Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Znaczy przywrócenie ustawień fabrycznych? Jakie dane przy tym przepadną? Kontakty, smsy, notatki, ustawienia alarmu (budzik), zainstalowane aplikacje, save w grach (np. odblokowane rzeczy w Fruit Ninja :)) itp. - zostaną czy pójdą w piach? Co z zawartością karty uSD (dzwonki, tapety)?

Próbowałem jak na razie włączać i wyłączać telefon, kasowałem wszystkie smsy, nie pomogło. W sumie tak wiele w stosunku do ustawień fabrycznych nie zmieniałem - własny dzwonek, tapeta, sygnał sms i budzika. Do tego wyłączyłem wifi, bluetootha i ustawiłem 2G "na sztywno" (i tak telefon stale mi się przełączał 3G <-> 2G, więc bez sensu było ustawienie automatyczne). No i wyłączyłem "Transfer danych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz konto google z pełną synchronizacją, to zostają kontakty, reszta przepada oprócz zawartości karty sd, tapeta chyba zostaje bo to pod google jest podpięte, backup googlowski czy coś w ten deseń, polecam titanium backup, wtedy savy i gry sobie przywracasz, ale do tego trzeba mieć roota, co do tego szału wyświetlacza to nie mam pojęcia, ale baterie możesz naładować do pełna i zresetować statystki w recovery.

A tak na serio, to polecam to, rozwiążesz wszystkie problemy, wystarczy iść za instrukcją, ja odkąd mam androida to jadę na customach, chociaż zaraz tu się znajdą tacy co będą mówić że be, oczywiście tracisz gwarancję producenta, ale możesz wszystko cofnąć, jak rom ma bugi, to zawsze pisze w opisie romu, nie ma kota w worku.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=849

Ja customy to nawet na iPhonie miałem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie żadne przywrócenie. Wyłączasz telefon, włączasz z przytrzymaniem odpowiednich klawiszy (poszukaj) i z tego tam menu serwisowego wybierasz wipa.

A tak w ogóle to X8 to złom i lepiej go sprzedaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Orange są dwa interesujące mnie plany - Smart Plan Halo i Smart Plan Multi. Co się jednak dzieje w tych taryfach, po przekroczeniu limitu 1 GB (Halo ma obliczone max. doliczenie za 1 GB z tego co widzę do faktury, a Multi daje 1 GB w taryfie, którą chciałbym wybrać).

Można jakoś kontrolować koszty lub uniemożliwić ich przekroczenie?

I co najważniejsze- lepsza jest Lumia 800 czy HTC 8S? Jak bardzo Windows 8 jest internetozależny w transferze na miesiąć :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie pisałem o swoim problemie..

Witam. Jakiś czas temu przerzuciłem się z HTC One V(4.0.3) na LG 4X HD(4.0.3). Na poprzednim telefonie zbytnio nie "gościłem się". Jedyną ważną rzeczą było zachowanie wiadomości, aby je mieć na wgląd i/lub wydrukować. Zrobiłem backup SMSów i zapisałem je w bezpiecznym miejscu. Problem w tym, że nie używałem żadnego zewnętrznego programu, tylko użyłem systemowego. Obecnie żadnym mi znanym sposobem nie udało mi się odzyskać SMSów. Próbowałem różnych programów z Google Store do wczytywania backupu, ale żaden nie wykrywa. Plik nie ma żadnego rozszerzenia. Waga to 60KB(tak więc coś w tym jest).
Sprawa jest dla mnie bardzo ważna. Zapewne najłatwiej byłoby kogoś znaleźć z HTC, zaimportować, przekonwertować na np.: .txt albo .html, jednak znajomi to w znacznej większości mają iPhone''y albo Samsungi.
Wujek Google milczy, więc pomyślałem o założeniu wątku tutaj. Za ewentualny bubel przepraszam.


Jeżeli uda się rozwiązać ten problem to proszę o najlepszy(najłatwiejszy?) sposób na wydruk poszczególnych SMSów(dokładnie z konwersacji z jedną osobą).

Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trochę lipa :/. A we wgrywanie customa za bardzo nie chce mi się bawić, choć Android 2.2+ by się przydał, podobnie, jak możliwość instalowania aplikacji na karcie (ta wbudowana pamięć jest śmiesznie mała). Zresztą problem z ładowaniem ustąpił tak nagle, jak się pojawił, od wczoraj rana do teraz "zeszło" mi 17% baterii :D. Tyle, że wyświetlacz dalej świruje :/.

sinir
Cóż, wujek Google mi podpowiedział, że wipe to factory reset. Tak to bywa, jak się laika uraczy żargonem :D.
Złom, nie złom - na pewno na telefon nigdy nie wydam więcej, jak 500-600 zł. Z cudeńkiem za 1-2 kafle bałbym się z domu wychodzić. A ze sprzedażą X8 może być "mały" problem, na Alledrogo jest tego od groma,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 18:26, Blackhand napisał:

To trochę lipa :/. A we wgrywanie customa za bardzo nie chce mi się bawić, choć Android
2.2+ by się przydał, podobnie, jak możliwość instalowania aplikacji na karcie (ta wbudowana
pamięć jest śmiesznie mała).

Z tego, co wiem, to po instalacji można przenieść większość aplikacji na SD. Sprawdź w zarządzaniu aplikacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Xperi Arc głośnik zaczoł mi trzeszczeć gdy podgłosze na maxa ale przy rozmowach (bez głośnomówiącego) i na słuchawkach działa normalnie wiecie co może byc grane? Dodam ze jeszcze tydzien temu działał normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 19:11, Blackhand napisał:

Nie na Androidzie 2.1 :). Przynajmniej nie w wersji oficjalnie dostępnej dla tego telefonu
:).

Jeżeli jednym, co powstrzymuje Cię przed zrobieniem wipe''a jest obawa o utratę danych, są w Google Play Store darmowe appki, które robią kopie takich rzeczy jak SMSy, kalendarz, zapisy z gier (większości pewnie i tak nie stracisz, bo gry zapisują swoje dane na SD głównie) czy historia połączeń. Kopię kontaktów możesz zrobić sam na kartę SD w każdej chwili. Ja instaluję masę custom ROMów i przechodzę przez to regularnie, to nie zajmuje wiele czasu. Potem tylko przywracasz. Na pewno trochę się zejdzie, ale cóż - wybór pomiędzy telefonem sprawnym, a wariującym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 19:17, Siriondel napisał:

...


Hm, pomyślę nad tym :). Z baterią, jak wspomniałem powyżej, wróciło do normy, wyświetlacz, cóż...
SMSy, kontakty itp. zarchiwizować mogę bez problemu - My Phone Explorer - tylko że za bardzo z tego programu nie da się przywrócić danych na telefon (chodzi o notatki, bo reszta jest mało ważna). Muszę sobie to przemyśleć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zwykłe utworzone kiedyś konto Windows live pozwala mi na wszystkie funkcje telefonu z win 8 (np. gry i dysk Skydrive)?

Na XBoxie są opłaty za sieciowe funkcje, ale chyba na telefonie to nie wchodzi w rachubę, co nie? :)

Wolę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 19:09, maziiii napisał:

Mam problem w Xperi Arc głośnik zaczoł mi trzeszczeć gdy podgłosze na maxa ale przy rozmowach
(bez głośnomówiącego) i na słuchawkach działa normalnie wiecie co może byc grane? Dodam
ze jeszcze tydzien temu działał normalnie.

Może siadać głośnik polecam oddać go na gwarancjii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
mam stareńką SE xperia x1 której używam tylko jako nawigacji samochodowej. Chciałem podłączyć telefon do kompa przez Sony PC Companion by skorzystać z ładowarki usb i wymiany plików, ale program stwierdza że nie współpracuje z tym telefonem. Fon śmiga na Windows Mobile 6.1 Pro. Proszę o pomysły : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym przerzucić się na jakiś telefon dotykowy. Obecnie posiadam nokię c6 która zacząła mnie strsznie irytować swoim niedopracowaniem, więc po 3 latach chyba ją wymienić. I tu powstaje pytanie na jaki telefon mgółbym go wymienić, chciałbym by telefon miał dostęp do wielu darmowych aplikacji, nie miał problemu z połączeniem się do interenatu, myślałem nad telefonem SE arc S, ale chciałbym usłyszeć czy ktoś mógłby mi polecić jakiś telefon innej frmy o podobnych parametrach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy jesteście w stanie powiedzieć mi coś o LG Swift L5? Przerzucam się na niego z Samsunga Galaxy Mini. Czy dobrze robię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się