Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2010 o 18:26, Ecko09 napisał:

Jest jakiś mod, który usuwa/zmniejsza psucie się ekwipunku oraz zwiększenia pojemność
ekwipunku?


I jeszcze jedno pytanko. Da się wrzucić do gry własną muzykę tak jak w trójce? Jak tak to prosiłbym o instrukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ok 12 h gra chodziła cacy,a teraz dwie wywrotki w niewielkich odstępach czasu (program przestał działać). Normalnie strach kupować premierówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 22:05, Sipso2008 napisał:

Oto co znalazłem w Freeside. Na drodze do Van Graffa, na latarni tabliczka z napisem
"TES-04". Można mieć nadzieję, że to zapowiedź nowego TESa :D

http://img716.imageshack.us/f/ssssgrc.png/



A tu dowód w postaci filmu :D
http://www.youtube.com/watch?v=EjuK0ptPNp0

Gram.pl - Zróbcie coś z tą opcją edycji... Proszę moda o połączzenie postów w jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 23:24, Sipso2008 napisał:

Gram.pl - Zróbcie coś z tą opcją edycji... Proszę moda o połączzenie postów w jeden.


Na edycję jest 5 minut. Potem już nie można... I tak jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nagle gra zacznie Ci się wywalać coraz częściej w stopniu który uniemożliwi Ci zabawę (np. co kilka minut) przeinstaluj ją a potem w jej katalogu ustaw zgodność wszystkich plików *.exe na Win XP Servis Pack 3. Ja miałem podobnie i to mnie uratowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakieś ciekawe miejscówki do zwiedzenia? Wystarczą nazwy, mam "Odkrywcę". Jestem tuż przed ostatnim [?] zadaniem, a chciałbym jeszcze trochę się pokręcić. A że bezcelowego łażenia nie lubię... Odpada wszystko na co trafia się w głównym wątku ofc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 11:19, Aurelinus napisał:

Generalnie trochę się wszyscy wyżywają na wersji Cenegi, bowiem angielskie update''y
można na nią spokojnie wgrać, zwłaszcza, gdy gra się po angielsku. Wszytko dzięki temu,
że znowu odwalono kichę z plikiem tłumaczenia, które znowu jest dodatkowym ESPem, zamiast
głównego ESMu.


Generalnie to nie pamiętam, by jakakolwiek gra wydawana przez Cenegę ostatnio nie miała problemów, których nie miała oryginalna wersja (u mnie np. F3 nie odpalał się na Win7, ale angielskie GOTY chodzi jak złoto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w sobie w polską wersję kinową i muszę powiedzieć, że tłumaczenie z jednej strony jest w porządku - przełożenie na język bliższy polskiemu odbiorcy, to zdecydowanie wysoki poziom - ale z drugiej strony - dzięki głosom dostrzegam rozbieżności w kontekście, często polegające na wydźwięku emocjonalnym danej wypowiedzi. No i brakuje nawiązań ukrytych w oryginalnych dialogach i nazwach, choć ciężko mieć za złe Cenedze, że nie siedziała nad każdą linijką, by kombinować, jak uczynić nawiązanie wyczuwalnym w polskiej wersji, co często było pewnie niemożliwe. Dlatego - uważam, że jeśli chodzi o tłumaczenie - przynajmniej tego nie schrzanili - zrobili tyle ile mogli.

Olałem na chwilę zalew zadań pobocznych i posunąłem troszkę wątek fabularny do przodu. Dopiero teraz zauważyłem, jakie i ile w nim kryje się możliwości. Bardzo mi się to podobna, zresztą jak sama storyline ogólnie, od kiedy odkryłem, o co tam w ogóle chodzi. Plus tym większy, kiedy zestawi się ten wątek w kontraście ze sztywnymi sidequestami.

Spoiler

Opcje Czarnej Wdowy podczas konfrontacji z Bennym w The Tops są genialnie zagrane ;)



Czuje, że gra cierpi na przypadłość F3, czyli zdecydowanie niewłaściwy stosunek EXPa wymaganego dla osiągnięcia maksymalnego poziomu do całkowitego EXPa dostępnego w jednym PT przez questy. Mam poziom 17, a dzienniku tuzin sidequestów do zrobienia, kiedy nie odwiedziłem nawet połowy miejscówek na pustkowiach. Szkoda. Jeżeli będę grał kolejny raz, jakiś mod znacznie zmniejszający przyznawane doświadczenie będzie raczej niezbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 09:36, Marcin08 napisał:

czy żeby grać w New Vegas przydatne jest ukończenie Fallouta 3, czy nie są one ze sobązbytnio
powiązane?

Nie są powiązane fabularnie - możesz spokojnie grać w NV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 09:29, Ecko09 napisał:

Rozumiem, że nie ma takich modów i nie można wrzucać własnej muzyki do gry ;/

Jest świetny mod dodający nowe radio - z autentyczną muzyką i komunikatami radiowymi z epoki powojennej paranoi atomowej. Nie sprawdzałem, jak jest zrobiony, możliwe, ze są tam po prostu pliki mp3. Mod jest dostępny na new vegas nexus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 11:01, Krzycho napisał:

Jak jest z długością gry i optymalizacją w porównaniu do Fallouta 3?


Ja przechodzę grę drugi raz i.. podczas pierwszego razu grałem z ~30h i tylko 2 razy witałem pulpit. Na swoim laptopie gram na full detalach.. a mianowicie Dual Core 2.0Ghz, radek hd 4530 i 4gb ram. Teraz gram jeszcze raz i już może grałem z 20h i nawet połowy głównego wątku nie mam. : )

Mam też pytanko.. Czy jest jakiś mod który robi, że gra jest bardziej realistyczna? Chodzi mi głównie o to, że idę sobie i spotykam zabójców legionu.. i co się dzieje? wywalam całą masę amunicji w jednego chłopa a ten stoi i dopiero z 5 kresek życia mu spadło :/ I to zarówno jest tak jak mam dużooo dodane do np. broni palnej. (Tak, tak broń ma bardzo dobry stan techniczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gra sam jak oceniasz ?
ja grałem w F3 ale nie grałem w dodatki , bo nie wspieram dcl.I czy dla mnie warto kupić tą czesc , nie zawiode się ? F3 mi się podobała nie powiem tylko jest dylemat czy new Vegas jest lepszą czescią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 09:29, Ecko09 napisał:

Rozumiem, że nie ma takich modów i nie można wrzucać własnej muzyki do gry ;/

Można podmienić, ew. uzupełnić. Mi np. pasuje do tego klimatu ostatnie Skunk Anansie (my ugly boy).

W każdym razie nowy F w tej kwesti lezy i kwiczy, radia są denne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować