Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

Koniec dożywotniej gwarancji gier CDP

144 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2009 o 21:20, G_S_PattoN napisał:

To jest doprecyzowane: Koniec życia produktu, czyli ostatnie wznowienie/ostatnia partia
tłoczenia.
Dlatego w momencie gry dana gra przestawała występować w kolejnej odsłonie a zasoby magazynu
kończyły się, to DG dla tego tytułu wygasał.
Drugim dodatkowym punktem jest wygaśnięcie licencji na dany tytuł.


Racja. Tylko ja mam kilka w miare nowych gier które ciagle są w sprzedazy to też powinna mnie obowiązywać jeszcze dożywotnia gwarancja bo w momencie zakupu usługa była aktywna i nie było mowy o jej wyłaczeniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 20:26, Kur0 napisał:

Coz wydaje mi sei ze wszystko to spowodowane jest "swiatowym kryzysem" i jezeli CDP postanowilo
zlikwidowac DG to na pewno mieli ku temu powody i nei wieze w to aby zrobili to tylko
dla tego ze im sie tak podoba.
Lecz mysle iz z tej DG kozystalo na prawde malo osob, no bo komu by sie chcialo wymieniac
plyty, i do tego zakladac spoecjalnie do tego konto (tak mi sie wydaje ze jedna do tego
konto trzeba zalozyc), i na pewno jest to te wspomniane "kilka plyt miesiecznie", lecz
trzeba sie jeszcze liczyc z tym ze jednak na nowa plytke trzeba troche poczekac i na
pewno nie jest to dzien czy dwa.
Pozostaje miec nadzieje ze ten KRYZYS szybko sie skonczy ;]


Moim zdaniem jednak błędnie rozumujesz. Gdyby korzystało z tego niewiele osób, to nie byłoby sensu likwidować tej usługi (gwarantowanej umową...). A tłumaczenie dotyczy wysokich kosztów jakie generuje DG. Czyli żadne kryzysy sztucznie dmuchane, tylko zwyczajny błąd w strategii firmy. Generalnie przyjęło się wszystkie niepowodzenia zwalać na kryzys.
Komuś bardzo zależy na dmuchaniu tej bańki... Ciekawe komu. Najlepiej sprawdzić kto na tym zyskuje najwięcej... Spójrzmy na banki i inne tak zwane instytucje finansowe choćby w USA...
Ale to akurat nie jest chyba kwestia do rozważania w tym temacie.
W każdym razie wszystko wskazuje na to, że sprawa DG i tak zwany kryzys to dwie różne bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 23:18, Kur0 napisał:

Moze i blednie ;] Ale to takie moje rozumowanie jest.


Ja to już czytałem. Stoi wyraźnie:
"jedną z przyczyn zawieszenia gwarancji dożywotniej jest wzrost kosztów świadczenia usługi"
Czyli raczej wyjaśnienie byłoby takie jakie przedstawiłem - zła, krótkowzroczna strategia. Widocznie wcale nie tak niewiele osób korzystało z DG, jak mi się wydawało kiedyś. No bo raczej informacja na pudełku, czy na gram.pl zbyt wielkich kosztów nie generuje. Tak czy siak - strzelili sobie z łuku w plecy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 23:50, Blackbird napisał:

> Moze i blednie ;] Ale to takie moje rozumowanie jest.

Ja to już czytałem. Stoi wyraźnie:
"jedną z przyczyn zawieszenia gwarancji dożywotniej jest wzrost kosztów świadczenia
usługi"

Czyli raczej wyjaśnienie byłoby takie jakie przedstawiłem - zła, krótkowzroczna strategia.
Widocznie wcale nie tak niewiele osób korzystało z DG, jak mi się wydawało kiedyś. No
bo raczej informacja na pudełku, czy na gram.pl zbyt wielkich kosztów nie generuje. Tak
czy siak - strzelili sobie z łuku w plecy ;P



Najłatwiej tak napisać, że to podyktowane wzrostem kosztów. Masa uwierzy i nikt zbędnych pytań zadawać nie będzie ;/ Gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rezygnacja z D.Gwar. dziś z WPLNów.... przynajmniej tak to wygląda (patrz screen).
W tym tempie do końca miesiąca będzie po sklepie i forum... :(

20090429153317

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 15:33, Evil_Khan napisał:

Wczoraj rezygnacja z D.Gwar. dziś z WPLNów.... przynajmniej tak to wygląda (patrz screen).
W tym tempie do końca miesiąca będzie po sklepie i forum... :(


No pieknie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 15:33, Evil_Khan napisał:

Wczoraj rezygnacja z D.Gwar. dziś z WPLNów.... przynajmniej tak to wygląda (patrz screen).
W tym tempie do końca miesiąca będzie po sklepie i forum... :(



To akurat pozytywna sprawa:) nareszcie koniec tego syfu. Tylko ciekawe co zrobią z wplnami które ludzie posiadaja na swoim koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 16:07, Citkowsky napisał:

To akurat pozytywna sprawa:) nareszcie koniec tego syfu. Tylko ciekawe co zrobią z wplnami
które ludzie posiadaja na swoim koncie.


Po prostu je wyzerowali. To tez uwazasz za pozytywna sprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 16:07, Citkowsky napisał:

> Wczoraj rezygnacja z D.Gwar. dziś z WPLNów.... przynajmniej tak to wygląda (patrz
screen).
> W tym tempie do końca miesiąca będzie po sklepie i forum... :(


To akurat pozytywna sprawa:) nareszcie koniec tego syfu. Tylko ciekawe co zrobią z wplnami
które ludzie posiadaja na swoim koncie.

nic nie zrobią. zrezygnowali z inicjatywy i narka.
Sonda: Czy uważasz że CDP jutro zamyka:
- forum
- sklep
- gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 16:11, Evil_Khan napisał:

> > Wczoraj rezygnacja z D.Gwar. dziś z WPLNów.... przynajmniej tak to wygląda
(patrz
> screen).
> > W tym tempie do końca miesiąca będzie po sklepie i forum... :(
>
>
> To akurat pozytywna sprawa:) nareszcie koniec tego syfu. Tylko ciekawe co zrobią
z wplnami
> które ludzie posiadaja na swoim koncie.
nic nie zrobią. zrezygnowali z inicjatywy i narka.
Sonda: Czy uważasz że CDP jutro zamyka:
- forum
- sklep
- gram.pl


forum, bo nie opłaca się utrzymanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 16:13, Citkowsky napisał:

forum, bo nie opłaca się utrzymanie:P

nie nie...."ze względu na wzrost kosztów świadczenia usługi"
a przy okazji zamkną usta "narzekaczom" takim jak my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 16:14, Evil_Khan napisał:

> forum, bo nie opłaca się utrzymanie:P
nie nie...."ze względu na wzrost kosztów świadczenia usługi"
a przy okazji zamkną usta "narzekaczom" takim jak my.


ciekawe czy tym razem znowu będzie dobra mina do złej gry czy teraz przybiorą postawę strudzonych pasterzy których ogarnął kryzys i zeby firma jako tako dzialala musieli sobie pensje obciac o polowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, trzeba tu trochę rozgraniczyć pewne sprawy. To co było do tej pory, czyli wpln, dożywotnia gwarancja to elementy CeDePu. Gram.pl chociaż też jest częścią całej grupy to jest jednak osobną spółką, która sama na siebie zarabia, czyli na sklep i forum. CeDeP ich nie utrzymuje. Więc forum jak już, to by gram zamykało, a nie CDP. A nie wiemy jaka jest sytuacja ekonomiczna gramu. Być może radzi sobie wystarczająco dobrze.

Jeśli już obstawiać co CDP może jeszcze zmienić to: likwidacja poradników w grach, likwidacja papierowych instrukcji, czy likwidacja pudełek i przejście na papierowe koperty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 15:33, Evil_Khan napisał:

Wczoraj rezygnacja z D.Gwar. dziś z WPLNów.... przynajmniej tak to wygląda (patrz screen).
W tym tempie do końca miesiąca będzie po sklepie i forum... :(

Póki co to zamknęli wPLNomanię, a nie zrezygnowali z wPLNów, zresztą i tak zdawała się ona psu na budę, bo żadna to atrakcja nie była.
Samych wPLNów nie wyzerowali... jeszcze. W sklepie działają. Oczywiście może to nie potrwać długo i możemy się zdziwić, że nagle wyparują (ale będzie zadyma :)). Ale tak po prawdzie to nie były do niczego przydatne.

Sklepu i forum raczej nie zamkną. Przecież gram.pl chyba na siebie zarabia. Przynajmniej powinien :). A forum i tak jest na doczepkę. Zresztą jak nie to to inne się znajdzie, choć szkoda by było, bo się przyzwyczaiłem.

CDP spektakularnie tonie. Coś jakby Tytanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 17:36, S1m0N napisał:

Co do WPLN mają wrócić, sytuacja ma się wyjaśnić w dzień lub dwa.

A nowe produkty miały być w wplnomani co tydzień - a poźniej 1 kwietnia. Jak zobaczę to uwierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 17:38, Evil_Khan napisał:

> Co do WPLN mają wrócić, sytuacja ma się wyjaśnić w dzień lub dwa.
A nowe produkty miały być w wplnomani co tydzień - a poźniej 1 kwietnia. Jak zobaczę
to uwierzę.

ja żyje nadzieją :) mam też nadzieję że polska dogoni Albanię w prawie podatkowym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 15:12, Citkowsky napisał:

Najłatwiej tak napisać, że to podyktowane wzrostem kosztów. Masa uwierzy i nikt zbędnych
pytań zadawać nie będzie ;/ Gratulacje.


Pewnie najłatwiej. Tylko czemu zrobiono to po kryjomu?
Rozumiem, że gratulacje jednak nie dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 15:33, Evil_Khan napisał:

Wczoraj rezygnacja z D.Gwar. dziś z WPLNów.... przynajmniej tak to wygląda (patrz screen).
W tym tempie do końca miesiąca będzie po sklepie i forum... :(


WPLN zostały tu wyzerowane, ale cena jaką płaciłeś w normalnej kasie pozostała. Gorzej, gdyby cenę wyrównali do tej z wPLN :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować