Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

Koniec dożywotniej gwarancji gier CDP

144 postów w tym temacie

Trudne tematy się omija, do kiedy tylko można hehe. Z ogłoszeniem końca dożywotniej gwarancji też się jakoś ociągają, gdyby nie posty ludzi którzy zauważyli to przy rejestracji nie wiem kiedy byśmy się dowiedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, co to są za cyrki? Przecież jeżeli w momencie zakupu gry były objęte dożywotnią gwarancją, to ta gwarancja nie może nagle wygasnąć po kilku latach ( w końcu miała być dożywotnia). W przeciwnym wypadku mogę czuć się oszukany...
Rozumiem, że nowe gry mogą już nie być objęte taką ofertą, jednak wygasająca "gwarancja dożywotnia" to jakaś parodia. A na moim koncie aktualnie żadnej gry już ta opcja nie dotyczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skasowanie gwarancji swoją drogą, ale zastanawiam się, czy dobrze rozumiecie w jakim kontekście było używane słowo "dożywotnia". Wbrew pozorom nie chodziło o życie gracza a życie produktu czyli jego obecność na rynku. Jeśli ten nie jest już wznawiany a CDP nie miałoby żadnych sztuk na magazynach to gwarancja dożywotnia dobiegała końca. Co prawda chyba jeszcze się to nigdy nie zdarzyło ale taka była idea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 09:24, SlimPole napisał:

Właśnie, co to są za cyrki? Przecież jeżeli w momencie zakupu gry były objęte dożywotnią
gwarancją, to ta gwarancja nie może nagle wygasnąć po kilku latach ( w końcu miała być
dożywotnia). W przeciwnym wypadku mogę czuć się oszukany...


Już możesz się czuć oszukany, gdyż nie doczytałeś warunków gwarancji.Jest napisane jasno :

Nośniki każdej z tych gier można wymienić przez cały okres życia produktu, czyli tak długo jak dana gra znajduje się w sprzedaży.

Więc jest dożywotnia, ale nie dla ciebie tylko dla produktu.
Oczywiście prawo nie może działać wstecz, więc zapewne nowe gry nie będą objęte tą usługą.

Właśnie zauważyłem że na koncie zniknęła ta opcja. No to jeśli znajdzie się ktoś odważny to może skierować odpowiednią petycję i wniosek do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 09:36, PsyhoSpider napisał:

Nośniki każdej z tych gier można wymienić przez cały okres życia produktu, czyli
tak długo jak dana gra znajduje się w sprzedaży.


Więc jest dożywotnia, ale nie dla ciebie tylko dla produktu.
Oczywiście prawo nie może działać wstecz, więc zapewne nowe gry nie będą objęte tą usługą.


Ale ja nie napisałem, że te gry zostały wycofane ze sprzedaży. Większość z nich jest ogólnodostępna :]
Nie wiem jak się sprawa ma odnośnie gier przeniesionych do tanich serii (nie wiem czy tam była taka gwarancja, dawno nic w takich edycjach nie kupowałem), zresztą moje dywagacje mają charakter czysto hipotetyczny bo grać na PC już od dawna zaprzestałem to i żadnej gry raczej nie będę wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 09:36, PsyhoSpider napisał:

Właśnie zauważyłem że na koncie zniknęła ta opcja. No to jeśli znajdzie się ktoś odważny
to może skierować odpowiednią petycję i wniosek do sądu.


Na poprzedniej stronie tematu Galnospoke wyraził swoją gotowość skierowania sprawy do sądu w razie potrzeby. No ale w praktyce możliwość wygrana takiej sprawy przez zwykłego szarego usera nie jest zbyt duża, bo mimo iż CDP ma -jak wszystko na to wskazuje - problemy finansowe to jednak na przegranie takiej sprawy nie mógłby sobie pozwolić bowiem to by oznaczało, że zaraz tysiące graczy zrobiłby to samo a to w praktyce byłby chyba koniec dla firmy. Jednak również i mnie wydaje się że nie można ot tak sobie zrezygnować z tej usługi w przypadku gier już nabytych, więc jeśli ktoś mimo wszystko chce iść do sądu to proszę bardzo, może i reszta by na tym coś skorzystała :). Warto też zwrócić uwagę iż jakość nadruku na płytach (i to nawet premierówek) w ostatnim czasie bardzo spadła (obecnie niczym się nie różnią od tych dodawanych do czasopism) a to pewnie też oznacza iż są mniej trwałe niż wcześniej.

EDIT:

Galnospoke --->

Jakby co to będę trzymał kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 09:36, PsyhoSpider napisał:

Nośniki każdej z tych gier można wymienić przez cały okres życia produktu, czyli
tak długo jak dana gra znajduje się w sprzedaży.


One sa w sprzedazy. Kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>No ale w praktyce możliwość wygrana takiej sprawy przez zwykłego

Dnia 28.04.2009 o 09:51, dave03 napisał:

szarego usera nie jest zbyt duża, bo mimo iż CDP ma -jak wszystko na to wskazuje - problemy

>

Wygralem z Polkomtelem, wygram z CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 09:51, dave03 napisał:

No ale w praktyce możliwość wygrana takiej sprawy przez zwykłego
szarego usera nie jest zbyt duża,


Mylisz się. Wystarczy się udać z najlepiej wydrukowaną umową gwarancyjną do rzecznika praw konsumentów. Oni się zajmą resztą. Sam się zresztą nad tym głęboko zastanawiam, bo jest to robienia z klientów po prostu osłów, jak widać Gram wychodzi z założenia że same dzieci kupują gry. Mogą się srogo zawieść a same koszty postępowań sądowych mogą nadszarpnąć o wiele bardziej ich budżet niż utrzymanie tej gwarancji. Muszę dokładnie przejrzeć tą umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie korzystałem z dożywotniej gwarancji... nie było to konieczne, jak to w życiu bywa niedługo coś się stanie :P

Edit: ktoś tu straci klientów... za jakis czas forum będzie trzeba zamknąć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Lordpilot napisał, wszystkie tego typu informację człowiek czerpie z konkurencji. Gram.pl mieni się rzekomo niezależnym serwisem choć przecież wszyscy wiedzą, że w całości kontrolowane jest przez CDP. To, że kolejne ich projekty są kasowane świadczy jak widać, że ci młodzi, dzielni prężni i w ogóle naj... pracownicy CDP (pewno z marketingu) dają na całej linii d... Już nie ma co wspominać tych wszystkich wtop które tu zostały przez innych wymienione. dodam tylko AoC czyli kupa pracy, kupa kasy i efekt mierny.
Dla mnie CDP zawsze Blizzard''em stało, pewno Diablo II to ich hit sprzedaży od wielu lat. Jeśli to prawda, że CDP straciło możliwość wydawania gier Bilzzard''a (które połączyło się z Activision) w Polsce to tak na prawdę stracili asa którego niczym nie zastąpią.
Czekać tylko teraz trzeba na jakiś oficjalny komunikat który ubrany w ładne słowa przez jakiegoś mądralę z PR poinformuje nas, że sorry ale nie mamy kasy więc i dożywotniej gwarancji nie będzie.
Zresztą to na prawdę nie ma znaczenia. Tak jak napisałem CDP bez Blizzard''a to już nie będzie wydawca nr 1 w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 10:18, Kakarotto napisał:

Nigdy nie korzystałem z dożywotniej gwarancji... nie było to konieczne, jak to w życiu
bywa niedługo coś się stanie :P

Też nigdy nie korzystałem bo skoro to dożywotna "na czas życia produktu" to mi się nie śpieszyło. Jest parę gierek które mam porysowane i z chęcią bym wymienił na nowe. Jeśli już rezygnują z gwarancji to nie powinni tego robić po cichu z przyczajki lecz dać news że jeszcze tylko miesiąc będzie można wymieniać wtedy bym sobie spokojnie wszystko co zniszczone odnowił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że to info mnie delikatnie zdenerwowało. W piątek 24 kwietnia (dzień premiery tegoż wydania) kupiłem rozszerzoną edycje Mass Effect w platynce, już przy instalacji płyta zaczynała nastręczać problemy, ewidentnie jest z nią coś nie tak (pozostałe płytki chodzą ok, także to nie problem napędu). Pomyślałem sobie wtedy: "jak to dobrze że jest gwarancja", więc dla pewności od razu zarejestrowałem grę, a tu zonk! brak dożywotniej gwarancji! Czytam wkładkę z WPLn i jak byk pisze "dożywotnia gwarancja". Dzisiaj po przeczytaniu forum ogarnia mnie pusty śmiech (dożywotnia gwarancja trwająca...3 dni). Rozumiem, że CDP musi lub chce oszczędzać, ale wystawiają się na śmieszność oferując produkt, z którego po kilku dniach się wycofują. Kryminał po prostu...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 10:35, Szzkot napisał:

Powiem, że to info mnie delikatnie zdenerwowało. W piątek 24 kwietnia (dzień premiery
tegoż wydania) kupiłem rozszerzoną edycje Mass Effect w platynce, już przy instalacji
płyta zaczynała nastręczać problemy, ewidentnie jest z nią coś nie tak (pozostałe płytki
chodzą ok, także to nie problem napędu).


Spokojnie, masz jeszcze płytę na gwarancji zwykłej.Problem dotyczy tylko gier kupionych dużo wcześniej, na które zwykła gwarancja się skończyła. Obawiam się tylko że w odpowiedzi dostaniesz standardową odpowiedź, uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji a uszkodzenia nośnika jest takim właśnie uszkodzeniem. Możesz jednak próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 10:41, xD_ominik napisał:

To niże żaden gwóźdź. Click już upadł,ale gry CDP bardzo dobrze się zprzedają co pokazują
ankiety. Nie mamy się co martwić.


Nie mamy co się martwić? Klientów robi się w wała, a Ty mówisz, że spoko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dożywotnia jeśli chodzi o życie produktu. Przy DoW 2 nie mam już opcji wymiany. Qrde taka kiepska gra była ze już jej nikt nie sprzedaje ?? Skończyło się życie produktu ?? Chyba się CDP skończą klienci. Bezsens totalny. Z tej opcji jeszcze nie korzystałem ale dawałą poczucie bezpieczeństwa bo miałem już przykre doświadczenie z CoD 4 tam wymiany nie było a płyta mi pękła i miałem problem. Przy grach CDP miałem jakieś zabezpieczenie. A te nowe platynki to tragedia, widziałem w empiku, aż zniechęca do kupna gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko kto będzie kupował gry od CDP po wyższej cenie niż do tej pory skoro klientów się robi w bambuko. Jerśli spada jakość usług to i cena powinna spaść a nie wzrosnąć jak to ma miejsce w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować