Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

Koniec dożywotniej gwarancji gier CDP

144 postów w tym temacie

proponuje składać dokumenty do rzecznika praw konsumenckich, ja mam zamiar to jescze w tym tygodniu zrobić
Pozatym PC to jescze mozna kopie zapasowa zrobic a co jesli ktos ma konsole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak... ploty o coraz wiekszych problemach CDP zaczynaja sie potwierdzac w realnych dzialaniach.
upadek wplnomanii, podniesienie cen przesylek , wylaczenie wieczystej gwarancji , podwyzki cen...
Z przedsiębiorcy roku 2008 do bankruta 2009 chyba juz niedluga droga... szkoda ....

BTW ze wszystkich wymienionych przezemnie zmian w cdp na - najbardziej mi nie zal tej gwarancji , na 80-90 gier od CDP nie uzylem tego ani razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:10, Garett napisał:

> NWN2, ME tak samo.

Co tak samo? Najpierw twierdziles, ze tylko TRU bylo dobrze oceniane, teraz juz nie?
Btw. ME, to jest ta strzelanka ktora uchodzi za crpg?

Dokładnie ta. Bardzo dobra strzelanka uchodząca za RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie ma czym się przejmować, upadnie jedna firma, powstanie kolejna.
Biorąc pod uwagę poziom produktów wydawanych przez CDP w ostatnich miesiącach to mam nadzieję, że ich egzystencja skończy się wkrótce i pojawi się odpowiedni konkurent dla Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No to dałeś ciała, bo dożywotnią gwarancję miałeś niezależnie od źródła, z którego kupiłeś grę.

mistic---> a co Ci się nie podoba w poziomie gier cdp? Lokalizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 00:24, GanD napisał:

Niecałe 4 lata "dożywotniej gwarancji". No, no, CDP szaleje.


Jakoś mi się nasunęła sama analogia do "Tysiącletniej Rzeszy" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 15:11, libero85 napisał:

No tak... ploty o coraz wiekszych problemach CDP zaczynaja sie potwierdzac w realnych
dzialaniach.
upadek wplnomanii, podniesienie cen przesylek , wylaczenie wieczystej gwarancji , podwyzki
cen...
Z przedsiębiorcy roku 2008 do bankruta 2009 chyba juz niedluga droga... szkoda ....

BTW ze wszystkich wymienionych przezemnie zmian w cdp na - najbardziej mi nie zal tej
gwarancji , na 80-90 gier od CDP nie uzylem tego ani razu...


Można dodać coraz mniej ciekawą listę gier które mają być wydane w przyszłości, niepokojące plotki o zwolnieniach i zaprzestaniu prac nad konsolowym wiedźminem. A szkoda bo ja np. nie lubię Cenegi(największy wydawca oprócz CD projektu) bo potrafią wydać grę bez polonizacji jak GTA 4. A nie znam na tyle angielskiego by taką grę w pełni zroumieć. W sumie to przykro patrzeć jak CD p. się stacza ale cóż zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3/4 gier które kupiłem są jeszcze dostępne w sprzedaży, żadnej nie mogę oddać na gwarancję.
Dowiedziałem się o tym przez przypadek patrząc na temat założony przez użytkownika forum.
Gratuluję, więcej do dodania nie mam teraz nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja dożywotnia była dodatkową usługą firmy cd projekt (czyli jak z każdą inną usługą nie może przynosić strat)
Biorąc pod uwagę kursy walut (dolar i euro) to nowa cena gwarancji dożywotniej prawdopodobnie wynosiła by ok 30zl lub więcej co przewyższa ceny ok 50% gier cd projektu.

W chwili obecnej istnieje gwarancja na takich samych prawach jak w przypadku innych produktów, czyli masz prawo reklamacji w ciągu 90dni na podstawie dowodu zakupu w miejscu zakupu lub u dystrybutora jeśli sklep nie przyjmie reklamacji.

Rozumiem że wszyscy co straszą sądem itp nie mają dowodu zakupu i nie mogą skorzystać z gwarancji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 16:35, piotrjas napisał:

Rozumiem że wszyscy co straszą sądem itp nie mają dowodu zakupu i nie mogą skorzystać
z gwarancji ;-)


Raczej nie rozróżniają gwarancji ustawowych a dobrowolnych obietnic dystrybutora... kultura prawna w polsce zaiste najwyzszych lotow :D pieniactwo forumowe rulez....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj Clicka do CDP. Bauer podjął taką decyzję, redakcja Clicka nie miała nic do gadania. A CDP co, miałoby zawiesić/rozwiązać działalność? Kasy im brakuje, ale to nie znaczy, że jej nie mają, więc z podwyżkami itp., ale funkcjonować mogą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 16:35, piotrjas napisał:

W chwili obecnej istnieje gwarancja na takich samych prawach jak w przypadku innych produktów,
czyli masz prawo reklamacji w ciągu 90dni na podstawie dowodu zakupu w miejscu zakupu
lub u dystrybutora jeśli sklep nie przyjmie reklamacji.

Czyli jest pewna różnica pomiędzy 90 dni, a "czas życia produktu na rynku"? Bo na ogół moje płyty mają się dobrze przez 90 dni. Dłużej nawet. Ale np. Cień Czarnobyla zaczął już niedomagać, bo trochę miesięcy na karku ma. Oczywiście rozumiem czym różni się usługa od ustawowej gwarancji, tak tylko sobie mówię, że jednak różnica jest spora :).

Dnia 28.04.2009 o 16:35, piotrjas napisał:

Rozumiem że wszyscy co straszą sądem itp nie mają dowodu zakupu i nie mogą skorzystać
z gwarancji ;-)

Jak to nie? Na pewno mają. Ja np. zbieram w klaserze i przeglądając uważam, żeby nie pokancerować swoich zbiorów. Aczkolwiek po 90 dniach można już wyrzucić, więc kolekcja ciągle mi ubożeje ;/.

Z tymi sądami to jednak szkoda zachodu moim zdaniem. Jak tak dalej pójdzie to główny oskarżony zaraz pójdzie z torbami, a porysowanych płyt i tak nikt już nie wymieni. Poza tym jak już kilku forumowiczów zauważyło oferta CDP ubożeje w zastraszającym tempie, kręcą się w kółko od dłuższego czasu (nawet nie wiedziałem, że StarCrafta II LEM im skosił sprzed nosa; to dopiero strata odpuścić Blizzarda, a przecież to kura znosząca złote jajka). To spowoduje, że znowu im się sytuacja pogorszy. Sądzić się z potencjalnym bankrutem? To chyba tylko dla własnej satysfakcji, bo nic się z tego nie wyrwie dla siebie.

Ale życzę powodzenia tym zdeterminowanym, którzy jednak rękawicę rzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 16:44, libero85 napisał:

> Rozumiem że wszyscy co straszą sądem itp nie mają dowodu zakupu i nie mogą skorzystać

> z gwarancji ;-)

Raczej nie rozróżniają gwarancji ustawowych a dobrowolnych obietnic dystrybutora...
kultura prawna w polsce zaiste najwyzszych lotow :D pieniactwo forumowe rulez....


Mniej wiecej to samo odpisal mi Polkomtel, pozniej im przeszlo. BTW: pracujesz w CDP? Jezeli tak, to martw sie o kolejna pensje, a nie oklamuj ludzi na publicznym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 18:08, Galnospoke napisał:

Mniej wiecej to samo odpisal mi Polkomtel, pozniej im przeszlo. BTW: pracujesz w CDP?
Jezeli tak, to martw sie o kolejna pensje, a nie oklamuj ludzi na publicznym forum.


Rozumiem ze jezeli ktos nie podziela pieniactwa to odrazu musi byc synem prezesa , sypiac z jego corka albo w najgorszym razie byc w firmie na pensji ? Szerokie horyzonty... Ja kogos oklamuje na publicznym forum ? Wez gleboki wdech policz do 10 , albo sie przewietrz. dla zdrowia , psychicznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sugeruje!!! A nie można ich teraz podać do sądu ''''DOŻYWOTNIA'''' czyli tyle ile ja będę żył czy ta gra w magazynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 18:16, Largooo napisał:

Ja nic nie sugeruje!!! A nie można ich teraz podać do sądu ''''DOŻYWOTNIA'''' czyli tyle
ile ja będę żył czy ta gra w magazynie?


Ale kogo chcesz podac do sadu i na jakiej podstawie prawnej ? Dostales bonus ktorego nie musiales dostac ... w postaci cyt "uslugi serwisu gram.pl" Zlikwiduja wpln''y tez sie bedziesz procesowal ? To taki sam bonus.... ludzie prosze was.... to ze robia klientow w bambuko to jedno , jakie sa ich motywacje mozemy sie domyslac , oceniac kazdy moze swoja miara , ale przestancie o procesach wypisywac .... bo to dziecinada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować