Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

I to chyba byłoby najlepsze wyjście, ale... łuk mam na 11%, a kuszę na 10%... Ale spróbuję może mi się uda. A runę wezmę chyba dopiero jak będę wracał do Khorinis...

zadymek
Sztuczkę w wodą właśnie podczas jednej ucieczki przed orkami odkryłem. :P Tylko od taranu do wody daleko... Na szczęscie muszę tylko dobiec do lasu naprzeciw wyjścia, chyba że nie dam rady ich zgubić. Tam wytłukłem wszystkie zwierzęta, ostatnio widziałem tylko dwa dziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 08:18, lukasz11111 napisał:

Gra niezła, ale zacyna ppowoli wymiekać. Jeden z niewielu fajnych elementów gry to...
smoczki.


Najlepszym elementem gry to zwiedzanie świata ;)
Smoki owszem są dość ciekawe ale dla mnie to moment bardzo smutny w grze, chodzi mi o to iż wiem, że gra już niedługo dobiegnie końca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 10:18, michalmozejkomm napisał:

Ej ludzie dobrej woli gdzie jest Xardas???BO NIE MOGE ZNALESC!


A w którym rozdziale jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 10:18, michalmozejkomm napisał:

Ej ludzie dobrej woli gdzie jest Xardas???BO NIE MOGE ZNALESC!

Jesteś w piątym rozdziale? Jeżeli tak, to go nie znajdziesz, ale nie będę zdradzał więcej z fabuły. Dojdziesz do tego sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram najemnikiem i nie wiem w jakim rodzaju oręża się szkolić. Zacząłem wprawdzie od broni jednoręcznej i mam już 30% oraz 58 siły.
Gdzie znajdę jakiś dobry miecz:P używam z obrażeniami 30, ale mam w ekwipunku jeden mieczyk dwuręczny z 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 21:13, Forgotten napisał:

Gram najemnikiem i nie wiem w jakim rodzaju oręża się szkolić. Zacząłem wprawdzie od
broni jednoręcznej i mam już 30% oraz 58 siły.


Zależy jaki rodzaj broni preferujesz. Bronie jednoręczne są dużo szybsze od dwuręcznych ale zadają mniej obrażeń a bronie dwuręczne są wolniejsze od broni jednoręcznych ale zadają o wiele większe obrażenia. No i jeszcze bronie jednoręczne wymagają mniej siły czy zręczności a bronie dwuręczne więcej. Więc musisz sam podjąć decyzję. na Twoim miejscu szkoliłbym się we władaniu bronią jednoręczną ;)

Dnia 08.05.2008 o 21:13, Forgotten napisał:

Gdzie znajdę jakiś dobry miecz:P używam z obrażeniami 30, ale mam w ekwipunku jeden mieczyk
dwuręczny z 35.


U jakiegoś kupca poszukaj mają ich pełno na sprzedaż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poniższej mapce są zaznaczone miejsca gdzie można znaleźć ciekawe bronie. Doskonały oręż jednoręczny znajdziesz w punktach 4 i 5, natomiast naprawdę dobry miecz dwuręczny leży w krypcie oznaczonej numerem 3 - niestety na razie raczej go nie zdobędziesz bo jego strażnicy zrobią z Ciebie mielonkę.

EDIT:
Na południe od numeru 6 (w miejscu gdzie jest golem) można też znaleźć dobry długi miecz (obrażenia 45 wymagana siła 35), golema co prawda na razie nie pokonasz ale można go odciągnąc po czym wrócić po miecz i uciec.

20080508212449

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary Obóz? To nie ta część. SO był w Gothicu 1, w G2 wszystko co z niego pozostało to zamek stojący w centrum Górniczej Doliny (numer 2 na dołączonej mapie).

20080508213449

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ta mapa sie zmieniła.Pozamarzane wszystko.I założe się że w ruinach So siedza orkowie.A w nowym obozie stacjonuje Smok Lodu, a z obozu sekty został syf, kiła i mogiła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 21:27, Karharot napisał:

EDIT:
Na południe od numeru 6 (w miejscu gdzie jest golem)...

Tak się składa, że jestem w tamtej okolicy więc skorzystam z oferty:) zajrzę też do 5 - pamiętasz jakich przeciwników mogę tam spotkać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yaguza w Gothicu 2 ze Starego Obozu został tylko wewnętrzny pierścień. Jest w Górniczej Dolinie. Jeśli grałeś w część pierwszą to powinieneś znaleźć bez problemu. Jeśli nie, wystarczy w google wpisać ''mapa Gothic'' i jakąś sobie wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 21:38, Forgotten napisał:

Tak się składa, że jestem w tamtej okolicy więc skorzystam z oferty:) zajrzę też do 5
- pamiętasz jakich przeciwników mogę tam spotkać?


Bardzo dawno nie grałem w G2, ale pamiętam, że w okolicy wieży Xardasa kręciło się sporo ognistych jaszczurów/jaszczurów ognistych. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 21:38, Yaquza napisał:

Ale ta mapa sie zmieniła.Pozamarzane wszystko.I założe się że w ruinach So siedza orkowie.A
w nowym obozie stacjonuje Smok Lodu, a z obozu sekty został syf, kiła i mogiła???

To nie zupełnie tak... SO jakoś się trzyma, ale

SPOJLER

W G3 dowiadujemy się, że Lord Hagen i jego ekipa nie zdołali wspomóc go, a on jak i cała wyspa została zajęta przez orków.
Tak samo Obóz Sekty, upadł, a jego wyznawcy Śniącego zostali opętani przez Beliara i przemienieni w Poszukiwaczy.

/SPOJLER

@lukasz11111
Nie myśl o wymiękaniu, bo ta gra jest do przejścia jak wiele innych, a więc jak już zacząłeś to nie przestawaj :) .

@wdowiakm
Ja po pierwszym przejściu zarówno G1, G2 i dodatku NK wszystko zwiedziłem, ale fakt, na początku robi to frajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pobliżu 5 pętają się ścierwojady, krwiopijcy, gobliny, ogniste jaszczury i cieniestwór. Nie jest jednak tak źle jak to brzmi - skrzynia z bronią znajduje się na szczycie piramidy i jest niestrzeżona (jest jednak zamknięta więc musisz się znać na otwieraniu zamków), ogniste jaszczury i cieniostwora można bez problemu ominąć, gobliny też można obejść jeśli się zaweźmiesz.

EDIT:
->DJ Szlafrok

Wieży Xardasa? Tu raczej chodzi o ruiny piramidy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować