Zaloguj się, aby obserwować  
Viitrik

Świńska grypa

451 postów w tym temacie

a pamieta ktos tego newsa (dawalem go w kwasach) xD-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6531440,Amerykanska_armia_zgubila_fiolki_z_groznym_wirusem.html
wiem ze tam jest o komarach ale rozbraja mnie zbieg okolicznosci
A co do samej grypy to pewnie dojdzie do polski na godzinach, moze do tego czasu odpowiedni ludzie beda wiedzieli na 100% co i jak zapobiegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:17, Starscream napisał:

a pamieta ktos tego newsa (dawalem go w kwasach) xD-
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6531440,Amerykanska_armia_zgubila_fiolki_z_groznym_wirusem.html
wiem ze tam jest o komarach ale rozbrajają mnie zbieg okolicznosci
A co do samej grypy to pewnie dojdzie do polski na godzinach, moze do tego czasu odpowiedni
ludzie beda wiedzieli na 100% co i jak zapobiegać

eh to będą straty w ludziach =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:21, RyderxDD napisał:

> a pamieta ktos tego newsa (dawalem go w kwasach) xD-
> http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6531440,Amerykanska_armia_zgubila_fiolki_z_groznym_wirusem.html

> wiem ze tam jest o komarach ale rozbrajają mnie zbieg okolicznosci
> A co do samej grypy to pewnie dojdzie do polski na godzinach, moze do tego czasu
odpowiedni
> ludzie beda wiedzieli na 100% co i jak zapobiegać
eh to będą straty w ludziach =]

Nie wiem ile osob na to umrze ale jesli to prawda co mowia o tej grypie to ktos na pewno =] a jesli grypa zmutuje to straty w ludziach moga byc niemałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:23, Starscream napisał:

> > a pamieta ktos tego newsa (dawalem go w kwasach) xD-
> > http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6531440,Amerykanska_armia_zgubila_fiolki_z_groznym_wirusem.html

>
> > wiem ze tam jest o komarach ale rozbrajają mnie zbieg okolicznosci
> > A co do samej grypy to pewnie dojdzie do polski na godzinach, moze do tego
czasu
> odpowiedni
> > ludzie beda wiedzieli na 100% co i jak zapobiegać
> eh to będą straty w ludziach =]
Nie wiem ile osob na to umrze ale jesli to prawda co mowia o tej grypie to ktos na pewno
=] a jesli grypa zmutuje to straty w ludziach moga byc niemałe

ja się martwię jaki będzie tłok w szpitalach chorych , jeszcze będzie tak że miejsc zabraknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:28, RyderxDD napisał:

ja się martwię jaki będzie tłok w szpitalach chorych , jeszcze będzie tak że miejsc zabraknie

Chyba na cmentarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:28, RyderxDD napisał:

> > > a pamieta ktos tego newsa (dawalem go w kwasach) xD-
> > > http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6531440,Amerykanska_armia_zgubila_fiolki_z_groznym_wirusem.html

>
> >
> > > wiem ze tam jest o komarach ale rozbrajają mnie zbieg okolicznosci
> > > A co do samej grypy to pewnie dojdzie do polski na godzinach, moze do
tego
> czasu
> > odpowiedni
> > > ludzie beda wiedzieli na 100% co i jak zapobiegać
> > eh to będą straty w ludziach =]
> Nie wiem ile osob na to umrze ale jesli to prawda co mowia o tej grypie to ktos
na pewno
> =] a jesli grypa zmutuje to straty w ludziach moga byc niemałe
ja się martwię jaki będzie tłok w szpitalach chorych , jeszcze będzie tak że miejsc zabraknie

My mamy nasza stara dobra sluzbe zdrowia wiec zginie pewnie jeszcze wiecej osob
Ja na razie wole o tym nie myslec bo do Polski jeszcze oficjalnie nie dotarło chociaz jest mozliwosc ze niedlugo kazdy bedzie mowil tylko o tym :/ lipa troche bo jestem 2young2die, a tym bardziej 2young zeby zamartwiac sie rozprzestrzenianiem smiertelnego wirusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:29, Rodzyn napisał:

> ja się martwię jaki będzie tłok w szpitalach chorych , jeszcze będzie tak że miejsc
zabraknie
Chyba na cmentarzach.



Ja narazie siedze w Irlandii. Zobaczymy czy i tutaj dotrze xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:17, Gorn7 napisał:

/.../ sam na pewno chorowałeś nie raz na grypę i żyjesz, natomiast wirusy
grypy przenoszone z innych gatunków na ludzi są o wiele groźniejsze stąd ten cały popłoch.

Wirus grypy często mutuje. Możesz nawet nie wiedzieć czy to rzeczywiście świński wirus, czy wirus ludzkiej grypy, ktory zmutował, przeszedł na swinie a teraz po nowej mutacji wraca do ludzi.
A czy jest groźniejszy? Od czasu, kiedy go wykryto, to nie wiem, czy więcej ludzi zmarło na całym swiecie na tę świńską grypę, czy też zgineło na polskich drogach w wypadlach.
Teraz wystarczy jeden wariat, który popełni samobójstwo zabijając przy okazji dwie inne osoby i zaraz wszyscy będą bali sie terrorystów w Polsce a rząd wprowadzi nowe dowody osobiste, kontrolę internetu i co tam jeszcze. Po prostu nie trzeba dać się zwariować.

Dnia 26.04.2009 o 21:17, Gorn7 napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:29, Rodzyn napisał:

> ja się martwię jaki będzie tłok w szpitalach chorych , jeszcze będzie tak że miejsc
zabraknie
Chyba na cmentarzach.

xDDDDDD tam to będzie dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:34, Izrafel92 napisał:

> > ja się martwię jaki będzie tłok w szpitalach chorych , jeszcze będzie tak że
miejsc
> zabraknie
> Chyba na cmentarzach.
>


Ja narazie siedze w Irlandii. Zobaczymy czy i tutaj dotrze xd

Dotrze i to nie bawem jak już w Izraelu złapali chorego :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:38, Kineq116 napisał:

Otaczają mnie pesymiści. Ja rozumiem, doniesienia, że na granicy wirus, ale mogą to być
tylko plotki. Nie ma co na razie panikować.

Media znowu puszczają ściemy żebyśmy się bali :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W USA jest już 20 potwierdzonych przypadków świńskiej grypy w Kalifornii, Teksasie i Kansas. W Nowym Jorku u ponad 100 uczniów jednej ze szkół wystąpiły objawy chorobowe mogące wskazywać na świńską grypę: gorączka, ból gardła, kaszel, trudności z oddychaniem, bóle mięśniowe. część uczniów tej szkoły była ostatnio w Meksyku.


W Meksyku zmarło już co najmniej 81 osób, a ponad 1300 jest zarażonych.
WHO wskazuje, że żadna szczepionka nie chroni konkretnie przed świńską grypą i że nie wiadomo na razie, w jakim stopniu ochronę zapewniają szczepionki przeciwko "tradycyjnej" grypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:42, Dzikq napisał:

Własnie media klamia jak zwykle. Nie chca wywolać paniki, a z drugiej strony wzbudzic
sesensacje. Juz widze jutrzejsze naglowki gazet w kioskach.

NIom w gazecie wyborczej Wirus dotrze do polski Gazeta Fakt Wirus dotrze do polski Gazeta jakieś tam jeszcze Wirus dotrze do polski żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:38, Dzikq napisał:

Do Szkocji masz nie daleko :P

Nie wiem czy to dobry pomysł. Sam mieszkam w Szkocji, a w przyszłym tygodniu prawdopodobnie odwiedzi mnie ciocia z Ameryki, która mieszka całkiem blisko granicy z Meksykiem... Tak więc jeżeli usłyszycie doniesienia o pojawieniu się grypy na wyspach, a ja będę od kilku dni offline to przynajmniej będziecie wiedzieli dlaczego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:45, Sandro napisał:

> Do Szkocji masz nie daleko :P
Nie wiem czy to dobry pomysł. Sam mieszkam w Szkocji, a w przyszłym tygodniu prawdopodobnie
odwiedzi mnie ciocia z Ameryki, która mieszka całkiem blisko granicy z Meksykiem... Tak
więc jeżeli usłyszycie doniesienia o pojawieniu się grypy na wyspach, a ja będę od kilku
dni offline to przynajmniej będziecie wiedzieli dlaczego :P

To powiem ci tak spodziewaj się kwarantanny :P Po 2 jeżeli prawdę mówisz że masz Ciocię w Usa , to na 45% mogła ulec zakażeniu Wirusa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować