Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

Koniec dożywotniej gwarancji gier CDP

144 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2009 o 08:36, Budo napisał:

Tylko te premium games szybciej trafiają do serii niż premierówki do platyny cdp. Cena
ma prawo być wyższa.

Bioshock po 2 latach? Bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uszkodzenia nośnika lub stwierdzenia innych jego wad w dowolnym terminie od daty jego zakupu, Dystrybutor wymieni nośnik na nowy po dostarczeniu uszkodzonego nośnika do magazynu Dystrybutora oraz pokryciu kosztów obsługi reklamacyjnej, pod warunkiem dostępności reklamowanego produktu w ofercie CD PROJEKT Sp. z o.o. :) To by było na tyle jeżeli chodzi o umowe gwarancyjną. Jest to jej ewidentne łamanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Chyba masz problemy z myśleniem. Premium Games wystartowało dopiero niedawno, więc jak mieli dać do tej serii Bioshocka krótko po premierze, skoro wtedy jej w ogóle nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 23:47, Citkowsky napisał:


Czy to nie kolejny gwóźdź do trumny CDP? Co o tym myślicie?


No jest. Jeśli zamknięto...oj dobra - zawieszono taką gazetę jak Click, to wszystko jest możliwe, nawet jeśli sprawa dotyczy takiej firmy jak CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdziłem swoje konto - z wszystkich zarejestrowanych gier w "magiczny" sposób zniknęła dożywotnia gwarancja :/ Rozumiem że takiego np.Wiedźmina nie ma już w sprzedaży ?

Jak dla mnie jest to złamanie umowy kupna/sprzedaży. Dodam, że nie jestem jakimś upierdliwcem - dbam o swoje płyty, więc mało prawdopodobne żebym z tej gwarancji skorzystał.

Natomiast mój ogromny niesmak budzi fakt w jaki sposób mnie o tym poinformowano, a ściślej nie poinformowano,bo dowiedziałem się przypadkiem. CD PROJEKT nie raczył wysłać nawet głupiego maila (za to reklamy swoich gier ślą mi bardzo chętnie). Sam pracuje w firmie i takie traktowanie klienta to nie są standardy. To jest dno. Tak postępuje co najwyżej jakaś" firma- krzak", a nie duży krajowy dystrybutor gier. Wstyd panowie. W moich oczach straciliście okrutnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dwa razy skorzystałem z możliwości wymiany płyty. Było to przydatne i nie obawiałem się o to, że płyta rozleci się w napędzie, albo że zostanie przypadkowo porysowana.
Teraz napędzi to klientów serwisom naprawiającym płytki (o ile da się coś naprawić) i konkurencji, od której CDP przestanie się wyróżniać w supporcie czymś szczególnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 11:14, Budo napisał:

Chyba masz problemy z myśleniem. Premium Games wystartowało dopiero niedawno, więc jak
mieli dać do tej serii Bioshocka krótko po premierze, skoro wtedy jej w ogóle nie było?

Bioshock już dawno temu powinien pojawić się w SS, podobnie CivIV Complete.
Gry w PG:
Bioshock - ma niecałe 2 lata
CivIV - 1,5-3,5 roku
King''s Bounty - najwidoczniej nie sprzedało się tak jak powinno, a że jest grą mocno związaną z Cenegą to nie było problemu w jej przeniesieniu.
Sacred 2 - gra nowa, ale słaba i też nie sprzedała się za dobrze w związku z czym jej twórcy na gwałt potrzebują pieniędzy.
TR:U - jedyna nowa i dobrze oceniana gra na tej liście.
Mark of Chaos - nowy jest tylko dodatek, który podobno jest słaby.
Nowy rzut w PK:
Stalker : CS - gra jakieś 2 miesiące starsza od najnowszej gry z PG
DMC4 - ma niecały rok
NWN2 - nowsze od Civ4
Postal X - nie mam pojęcia po co to wydali
Gobliins 4 - jak wyżej
Race 07 - GTR jest mniej więcej tak nowe jak KB:L

Udowodnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 12:05, azur65 napisał:

Udowodnione?


Nic nie udowodnione, napisałeś głupotę i cześć. Zresztą nie jest to wątek o Cenedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 12:21, Budo napisał:

Nic nie udowodnione, napisałeś głupotę i cześć. Zresztą nie jest to wątek o Cenedze.

Co było nieprawdziwe w mojej wypowiedzi? W obu seriach są 3 nowe gry, w PG KB, TRU i S2, a w PK S:CS, GTRE i DMC4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Chodziło mi o Bioshocka - Premium Games. Jak Biochock miał tam wejść wcześniej, skoro wcześniej seria nie istniała? Nie interesują mnie w tym momencie inne gry, ich ocena, pozycja na rynku itd. Odpowiedziałeś, że dawno powinien być w SS, ale co ma SS do tego? Mówiliśmy o PG.
Serię tę będzie można ocenić dopiero po jakimś czaie, gdy okaże się, czy faktycznie tytuły świeże trafiają do niej tak szybko jak zapowiadał wydawca. EOT z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 12:24, azur65 napisał:

Co było nieprawdziwe w mojej wypowiedzi?


To ze tylko TR:U jest jedyna dobrze oceniana gra na liscie PG? Kladac na wadze PG i PK _zdecydowanie_ wygrywa PG. Przede wszystkim Civka, King''s Bounty to gry wybitne zapewniajace dluuugie godziny swietnej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 13:09, Grinczar napisał:

To jednak nie była akcja dożywotnia skoro się teraz kończy...



W sumie nazwa wprowadziła wszystkich w błąd:) Miała być dożywotnia a tu taka lipa. Podziałało troche i przestało.
Szkoda, że coraz wiecej dobrych rzeczy się kończy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 13:09, Grinczar napisał:

To jednak nie była akcja dożywotnia skoro się teraz kończy...


Tu chciałbym zaznaczyć, że zawsze się kończyła.

Dożywotnia oznacza "do końca żywotności produktu", a dokładniej do ostatniej partii/wydania.
Jeśli gra jest wycofywana lub kończy się - nie ma wznowień w seriach, a więc produkcja płyt nie jest kontynuowana, to po wyczerpaniu zapasów dożywotnia gwarancja dla danego tytułu była wyłączana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 11:21, Woo-Cash napisał:

>
> Czy to nie kolejny gwóźdź do trumny CDP? Co o tym myślicie?

No jest. Jeśli zamknięto...oj dobra - zawieszono taką gazetę jak Click, to wszystko jest
możliwe, nawet jeśli sprawa dotyczy takiej firmy jak CDP...



Tylko zobacz, Clicka zamkneli i koniec, nie ma nic. Nie podwyższyli ceny, nie zredukowali liczby stron tylko po prostu dali sobie spokój. A CDP cciągnie dalej i karmi nas tylko informacjami, ze to wina kryzysu, podwyzek, ze to, ze tamto.
Mogą sie przyznać: ,,przepraszamy was drodzy gracze ale przecenilismy nasze mozliwosci" albo coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 13:01, Garett napisał:

> Co było nieprawdziwe w mojej wypowiedzi?

To ze tylko TR:U jest jedyna dobrze oceniana gra na liscie PG? Kladac na wadze PG i PK
_zdecydowanie_ wygrywa PG. Przede wszystkim Civka, King''s Bounty to gry wybitne zapewniajace
dluuugie godziny swietnej zabawy.

NWN2, ME tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zniknęła ostatnia dla mnie rzecz, która przekonałby mnie do kupa gier na gram.pl za tak szalone ceny...

Wymiana płytek na nowe to była rzecz, która rekompensowała koszt kupna, bardzo wysoki zresztą. Co pozostało teraz ? Wirtualna kasa ? Nawet z nią jest i tak drożej niż w internecie.

Brawo cdprojekt :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 13:58, azur65 napisał:

NWN2, ME tak samo.


Co tak samo? Najpierw twierdziles, ze tylko TRU bylo dobrze oceniane, teraz juz nie? Btw. ME, to jest ta strzelanka ktora uchodzi za crpg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:10, Garett napisał:

ME, to jest ta strzelanka ktora uchodzi za crpg?


Tak przynajmniej świadczą złośliwe recenzje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie nie miałem okazji skorzystać z tej usługi ale tak jak mówili poprzednicy, zawsze była świadomość ze jak płyta się spieprzy to można wymienić za niską cenę :/ A teraz? Dupa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować