Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty 7 już w produkcji

66 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2009 o 19:17, Ramonek napisał:

Szkoda ze treyach robi ... Wyczerpali juz tematy na gry :/


Czy wyczerpali ? Hmmm moze co do tematow Drugiej Wojny Światowej, ale jezeli chodzi o wspolczesnos to maja jeszcze spore pole do popisu. No i oczywiscie jest jeszcze czesc 6 w ktora ma sie ponoc odbyc w tematyc SF moze bedzie cielawe.

Ale wracajac do tematu to moim zdaniem raczej w WaW to nie ma juz czego kontynuowac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie można CoD World at War nazwać porażką. Ta gra jest tylko trochę gorsza od CoD4, ale to nadal jest jednak CoD, który oferuje bardzo dużą grywalność zarówno w single jak i przez internet i nie wątpię, że następny Call of Duty będzie tak samo dobry, jak nie lepszy, ale ja jednak czekam na Modern Warfare 2. Klimaty IIWW już mi się trochę przejadły. Dla mnie ostatnia dobra gra o IIWW to był Call of Duty 2. W World at War grałem tylko przez krótką chwilę u kumpla na PS3 i szło mi to jak krew z nosa, bo do pada nie jestem przyzwyczajony, zwłaszcza w strzelankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 19:56, shinoda napisał:

Dla mnie tematyka drugiej wojny światowej jest już całkowicie wyczerpana. Mogliby przenieść
CoD do wydarzeń bardziej aktualnych, jesli już tak sie trzymają historii. Nowy CoD w
czasach operacji Pustynej Burzy, albo wojny w Somalii.


Już próbowano patrz 6 dni w Falujah (jeśli pomyliłem nazwę sorki) i co się stałoi? Weterani którzy tam byli rzucili się na twórców, że jakże to tak? My tam byliśmy nasi kumple tam ginęli a wy chcecie zrobić grę o tym? I tak samo by się pewnie to skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie psioczyłbym aż tak na WaWa, jak niektórzy wyżej. Jasne, to nie jest w żadnym razie poziom MW, klimatu też jakiegoś powalającego nie ma, ale tak czy siak gra się w to naprawdę przyjemnie, na pewno milion razy przyjemniej niż np. w syfiastego MoH Airborne który to ponoć miał być taki super-ekstra-mega-gites. A multi w WaWie to moim zdaniem w niemal niczym nie ustępuje temu z MW. No, może tylko dwie rzeczy: pojazdy (ale są serwery i bez nich) i brak nagród za wyzwania eksperta (w MW kamuflaże były jako nagroda... a tutaj nic...). Tak na prawdę to bardziej bym się przyczepił dopracowania w tej gry: MW w momencie premiery nie miał aż tylu bugów.

No i dobrze że ktoś już to wspomniał: naprawdę bardzo dobry United Offensive został przecież stworzony przez ludzi z Treyarch... To co, tacy partacze niby z nich?

A wracając do tematu: na razie to CoD "powiedzmy-że-7" jest mi raczej obojętny, wszak MW2 zbliża się wielkimi krokami... Ale jeśli ludzie z Treyarch trochę sumienniej przy "siódemce" posiedzą, to jest szansa na naprawdę dobrą grę. I to w dość oryginalnych realiach (a może i nie-realiach?), z tego co teraz można wywnioskować.

BTW: W tym tempie, niedługo zapewne się dowiemy, że IW już zabiera się za Modern Warfare 3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpali temat drugiej wojny... jak czytam takie zdania to tylko potwierdza się teza, że przeciętny Polak w ogóle nie zna historii. Wydarzenia przedstawione w FPS, to zaledwie mała cząstka walk które toczyły się w latach 1939-45 i wcale nie były najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HaHaHa???
Mnie nie ciekawią FPS''y z "Maszynką do produkcji przeciwników zwaną skryptami" i historią w ktrórej nie da sie nic własnego dopowiedzieć. Dalej czekam na Half-Life 2: Episode 3 i tylko nań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Żadne zaskoczenie, w serii nie ma prawie żadnych ograniczeń. Choć jak zobaczę Cyborga-Price''a to dopiero wtedy zacznę psioczyć :D
2) Kiedyś gry były dłuższe?
RPGi - tak
FPSy?? No kiepski żart. Seria Quake, Unreal czy inne to nie kobyły na miarę Baldursa jeśli chodzi o wymagany czas do zobaczneia napisów końcowych.
Moze to ze wzgledy na mniejszy "replayability" (cheć ponownego przejścia gry) współczesnych gier.

No i zapomniałem - CoD od Treyarch są dobre ale tylko tyle.
O ile przejście Veterana w CoD2 na PC jeszcze jest fajne to już CoD3 to mordownia. Tylko to mam do zarzucenia powaznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 20:42, Revan91 napisał:

Wyczerpali temat drugiej wojny... jak czytam takie zdania to tylko potwierdza się teza,
że przeciętny Polak w ogóle nie zna historii. Wydarzenia przedstawione w FPS, to zaledwie
mała cząstka walk które toczyły się w latach 1939-45 i wcale nie były najważniejsze.


Ot na przykład gra o byciu fińskim snajperem podczas wojny fińsko-radzieckiej w 1940. Albo walka polakiem podczas kampanii wrześniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 20:54, KrwawyMarcys napisał:

> Wyczerpali temat drugiej wojny... jak czytam takie zdania to tylko potwierdza się
teza,
> że przeciętny Polak w ogóle nie zna historii. Wydarzenia przedstawione w FPS, to
zaledwie
> mała cząstka walk które toczyły się w latach 1939-45 i wcale nie były najważniejsze.


Co tu jest wyczerpane?
Większość FPSów wojennych owija się głównie wokół operacji Overlord(Omaha Beach, Utah Beach, Normandia itd) albo ataku ZSRR na Niemcy, co prawie zawsze kończy się zdobyciem Berlina.

A co z Market Garden(BiA:HH)? BiA jako pierwsze wykorzystało tą operację.
Może się mylę, ale jeszcze nie widziałem gry bazującej na operacji Barbarossa. (nie licząc strategii)
Operacja Avalanche?
Operacja Husky?
Operacja Dragoon?
Operacja Reservist?
Wojna w Skandynawii?
Bitwa pancerna w Kursku?
Te tematy mogą się nadać na gry II wojenne, nawet jeśli niektóre operacje są nieudane to przecież można przedstawić je w dramatyczny i efektowny sposób i stworzyć z nich dobrą, albo nawet hitową grę. Chodzi mi tu o FPSy bo w strategie IIwojenne(nie licząc Company of Heroes) mało gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 20:54, KrwawyMarcys napisał:

Ot na przykład gra o byciu fińskim snajperem podczas wojny fińsko-radzieckiej w 1940.
Albo walka polakiem podczas kampanii wrześniowej.


Albo walki we Włoszech (dobra, MoH Breaktrough trochę się we Włoszech toczył, ale to jeszcze nie do końca to...), albo we Francji (ale coś więcej niż tylko Normandia i Normandia...), albo... Jeszcze wiele różnych ciekawych epizodów II Wojny nie zostało w grach (w sensie: FPSach. w strategiach jest pod tym względem znacznie lepiej) opisanych... Szkoda że twórcy ciągle idą na łatwiznę, przerabiając ponad setny np. Stalingrad czy Normandię, zamiast opowiedzieć o czymś innym. W ogóle to w moich marzeniach jest gra w której kierowalibyśmy... Niemcem, ale doskonale zdaję sobie sprawę że to jest taki grząski grunt, w który twórcy gier wolą raczej nie wchodzić, szczególnie po legendarnej aferze z Codename: Panzers (która sama w sobie tak na prawdę była czystą głupotą wyssaną z palca)... Bo po co się narażać opinii publicznej? Jeszcze wyniki sprzedaży by się obniżyły... Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest by wreszcie pokazano w grach rolę jaką Polacy odegrali podczas II WŚ. Bo nie wiem jak was ale mnie lekko denerwuje pomijanie polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże nie wiem jak można mówić, że CoD:WaW był super, Jezusie z Nazaretu, toż to zaraz po Far Cry''u 2 najnudniejszą grą w jaką grałem
to dziady, które tylko próbują się podczepić do sukcesu Infinity Ward

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no własnie szkoda, że w grach brane są pod uwage tylko te znane i słynne konflikty z II WŚ, ale cóż poradzić może to sie kiedyś zmieni..., bo niby powstało pare Mortyrów, ale to raczej średnie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne ponieważ to Infinity Ward stworzyło markę Call of Duty ale to studio zrobiło tylko parę części CoD''a. Cieszę się już na nowego call of duty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że to jakiś żart.

A jednak.

W każdym razie gl&hf Treyarch - przynajmniej tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować