolała, ale za względu na niską sprzedaż PS3 z pewnością jest konieczna i to szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej casualowych gier na Wii, mniej normalnych produkcji na zwykłe konsole? Brrrrr! Brzmi jak koszmar. Lepiej już żeby Sony obniżyło ceny, bo jeszcze zły sen wszystkich szanujących się graczy się ziści ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za nim będziecie mówić o obniżkach porównajcie co xbox i ps3 maja w środku,i żeby xboks miał tyle do zaoferowania co sonka musielibyście do niego dopłacić i kwota końcowa byłaby wyższa ni koszt ps3. po drugie sony i tak wyjdzie na swoje bo ma Blu-Ray dzięki któremu niedługo będzie zarabiał krocie na filmach HD i grach też bo już w tej chwili te większe produkcje ledwo się mieszczą na DVD. i znając historie sony i tak wyjdzie lepiej finansowo od Microsoftu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak SONY nie obniży ceny PS3 to producenci gier nie będą chcieli wydawać gier na tą konsolę. Czytałem że PS3 jaest dlatego drobie bo wyprodukowanie czytnika blu ray jest drogie. Ale były by jaja gdyby PS3 upadło, już teraz są same straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grisza218 - zastanów się co piszesz, poczytaj o specyfikacjach X0 i PS3, a potem się wypowiadaj.

Cell jest procesorem owszem, dobrym, ale tylko w specyficznych zastosowaniach i na pewno nie są to gry - IBM obracował go z myślą o serwerach i/lub przetwarzaniu multimediów strumieniowo. W innych wypadkach napisanie czegokolwiek pod ten CPU jest bardzo trudne, a końcowy efekt wcale nie jest lepszy ogólnie niż w Xenonie, który nie dość że łatwiejszy w programowaniu, to jeszcze potrafiący zapewnić podobną wydajnosć (jak nie lepszą chwilami) - z resztą Cell i Xenon mają takie same główne jednostki wykonawcze, z tym że Cell jedną (plus 6 SPU), a Xenon 3 (bez SPU)... Dodaj do tego osławioną już niską wydajność bezpośredniego dostępu do pamięci XDR przez Cella i masz obraz częściowy...

Druga kwestia do GPU - Xenos to chip posiadający zunifikowane shadery, sprzętowy silnik tesselacji oraz eDRAM, pozwalający między innymi na bardzo szybki antyaliasing oraz sprzętowe skalowanie do 1080p bez utraty wydajności. RSX, z drugiej strony, to chip oparty z grubsza o GeForce 7800, ze starą architekturą shaderów (pixel/vertex), bez tesselacji i bez możliwości sprzętowego skalowania obrazu. Tu również odsyłam do Googla - wszystko łatwo sobie można przeczytać. A poza tym - popatrz jak niewiele gier na PS3 działa w 1080p i jak to się ma do szumnych zapowiedzi Sony o FullHD w każdej produkcji. Na X0 trudno znaleźć grę która przynajmniej nie skaluje się do 1080p (a to robi optyczną różnicę jednak, szczególnie jeśli algorytm dobry). Więc to wcale nie jest tak że GPU PS3 jest mocniejsze niż w X0... Z resztą tego wcale nie widać w praktyce, nawet jeśli.

Trzecia rzecz to BluRay - owszem - ma ogromną pojemność, i owszem - będzie się upowszechniał jako nośnik filmów. Ale nas interesują gry, a tutaj niestety BR się sprawdza średnio. Gry na PS3 wcale nie są "większe" niż te na X0 czy PC DVD - twórcy zamiast wykorzystać pojemność do rozbudowania gry, upychają na płytę gigabajty filmów w FullHD i dźwięku w 7.1 (przykład - MGS4, który już w samej grze wygląda raczej średnio) - i o czym to świadczy? O niczym. Poza tym - niskie prędkości odczytu z BR (w PS3 to zdaje się maks 9 MBps) sprawiają, że albo gry instalujemy, albo czekamy dość długo na załadowanie się każdej porcji.

Ogólnie rzecz biorąc - ja nie widzę żeby cena PS3 była uzasadniona czymkolwiek z punktu widzenia konsumenta. PS3 nie oferuje więcej niż X0 w kwestii wydajności, a odtwarzacze BR są obecnie coraz tańsze (kosztują mniej niż PS3), więc na tym polu konsola Sony też będzie tracić, jeśli cena nie spadnie...

I żeby nie było - sam posiadam PS3. :] I wypowiadam się jako ktoś kto na własnej skórze to i owo przetestował.

No, koniec długiego wpisu, flame war czas zacząć! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoją wersje za 2499 zł z jednym padem i jestem zadowolony;] 1399 zł to pikuś, za to co dostajecie w zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 14:30, Kifa napisał:

grisza218 - zastanów się co piszesz, poczytaj o specyfikacjach X0 i PS3, a potem
się wypowiadaj.


Taa, bo X360 ma WiFi ( no i blu-ray ) w standardzie. Dolicz sobie 400 zł do ceny X''a tak żeby możliwości oferowane przez konsole były równe i masz cenę PS3. Do tego PS3 to 80 GB dysk a X360 60 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SKIL - to dowodzi tylko tego, że adapter WiFi do X0 jest zdecydowanie za drogi, i niczego więcej. Poza tym - przeciętnego gracza nie obchodzi ani WiFi, ani BR - po pierwsze raczej nie jest dużym problemem podłączyć konsolę kablem do sieci, a odrobinkę majsterkowania i kombinowania nikomu nie zaszkodzi. :] O BR się już wypowiedziałem.

Z resztą - ja pisałem, co już zaznaczyłem w tym poście, pisałem z punktu widzenia gracza. A same gry dostępne na tę konsolę nie usprawiedliwiają takiej ceny. I koniec kropka. Jeśli kupuję konsolę, to patrzę na konsolę... A czemu kupiłem PS3 zamiast X0? Cóż, uwarunkowania rodzinno-finansowe. Było parcie na odtwarzacz BR, a że PS3 przy okazji jest konsolą, to PS3 wybrałem.

Inna rzecz - koszty produkcji Cella i laserów BR są naprawdę duże i być może Sony za dużo zaczęłoby dokładać do interesu, ale w sumie to ich wina, mogli konsolę zaprojektować z uwzględnieniem kosztów produkcji i realnie ocenić konkurencję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu było mówione, że na konsolach zarabia tylko Nintendo, Microsoft wychodzi na zero, a Sony musi dopłacać do każdej sztuki. Cena PS3 jest jak najbardziej uzasadniona, niemniej dla konsumenta który ma do wyboru inne, tańsze konsole - i tak za droga. Sony musi agresywnie podejść do sprzedaży konsol, nawet jeśli by miało stracić w krótkim okresie, ale jeżeli nie spowodują wzrostu dynamiki sprzedaży to będzie krucho z tą platformą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kifa - Blu-Ray nie jest zbędnym bajerem w konsoli, bo coraz więcej producentów gier nie może ich zmieścić na jednym DVD. Dlatego to rozwiązanie może być bardziej przyszłościowe. Co do Wi-Fi jak ktoś nie ma wyjścia ethernet przy telewizorze to co ma zrobić? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować