Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2010 o 20:34, kaczoor napisał:

nokie N8

Ale to coś ma Symbiana... Ten system był dobry jakieś 5 lat temu. Teraz? Już nawet Windows wypada lepiej. Chyba, że na systemie Ci nie zależy i chcesz telefon tylko do dzwonienia i esemesowania i ew. słuchania muzyki, tylko, ze wtedy nie widzę żadnego sensu kupowaniu smartfona. Bo symbian tylko utrudnia życie.
Poza tym, jak o wile tańszy? Od czego? Desire kosztuje 200zł mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 21:29, Markush napisał:

/.../ Bo symbian tylko utrudnia życie. /.../

Mógłbyś rozwinąć swoją krytykę symbiana? Bo ja akurat mam Nokię N97 z symbianem i jakoś utrudnień nie widzę. Może i jakiś inny system jest lepszy, ale... kto przeprowadził badania nad jakością systemów operacyjnych i jasno pokazał zestawienie wad i zalet poszczególnych systemów? Bez takiego zestawienia pozostaje tylko wierzyć... że właśnie Twój system jest lepszy, albo raczej, że mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ten system jest mało intuicyjny, a przynajmniej mniej intuicyjny od takiego androida, czy iPhone OS. A intuicyjność jest ważna, szukanie aparatu kilkadziesiąt sekund mi się nie widzi. ;] Poza tym, coraz mniej programów na ten system wychodzi.
Symbian próbuje być takim systemem do wszystkiego, a to nie jest możliwe. Idaje, że jest świetnym systemem dla ludzi, których głównym narzędziem pracy jest telefon, udaje, że jest świetnym systemem do multimediów itd.
Do roboty nic nie pobije systemu JeŻynki (gdyby jeszcze dało się pisać .doc''i), do multimediów najprzyjemniejszy jest system iPhone''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 16:24, Markush napisał:

Po prostu ten system jest mało intuicyjny, a przynajmniej mniej intuicyjny od takiego
androida, czy iPhone OS. A intuicyjność jest ważna, szukanie aparatu kilkadziesiąt sekund
mi się nie widzi. ;]

Małej intuicyjności nie zauważyłem. Ma około 50 różnych funkcji i aplikacji i to właściwie wystarcza. Ba! nawet jest za dużo tych funkcji. Z ikonami, które jednoznacznie kojarzą się z daną funkcją. Zdjęcia mogę robić "od ręki" - wystarczy, że z apartu odsunę klapkę zasłaniającą obiektyw.

Dnia 30.09.2010 o 16:24, Markush napisał:

Poza tym, coraz mniej programów na ten system wychodzi.

Być może tak jest, ale po co mi inne programy? Zresztą daj jakiś przykład, bo sam fakt, że mniej wychodzi, o niczym nie świadczy. Może te, które są, są takie, że więcej nie trzeba? I tak, o ile wiem, na symbian jest ponad 3000 programów, po co komu tyle? Mnie wystarcza w zupełności jakieś 35-40.

Dnia 30.09.2010 o 16:24, Markush napisał:

Symbian próbuje być takim systemem do wszystkiego, a to nie jest możliwe. Idaje, że jest
świetnym systemem dla ludzi, których głównym narzędziem pracy jest telefon, udaje, że
jest świetnym systemem do multimediów itd.

Nie udaje, tylko jest. Mogę słuchać muzykę, odbierać filmy z YouTube, nagrywać. Być może inny telefon ma więcej funkcji, póki co, jeszcze nie słyszałem o telefonie nagrywającym DVD. Pogooglować też mogę, ale czy to ma sens? Tylko w sytuacji awaryjnej.

Dnia 30.09.2010 o 16:24, Markush napisał:

Do roboty nic nie pobije systemu JeŻynki (gdyby jeszcze dało się pisać .doc''i), do multimediów
najprzyjemniejszy jest system iPhone''a.

No cóż, powtarzasz opinie bez dowodów. Ja wcale nie wykluczam tego, że możesz mieć rację, ale chciałbym na to mieć jakieś dowody. Takie bezstronne. Bo z tego, co widzę i czytam, to są tylko fani poszczególnych rozwiązań. Ja akurat mam symbiana i dla mnie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 21:29, Markush napisał:

> nokie N8
Ale to coś ma Symbiana... Ten system był dobry jakieś 5 lat temu. Teraz? Już nawet Windows
wypada lepiej. Chyba, że na systemie Ci nie zależy i chcesz telefon tylko do dzwonienia
i esemesowania i ew. słuchania muzyki, tylko, ze wtedy nie widzę żadnego sensu kupowaniu
smartfona. Bo symbian tylko utrudnia życie.
Poza tym, jak o wile tańszy? Od czego? Desire kosztuje 200zł mniej.

tak nokia ma symbiana, to fakt, ale jest rzeczywiscie tansza od deisre hd. nokia n8 kosztuje ok 1900 zł a htc desire hd 2500zł. jak dla mnie 600 zl roznicy, a 600 zl nie dam, po to by miec po porstu inny soft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 21:30, krl_krl napisał:

Wielki błąd, software jest ważniejszy hardware.

wiec co ma takiego w sobie android, czego tak bardzo brakuje symbianowi^3 i warto dac 6 stow więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Android ma np to, ze jest młody i popularny, wychodzi na niego sporo programów i jest bardziej intuicyjny i przyjazny. A Symbian umiera śmiercią naturalną. Wielu twierdzi, że Symbian zabił Nokię N8.
Poza tym już mniejsza o system. Powiedz o co w ogóle tutaj chodzi...
Zastanawiasz się nad kupnem Desire HD, który jest za drogi i stwierdzasz, że kupisz Nokię N8, która jest droższa od HTC Desire o 200zł i do tego, ma mniejszy ekran, gorszą baterię, mniejszą rozdzielczość ekranu i do tego Symbiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 22:32, Markush napisał:

Android ma np to, ze jest młody i popularny, wychodzi na niego sporo programów i jest
bardziej intuicyjny i przyjazny. A Symbian umiera śmiercią naturalną. Wielu twierdzi,
że Symbian zabił Nokię N8.
Poza tym już mniejsza o system. Powiedz o co w ogóle tutaj chodzi...
Zastanawiasz się nad kupnem Desire HD, który jest za drogi i stwierdzasz, że kupisz Nokię
N8, która jest droższa od HTC Desire o 200zł i do tego, ma mniejszy ekran, gorszą baterię,
mniejszą rozdzielczość ekranu i do tego Symbiana.

ciagle tu pisze o HTC DESIRE HD
ale jezeli masz cos ciekawego, co ma androida, kosztuje do 2000 zł, ma aparat przynajmniej 8 MPX z dual LED flash, albo najlepiej od razu ksenonowa, taka jaka ma nokia. ogolnie nokia mi sei podoba, poniewaz posiada nieporownywalny do zadnego innego telefonu aparat. do tego potrzebuje szybki internet. ogolnie najlepiej jak najbardziej multimedialny telefon
aha i nie zaden iPhone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 22:32, Markush napisał:

Android ma np to, ze jest młody i popularny, wychodzi na niego sporo programów i jest
bardziej intuicyjny i przyjazny. A Symbian umiera śmiercią naturalną. Wielu twierdzi,
że Symbian zabił Nokię N8. /.../

No tak, "wielu twierdzi", albo "jest mniej intuicyjny" ale konkretów brak. Jeszcze raz powtarzam: możesz mieć rację, wcale tego nie wykluczam, ale nie możesz jej udowodnić. Zatem każdy z nas pozostanie przy swoich wierzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 23:58, kaczoor napisał:

ciagle tu pisze o HTC DESIRE HD

A ja ciągle pisze, że jest Desire nie HD, który jest lepszy (w bebechach) i tańszy od Nokii o 200zł.

I jeszcze napiszę to co zwykle: Jak chcesz dobry aparat to kup lustrzankę. :)
I jeszcze jedno: Kiedy wszyscy nagle zrozumieją, że ilość pikseli w aparacie nie ma prawie żadnego znaczenia? To jest tylko chwyt, żeby ludzie myśleli "że lepszy". To tak tylko na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Desire ma słabe GPU. Gracze powinni pomyśleć o czymś innym. Samsung Galaxy S?
E: żeby nie było wątpliwości: SGS jest sprzętowo lepszy niż Desire (szczególnie GPU ale CPU też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > I jeszcze jedno: Kiedy wszyscy nagle zrozumieją, że ilość pikseli w aparacie nie ma prawie

Dnia 01.10.2010 o 14:17, Markush napisał:

żadnego znaczenia? To jest tylko chwyt, żeby ludzie myśleli "że lepszy". To tak tylko
na marginesie.

"Prawie" robi dużą różnicę. Mogę to sobie od razu porównać, bo mam Nokię z aparatem 1,3 megapikseli i Nokię z aparatem 5,0 Mp. Zaspewniam Cię, że różnica jest znaczna. Nawet w formacie pocztówkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest widoczna... ale nie ze wzgledu na megapiksele tylko lepsza optyke w nowszych aparatach. W formacie pocztowkowym (wiekszym tez) jakosc zdjec robionych z tego samego aparatu w 1,3 i 5 MPix (albo wiecej, choc gdy matryca bedzie przeladowana MP, to wyjdzie gorzej) bedzie porownywalna.
Megapiksele beda miec znaczenie przy wiekszych wydrukach, do A5 starczy spokojnie 2MP, do A3 juz oczywiscie wiecej bedzie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 18:35, kuba9876543210 napisał:

Roznica jest widoczna... ale nie ze wzgledu na megapiksele tylko lepsza optyke w nowszych
aparatach. W formacie pocztowkowym (wiekszym tez) jakosc zdjec robionych z tego samego
aparatu w 1,3 i 5 MPix (albo wiecej, choc gdy matryca bedzie przeladowana MP, to wyjdzie
gorzej) bedzie porownywalna.
Megapiksele beda miec znaczenie przy wiekszych wydrukach, do A5 starczy spokojnie 2MP,
do A3 juz oczywiscie wiecej bedzie potrzebne.

Ech, gdyby tak było, to dzisiaj mielibyśmy doskonałe zdjęcia z aparatu 1,3 Mp. Sama optyka by to nam załatwiła. a prawdą jest, że te aparaty, to zwykle obiektyw typu Tessar, mający ponad wiek...
Tymczasem ta różnica jest i to baaardzo widoczana w złym oświetleniu. Bo wtedy ilość pikseli rekompensuje słabsze oświetlenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To "prawie" robi właśnie taką różnicę o jakiej kuba z cyferkami napisał.
Weź takiego staruszka SE K800i i weź telefon z aparatem 12 Mpx, czy ile tam chcesz, ale ze słabą optyką...
Myślisz, że czemu lustrzanki z 10MPx robią lepsze zdjęcia od cyfrówek z 30 (czy ile teraz robią) milionami pikseli?

A tam wcześniej dużo coś napisałeś, że "Twój system jest..." itd. o to tak dla sprostowania. Od "kilku telefonów" mam właśnie Symbiana. Czemu, skoro tak go nienawidzę? Z dwóch powodów. Pierwszy, akurat tak się trafia, że te Nokie mam najczęściej za darmo i też dlatego, że jak pobawię się w iPhone OS''ie, czy Androidku to czuję się jak w raju. ;]
Swoją drogą ten system jest ciekawy, z wersji na wersję wszystko się zmienia, teraz np. nie wiem gdzie mogę przejrzeć zawartość karty pamięci, gdzie jest to nieszczęsne Wi-Fi, gdzie zmienić "znaczenie" klawiszy nad słuchawkami itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 19:16, Markush napisał:

/.../> że jak pobawię się w iPhone OS''ie, czy Androidku to czuję się jak w raju. ;] /.../

A nie jest to czasem nowa wersja przysłowia "tam dobrze, gdzie nas nie ma"? Tamtymi systemami sie pobawisz, a ten masz u siebie. Znasz wszystkie jego wady, a w tamtych jeszcze nie zdążyłeś ich poznać?
No cóż, to Twój wybór. Mnie mój telefon odpowiada i jego system operacyjny też.Może go zmienię, ale jakoś nie widzę teraz, ani w dającej się przewidzieć przyszłości (to znaczy w ciągu 2-3 lat) niczego, co czyniłoby wymianę czymś opłacalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Androida to tak "tam dobrze gdzie nas nie ma", ale akurat iPhone OS mam na co dzień (tzn. teraz akurat nie mam przez głupie aktualizacje softu...), co prawda lekko okrojony z dzwonienia i esemesowania, ale to i tak to samo. Heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się