Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Jaka jest ta część w porównaniu do Czystego Nieba? CN mi się podobało , choć miał sporo błędów, no i w sumie nie było zbyt długie. Po obejrzeniu w kinie Czarnobyl Reaktor Strachu nabrałem chęc właśnie na tę grę, ale nie wiem czy warto . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma do CN to ci nie powiem bo tę część jakby ominąłem ale jeżeli powiesz mi czego nie lubiłem a co ci się podobało w Cieniu to cóż, możesz się co nieco dowiedzieć. Gra jest na pewno nieco inna niż pierwsza część, są trzy duże strefy podzielone na mniejsze tereny, jest parę albo i więcej ficzersów, acziki, nowy, nieco lepszy hud, poszukiwania artefaktów, ciekawe misje i niezły klimacik. Gra dobra ale w moim odczuciu nie aż tak dobra jak SoC choć z pewnością zagrać warto, co najmniej kilkanaście godzin zabawy będzie. Trochę szkoda że artefakty są w zasadzie bezużyteczne, jedynie zostaje sprzedaż. Ogólnie gra się spoko ale bez uberhiperrewelacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest tania, około 35 zł, więc chyba sobie kupię. W jedynkę niestety nie grałem, a podobno miała najlepszy klimat. :(
Czy zauważyłeś jakies powazne błędy w tej grze? Gra jest w miarę dobrze zaktualizowana/naprawiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 11:01, Eff3ctiv3 napisał:

Czy zauważyłeś jakies powazne błędy w tej grze?

Szczerze? Nie przypominam sobie, jest inna niż jedynka pod pewnymi względami, są pewne nowości ale to generalnie wciąż jest Stalker i kawał porządnej gry - fan serii powinien zagrać tak czy inaczej.
>Gra jest w miarę dobrze zaktualizowana/naprawiona?
Nie przypominam sobie jakichś bugtrapów czy innego dziadostwa, grało się ok, Stalker wymaga tylko mocnego sprzętu i cysterny wolnego czasu. :-P Poza tym jak chcesz się dowiedzieć to poczytaj sobie moje posty w tym temacie, tam się dosyć obszernie wypowiadałem na temat gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 11:40, Tyler_D napisał:

Nie przypominam sobie jakichś bugtrapów czy innego dziadostwa, grało się ok, Stalker
wymaga tylko mocnego sprzętu i cysterny wolnego czasu. :-P Poza tym jak chcesz się dowiedzieć
to poczytaj sobie moje posty w tym temacie, tam się dosyć obszernie wypowiadałem na temat
gry.

No właśnie, te bugtrapy. W czystym niebie przed aktualizacjami , to była tragedia. Ok, dzieki za info.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 21:57, Eff3ctiv3 napisał:

Jaka jest ta część w porównaniu do Czystego Nieba? CN mi się podobało , choć miał sporo
błędów, no i w sumie nie było zbyt długie. Po obejrzeniu w kinie Czarnobyl Reaktor Strachu
nabrałem chęc właśnie na tę grę, ale nie wiem czy warto . :)


Wiesz, Czyste Niebo to najgorsza część, zatem możesz spodziewać się jedynie lepszych rzeczy :) Cień Czarnobyla był najlepszy pod względem fabuły, ale pod względem technicznym/mechaniki do Zew Prypeci jest najlepszą i najbardziej dopracowaną częścią. Ba, nawet żadnych crashy nie uświadczyłem czy innych bugtrapów. Ukończenie gry w 100% (cały wątek główny, wszystkie questy poboczne, achievementy i myszkowanie w każdym rogu) zabrało mi 34h, zatem imo dobry wynik. Zatem moim zdaniem jak najbardziej warto - to czego brakowało w Cieniu i odtrutka po średnim Czystym Niebie - oto Zew Prypeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no własnie , powinny byc kobitki , równiez nie wiem dlacczego ich nie ma , na zdjęciu do moda Complete są " Stalkerki :) " ale w grze nie ma niestety :(
Jeśli chodzi o cień czy czyste niebo oraz zew prypyat ,to dla mnie każda ma to coś :) nie wyróżniam żadnej , szkoda tylko że w modzie Priboy story na sam koniec gry w Elektrowni mialem błędy które nie pozwoliły mi ukończyc moda :( a tak na marginesie (mam nadzieję że można wstawić linka do filmu na You tube ) tu zobaczcie film który skradziono z tajnych akt Ukraińskiej odpowiednika KGB w 2005 roku , ze znajomym szzukaliśmy info odnośnie tego filmu i w skrócie : - to obszar zamkniętej zony przy elektrociepłowni , obszar ten jest w Stalkerze ( to ten obszar co z mostu skręcamy w lewo .. Sporo ludzi oraz wartowników zagineło w tym rejonie .
Oczywiście z info jakie wyczytaliśmy ci hakerzy co to wykradli też znikneli , hehe
to taka ciekawostka , wielu uważa to za mistyfikację ale to prawdziwy film . Jak kto woli :)

http://www.youtube.com/watch?v=EQGZuNE_g8o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 16:25, Morte napisał:

no własnie , powinny byc kobitki , równiez nie wiem dlacczego ich nie ma ,

Zapewne z tego samego względu dla którego nie ma w seriach GTA dzieci. ;-)

Kobiety w Zonie może nie tyle psułyby klimat co po prostu tam nie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 18:56, Tyler_D napisał:

> no własnie , powinny byc kobitki , równiez nie wiem dlacczego ich nie ma ,
Zapewne z tego samego względu dla którego nie ma w seriach GTA dzieci. ;-)

Kobiety w Zonie może nie tyle psułyby klimat co po prostu tam nie pasują.

Dla chcacego nic trudnego. Widzialbym kilka babochlopow w stalkerze, czemu nie. To brutalny swiat, a wprowadzenie kobiet mogloby dac duze pole do popisu, jezeli chodzi o prezentowanie brutalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2012 o 18:56, Tyler_D napisał:

Zapewne z tego samego względu dla którego nie ma w seriach GTA dzieci. ;-)
Kobiety w Zonie może nie tyle psułyby klimat co po prostu tam nie pasują.

..nie walczą kobiety we Wojnach? niejedna by Tobie pokazała gdzie raki zimuja hehe

Dnia 02.08.2012 o 18:56, Tyler_D napisał:

Kobiety w Zonie może nie tyle psułyby klimat co po prostu tam nie pasują "

wręcz odwrotnie , bardzo by pasowały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 21:37, Tyler_D napisał:

Na jednym z for stricte ''stalkerskich'' ktoś wspomniał że nie ma tam tych gadżetów ...


Super,to musze buszować po alledrogo,ehh... że też Cen...ega takie coś potrafi spartolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest aż tak duży sens szperać tylko po to by mieć te gadżety. No ale ... to twoja sprawa. Podobno na allegro premierówki lub te z PG [ a te też miały te gadżety, wiem bo sam taką wersję mam ] chodzą po mniej więcej tyle ile wynosi koszt tej całej Premierowej Okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 22:21, Tyler_D napisał:

Nie wiem czy jest aż tak duży sens szperać tylko po to by mieć te gadżety. No ale ...
to twoja sprawa. Podobno na allegro premierówki lub te z PG [ a te też miały te gadżety,
wiem bo sam taką wersję mam ] chodzą po mniej więcej tyle ile wynosi koszt tej całej
Premierowej Okazji.


Chodzi mi głównie o to,że chce mieć wszystkie Stalkery ze wszystkimi dodatkami,bez żadnych ubytków ;)

A z PG miały gadżety,ale już z NPG nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że gdzieś na forum o tym ktoś pisał ale teraz ni cholery nie mogę znaleźć. Podobno jest jakiś mod do Zewu Prypeci który sporo zmienia: przede wszystkim większy arsenał, 3 klasy stalkerów różnice się wyposażeniem i nie tylko, to rzekomo z tego co pamiętam wpływa na misje, dialogi itp, ogólnie to jakiś duży i chyba znany mod. Ktoś coś kojarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale udało mi się to znaleźć, chodzi oczywiście o Misery mod. Swoją drogą wygląda bajecznie, ciekawe tylko jak z optymalizacją ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować