Zaloguj się, aby obserwować  
Viitrik

Świńska grypa

451 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2009 o 19:32, meryphillia napisał:

> co od razu dojdzie do Polski wrius i popadamy ?

A przy obecnej wydolności naszych organizacji zdrowotnych wyobrażasz sobie skuteczne
działanie w przypadku gdy zaczynają chorować tysiące osób?

A do pojawienia się choroby w Polsce wystarczy jedna osoba, która przykładowo wróciła
kilka dni temu z wczasów w Meksyku z wirusem...

ale teraz podobno sprawdzają na lotnischach kto wraca z Ameryki Połodniowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:34, Viitrik napisał:

Co z tego że sprawdzają? Mógł już ktoś wcześniej gdzieś przywieźć... Szlak ;/

Jezu nic się nie stanie :P trzeba być dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:33, Mysterum napisał:

I jakoś media zapominają, że każdego roku na zwykłą grypę i jej powikłania umiera 2 miliony
ludzi...


Tak jak i miliony umierają na raka.
Jednak wybuch gwałtownej epidemii, która w kilka miesięcy dziesiątkuje populacje chyba raczej nie przypomina zgonów z powikłań chorobowych, czyż nie?

Sam mam teraz problem z nawracającym, niewyleczonym do końca głupim katarem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaak, ale wirus przenosi się z człowieka na człowieka. W Hiszpanii zmarło już 81 osób a 1300 jest zarażonych. Wirus dotarł już do Kanady i Nowej Zelandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:20, Falkoner napisał:

>/.../ > Jak była choroba wściekłych krów to radzili aby po prostu ich nie jeść...Myślę, że w
tej sytuacji będzie się trzeba podobnie zachować.

Jadłem cały czas wołowinę i jeszcze się nie wściekłem. Najwyraźniej z tą chorobą wściekłych krów nie było tak źle. Z ptasią grypą (nawet na forum był wątek) było różnie - część ludzi się bała. Teraz boją się świńskiej grypy. No dobrze, tylko dlaczego nie boją się "zwykłej" grypy?
Przecież na "zwykłą" grypę umiera więcej ludzi, niż na swińską czy ptasią. Ba! mało tego! Na "zwykłą" grypę zmarło więcej ludzi, niż zgineło w całej pierwszej wojnie światowej, zaraz po której była światowa epidemia grypy.
Media lubią straszyć ludzi, a ludzie lubią się bać. Co widać, nawet na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:35, RyderxDD napisał:

> Co z tego że sprawdzają? Mógł już ktoś wcześniej gdzieś przywieźć... Szlak ;/
Jezu nic się nie stanie :P trzeba być dobrej myśli

Wiesz wydaje mi się, że Ci którzy nie żyją też tak mówili. Skąd mamy wiedzieć, że akurat nie my zachorujemy równie dobrze może zachorować menel z pod sklepu jak nasze rodzeństwo czy my sami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:36, Fucio napisał:

Taaak, ale wirus przenosi się z człowieka na człowieka. W Hiszpanii zmarło już 81 osób
a 1300 jest zarażonych. Wirus dotarł już do Kanady i Nowej Zelandii.

w Hiszpanii nie Meksyku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:36, meryphillia napisał:

> I jakoś media zapominają, że każdego roku na zwykłą grypę i jej powikłania umiera
2 miliony
> ludzi...

Tak jak i miliony umierają na raka.
Jednak wybuch gwałtownej epidemii, która w kilka miesięcy dziesiątkuje populacje chyba
raczej nie przypomina zgonów z powikłań chorobowych, czyż nie?

Sam mam teraz problem z nawracającym, niewyleczonym do końca głupim katarem. :/


Na świńską grypę też umierają w wyniku powikłań. To jest identyczna sytuacja jak ze zwykłą grypą. Różnica jest taka, że na świńską grypę nie ma szczepionki. Jednak leczenie, jak widać na przykładzie USA, czy NZ, gdzie chorzy wracają to zdrowa, jest skuteczne.
Panika to niedobra rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopacz: jesteśmy przygotowani na pojawienie się świńskiej grypy

Ewa Kopacz, fot. Jacek Turczyk
PAP
Minister zdrowia Ewa Kopacz oświadczyła, że Polska jest przygotowana na ewentuanność przywiezienia do kraju wirusa świńskiej grypy przez osobę przyjeżdzającą z Meksyku - informuje Radio ZET.
Ewa Kopacz powiedziała, że służby w Polsce są przygotowane na zdiagnozowanie, odizolowanie i leczenie takiej osoby. Minister zdrowia potwierdziła następnie, że dzisiaj na lotniskach rozpoczęła się akcja rozdawania ulotek informacyjnych a jutro o godzinie 14 zbierze się rządowy sztab antykryzysowy.

Wirus świńskiej grypy zabił, jak dotąd, 81 osób.

"Pojawienie się wirusa w Polsce jest nieuniknione"


teraz tak gada a ciekawe co powie jak połowa polaków popada jak muchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział mój kolega przed testem gimnazjalnym: "Nie sikajcie, wszystko będzie dobrze!".. Myślę, że takie gdybanie nie ma sensu. Będzie w Niemczech to będziemy się bać.. A teraz sprawę trzeba zostawić ludziom, którzy wiedzą co w takiej sytuacji zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:13, Tomek1120 napisał:

> Czy słyszeliście o niej? W wiadomościach mówią że to zmutowana grypa, która może
zabić,
> i że dotarcie jej do polski to kwestia czasu, co o tym myślicie? (ja troszkę się
boje,
> brr...)
A ja się nie boje. Będzie tak jak z ptasią. Umarło 20 osób a mówiono że choroba zabije
miliony.


Ptasia grypa nie przenosiła się drogą powietrzną, a ta świńska grypa podobno tak... !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:42, RyderxDD napisał:

> Taaak, ale wirus przenosi się z człowieka na człowieka. W Hiszpanii zmarło już 81
osób
> a 1300 jest zarażonych. Wirus dotarł już do Kanady i Nowej Zelandii.
w Hiszpanii nie Meksyku ?

Byłem przekonany, że chodzi o Hiszpanię. Dzięki za wyprowadzenie z błędu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:57, Dzikq napisał:

Jak pokazuje mapa, zaobserwowano juz przypadki w Francji, Hiszpani i Szkocji:(


Jak już jest we Francji to nie długo będzie w Niemczech a potem u nas
Pandemia pewnie wybuchnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 19:39, KrzysztofMarek napisał:

Jadłem cały czas wołowinę i jeszcze się nie wściekłem. Najwyraźniej z tą chorobą wściekłych
krów nie było tak źle. Z ptasią grypą (nawet na forum był wątek) było różnie - część
ludzi się bała. Teraz boją się świńskiej grypy. No dobrze, tylko dlaczego nie boją się
"zwykłej" grypy?
Przecież na "zwykłą" grypę umiera więcej ludzi, niż na swińską czy ptasią. Ba! mało tego!
Na "zwykłą" grypę zmarło więcej ludzi, niż zgineło w całej pierwszej wojnie światowej,
zaraz po której była światowa epidemia grypy.
Media lubią straszyć ludzi, a ludzie lubią się bać. Co widać, nawet na forum.


Dobrze posłuchać / poczytać mądry głos.
Nawet jak do nas dojdzie, to nie należy jeszcze panikować. Polska minister powiedziała, że jesteśmy gotowi (dobrze, to może nie jest super argument), ale w Wielkiej Brytanii bodaj Ci wszyscy, którzy zachorowali mają się dobrze.
Więc nie jest chyba tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2009 o 20:11, Vaxinar napisał:


Dobrze posłuchać / poczytać mądry głos.
Nawet jak do nas dojdzie, to nie należy jeszcze panikować. Polska minister powiedziała,
że jesteśmy gotowi (dobrze, to może nie jest super argument), ale w Wielkiej Brytanii
bodaj Ci wszyscy, którzy zachorowali mają się dobrze.
Więc nie jest chyba tak źle.


Pewnie, że nie jest źle. W Nowej Zelandii osoby, które są chore na tą grypę, wracają już do zdrowia, tak samo w USA. Ludzie umierają tylko w Meksyku, winą jets wadliwy system pomocy zdrowotnej - gorszy dostęp do leków, i brak higieny. W innych krajach ludzie wracają do zdrowia. I nie ma się co dziwić, że w Meksyku ludzie umierają an tą grypę, wszak na zwykłą grypę umiera tam kilka tysięcy ludzi rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować