Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

> Chyba nie w pierwszych dwóch rozdziałach. :P W pierwszym żeby dostać się do najemników
> musiałem natłuc Festera i Raula [wiem, że źle napisałem :P] i dostałem za nich ledwie
> po 100pd, choć z Raulem męczyłem się dobre pół godziny. Walczyłem tak jak ktoś mówił,
> żeby walczyć z orkami - blok, atak i tak w kółko, gorzej jak trafił - śmierć na miejscu
> i od początku... ^^

A nie mogłeś raula mocno zranić czarami albo z łuku/kuszy. Ja tak robię. Wskakujesz na jakiś dom, skrzynki, na które on nie moze wejsc i nawalasz. Jak bedzie miał mało życia, robisz savy, zeskakujesz i dokanczasz swoją robote mieczem(lub inną bronią do zwarcia). Tylko pamiętaj nie rozwalaj go całego z kuszy/łuku lub czaru, bo go zabijesz. Zresztą, po co ja Ci to tłumacze i ostrzegam, ty to zapewne wiesz. :P Co do metody, według mnie, najlepsza jeśli nie jesteśmy w stanie dać sobie rady z trudnymi przeciwnikami.
Teraz mam pytanko. Rzadko gram magiem i nie wiem jak dobrze u niego inwestować PN. Nie chodzi tu o manę i kręgi, runy itp. Ale takie umiejętności jak Alchemia, inwestowanie w Ognika, czytanie pradawnych kamiennych tablic itp idt. To się przydaję ??
Ps. Czy ktoś jeszcze odwiedza temat o bugach w Gothic II i 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam łuk, ale na to nie wpadłem. ;) Ale teraz już po wszystkim, załatwiłem go normalnie, a taką taktykę wypróbuję przy najbliższej okazji. ;) O, może Bullka tak załatwię, przy okazji bym dwa zadania zrobił. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 15:28, JayL napisał:

O, może Bullka tak załatwię, przy
okazji bym dwa zadania zrobił. ^^


Bullka, hmm do wielka spasła świnia, tyle w niego strzał i czarów wpakujesza za nim go pokonasz :P No chyba że masz mistrz w jakieś umiejętności walki wtedy problemu wielkiego nie robi :). Możesz spróbować taktykę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niee, ja mam dopiero 5lvl w łukach jestem zielony, tylko broń jednoręczną mam na 35%, wojownik chyba. Ale warto się z nim pomęczyć choćby dla bonusu od Thekli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Bullka jak i Sentenzę można dosyć łatwo pokonać (choć trzeba mieć nieco cierpliwości). Prowokujesz takiego gościa do walki a potem uciekasz aż do miasta (jak przestaje Cię gonić to musisz się do niego zbliżyć na tyle aby ponownie się za Tobą rzucił), jak dotrzesz do Khorinis to stań np. obok rycerzy pilnujących bramy do Górnego Miasta i pozwól się raz trafić swojemu prześladowcy - rycerze momentalnie go zaatakują i bez problemu powalą na ziemię (w tym momencie szybko pozbieraj broń pokonanego i zabierz co ma w ekwipunku bo inaczej okradną go ci dwaj rycerze). Jak facet się pozbiera i z 1 pż zacznie wracać na farmę pójdź za nim, jak już wyjdziecie z miasta i znajdziecie się poza zasięgiem wzroku kogokolwiek to walnij mu jeden cios a koleś padnie na ziemię. Będzie to traktowane tak jakbyś go normalnie pokonał - dostaniesz za to zarówno doświadczenie jak i nagrodę od Thekli (w przypadku Bullka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje, ale jest jeden problem - on mnie tym jednym ciosem zabije. :P Więc żeby to wypróbować będę musiał podciągnąć levele albo lepiej uzbieram 1000złota i dam Daronowi jako ofiarę [po 50]. Wtedy może nie polegnę tak od razu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 16:29, Karharot napisał:

Zarówno Bullka jak i Sentenzę można dosyć łatwo pokonać (choć trzeba mieć nieco cierpliwości).

Ja podobnie skopuje Bulka, tylko latam po polu Sekoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak: Jak on wychodził rano pod drzewko opróżnić pęcherz to ja go łup, on wyciąga broń i gada np: Spróbuj tylko jeszcze raz itp. To ja odchodzę, on chowa broń i znowu łup...

Pozdrawiam.

burczynski--->>W tablice inwestuj!! wydajesz 5pn na podstawę i za jedną np: Jednoręczna tabliczkę chyba 2 pkt a jak tak uzbierasz 3 to jesteś na plusie 1pn. Bez ognika dobrze sobie radłem a Alchemia mi się nigdy nie przydała le kumple grali i nie narzekali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie ochota aby w końcu zaliczyć Gothic II:) Przeszedłem najpierw trójkę, następnie wziąłem się za jedynkę i po półrocznym odstępie czasu znowu wróciłem do bezimiennego.
Nowością, która rzucił mi się w oczy to możliwość używania myszki(nie jestem do niej przekonany...) oraz zmieniony ekwipunek(niestety na gorsze). Zobaczymy co będzie dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 13:11, Forgotten napisał:

Naszła mnie ochota aby w końcu zaliczyć Gothic II:) Przeszedłem najpierw trójkę, następnie
wziąłem się za jedynkę i po półrocznym odstępie czasu znowu wróciłem do bezimiennego.

To fajnie ;] spodoba Ci się nowy wygląd Bezia.

Dnia 04.05.2008 o 13:11, Forgotten napisał:

Nowością, która rzucił mi się w oczy to możliwość używania myszki(nie jestem do niej
przekonany...) oraz zmieniony ekwipunek(niestety na gorsze). Zobaczymy co będzie dalej:)

A tutaj to o której części mówisz?? Bo w G2 to wszystko lepiej wygląda w porównaniu do pierwszej części ;] Więc nie ma co narzekać. Tylko ja nie polecam gry w G2 myszką bo to lipne jest ;] mysz dopiero się przydaje w G3. Także życzę owocnego expienia i miłej gry

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 13:11, Forgotten napisał:

Naszła mnie ochota aby w końcu zaliczyć Gothic II:) Przeszedłem najpierw trójkę, następnie
wziąłem się za jedynkę i po półrocznym odstępie czasu znowu wróciłem do bezimiennego.

Bardzo ciekawa i oryginalna kolejność przechodzenia ;)

Dnia 04.05.2008 o 13:11, Forgotten napisał:

Nowością, która rzucił mi się w oczy to możliwość używania myszki(nie jestem do niej
przekonany...) oraz zmieniony ekwipunek(niestety na gorsze). Zobaczymy co będzie dalej:)


Sterowanie myszką nie jest najbardziej udane,na początku gry w Gothic 2 bawiłem się trochę w takie sterowanie,ale szybko wróciłem do grania tylko klawiaturą,po prostu tak mi było wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 13:11, Forgotten napisał:

Naszła mnie ochota aby w końcu zaliczyć Gothic II:) Przeszedłem najpierw trójkę, następnie
wziąłem się za jedynkę i po półrocznym odstępie czasu znowu wróciłem do bezimiennego.

hehe fajna kolejność, ciekawe czemu ?

Dnia 04.05.2008 o 13:11, Forgotten napisał:

Nowością, która rzucił mi się w oczy to możliwość używania myszki(nie jestem do niej
przekonany...) oraz zmieniony ekwipunek(niestety na gorsze). Zobaczymy co będzie dalej:)

do ekwipunku się przyzwyczaisz, chociaż masz rację jest trochę, a nawet bardzo wkurzający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 14:36, gothicerofan napisał:

hehe fajna kolejność, ciekawe czemu ?

Tak wyszło:P
Chciałbym dołączyć do najemników i w związku z tym mam kilka pytanek:
- czy mogę przedtem zostać czeladnikiem->obywatelem? [jeśli wybiorę kowala to będę mógł taniej kupować broń?]
- czy przyłączenie się do Onara spowoduje zakaz wejścia do miasta?
- kto nauczy mnie siły i jaki jest sens składania datków poprzez magów/kapliczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 19:45, Forgotten napisał:

- czy mogę przedtem zostać czeladnikiem->obywatelem? [jeśli wybiorę kowala to będę
mógł taniej kupować broń?]

Oczywiście, musisz zostać obywatelem miasta.

Dnia 04.05.2008 o 19:45, Forgotten napisał:

- czy przyłączenie się do Onara spowoduje zakaz wejścia do miasta?

Nie, będziesz miał prawo chodzić wszędzie.

Dnia 04.05.2008 o 19:45, Forgotten napisał:

- kto nauczy mnie siły i jaki jest sens składania datków poprzez magów/kapliczki ?

Na farmie Onara siły nauczy cie Torlof, w mieście nikt raczej jak zostaniesz najemnikiem.
Opłaca się składać datki tylko u Darona bo dostaniesz ileś tam pkt życia i cośjeszcze, do kapliczek też się opłaca bo dostaniesz losowo wybrane rzeczy zależne od gildii, ale tylko przez około 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 19:45, Forgotten napisał:

- czy mogę przedtem zostać czeladnikiem->obywatelem? [jeśli wybiorę kowala to będę
mógł taniej kupować broń?]

Możesz zostać wcześniej obywatelem,niestety jeśli zostaniesz czeladnikiem u Harada nie będziesz mógł kupować taniej broni

Dnia 04.05.2008 o 19:45, Forgotten napisał:

- czy przyłączenie się do Onara spowoduje zakaz wejścia do miasta?

Nie będziesz mógł dalej swobodnie się poruszać po całym mieście.

Dnia 04.05.2008 o 19:45, Forgotten napisał:

- kto nauczy mnie siły .

Jak zostaniesz najemnikiem to Torlof,a w Khorinis siły uczy chyba Carl w porcie,jednak będziesz musiał mu zapłacić,żeby zechciał Cię uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 19:45, Forgotten napisał:

> hehe fajna kolejność, ciekawe czemu ?
Tak wyszło:P
Chciałbym dołączyć do najemników i w związku z tym mam kilka pytanek:
- czy mogę przedtem zostać czeladnikiem->obywatelem? [jeśli wybiorę kowala to będę
mógł taniej kupować broń?]
- czy przyłączenie się do Onara spowoduje zakaz wejścia do miasta?
- kto nauczy mnie siły i jaki jest sens składania datków poprzez magów/kapliczki ?

-możesz nawet powinieneś bo sie opłaca
-nie
-np. Harad o ile zostnaies zjego czeladnikiem w porcie jest jeszcze taki kowal , dostajesz plusy do np. siły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 19:45, Forgotten napisał:

Chciałbym dołączyć do najemników i w związku z tym mam kilka pytanek:
- czy mogę przedtem zostać czeladnikiem->obywatelem?


Tak.

Dnia 04.05.2008 o 19:45, Forgotten napisał:

[jeśli wybiorę kowala to będę mógł taniej kupować broń?]


Nie. Jeśli zamierzasz zostać Najemnikiem to najlepiej wybierz Bospera na swojego mistrza. Harad nie lubi najemników, poza tym jako najemnik znajdziesz o wiele lepszych nauczycieli kowalstwa.

Dnia 04.05.2008 o 19:45, Forgotten napisał:

- czy przyłączenie się do Onara spowoduje zakaz wejścia do miasta?


Nie. Niektórzy będą Cię nieco inaczej traktować ale zazwyczaj ogranicza się to tylko do tonu kierowanych pod Twoim adresem wypowiedzi (wiele osób pogardza najemnikami).

Dnia 04.05.2008 o 19:45, Forgotten napisał:

- kto nauczy mnie siły i jaki jest sens składania datków poprzez magów/kapliczki ?


Listę nauczycieli znajdziesz tutaj:
http://www.gothic.phx.pl/gothic2/infopage.php?id=38
Jeśli chodzi o składanie datków to dzięki nim możesz zwiększyć swoje cechy nie wydając w zamian punktów nauki (czyli stajesz się silniejszy niż wynikało by tylko z poziomu Twojej postaci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączając się do tego wszystkiego radzę Ci [tak jak napisał 143872] złożyć ofiarę Daronowi [ten czerwony koleś na targowisku] 20 razy po 50 szt. złota. Dostaniesz za to 80pkt trafień, 1 punkt nauki i 2pkt many o ile się nie mylę. ;) A siły uczy prócz Torlofa jeszcze paru kowali w mieście, w tym Harad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taktykę NPC w Gothic II można bardzo łatwo rozpracować. NPC, taki jak np. Sentenza, zadaje jeden lub dwa ciosy przy ataku. Trzeba pozwolić mu podejść i postawić jeden/dwa bloki (zależnie od broni, którą się posługujemy), potem go zaatakować, znowu postawić bloki, zaatakować i tak w kółko. Zaleta tego jest taka, że pokonamy twardego przeciwnika w uczciwej walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest z orkami, tylko że trudniej się bronić bo uderzają nas trzy razy. Jak ktoś ma doświadczenie to sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować