Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2009 o 16:33, Crew_900 napisał:

Nie da rady, nigdzie nie ma

Ok, to ostatnie pytanie (na razie :P )
Czy w ogóle można znaleźć samemu artefakty o które prosi Brodacz, (jako zadania) ? Bo ciągle mi je znajdują inni stalkerzy.
A jeżeli nie, to czy zabicie takiej grupki stalkerów i przejęcie artefaktów wpływa jakoś na fabułę ? (Słyszałem że od wyborów w grze zależy jej koniec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 16:30, Darkstar181 napisał:

Czy egzoszkielet można zdobyć innym sposobem, niż zamówienie go za 60 tyś na barce ?
Nie żebym nie miał kasy, ale ciekawi mnie to :)

Można kupić u handlarza na Skadowsku po wykonaniu pewnych zadań, albo u handlarza w Janowie jeżeli jesteś na full z Powinnością.
Nimble nieźle zdziera kasę z gracza, bu u handlarzy można kupić za bodaj 40 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 17:08, Crew_900 napisał:

A widziałeś jak jacyś Stalkerzy przynoszą artefakta którego ty masz znaleźć?

No, po dniu np. pojawia mi się informacja że jacyś stalkerzy znaleźli artefakt, i żebym do nich leciał, zanim zaniosą go brodaczowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 17:20, Grey_Wolf napisał:

> Czy egzoszkielet można zdobyć innym sposobem, niż zamówienie go za 60 tyś na barce
?
> Nie żebym nie miał kasy, ale ciekawi mnie to :)
Można kupić u handlarza na Skadowsku po wykonaniu pewnych zadań, albo u handlarza w Janowie
jeżeli jesteś na full z Powinnością.
Nimble nieźle zdziera kasę z gracza, bu u handlarzy można kupić za bodaj 40 tysięcy.

Aha. Cóż, już kupiłem, i nawet ulepszyłem. Kasy jest faktycznie pełno, więc nie ma się czym przejmować.
P.S Te G37, to pewnie też tylko w nielicznych wypadkach można znaleźć ? Bo wiem tylko tyle że można je zamówić właśnie od Żwawego na barce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 16:30, Darkstar181 napisał:

Czy egzoszkielet można zdobyć innym sposobem, niż zamówienie go za 60 tyś na barce ?
Nie żebym nie miał kasy, ale ciekawi mnie to :)

Pod koniec gry widziałem egzo u Sowy za 50 tys. Ale wcześniej i tak zamówiłem go u gościa na 3 piętrze Skadowska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 16:23, Matiz1911 napisał:


> Jak predator nic nie wnosi ? Wnosi to że nawet Amerykanie zainteresowali się Zoną.
Chyba
> że mówiłeś o tym że nie wnosi nic do fabuły to się zgodzę.

To chyba nie predator bo w grze ma silnik odrzutowy a predator ma tłokowy.Zadania są
troche głupio liczone bo zaliczają się do nich także emisje , poszukiwania artefaktów
. Ja tam jako prawdziwy stalker zawsze gram używając WSS Vintoriez i AKS-74U ;-).

Faktycznie sorki oddaję honor. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 16:29, Anpu37 napisał:

Jak wlazles tam do srodka ? ja latalem na okolo i nie wiem gdzie jest wejscie ! jakis
tunel tam prowadzi ?

Podpowiedź masz w screenach.
@ Matiz1911

Dnia 14.12.2009 o 16:29, Anpu37 napisał:

To chyba nie predator bo w grze ma silnik odrzutowy a predator ma tłokowy...

To może jest to RQ-4 Global Hawk http://media.primezone.com/cache/189/hires/7040.jpg

20091215090755

20091215090801

20091215090806

20091215090812

20091215090817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko.. Jak powymijać te słupy..? Próbowałem kilka razy i zawsze anomalia mnie wracała do początku..
jedyny co zauważyłem to jakąś przesłoną a''la spadający śnieg pomiędzy dwoma słupami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 15:47, namiary_znane napisał:

pytanko.. Jak powymijać te słupy..? Próbowałem kilka razy i zawsze anomalia mnie wracała
do początku..
jedyny co zauważyłem to jakąś przesłoną a''la spadający śnieg pomiędzy dwoma słupami..


Proszę :)

Zgodnie z życzeniem prezentuję wam poradnik odnośnie znalezienia tego legendarnego miejsca.

Spoiler

Najpierw znajdujemy na mapie "Ventilation Complex". Samo próbowanie wskoczenia na dach nic nie da więc udajemy się w dół zbocza do małego (z pozoru) budynku przy wylocie tunelu. Wchodzimy do środka, zabijamy zombiaki i znajdujemy przywalone stertą rupieci wejście w głąb kompleksu wentylacyjnego. Oprócz kilku rodentów nic szczególnego nas nie spotka więc nie ma potrzeby się na razie stresować. Dochodzimy do dziwnego pomieszczenia z kolumnami. Musimy przejść między nimi 3 razy w odpowiedni sposób, a wtedy "anomalia" wpuści nas do środka. Dokładny opis przejścia znajdziemy tutaj:



http://www.youtube.com/watch?v=DzrUbwOzxrQ

Spoiler

Zabieramy artefakt, sprintujemy do drabiny ignorując nibypsy i udajemy się do Ozerskiego po nagrodę

.
Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 16:52, Matiz1911 napisał:

He he też tak myślalem ale ten ze stalkera ma usterzenie skierowane w dół a Global Hawk
w góre , to mi wygląda na jakąś hybrydę.

A mi to bardziej wygląda na brak licencji do wykorzystania zarówno nazwy jak i dokładnego odwzorowania modelu samolotu, tak samo jak z bronią. Inne nazwy, brak szczerbinki lub jej położenie na ukos etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 18:26, Duddits napisał:

A mi to bardziej wygląda na brak licencji do wykorzystania zarówno nazwy jak i dokładnego
odwzorowania modelu samolotu, tak samo jak z bronią. Inne nazwy, brak szczerbinki lub
jej położenie na ukos etc.


Dokładnie. Trochę wkurzające jest np. to ,że w AK-74U jest magazynek od AK-47 na amunicję 7,62*39 a nie taki sam jak w AK-74

Spoiler

Jeszcze ciekawostka odnośnie misji z samolotem : Jeżeli damy moduł pamięci Azotowi a nie Nowikowi to po rozszyfrowaniu poda informacje ale samego modułu już nie.Powie ,że dał go Senece aby go nam dostarczył . Następnie znajdujemy Senekę martwego w anomalii w ostatnim schowku Striełoka razem z rzeczami ze schowków i modułem pamięci.Nawiasem mówiąc to Seneka, taki co cały czas spał, był w bazie bandytów w Czystym Niebie.



Widze ,że w Zonie też czytają Harry''ego Potter''a. Spójrzcie na nazwisko tego stalkera :

20091215224305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsza część STALKERa, chociaż mówię to po pograniu niecałych 10 godzin. Klimat z SoCa + rozwiązania z CSa, dodatkowo świetne questy poboczne ( lepsze niż wielu rasowych RPGach ). Nowe lokacje (Prypeci jeszcze nie widziałem) są świetne, rozległe i bardziej "opuszczone" niż w poprzednikach, co działą tylko na korzyść ;p

PS Gdzie zdobędę artefakt zmniejszający promieniowanie innych? Bo mam z 6 fajnych innych (Złota Rybka chociażby) i nie mogę ich nosić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 21:43, piecia997 napisał:

PS Gdzie zdobędę artefakt zmniejszający promieniowanie innych? Bo mam z 6 fajnych innych
(Złota Rybka chociażby) i nie mogę ich nosić ;/


Artefakty w grze są losowe jeżeli szukałeś już w każdej anomalii to prześpij się parę godzin a kiedy po przebudzeniu pojawi ci się komunikat ,że w Zonie nastąpiła emisja wtedy szukaj jeszcze raz.Po emisjach pojawiają się nowe artefakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować