Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2013 o 14:27, Szczep_NML napisał:

Witam. Posiadam telefon Sony Xperia T. Czym może być spowodowane to że telefon nie reaguje
na zmianę pozycjiz pionu do poziomu? Muszę pisać na pionowej klawiaturze?

Może wyłączyłeś autoobracanie ekranu? Sprawdź "Ustawienia -> Ułatwienia dostępu -> Autoobracanie ekranu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie wziąłem sobie telefon na przedłużenie w Orange: SE Xperia S. Jak to wygląda z formowaniem baterii ? Nie chcę niczego zepsuć i zależy mi na tym by bateria jak najdłużej trzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 19:53, Chlorofil napisał:

Witam. Właśnie wziąłem sobie telefon na przedłużenie w Orange: SE Xperia S. Jak to wygląda
z formowaniem baterii ? Nie chcę niczego zepsuć i zależy mi na tym by bateria jak najdłużej
trzymała.


Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta :) w instrukcji obsługi powinno być wszystko opisane :> tak mi się przynajmniej wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 19:56, ArkStorm napisał:

Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta :) w instrukcji obsługi powinno być wszystko
opisane :> tak mi się przynajmniej wydaje :)


Nic nie ma w tej cieniutkiej instrukcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 19:53, Chlorofil napisał:

Witam. Właśnie wziąłem sobie telefon na przedłużenie w Orange: SE Xperia S. Jak to wygląda
z formowaniem baterii ? Nie chcę niczego zepsuć i zależy mi na tym by bateria jak najdłużej
trzymała.


Obecnie baterii już się raczej nie formatuje
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=474&pid=10811
(zresztą, wpisz ''format'' w wyszukiwarkę w tym temacie i dostaniesz kilka stron wyników, przeglądnij nowsze i voila ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam Samsung Galaxy S3 Mini i bateria dziwnie się czasami zachowuje. Może robie coś źle - sam nie wiem. Aplikacji nie ma żadnych włączonych a bateria zużywa się dość szybko. Np godzinę temu miała 49% a teraz patrzę 39 procent. Mam włączone WiFi, Synchro - i tyle.. reszta usług wyłączona.

Są dni że trzyma lepiej a są dni, że gorzej. Przedwczoraj podładowałem ją i w ogóle nic nie pobierała jak jej nie używałem. Dlaczego się tak dzieje?

Jak prawidłowo powinno się ładowac baterię ? Do USB i ma dojść do 100% i nie korzystac z niej w tym czasie jak jest podłączona?

Może ja żle ją ładuje i używam? Albo i przesadzam...

Jeżeli z niej mało korzystam + jedynie smsuje i dzwonie trzyma z 2 -3 doby.

Przeważnie mam włączony GG, skype, Steam, Gmail + właczone synchro + Wifi i chyba coś tam jeszcze to może powodować ze tak spada szybko i ledwo trzyma dobe?? BTW często tez wieczorami czytam ebooki za pomocą programu cool reader..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić sobie jakiegoś taniego smartfona. Nie mam dużych wymagań, telefon będzie używany do: dzwonienia, sms i przeglądania internetu. I jeszcze jedna ważna rzecz: musi mieć dobrą nawigacje (niedługo czeka mnie kilka wyjazdów autem na dziki wschód Polski ;)) Zastanawiam się na dwoma modelami Nokii (z racji darmowej nawigacji) a mianowicie Nokia 500 i Nokia Lumia 610 Oba telefony wyglądają bardzo ładnie, 500 ma trochę mały ekran. Cena na Allegro do jakiej mogę się szarpnąć to 450 zł. Poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 17:53, Azazell napisał:

Witam Mam Samsung Galaxy S3 Mini i bateria dziwnie się czasami zachowuje. Może robie
coś źle - sam nie wiem. Aplikacji nie ma żadnych włączonych a bateria zużywa się dość
szybko. Np godzinę temu miała 49% a teraz patrzę 39 procent. Mam włączone WiFi, Synchro
- i tyle.. reszta usług wyłączona.

Są dni że trzyma lepiej a są dni, że gorzej. Przedwczoraj podładowałem ją i w ogóle nic
nie pobierała jak jej nie używałem. Dlaczego się tak dzieje?


Mam podobnie ze swoim telefonem (Xperia X8). Raz "zjada" baterię w 24 godziny, innym razem trzyma kilka dni (w tej chwili pokazuje, że od odłączenia ładowarki minęło 5 dni i że zostało mi 37% - spokojnie starczy na przynajmniej jeszcze 24h), przy mniej-więcej podobnym użytkowaniu. Zależy to od wielu czynników, nie tylko aplikacji. "Bajery" typu wifi, bluetooth potrafią wydajnie pochłaniać energię z baterii, do tego jak masz słaby zasięg, to bateria też szybciej schodzi (to samo, jak telefon przełącza się ciągle między 3g a 2g lub lub pomiędzy pobliskimi nadajnikami - jeśli znajdujesz się na granicy zasięgu kilku).
Ja tam sobie przeprowadziłem małą optymalizację - powyłączałem, co mi niepotrzebne (bluetooth), wifi włączam tylko wtedy, jak mi jest potrzebny, sieć ustawiłem na sztywno na 2g (na 3g i tak w porywach mam dwie kreski zasięgu, więc nie ma nawet sensu z tego korzystać) i wgrałem task killera (Advanced Task Killer), choć to chyba tylko dla poprawy samopoczucia :) (choć od czasu do czasu mi się jakiś RoadSync włącza, którego od razu ubijam :)).

Dnia 16.02.2013 o 17:53, Azazell napisał:


Jak prawidłowo powinno się ładowac baterię ? Do USB i ma dojść do 100% i nie korzystac
z niej w tym czasie jak jest podłączona?

Może ja żle ją ładuje i używam? Albo i przesadzam...


Ja ładuję ładowarką, przez USB trwa dłużej, bo mniej prądu złącze daje :). Można korzystać, najwyżej wolniej się będzie ładować. Reszta w sumie jest wyjaśniona w poście, do którego linka podał Daelor nieco wyżej :P.

Dnia 16.02.2013 o 17:53, Azazell napisał:

Jeżeli z niej mało korzystam + jedynie smsuje i dzwonie trzyma z 2 -3 doby.

Przeważnie mam włączony GG, skype, Steam, Gmail + właczone synchro + Wifi i chyba coś
tam jeszcze to może powodować ze tak spada szybko i ledwo trzyma dobe?? BTW często tez
wieczorami czytam ebooki za pomocą programu cool reader..


Normalka w przypadku smartphone''a tak naprawdę. Poza tym ekran też ciągnie sporo energii, więc nie ma się co dziwić :). Te 2-3 dni to dość dobry rezultat :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jedyne co tak naprawdę DOBRZE potrafią smartfony (przede wszystkim Android) to rozładowywać baterię.
Po 5 dniach w moim telefonie 50% baterii zostało zjedzone przez System -.-

I słusznie - 2-3 dni to nienajgorszy wynik, ale jak popatrzy się przez pryzmat starszych telefonów, to jest to śmiesznie mało.
Co zrobić - postęp technologiczny poszedł w tę, a nie inną stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2013 o 21:19, Blackhand napisał:

Normalka w przypadku smartphone''a tak naprawdę. Poza tym ekran też ciągnie sporo energii,
więc nie ma się co dziwić :). Te 2-3 dni to dość dobry rezultat :).


Wielkie dzieki za pomoc :). Więc to dobrze bo martwiłęm się, że coś jest nie tak.

Ty masz Sony Xperie.. Więc moze bedziesz wiedzial.. szukam dodatku widzeta dla ojca bo jemu kupiłem Tipo i przydałby sie gadzet ktor zawiera wszystkie elementy ktore mozna latwo włączyc lub wyłączyc np GPS, WIFI.. jest cos takiego do Xperii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 13:27, Azazell napisał:

..
>

Wielkie dzieki za pomoc :). Więc to dobrze bo martwiłęm się, że coś jest nie tak.


No problem :).

Dnia 17.02.2013 o 13:27, Azazell napisał:

Ty masz Sony Xperie.. Więc moze bedziesz wiedzial.. szukam dodatku widzeta dla ojca bo
jemu kupiłem Tipo i przydałby sie gadzet ktor zawiera wszystkie elementy ktore mozna
latwo włączyc lub wyłączyc np GPS, WIFI.. jest cos takiego do Xperii ?


Nie znam się za bardzo :). W swoim telefonie mam coś takiego "fabrycznie" (widżet "Przełączanie stanu", mogę tam włączać/wyłączać tryb samolotowy, wifi, bluetooth, GPS, roaming oraz przełączać dźwięk - włączony/wyłączony/wibracja). Tyle, że ja mam Androida 2.1 bodajże, a z tego, co widzę, Tipo ma 4.0, tam to może wyglądać i nazywać się zupełnie inaczej :). Musisz poszukać czegoś w stylu "Dodawanie widżetów" (u mnie to jest pod przyciskiem menu gdy jestem na, hm, pulpicie :)) i tam szukać, czy nie ma czegoś podobnego do tego "Przełączania stanu". A jakiejś zewnętrznej aplikacji do tego nie jestem w stanie polecić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 16:16, Blackhand napisał:

Nie znam się za bardzo :). W swoim telefonie mam coś takiego "fabrycznie" (widżet "Przełączanie
stanu", mogę tam włączać/wyłączać tryb samolotowy, wifi, bluetooth, GPS, roaming oraz
przełączać dźwięk - włączony/wyłączony/wibracja). Tyle, że ja mam Androida 2.1 bodajże,
a z tego, co widzę, Tipo ma 4.0, tam to może wyglądać i nazywać się zupełnie inaczej
:). Musisz poszukać czegoś w stylu "Dodawanie widżetów" (u mnie to jest pod przyciskiem
menu gdy jestem na, hm, pulpicie :)) i tam szukać, czy nie ma czegoś podobnego do tego
"Przełączania stanu". A jakiejś zewnętrznej aplikacji do tego nie jestem w stanie polecić
:).


Dzięki wielkie niech Bozia w dzieciach ci wynagrodzi :)


---
Mam w ogóle problem bo nie wiem jaką taryfe na karte wybrać. Obecnie mam stary SIM bez netu i chce coś nie drogiego - więcej smsuje i korzystam z netu niż dzwonię. Na razie najbardziej interesuje mnie Play na karte - tylko która u nich taryfa najlepsza hmm.. Ważne by też długi był okres dzwonienia do mnie.

Coś byście polecili? Play wydaje się najlepszy tylko kurcze jaka taryfa :) Oraz gdzie można najtaniej zamówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam play fresh na kartę w taryfie darmowe smsy po doładowaniu - za 3 dychy dostajesz (za free, nie trzeba pakietu kupować) 1000smsów do wszystkich sieci na 30dni. Konto dla Ciebie ważne rok, a dla przychodzących jeszcze dodatkowo 3 miesiące, oczywiście po każdym doładowaniu, nawet za 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 16:46, Jackal-pl napisał:

Ja mam play fresh na kartę w taryfie darmowe smsy po doładowaniu - za 3 dychy dostajesz
(za free, nie trzeba pakietu kupować) 1000smsów do wszystkich sieci na 30dni. Konto dla
Ciebie ważne rok, a dla przychodzących jeszcze dodatkowo 3 miesiące, oczywiście po każdym
doładowaniu, nawet za 5zł.


Przykąłdowo wezmę Play Fresh All Inclusive SMS płace 9zł za starter i mam 9zł do dzwonienia ..Teraz tak doładowujac za każdą kwotę - wtedy moga do mnie dzwonić przez 455 dni, a ja mogę dzwonic przez przez 365 dni??

Jeżeli chciałbym internet to wtedy naliczane jest osobno? czyli np za 7zł mam 100mb i mogę korzystac z netu do 30 dni lub jak wykorzystam to padnie szybciej tak?

Czyli majac Play Fresh to doladowuje osobno aby dzwonic oraz osobno by mieć internet (pakiet internetowy). tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić taniego smartfona i po przeanalizowaniu kilkunastu modeli zostały mi dwa: Sony Xperia Tipo i Nokia Lumia 610
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6275/5946/0/0/
Będę go używał do przegladania internetu i nawigacji w samochodzie. Który lepszy? Są jakieś darmowe sensowne i działające offline nawigacje na androida?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ważnością połączeń masz rację.

2: Nie wiem o co dokładnie chodzi: Bierzesz Play fresh za 9 zł [starter], potem doładowujesz za 30zł. Na koncie masz teraz 39zł i 1000SMS do wszystkich ważne przez 30 dni. Kupujesz pakiet 100MB za 7zł. Na koncie teraz masz 32zł i 100MB na 30 dni. Jak wykorzystasz 100MB w ciągu np. 10 dni, to później transfer będzie Ci ciągnął kasę z konta (z tych 32zł).

Co do Internetu, to nie wiem, czy dalej tak jest, ale z pakietu MB lecą Ci tylko jak jesteś w zasięgu PLAY (play w sensie play, a nie roamingu krajowego w postaci zasięgu orange/play/t-mobile).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak usunąć Facebook z SE Live with Walkman? Według tego co widzę, nie da się tego usunąć jak zwykłej aplikacji, a wkurza mnie to bo jest pamięciożerne i w dodatku samo się włącza w tle i zajmuje pamięć. Podobnie jest z odtwarzaczem Walkman. Nie da się tego wyłączyć na stałe :/ Jeśli puścimy piosenkę, potem ją wyłaczymy, wyjdziemy z odtwarzacza, to aplikacja dalej sobie w tle działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się