Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2014 o 17:12, Szczep_NML napisał:

>/.../ > Współczuję :C
Powinno być 6Ah albo 6000mAh :)

>
Faktycznie, mój błąd. To z nadmiaru emocj po odebraniu nowego telefonu. Dostałem dwie baterie: jedna 3000 mAh i druga 6000 mAh. To mój pierwszy telefon z Androidem i opanowanie go w pełni zajmie trochę czasu. Za jekieś dwa tygodnie powinienem odzwyczaić się od Symbiana i przejść na Androida. Do tego czasu, proszę, traktuj mnie z przymrużeniem oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie dostanę bumper (taką obwódkę na telefon chroniącą przed upadkiem) na HTC one X +? Allegro sprawdzałem i średnio. Może są na to jakieś inne nazwy po prostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stałem się (wkońcu!) posiadaczem mid-endowego smartphona czytaj xperi sp. Parę pytań na które jestem zbyt leniwy żeby znaleźć odpowiedzi (ale zacznę!)
- Telefon był w abonamencie plusa, chciałbym roota. Czy: mogę telefon z rootować, a następnie wgrać ten sam stockowy rom, tak żeby spece przy gwarancji nie mieli żadnych problemów? Ew czy mogę to zrobić nawet wtedy kiedy nie będe miał dostępu do telefonu np padnie mi wyświetlacz etc...
- simlock analogicznie jak wyżej, ale wydaje mi się, że z rootem ten problem sam znika tak?
Pytania zielonego, dawno nie grzebałem przy telefonie ostatnio gdzieś dopiero przy SE c720 ;p.


edit. jak teraz zachowują się baterie? Dostałem naładowany w 60%. Rozładować go do zera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrootujesz to masz po gwarancji, nie ważne czy wgrasz jakiegoś custom roma czy nie. Co do unroota to nie wiem, bo nie zrobiłem jeszcze żadnej cegły i nie musiałem nigdy na gwarancje oddawać. Zresztą aktualnie jestem na niezrootowanym telefonie i nie jest mi źle. Aż tak mi to nie przeszkadza jakoś.

Dnia 17.01.2014 o 23:03, nightfaler napisał:

- simlock analogicznie jak wyżej, ale wydaje mi się, że z rootem ten problem sam znika

W Plusie nie ma simlocków. Od dosyć dawna. A root raczej nie usuwa go i tak.

Dnia 17.01.2014 o 23:03, nightfaler napisał:

Rozładować go do zera?

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 23:25, Markush napisał:

Jak zrootujesz to masz po gwarancji, nie ważne czy wgrasz jakiegoś custom roma czy nie.

Czyli nawet jak go z unrootuje to jest po gwarancji? Rozumiem, że przepisowo tak, ale jak to wygląda w praktyce?

Dnia 17.01.2014 o 23:25, Markush napisał:

Aż tak mi to nie przeszkadza jakoś

No to póki co poukrywam syfy które mi się nie podobają zobaczymy jak się będę z tym czuł

Dnia 17.01.2014 o 23:25, Markush napisał:

W Plusie nie ma simlocków. Od dosyć dawna. A root raczej nie usuwa go i tak.

o_0 Zaraz w takim wypadku sprawdzę 0_o

Dnia 17.01.2014 o 23:25, Markush napisał:

Nie.

Okej trochę zdążyłem poczytać, że formatowało baterię to się kilka lat temu ;]
Czyli podładowywać kiedy tylko mogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 23:54, nightfaler napisał:

Czyli nawet jak go z unrootuje to jest po gwarancji? Rozumiem, że przepisowo tak, ale
jak to wygląda w praktyce?

Jak zunrootujesz to nikt nie powinien zauważyć chyba. Ale lepiej pogooglaj, to może trafisz na doświadczonych ludzi w tym temacie, bo mi się jeszcze telefon nie popsuł nigdy. ;]

Dnia 17.01.2014 o 23:54, nightfaler napisał:

No to póki co poukrywam syfy które mi się nie podobają zobaczymy jak się będę z tym czuł

Ja sobie te muzodajnie wszystkie poukrywałem właśnie i jest dobrze. I tak pewnie kiedyś nie wytrzymam, ale na razie tyle się męczyłem, żeby zrobić wymarzony homescreen, że nie mógłbym tak po chamsku go zniszczyć.

Dnia 17.01.2014 o 23:54, nightfaler napisał:

Czyli podładowywać kiedy tylko mogę?

No, ja sobie łąduje jak zleci do 20%, bo to tyle, że jakbym musiał gdzieś wyjść to spokojnie wytrzyma, więc nie muszę się martwić, że "ojezu muszę wyjść, a mam 5% baterii". Gorzej jest jak się zapomni ładować przy tych 20%, wtedy cały genialny plan jest do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 23:54, nightfaler napisał:

Czyli nawet jak go z unrootuje to jest po gwarancji? Rozumiem, że przepisowo tak, ale
jak to wygląda w praktyce?

Jeżeli z telefonu można usunąć wszystkie ślady po majstrowaniu, to nie będzie problemu, ale w Xperii SP właśnie to chyba nie jest możliwe. Nie jestem ekspertem od tych telefonów, także nie bierz mojego słowa za pewnik, najlepiej poszukaj sam. Wiem natomiast na pewno, że nawet jak chcesz zrobić root, to trzeba to zrobić bez odblokowywania bootloadera, bo jak to zrobisz, to na 100% pozamiatane. Poza tym, tracisz na zawsze klucze DRM i Bravia Engine.

Osobiście nie wyobrażam sobie swojego smartfona bez roota i innych zmian, ale community skupione wokół tego modelu jest wielkie i robi tak zajebiste rzeczy, że nawet gdybym nie mógł zatrzeć śladów po modyfikacjach, gra byłaby warta grzechu. W przypadku Xperii SP IMO nie warto ryzykować. Nie ma nic, dlaczego naprawdę warto by było robić root, a te parę aplikacji można sobie darować.

A jak sprawa wygląda w praktyce? Tak jak w teorii - tracisz gwarancję i basta. Być może w jakimś sądzie wygrałbyś o to batalię, gdyby Ci się chciało w to bawić, nie wiem. Poza tym, nie ma opcji.

Co do simlocka, to w Plusie i w Play nie ma takich ograniczeń. Telefony są czyste i nie brandowane. Masz pełen luz. To nie wieśniackie Orange czy T-Mobile.

Dnia 17.01.2014 o 23:54, nightfaler napisał:

Czyli podładowywać kiedy tylko mogę?

Jeśli chcesz, to możesz. Na pewno nie zaszkodzi, ale nie trzymaj też go pod ładowarką przez pół doby. Oczywiście bądźmy rozsądni - nie oznacza to, że jak masz 95% baterii, to "o boziu, muszę szybko do 100% podładować". Trzymaj w miarę możliwości powyżej 50% i będzie dobrze, ale jak nie będziesz mógł, to nic się nie stanie. Raz na miesiąc zrób pełne wyładowanie dla świętego spokoju i już. Nie zarzynaj baterii jak dziki każdego dnia, nie dawaj się jej zbyt mocno nagrzewać na dłuższy czas, bo temperatura jest największym wrogiem baterii w smartfonach. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2014 o 00:29, Siriondel napisał:

Co do simlocka, to w Plusie i w Play nie ma takich ograniczeń. Telefony są czyste i nie
brandowane. Masz pełen luz. To nie wieśniackie Orange czy T-Mobile.

Co do brandowanego softu, to powgrywane muzodajnie, iple i inne śmieci Plusa to nie oznaka brandowanego softu? Ja się tutaj grzecznie pytam, a nie sarkastycznie odpowiadam jakby co, bo już zamotany jestem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 12:44, Markush napisał:

Co do brandowanego softu, to powgrywane muzodajnie, iple i inne śmieci Plusa to nie oznaka
brandowanego softu? Ja się tutaj grzecznie pytam, a nie sarkastycznie odpowiadam jakby
co, bo już zamotany jestem.

To, że mają simlocka to jedno, to że są brandowane to drugie. Simlocka mają bodajże tylko Orange i T-Mobile, choć pewny nie jestem. Plus i Play nie robią simlocka, ale brandowane są. Dlatego jak kupowałem 1,5 roku temu Samsunga Galaxy 3 to nie z sieci, tylko ze sklepu X-com, może ciut więcej zapłaciłem, ale jest czyściutki, a nie jakiś tam, od jakiegoś tam przedstawiciela, który ma z sieci jakiejś tam i nie wiadomo skąd. Bo takie z sieci to są brandowane, mają soft wgrany i bankowo nie są tak samo czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2014 o 13:58, Paoro napisał:

To, że mają simlocka to jedno, to że są brandowane to drugie.

No to wiem, ale kolega napisał, że Plus i Play mają niebrandowane softy, a jednak powgrywane są różne śmieci. W końcu myślałem, że w brandowanych softach chodzi o jakieś większe zmiany w sofcie, a nie tylko dodanie aplikacji.

Dnia 18.01.2014 o 13:58, Paoro napisał:

Orange i T-Mobile

Jedna z tych dwóch tylko ma podobno, ale nie pamiętam która.

Ja teraz mam brandowany soft tylko dlatego, że skusiła mnie cena 1000zł za Xperie Z1. A nie chce mi się wgrywać czystego softa, bo to nie ma sensu. Wolę poczekać na jakiegoś fajnego customa.

BTW znacie jakieś firmy robiące fajne okładki? Coś tak ładnego jak tuff-luv? Najlepiej otwierane na bok jak książeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest oznaka brandowanego softu. Operator dorzuca sobie jakieś swoje apki, ale to nie musi nic znaczyć. Zasada jest taka - jak musisz czekać aż operator wypuści aktualizację dla Twojego Androida, to jest brandowany. Jak nie musisz i dostajesz aktualizację z regionu World Wide English, gdy tylko wypuści ją producent urządzenia (w tym samym czasie, to właściciele urządzeń nabytych normalną drogą kupna), to znaczy że brandy nie ma.

W przypadku polski tylko użytkownicy Orange i T-Mobile muszą czekać na łaskę operatora. Plus i Play dostają z WWE i mają w nosie. A Paoro nie ma racji z bradną. Chociaż ma rację z tym, że telefon od operatora nie będzie tak czysty jak kupiony w sklepie, ale np. w Play te apki typu WiMP i inne można sobie odinstalować od razu to uruchomieniu telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu pytałem się Was, co sądzidzie o Pentagram Monster X5 (albo 5X).
Upłynęło parę miesiesięcy i kupiłem sobie taki telefon.
Zatem pozwolę sobie przedstawić Wam parę uwag:
1.Bateria jest (szukam słowa, które nie podpadnie moderatorom: ZARĄBISTA) 6000mAH to coś, co prawie jest normą w tablecie. A w telefonie nadaje mu kształt nadający się do trzymanie w ręku, a nie kształt grubszego kartoniku.
2. Miałem nadzieję, że jak obetnę kartę ze starego telefonu, wejdzie do nowego modelu. Przycinają taką za 10 zł, ale najwyraźniej moje uzdolnienia manualne okazały się niewystarczające. Karta weszła. Ale... o ile NOWY telefon działa, to stary, pod tym samym numerem, nie chce.
3. Najwyraźniej sam system telefonii komórkowej przeszedł pewne zmiany i to ja będę musiał uprzejmie poprosić (za "drobną opłatą"), żeby SYSTEM łaskawie zgodził się na wykorzystanie dwóch telefonów w tym samym systemie, z których każdy ma swoje zalety - dla mnie istotne.
4. No cóż, może w końcu opanuję Androida w stopniu zadowalającym.Jak dotąd muszę przyznać się do znaczącej niewiedzy. Nie martwię się tym szczególnie, albowiem na opanowanie nowego systemu przeznaczyłem dwa tygodnie...
5. Dalsze informacje wkrótce- oczywiście o ile będzie o czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć coś o telefonie Samsung GALAXY S4 mini ? Mam zamiar zakupić, ale przed tym chciałbym poznać opinie ludzi, którzy posiadają bądź posiadali ów model :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 14:16, nightfaler napisał:

Jest jakaś możliwość instalowania aplikacji na zewnętrznej karcie pamięci? Nie root.

Nie ma.

@up
Oczekujesz odpowiedzi jasnowidza czy przybysza z przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 15:12, Siriondel napisał:

Nie ma.

Głupio podrąże.
Po w moim starym wt19i, w ustawieniach>zakładka aplikacje>po kliknięciu którejs z zainstalpwanych aplikacji, miałem opcje przeniesienia części plików na karte SD. W xperii SP tego nie mam... krok w tył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się