Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Kwestia kolejności wykonywania zadań w tym queście. Nie lubię spojlerować, także powiem tak - zacząłeś zadanie od końca, więc spróbuj zacząć od początku. Zajmij się gościem z interkomu, na piwnicę przyjdzie czas. Najlepiej wczytaj przy tym jakiegoś save''a jeszcze zanim spotkałeś Harlanda.

//
A zaczyna do Ciebie strzelać, bo tak jest zaprogramowany. Wkraczasz na jego teren, gość otwiera ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na steamie ultimate edition, czyli podstawka + wszystkie DLC. Problemów z tym jest mnóstwo. Gra nie wczytuje się normalnie, trzeba wybierać nową grę i dopiero wtedy wczytać, zdarza się czasem też wywalić do pulpitu. Teraz gram w Krwawą Forsę, i za każdy razem gdy chcę wejść w drzwi do domu po odprowadzeniu Doga, gra się wyłącza i pokazuje komunikat o niespodziewanym zamknięciu aplikacji. Wie ktoś jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zainteresowany Premierowym pudełkiem z instrukcją oraz płytą Fallout New Vegas? Jeśli tak to odezwij się do mnie na maila. Nie będę pisał w dziale z ogłoszeniami, bo nie wiem czy tam zaglądasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Wysłałem ghoule z Repconnu ''w świat''

, doturłam się do jakiejś tam lokacji, nie pamiętam nazwy. W każdym razie - mam się spotkać z jakimś Benny w The Tops czy jakoś tak. Ale mam za mało rozwniętą naukę ścisłą a nie chce wydawać dwóch kafli. Więc latam sobie i eksploruję świat - jestem na 12 lvlu [ dorwałem już ten rewolwer Lucky i Hunting Rifle ] ale ... ale brak mi jakiegoś sensownego pancerza, ubrania. Gdzie mogę coś normalnego dorwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 17:46, Tyler_D napisał:

Gdzie mogę coś normalnego dorwać?


Jeżeli nie boisz się gekonów i odrobiny radiacji to w Crescent Canyon jest do zdobycia Combat Armor. Południowy zachód mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 17:46, Tyler_D napisał:

Spoiler

Wysłałem ghoule z Repconnu ''w świat''

, doturłam się do jakiejś tam lokacji, nie
pamiętam nazwy. W każdym razie - mam się spotkać z jakimś Benny w The Tops czy jakoś
tak. Ale mam za mało rozwniętą naukę ścisłą a nie chce wydawać dwóch kafli. Więc latam
sobie i eksploruję świat - jestem na 12 lvlu [ dorwałem już ten rewolwer Lucky i Hunting
Rifle ] ale ... ale brak mi jakiegoś sensownego pancerza, ubrania. Gdzie mogę coś normalnego
dorwać?


W sensie dotarles do Vegas, ale

Spoiler

nie możesz wejsc na strip? Bo nie jestem pewien czy rozumiem. Z postów odnioslem wrażenie, ze lubisz ncr, więc jak masz dobre stosunki to za darmo możesz z Camp McCarran, lotnisko, przejechać metrem do Vegas

.

Co do ciuchow. Zależy od preferencji.
Już pisałem, ze generalnie nic specjalnego w tej grze nie ma.

Power armoury nie każdemu pasuja, zresztą pewnie byś używać nie mógł.
Lekkie i średnie pancerze można kupic, ale są za drogie. Dobrym średnim pancerzem jest ncr ranger armour.
Imo najfajniejsze pancerze są w dlc, w podsawce głównie patrzylem na wyglad. Oraz stosunek waga do DT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 21:21, vonArnold napisał:

W sensie dotarles do Vegas, ale

Spoiler

nie możesz wejsc na strip? Bo nie jestem pewien czy
rozumiem. Z postów odnioslem wrażenie, ze lubisz ncr, więc jak masz dobre stosunki to
za darmo możesz z Camp McCarran, lotnisko, przejechać metrem do Vegas

.

Tak, dokładnie tak. I nie tyle lubię co po prostu mam z nimi neutralne stosunki. A może dobre bo zrobiłem misję dla Zjawy i Jacksona w Przyczółku? Whatever.

Noirr, zajrzę tam. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni że ten armor jest w tym kanionie? Znalazłem tam dwie skrzynie - w jednej jest hełm do pancerza a w drugiej kombinezon ABC, swoją drogą ma takie same staty jak ten znaleziony przy rakietach ghuli w Reppconie. A pancerza o którym mówicie niet ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 23:24, Tyler_D napisał:

Jesteście pewni że ten armor jest w tym kanionie? Znalazłem tam dwie skrzynie - w jednej
jest hełm do pancerza a w drugiej kombinezon ABC, swoją drogą ma takie same staty jak
ten znaleziony przy rakietach ghuli w Reppconie. A pancerza o którym mówicie niet ...


Na pewno jest, w komplecie z hełmem. To jest jedna z pierwszych rzeczy, po którą idę po rozpoczęciu gry.

EDIT: Z tego co piszo na wiki, może się zdarzyć bug, że zbroi nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawka ma naprawdę gówniane pancerze. Dla tych co wolą lekki pozostaje jedynie pancerz skórzany, który jest bardzo prosty w zdobyciu, najlepiej wersja wzmocniona, połowa zbiorów z gangu Żmij taki nosi. Łatwo też kupić i naprawić. Ewentualnie ten cały pancerz chińskich asasynów (w oryginale Chinese Stealth Armor) - ma więcej DT od skórzanego, ale stosunek wagi do DT jest znacznie gorszy, bo mimo że jest zaklasyfikowany jako lekki, to waży aż 20 funtów. Można go znaleźć na Zaporze Hoovera, ale jest dobrze schowany, musisz zajrzeć na Wiki. Pamiętam, że trzeba go ukraść, ale nikogo nie ma w pobliżu.

Ze średnich to faktycznie pancerz bojowy, ale on ma trzy wersje - najlepsza to wzmocniony pancerz bojowy Mk-2, który jest ciężki w zdobyciu. Udaj się na północ od Vegas, lokacja Farma Horowitza czy jakoś tak. Jak miniesz tę farmę i pójdziesz dalej na północ, to przy samej granicy mapy będzie grupka zbirów, których lider ma na sobie taką zbroję, a do tego posiada unikalny Karabin Gaussa, który jest kosmicznie mocarny, także pokonać ich może nie być łatwo, chyba że z partyzanta. Pancerz ten można kupić, ale dopóki nie rozbijesz banków w kasynach, to możesz mieć finansowe trudności z tym.
A zwykły pancerz bojowy to można znaleźć w Camp Golf, w samym środku mapy, druga po McCarran kwatera NCR na pustkowiu. Bezpiecznie z półki ściągasz. Nie trzeba po kanionach latać.

Generalnie musisz wiedzieć, że taki mocny pancerz (bojowy czy inny) fajnie mieć, ale jak będziesz próbował go naprawiać, to pójdziesz z torbami albo wcale (koszta idą w tysiące, chyba że masz zapasowe egzemplarze, ale znowu głupio takie egzemplarze marnować na naprawę). Potrzeby jest perk Jury Rigging (wymagana naprawa 90, ale uwierz mi, WARTO), dzięki któremu można naprawiać sprzęt przedmiotami podobnymi, nie muszą już być identyczne. Wtedy taki pancerz bojowy za 5k naprawiasz jakimś łachem najemnika co kosztuje grosze. I tak zarabia się w tej grze tysiące kapsli :P

A jeśli o mnie chodzi, to jedyny pancerz z podstawki jaki ja uznaję, to płaszcz łowcy głów - jeden z trzech egzemplarzy nosi łatwo dostępny NPC na Stripie. DT 6, waga 3, także nie chroni za mocno, ale lekki i wygląda dobrze. Do tego +1 Charyzma i +5 do Broni Palnej.

I ostatnia sprawa, 2k kapsli za wejście na Strip, to tylko sprawdzenie, czy masz tyle kasy, w rzeczywistości nic to nie kosztuje, po prostu musisz mieć 2k przy sobie. A jakbyś dobrze poszukał po Freeside, to można sobie paszport na Strip wyrobić za 4 razy mniej (ale wtedy już płacisz) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zadanie Poleć ze mną, które dostajemy w Novac od tego drugiego snajpera, możemy rozpocząć bez rozmowy z tym snajperem?

Spoiler

Bo zanim z nim pogadałem przeszukałem jego pokój jak pełnił wartę i odkryłem w komputerze interesujące mnie kwestie i teraz nie mam z nim opcji dialogowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2014 o 00:01, Siriondel napisał:

A jeśli o mnie chodzi, to jedyny pancerz z podstawki jaki ja uznaję, to płaszcz łowcy
głów - jeden z trzech egzemplarzy nosi łatwo dostępny NPC na Stripie. DT 6, waga 3,
także nie chroni za mocno, ale lekki i wygląda dobrze. Do tego +1 Charyzma i +5 do Broni
Palnej.


To sie nazywa Sheriff Duster. Komplet jest w domu szeryfa w Primm. Na stripie to chyba trzeba kogos.zaciukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 02:51, Isildur napisał:

Czy zadanie Poleć ze mną, które dostajemy w Novac od tego drugiego snajpera, możemy
rozpocząć bez rozmowy z tym snajperem?

Spoiler

Bo zanim z nim pogadałem przeszukałem jego
pokój jak pełnił wartę i odkryłem w komputerze interesujące mnie kwestie i teraz nie
mam z nim opcji dialogowych.



Po prostu pojdz do Repconn test site, dostaniesz questa jak tam pogadasz z kim trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 10:13, vonArnold napisał:

To sie nazywa Sheriff Duster. Komplet jest w domu szeryfa w Primm. Na stripie to chyba
trzeba kogos.zaciukac.

To się nie nazywa Sheriff Duster, tylko Bounty Hunter Duster. Płaszcz szeryfa nie daje żadnej ochrony i ma bonus tylko do Broni Palnej. Totalny szajs. A na Stripie można kogoś zaciukać, ale to jest i tak elementem questa. A nawet jak się wybierze opcję bez rozlewu krwi, gość pójdzie na samobójczą misję do kasyna we Freeside i zabije go kto inny. Na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 10:19, vonArnold napisał:

Po prostu pojdz do Repconn test site, dostaniesz questa jak tam pogadasz z kim trzeba.


Dziękuję, myślałem że coś popsułem z tym questem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 13:15, Isildur napisał:

> Po prostu pojdz do Repconn test site, dostaniesz questa jak tam pogadasz z kim trzeba.


Dziękuję, myślałem że coś popsułem z tym questem :)


Nie, w tej grze można zabic kazdego

Spoiler

jest jedna niesmiertelna postac jednak, pewnie dla tego celu

i ukonczyc gre mimo to.

Rola Vargasa jest w tym questie marginalna, pewnie służy tylko do tego, by gracza poinformowac o lokacji.
Nie jestem pewien tylko, czy trzeba od niego go dostac, by po ukonczeniu otrzymac bonus do reputacji w Novac, ale raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz mam do czynienia z patrolem Legionu i znów po ciężkich bojach dosyć sobie poradziłem. Tym razem z Lucky''ym vel Farciarzem. I powiem wam że ... no (_!_) nie jest łatwo. Przy dobrym nomen omen farcie zbiera sporo zdrowia przeciwników ale i tak jest dosyć ciężko. Gram na normalu ...

Ktoś tu też pytał czy używam innej amunicji ... pytanie tylko - jak ją zmienić?

Próbowałem też ogarnąć na szybko tę całą karawanę i za cholerę nie wiem o co w tym chodzi, tak - czytałem opis ale niewiele mi to dało.

Apropo kasy - obecnie mam około 10.000 - to mało / dużo jak na ten etap gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 17:09, Tyler_D napisał:

Ktoś tu też pytał czy używam innej amunicji ... pytanie tylko - jak ją zmienić?


O ile pamiętam, jeśli posiadasz w ekwipunku inna amunicje do danej broni to zmieniasz ją klikając klawisz 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować